Jak hrát?

• Ahoj,

po dlouhých letech plánujeme začít hrát Travian na normálním serveru. Dříve bylo běžné začít farmením okolí, ale co jsem koukal, je možnost prodloužit začátečnickou ochranu a hráčů na serveru je cca 1/12 oproti dřívějším dobám.(1-2 000 hráčů oproti 20 000 dříve).

S ohledem na nový systém úkolů na startu hry a odměn, jaká je nejlepší strategie v současných dobách, pokud půjde o vysoce aktivní účet s možností zlatit (v přiměřené míře). Jaký národ je nyní nejsilnější? Liší se taktika na startu pro jiné národy?

Budu rád za jakékoliv tipy a rady :)

• Většině hráčům se vyplatí jet podle úkolů, vyklikat produkci na levely cca 5 a založit další vesnici, optimálně MC15 s nejlepším bonusem. Farmit můžeš v ochraně max oázy, takže většině lidem se to nevyplatí.

Nejsilnější jsou podle mě aktuálně Germáni, protože mají nejsilnější útok a nejlepší rozjezd navíc s pivovarem, který dává až 20 % off bonus. Pokud jedeš přes produkci, tak je taktika zakládání víceméně stejná pro všechny národy.

• skus taktiku ako ja registruj sa na normalny server a skusaj :) moze to byt server ktory bezi skusis co ti vyhovuje viac a neskor zmazeš... ja som takto skusal taktiku na vela serveroch az som nasiel tu ktoru pouzivam doteraz

• Nakoľko za posledné roky je to také kľudnejšie a hrám už poväčšinou sám, idem produkciu a 8 dní začiatočnicka ochrana. Kým mi skončí ochrana polia sú poväčšinou na 7-8 lvl. A dotoho sa zmestí aj 200ks deffu. Samozrejme občas dokončím stavbu za zlatky a npc. Ale pekne v kľude.

( wolves, playboy, NNN a vsetci spojenci ako Lamky, Homosi , oOo a cela pismenkova federacia)