[Soutěž] – Rozhodující bitva – 6. díl – Složitá situace

• Poslední bitva – 6. díl – Složitá situace

Kdyby po mně někdo chtěl definovat složitou situaci, moje první myšlenka by byla tato: jsi ve voze se dvěma nepřátelskými žoldáky, který jede kdovíkam, máš hlavu v pytli, v němž se prakticky nedá dýchat, a jsi svázaný tak pevně, že se nemůžeš skoro ani hnout.

Byl jsem naštvaný sám na sebe. Zrovna jsem přišel na to, jak se dostat do paláce, co udělat se svitkem, který jsem našel ve sklepě, a celkově jsem i měl představu, co mám vlastně dělat se svým životem. Takový nezdar tak brzy jsem opravdu nečekal. Všechno se zdálo být skvělým dobrodružstvím, jedním z těch, která si lidé vyprávěli o mém slavném prapradědečkovi Markovi Atiliovi. V těchto příbězích Mark vždycky našel nějakou cestu k vyřešení potíží, do nichž se dostal. I jeho výprava do egyptských pyramid, na kterou jsem se teď díval z jiné perspektivy, zněla zpětně jako příjemná procházka. Koho zajímají smrtící pasti, když víš, že se z nich bezpečně dostaneš?

A teď mám na krku tuhle situaci a široko daleko nevidím nikoho, kdo by mě mohl zachránit.

„Vypadá to, že žije,“ ozval se zničehonic Hun. Škubnul jsem sebou, což mým únoscům odhalilo, že nejen žiju, ale dokonce jsem i při vědomí a poslouchám. Sundali mi pytel z hlavy a před sebou jsem viděl Huna, který mě pozorně sledoval.

„Je příliš riskantní brát ho s sebou,“ řekl Egypťan. „Zajímalo by mě, co dělal v paláci a pro kterou alianci špehuje, ale musíme se ho zbavit dřív, než chytí i nás.“

„U nás se říká, že nejlepší nepřátelský špeh je mrtvý nepřátelský špeh.“ Hunův zlomyslný úšklebek mě rázem připravil o veškerou naději. Vytáhl z pouzdra zahnutou dýku.

Zčistajasna jsem ucítil bolest v hrudi a zemřel jsem. Takhle neslavně jsem prohrál svou poslední bitvu.

tub_hospital_forum.jpg

Jelikož jsem celý svůj nepříliš dlouhý život byl poměrně skeptický člověk, nevěřil jsem ani v jiný svět. On ale kupodivu existuje! Čisté zdi, jasné světlo z velkého okna a velmi pohodlná postel. Jasný důkaz. Místo bylo cítit bylinkami a nějakými zvláštními minerály. Do mého pokoje vstoupila nádherná bohyně středního věku. V ruce držela hrnek s horkým nápojem a usmála se na mě. Byl to ten nejkrásnější úsměv, jaký jsem kdy viděl.

„Povím ostatním, že už ses probral,“ řekla a podala mi hrnek. „Docela dlouho nebylo vůbec jisté, zda se nám podaří tě vyléčit.“

„Vyléčit?“ Až teď jsem ucítil těsný obvaz kolem své levé ruky a hrudníku a došlo mi, že toto místo je skutečné. „Takže já nejsem mrtvý a tohle není věčnost?“

„Ne, i když ses snažil, aby ses tam dostal,“ bohyně se na mě opět usmála. „Měl jsi ohromné štěstí. Ať už ti to udělal kdokoli, rozhodně nevěděli, co znamená náš znak. Nechali tvé tělo ležet přímo u zadního vchodu nemocnice. A my tu máme nejslavnějšího léčitele v celé říši, kterého učil medicíně sám Mark Atilius.“

Kolem srdce se mi rozlil hřejivý pocit. Ani po století můj prapradědeček neztratil svou schopnost vyřešit jakoukoli obtížnou situaci.

Úkol: Vyřeš logickou hádanku.

V jedné lékařské škole byli dva léčitelé, jeden učil léčení pomocí bylinek, zatímco druhý učil, že potřebné léčebné účinky mají minerály. Každý z nich měl určitý počet studentů. Jednoho dne se student z „bylinkářské“ skupiny rozhodl připojit k „minerální“ skupině. Poté, co k tomu došlo, měli oba učitelé stejný počet studentů. O několik týdnů později se tentýž student rozhodl vrátit ke svému předchozímu učiteli a věci se vrátily do původního stavu. Poté se další student rozhodl připojit k „bylinkářské“ třídě a v tuto chvíli měla první skupina dvojnásobek studentů oproti té druhé. Kolik studentů bylo v lékařské škole?

(počet studentů je od začátku stále stejný, nepřibývají "noví studenti" zvenku)

Obecné informace o soutěži:

Začátek soutěže: 9. července, 2019

Konec soutěže: 15. července, 2019 – 10:00
    Vyhlášení vítězů: 16. července, 2019
    Způsob vyhodnocení výherců: Ze správných odpovědi bude náhodně vylosováno 6 výherců
    Ceny: 50 Zlatek pro 6 výherců
    Poukazy na Zlaté platné pro: CZSK komunita
    Poukazy na Zlaté platné do: 31. prosince, 2020
    Podmínky účasti v soutěži: Napište svůj herní nick + svět, na kterém hrajete a připište správnou odpověď

Odkazy na předchozí epizody soutěže:

Část první - Stín

Část druhá - Na okraji

Část třetí - Ukrytý svitek

Část čtvrtá - Setkání

Část pátá - Válka

• Kovy, CZSK 7, na zaciatku bolo 7 studentov v bylinkarskej skupine, a 5 v mineralnej skupine. Po prechode jedného študenta bol rovnaky počet v oboch skupinách, čo znamená po 6 studentov. Ked sa jeden student vratil, a presiel aj ten dalsi student, bolo v bylinkarskej 8 a v mineralnej 4, co je dvojnasobok. Správna odpoveď je teda 12.

• CZSK X

Foxy

1.situace počáteční stav 7 vs 5

2.situace Bylinka k minerálům 6 vs 6

3.situace Bylinka zpět ke svým 7 vs 5

4.situace Minerál k bylinkám 8 vs 4 (Dvojnásobný počet studentů)

Studentů v Lékařské škole bylo 12.