Q&A — volná diskuze

• Ahoj všem známým i neznámým,

pokud bych se měl vyjádřit k novinkám, tak bych až tak kritický nebyl. Jsem hráč, kterého by zde asi nejspíše MH ani nechtěl, protože to hraji už pár let (zčínal jsem na T3.5 verzi) a za celou dobu neutratil za zlatku ani korunu. Z mého pohledu se to změnilo spíše v době kdy se zavedlo uhbání a podle mě nesmyslně posílil hrdina a vše kolem něj s výpravami. Ale to už myslím nějak všichni vstřebali. Za mě je tady pouze jedna věc, kteoru považuji vyloženě za hodně nešťastnou a to je už zmiňovaná možnost sloučení jednotek. To je pro mě opravdu hodně nešťastné. Na druhou stranu bych nebyl vůbec proti hrát na serveru s nočním klidem. Ale noční útoky mi nikdy nevadily.

Rád bych se především vyjádřil k jiné věci a to hodně obecně. Asi jsme si všichni všimli, že travian už není zdaleka tak oblíbený jako býval. Kdysi hrály servery tisíce lidí a každý národ měl své. Dnes musíme slučovat české a slovenské aby jsme překročili alespoň tisícovku. A to se nám to ještě snaží ozvláštnit speciály jako je tento. Tak co se zamyslet nad tím proč je něco jinak? Kde je chyba? Zcela jistě má na to vlivi dost velká převaha pro zlatkáře, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že se slušný účet dá hrát i bez zlatých. Já vidím zásadní věc někde jinde a asi to nakonec doběhlo i mě a i já se rozhodl s travianem skoncovat. Z mého pohledu to tady někteří napsali jasně, hra je o zlatých a kdo do nich investuje je prostě pro ty kteří rozhodují o trestech VIP osoba. Mě přijde naprosto směšná jakým způsobem se zde řeší tresty pro lidi co viditelně překračují pravidla. A na druhou stranu se šlape po lidech co si to oddřou ať už časově, nebo komunikačně. Uvedu příklad co se stalo mě a jak to dopadlo.

Mým stylem jako nezlatkáře bývalo založení druhé vesnie vedle obsazeného Mcčka a pěkně máknout s produkci vyklikat katy a přes noc si to vykatovat (jelikož jsem hrával spíše speedy šlo to celkem rychle). Na mém poslední serveru jsem postupoval stejně a v době kdy jsem se připravoval na katy mi přišla zpráva od majitele Mcčka, že by se chtěl nějak dohodnout. Prý je ochoten přenechat mi Mcčko protože by si nevěřil na to o něj bojovat. Byl to nováček a jelikož se s ním komunikovalo dobře nakonec jsme se dohodli. Já jelikož jsem vždy pomáhal nováčkům co chtěli jsem mu nabídl, že mu můžu ukázat na jiném serveru jako se rozjíždím a poradit mu jak hraji bez zlatek slušný účet. Podotýkám, že hráč než mi napsal chtěl pomoct se svou situací ve své alianci a Ti se mu vysmáli. Vesnici jsem přebral a vše vypadalo růžově. Ozvali se mi hráči z jeho aliance a měli blbé připomínky kterých jsem si nevšímal. Za pár dní jsem byl najednou bloknutý. Je pravda, že opojen sebevědomým a tím že jsem za ty roky nikdy neporušil pravidla a byl jsem na to hrdý napsal MH trochu arogantně. Ale nikoli vulgárně a nijak nevhodně. Tuto záležitost jsme řešili několik dní. Odepsal pouze jednou za den a vše stavěl na pravidlu o multiúčtu. Ze začátku jsem byl přesvědčen, že jsem pravidla neporušil a nikde jsem se nedočetl opaku. Ale on měl svou pravdu. Když jsem se chtěl dovolat práva jinde zjistil jsem, že jde o Blacka a ten je prostě v českých vodách něco jako travian bůh a taky se tak choval. Aniž by mě nějak dokázal, že jsem pravidlo porušil, tak po cca týdnu mě odblokoval a jako trest bylo smázání Mc15 na 0 (z původních cca 500pop). Údajně nemohl jinak, protože by to nebylo fér vůči ostatním. A ti se mi ještě ve zprávach vysmívali. Prý je v travianu zakázané přebrat vesnici která se aktivně nebrání. To byl jeho jediný argument. Po tomto nemám chuť pokračovat.

Podle mě se s něčím podobným setkalo více hráčů a je to ten důvod proč, zde zůstavají hráči bez charakteru a čestnosti. Respektive jich ohromě ubylo.

Pokud jste dočetli až sem, tak děkuji za pozornost a klidně i negativní reakci. Ale za mě jak se říká "ryba smrdí od hlavy" a kdo nezlatí není brán jako plnohodnotný hráč. Respektive je snadné sním zamést.

• Spravil si len jednu chybu ...........a to je ze si sa na dedine dohodol !!! a to je proti pravidlam :)

uz as tesim na nove ROA :)..uvidime co to prinesie no kazdopadne bude prdel easy start a easy farm aspon :D

skoda ze na betu som nestihol a neskoro som si vsimol email :(

• Na Betě celkem dost lidí nadávalo, že to start vůbec nezrychlilo, ale ti by asi chtěli x10 server. Neskutečně nás ten start bavil, přesněji ten závod za 4. vesničkou.

