Teorie spiskowe

• Drodzy gracze,

Jak ogłoszono tutaj: Travian: Codex Victoria, Travian wkrótce obchodzi swoje 15 urodziny.

Oznacza to nowy wyjątkowy serwer!

Co sądzicie o nazwie nowej edycji specjalnej serwera?

Jakie będą trzy nowe funkcje w Codex Victoria? Podzielcie się swoimi przypuszczeniami w tym wątku.

Travian: Codex Victoria czeka na Was!

Wasz zespół Travian: Legends

• Nowości?

1. Może przestaną z nas robić bezmyślne automaty - za darmo LG jeśli zaznaczamy cele ręcznie, za możliwość z skorzystania z "zaznacz wszystko" opłata 1 zm, no max 5 zm

2. Dodatkowy wymóg co do korzystania z artków sojuszu - co najmniej jedną wiocha w regionie z danym artkiem (ewentualnie mogłoby być, że wymaga się posiadania skarbca o odpowiednim levlu w danym regionie, ale artka można by odpalać w dowolnej wiosce z konta z odpowiednim poziomem skarbca)

3. Odwrócenie zasad limitu push - limit wg produkcji biorcy a nie dawców, np. można do kogoś przesłać dziennie 20x czy tam 50x jego produkcję, nie ważne kto, ale po przekroczeniu limitu info, że na te konto nie można wysłać więcej, chyba że biorca zwiększyć swoją produkcję.

No i najważniejsze, ale to nie jako nowość - naprawiono błąd naliczania udziałów w regionie po powrocie z trybu wakacyjnego (ale ten punkt jest chyba najmniej realny - tg nie stać na informatyków, graficy są tańsi, może dostaniemy jakąś "skórkę" na czas przebywania w trybie wakacyjnym)

• 3. Odwrócenie zasad limitu push - limit wg produkcji biorcy a nie dawców, np. można do kogoś przesłać dziennie 20x czy tam 50x jego produkcję, nie ważne kto, ale po przekroczeniu limitu info, że na te konto nie można wysłać więcej, chyba że biorca zwiększyć swoją produkcję.

Czegos takiego nie zrobią bo wtedy cały ten limit wysylania nie mialby sensu. Nie do konca rozumiesz po co on jest. Jest po to aby ograniczyc wysylanie przez graczy surowcow z multikont oraz od graczy ktorzy juz nie grają i tylko wysylaja innym surowce. Dzieki temu, ze limit zalezy od produkcji gracza wysylajacego to nie ma przegięc bo gracze posiadajacy multikonta nie beda mieli ich tak rozwinietych jak głowne konto wiec nie powysyłają z nich zbyt duzo surowcow. Z kolei ci którzy loguja sie juz tylko po to aby wspomagac sojusznikow surowcami nie rozwijaja juz swojej ekonomi wiec zbyt duzo nie wyslą i nie bedzie nadużyć.

Natomiast gdyby zrobiono tak jak proponujesz wtedy nawet małe multikonta moglyby wysylac komus ogromne ilosci surowcow i posiadanie multikont byloby o wiele bardziej opłacalne.

• limity są teoretyczne. skoro można ustawić trakty na rynku i dostać za to bana XDDD

никогда не играйте на польских доменах

• Czegos takiego nie zrobią bo wtedy cały ten limit wysylania nie mialby sensu. Nie do konca rozumiesz po co on jest. Jest po to aby ograniczyc wysylanie przez graczy surowcow z multikont oraz od graczy ktorzy juz nie grają i tylko wysylaja innym surowce. Dzieki temu, ze limit zalezy od produkcji gracza wysylajacego to nie ma przegięc bo gracze posiadajacy multikonta nie beda mieli ich tak rozwinietych jak głowne konto wiec nie powysyłają z nich zbyt duzo surowcow. Z kolei ci którzy loguja sie juz tylko po to aby wspomagac sojusznikow surowcami nie rozwijaja juz swojej ekonomi wiec zbyt duzo nie wyslą i nie bedzie nadużyć.

Natomiast gdyby zrobiono tak jak proponujesz wtedy nawet małe multikonta moglyby wysylac komus ogromne ilosci surowcow i posiadanie multikont byloby o wiele bardziej opłacalne.

Może przesadziłem z tą krotnością własnej produkcji, ale to był jedynie przykład. Na serwerach bez cudaków już nie można przesyłać surowców czy posiłków poza koalicją, podobnie jak na elkach, więc limit push na tych serwerach już dotyczy tylko wewnętrznego transferowania sutki (zarówno dotyczy przesyłania jak i grabienia wewnątrz koalicyjnego).

