Kórház - Kérdések és válaszok

• Kedves Játékosok,

Ha bármilyen kérdésetek van a kórházzal kapcsolatban, itt feltehetitek, és igyekszünk megválaszolni őket.

A Travian: Legends csapata

• A gyógyításnak milyen költségei vannak? Újra ki kell fizetni az egység árát, vagy ingyenes?

Ez a "Mindent eldöntő csata" hol olvasható? Nem rémlik, hogy láttam volna.

• A gyógyításnak milyen költségei vannak? Újra ki kell fizetni az egység árát, vagy ingyenes?

Ez a "Mindent eldöntő csata" hol olvasható? Nem rémlik, hogy láttam volna.

Mennyibe kerül a csapatok gyógyítása?

A csapatok gyógyítása pontosan annyiba kerül, mintha kiképeznéd őket a kaszárnyában vagy az istállóban.

De olvastam valami orvosi költséget is, ami nem tudom mit foglal magában.

A mindent eldöntő csata jó kérdés, megpróbálom megkeresni, szerintem az csak a com fórumon volt, vagy esetleg a blogon.

• Ha az egységek felgyógyítása annyiba kerül, mint a kiképzésük, akkor a védőknek ez az épület nem jelent semmit, mert ha van fölös nyers a használatára, akkor építhet egy új faluban kaszárnyát/istállót. (Kivéve a római bálna védőket, egyedül nekik lehet annyi nyersijük, hogy azt nem tudják seregre fordítani az összes kaszárnyában.)

Aki csodarombolót tervez, annak sincs sok haszna, mert neki nem lesznek sérült egységei (általában). (Bár, ezen az ünnepi szerveren pont nincs szükség csodarombolóra.)

Aki támadót játszik, annak viszont kötelező, mert neki ez +1 toborzó épület. (Az első csatája után, legalábbis.)

Az Ultimate Battle 6. része lesz szerintem, amire gondolnak.

Arra tippeltem én is. De a magyar fórumon csak az első 5 rész léte (a fórum címe) látszik, a tartalom (a történet) nem, a 6. részből meg egyáltalán semmi.

• És ez klasszik verzió lesz végre vagy itt is a prémium vétel a domináns?::(

A Legveszélyesebb ember az aki:
    Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Üdv!

Ha nincs elég nyersanyag a faluban a csapatok "gyógyításához" , akkor értelem szerűen azok az egységek is elpusztulnak a csata során?

Csak a leírás alapján tudok találgatni, de szerintem nem. Ugyanis elvileg a sérült csapatok automatikusan a kórházba kerülnek, és aztán majd a játékos állítja be a gyógyítási sorrendet, tehát lesz idő nyersanyag küldésre is, ha nem lenne elég. Tehát szerintem a csaták során megsérült egységek ott lesznek a kórházban és a játékoson múlik, hogy azokból mennyit gyógyít meg.

• Teljesen fölöslegesnek látom egyelőre ezt a plusz épületet. Ha valamivel olcsóbban (teszem azt, 10%) lehetne egységeket gyártani, akkor oké...hiszen egyszer már "kiperkáltam" érte a teljes összeget, gyógyítani logika alapján nyilván nem kellene ugyanannyiba kerülnie. Annyi előnye van, hogy olyan, mintha 2 kaszárnya, vagy istálló lenne...de ez vajmi keveset ad hozzá pluszban a játékélményhez, sőt...

• Teljesen fölöslegesnek látom egyelőre ezt a plusz épületet. Ha valamivel olcsóbban (teszem azt, 10%) lehetne egységeket gyártani, akkor oké...hiszen egyszer már "kiperkáltam" érte a teljes összeget, gyógyítani logika alapján nyilván nem kellene ugyanannyiba kerülnie. Annyi előnye van, hogy olyan, mintha 2 kaszárnya, vagy istálló lenne...de ez vajmi keveset ad hozzá pluszban a játékélményhez, sőt...

Én ezeket a fejlesztéseket is teljesen feleslegesnek látom mégse foglalkoznak a véleményemmel a németek. Fogd fel úgy ajándékban adják ezt a fajta szervert. Ha nem tetszik ne játsz vele.Én is már így vagyok vele. Ráuntam a reklamálásra. Elfogadom ez van azt annyi.