Xaero, VaDa92, Ten s Kytarou, Ten bez kytary, Ti boží a já, Třešínky

• potoze se to pise v pravidlech? ze 2 a 3 vesnice pomoci osadniku na začatku nemuze byt mc :)

mi se to libi, bude to lepši začatek a ali budou vymyslet strategii jeste pred regnutim do hry :)

Že vím na koho narážíš? :D :*

Xaero, VaDa92, Ten s Kytarou, Ten bez kytary, Ti boží a já, Třešínky

• Nový dizajn má veľkú chybu, zlúčili tlačítko na hornej lište, centrum dediny a suroviny (s pohľadom na polia) do polohy jedného tlačítka, ktoré sa mení raz to a raz to. Výsledok? Dvakrát viac klikám ako blbec, lebo chcem mať väčšinou zapnutý pohľad zvonka dediny na polia aby som videl prichádzajúce a odchádzajúce jednotky a mal to pod kontrolou. Lenže akonáhle sa dostanem do hlásení, alebo mapy alebo správ,... a chcem sa vrátiť na pohľad zvonka dediny prichádzajúce odchádzajúce jednotky, tak nemám nato tlačítko, musím dvakrát kliknúť na to isté, pričom sa to načítava aj naviac a zbytočne, lebo sa stále prepína na centrum dediny. Ako toto je vážne ako u sprostých.

• Kdyz otevres zpravy, nebo hlaseni, nebo mapu, nebo cokoliv, tak u toho je krizek ktery to zavre a vrati te na puvodni zobrazeni, budto vesnice nebo pole. Neni treba tedy klikat dvakrat.

Ten krizek je tam uz par let, ale nekdo proste ho nepouziva protoze je zvykly nahore na klasicke prepinani. Myslim, ze je to otazkou zvyku.

• No nič iné mi neostáva.

No a už keď tu píšem, tak sa spýtam. Ako je to s úkolom vybudovať rezku/palác na 10 a 500KB odmenou zato? Pre ktorú dedinu to platí? Pre tú prvú s ktorou začínam, alebo pre tie druhé dve ktoré z nej na začiatku zakladám?

• To mi opravdu neuzná ukol na vycvičené osadníky, když se k tomu úkolu dostanu až když už je založena 4. ves a musím tedy čekat buhvi jakou dobu než budu chtít dělat pátou vesničku hmm? a který inteligentní člověk vymyslel, že mám nejdřív vytrénovat osadníky a založit vesničku a až potom dostanem odmeny za postavený sklad a sýpku které ale už musíme mít na to abychom mohli trénovat ty osadníky? Jinak nový design není špatný, sloučené talčítko vesnice/pole je sice strašlivě otravné, ale máme všichni stejné podmínky a třeba si časem zvyknu, ačkoli mi nepřijde jako dobrý nápad tu hru dělat složitější když to jen způsobí, další odchod hráčů, kterých už teď není nijak závratné množství.

Děkuji a s přáním lepších nápadů na vylepšení hry do budoucna se zase na chvíli odmlčím (ne to že nebudu moc zmenit hlávku když mi na ní jde utok není lepší nápad :D aneb slabší hráči kteří si neudělají hlavní vesnici v ochraně si jí neudělají nikdy, to opravdu nechcete aby to někdo hrál?)

• Kdyz otevres zpravy, nebo hlaseni, nebo mapu, nebo cokoliv, tak u toho je krizek ktery to zavre a vrati te na puvodni zobrazeni, budto vesnice nebo pole. Neni treba tedy klikat dvakrat.

Ten krizek je tam uz par let, ale nekdo proste ho nepouziva protoze je zvykly nahore na klasicke prepinani. Myslim, ze je to otazkou zvyku.

Co je tohle za argument prosimvás?
    Křížek je tam už pár let a jak jste si asi všimli, tak ho tak 95% hráčů nikdy nevyužila, protože klasický přepínání je prostě rychlejší než si hledat nějaký hloupý křížek a vy to dáte do normálního oběhu? Tak je tohle normální?
    Jak vidíte je s tím vícero hráčů nespokojených, vy snad chcete, aby to ty lidi štvalo? To děláte schválně nebo jak?
    Děláte tu hru pro nás, tak byste taky mohli vyslyšet ty, kteří ji hrajou. Myslím, že mluvím za hodně lidí, že to akorát přidělává práci. Vraťte původní rozhrání, tohle je opravdu jen ztráta času.
    Děláte tuto hru snad pro lidi ne? Jakej je problém v tom to vrátit? Prostě programátoři přidaj to, co teď hodně let fungovalo.
    Měli byste se zaměřit na jiný věci, než kazit lidem klikání.

Díky, SH

• Nový dizajn má veľkú chybu, zlúčili tlačítko na hornej lište, centrum dediny a suroviny (s pohľadom na polia) do polohy jedného tlačítka, ktoré sa mení raz to a raz to. Výsledok? Dvakrát viac klikám ako blbec, lebo chcem mať väčšinou zapnutý pohľad zvonka dediny na polia aby som videl prichádzajúce a odchádzajúce jednotky a mal to pod kontrolou. Lenže akonáhle sa dostanem do hlásení, alebo mapy alebo správ,... a chcem sa vrátiť na pohľad zvonka dediny prichádzajúce odchádzajúce jednotky, tak nemám nato tlačítko, musím dvakrát kliknúť na to isté, pričom sa to načítava aj naviac a zbytočne, lebo sa stále prepína na centrum dediny. Ako toto je vážne ako u sprostých.

nemám rád když někdo pindá na něco, co je nové a jen si na to ještě nezvykl, ale v tomhle případě se přidávám, hrál jsem codex jen chvíli (šneky mě nebaví) ale to tlačítko mě hrozně štvalo :D