Odwrócenie tych zasad polegałoby na tym, że np. jest limit uzyskania od koalicjantów dla ułatwienia 1x dzienna Twoja produkcja, która wynosi powiedzmy 480k (20k na h) więc możesz zgrabić sojuszników/koalicjantów lub dostać od nich właśnie tylko taką ilość - np masz sąsiada, który jest lepiej rozwinięty ekonomicznie i z jakiś powodów będzie nieobecny kilka dni, nie włącza trybu wakacyjnego, by oddać surę koalicjantów, np. przez grabienie oazy, ma większą produkcję niż Ty, więc przy tak ustawionym limicie grabiąc tylko te jedne konto wykorzystałbyś cały swój limit na uzyskanie sutki od koalicjantów i jeszcze by go brakło, więcej nikogo z koalicji już byś nie zgrabił i nikt nie mógłby podesłać Ci sury.

Właśnie przy odwróconych zasadach limitu push jest możliwość jego ograniczenia, a tak jak jest aktualnie, to jedyną granicą jest produkcja reszty koalicjantów (bo przypomnę, wątek dotyczy serwerów bezcudacznych), a na serwerach klasycznych, gdzie nie ma ograniczena związanego z przynależnością do koalicji, to już kompletnie push jest nieograniczony i jedynie zależy od ilości Twoich kont wspomagających (piszę o tych legalnie wspomagających)

Ten limit ze względu na wielkość produkcji biorcy, dotyczyłby całości koalicji a nie poszczególnych dawców, a chyba tak to odczytałeś.

A jak wielki czy jak kto woli mały miałby to być limit to musiałby ktoś z tg go oszacowaćć, by nie przegiąć w żadną ze stron i zachować jakieś proporcje grywalności.

• aviator_p09_PL - legalnie wspomagające konto na zwykłym serwerze wyłapało bana za trakty na rynku:S:S:S

także przypomniało mi się, dlaczego nie gram na polskich serwerach:D

• tak jak mówię - przecież traktami nie da się złota przesyłać ;)

normalne konto, z żywym graczem na pokładzie i ustawionymi traktami na artefakt

• Napiszę kilka słów o tym ROA co będzie i o tym co było.
    Patrząc na wersje BETA totalna żenada. Zamiast na eliminowaniu błędów gry zarząd traviana skupia się na grafice licząc że to doda mu większą ilość graczy. Niestety poprzez błędy w grze, instrukcji oraz długi czas odpowiedzi od MH i zarządu liczba graczy maleje. Czemu się tak dzieje? Kilka przykładów:
    Poprzednie ROA: Znikające siano razem z posiłkami - problem zgłaszany ponad 50 razy ( nieoddane siano i jednostki). Po rozmowie z MH stwierdzenie że on/ona nic nie może i trzeba grać tak jak jest.... ( zostawię bez komentarza)
    Błąd w instrukcji który doprowadził do straty offówki ( reklamacja zgłoszona do zarządu i nie rozpatrzona przez 2 miesiące gry). Rozmowa z MH nic nie daje ponieważ twierdzi że nic nie może.

Częste prace konserwacyjne bez uprzedzenia gdzie wiadomo że travian jest grą online i o takich rzeczach trzeba informować.

Czas oczekiwania na odpowiedz MH to 24 godziny ( żenada?) a od zarządu to już nie wspomnę( na tematy gdzie mają rację odpisują a gdzie jest ich wina to milczą )

Brak aplikacji mobilnej do gry mimo że gracze apelują o nią od 4 lat.

Przykładów mogę mnożyć.... Wyliczyłem tylko te najgorsze. Pozostaje taka krótka refleksja o tym jak nas traktują :)

Płacić i nie narzekać.

JArpen

• Błąd w instrukcji który doprowadził do straty offówki ( reklamacja zgłoszona do zarządu i nie rozpatrzona przez 2 miesiące gry). Rozmowa z MH nic nie daje ponieważ twierdzi że nic nie może.

Przykładów mogę mnożyć.... Wyliczyłem tylko te najgorsze. Pozostaje taka krótka refleksja o tym jak nas traktują :)

Płacić i nie narzekać.

JArpen

Niestety, co do offówki to prawda bujałam się z tematem odsyłana od jednego do drugiego człowieka, a za każdym razem kolejny człowiek tłumaczył się w coraz durniejszy sposób... najlepsze było to, że po moim zgłoszeniu zmieniono na stronie FAQ zasady gry :D (na niekorzyść oczywiście, tak by nie musieć poprawiać błędu) mam screeny starego regulaminu gry i nowego po moim zgłoszeniu błędu... I to nie jedyna pamiątka... Cóż... można się rozpisywać, ale czy to ma sens? Ja już wiem, że nie...

Niesmak pozostanie...

Gonika

• Możecie wytłumaczyć ten błąd z offówką, jestem strasznie ciekawy? :)

One, two – Freddy’s coming for you
    Three, four – better lock your door
    Five, six – grab your crucifix
    Seven, eight – gonna stay up late
    Nine, ten – Never sleep again

• Gosia, nie ma sensu, najwyżej przeczytasz, że nudzisz ;)

ja aswers już tylko na ru sprawdzam. bo nasze jest niepełne/wprowadzające w błąd