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Nem tudom elképzelni ezt az épületet a nagyobb játékosoknál, hiszen melyik épület helyett építse ezt meg. Továbbá mondhatjuk dupla költségnek is a gyógyításukat. Szerintem kicsit jobb lenne, ha a sebkötözőkkel gyorsítani lehetne a gyógyításon. Ez fellendítené a sebkötözők piacát is az aukciókon. Gondolom még mindig fityingért lehet hozzájutni a sebkötözőkhöz...

Bár amíg nincsen letesztelve a tényleges hatása 1-1 accra (különféle támadó és védő accokra), addig nincs értelme ezen filozofálni.

Az előnyös kezdéssel kapcsolatban pedig annyit, hogy ezt nem mondhatjuk újdonságnak. Hiszen korábbi szülinapi szerveren volt egyszer. Nem rossz dolog, de tényleg nagyon meg kell gondolni, hogy hova teszi az ember az ingyen két falut, illetve milyen gyorsan tudja kihúzni a falvakat és a környéken lévő játékosokat begyakni :D

• Nem tudom elképzelni ezt az épületet a nagyobb játékosoknál, hiszen melyik épület helyett építse ezt meg. Továbbá mondhatjuk dupla költségnek is a gyógyításukat. Szerintem kicsit jobb lenne, ha a sebkötözőkkel gyorsítani lehetne a gyógyításon. Ez fellendítené a sebkötözők piacát is az aukciókon. Gondolom még mindig fityingért lehet hozzájutni a sebkötözőkhöz...

Bár amíg nincsen letesztelve a tényleges hatása 1-1 accra (különféle támadó és védő accokra), addig nincs értelme ezen filozofálni.

Az előnyös kezdéssel kapcsolatban pedig annyit, hogy ezt nem mondhatjuk újdonságnak. Hiszen korábbi szülinapi szerveren volt egyszer. Nem rossz dolog, de tényleg nagyon meg kell gondolni, hogy hova teszi az ember az ingyen két falut, illetve milyen gyorsan tudja kihúzni a falvakat és a környéken lévő játékosokat begyakni :D

Ez az előnyös kezdés szerintem már akkor sem tetszett túl sok embernek, nem tudom mi értelme van újból elsütni. Egy classic szervert szerintem jobban értékelt volna a nagyérdemű, és annak van is valami vonatkozása a korábbi Travianhoz.

Kórház: pedig épp a nagyobb játékosoknál van csak értelme, kisebbeknek fölösleges.

Előnyös kezdés: van 6 telepesem, de nem lehet küldeni őket sehova, hisz a régiók még zárva. Gratulálok...

Mellékesen: van mellettük 15-ös palota, vagy 20-as rezi? Vagy nem kell hozzájuk épület? (Palota külön tökönlövés, hisz az első alapítandó falu a leendő főfalu kellene, hogy legyen. Ja, hogy az nem lehet sokbúzás...)

• Pár válasz:

A kórház az amúgy meghalt egységek 40%-át hozza vissza mint sérült. Ha nem gyógyítod meg őket akkor naponta meghal a sebesültek 10%-a. Mivel régiós a rendszer így sokkal több játékos fér hozzá a gyártós "ereklyéhez" tehát a nagykaszi/istálló annyira nem lesz szükséges hiszen az elvesztett egységek egy részét ezzel gyorsan és "olcsón" lehet pótolni. Nyilván ez a változás is azoknak a támadóknak jó akik ereklyével is folyamatosan üzemeltetik a gyártósorokat és szeretnék ütögetni.

Az "előnyös kezdés" főleg a farmolóknak lesz előnyös, mivel rengeteg jó farmból lehet válogatni. A taktikázás klánszinten lesz érdekes, hogy ki milyen területekre települ az új falukkal.

Emellett jó lenne ha valaki olyan fordítaná le a szövegeket aki játszott már a játékkal vagy elolvasott róla egy 1 oldalas szöveget...

• Új játékosok regisztrációja

Ne feledkeztünk meg az új játékosokról – a Travian: Codex Victoria rendkívül hasznos fejlesztéssel várja őket az új játékosoknak alakított regisztrációs rendszerrel.

Bevezetünk egy új, környezetfüggő súgórendszert:

• A felhasználói felület első megnyitásakor automatikusan megjelenik az UI-elemek leírása.
    • A célunk, hogy az új játékosok jobban megérthessék a játékot.

Ez eddig is megjelent, ha a játékos nem ugrotta át kapásból a küldetés-kiosztót. (De még tán akkor is.)

A rendszert érintő változások egy része a veterán játékosok érdeklődését is felkeltheti:

• Amikor egy hős szintet lép, az életereje feltöltődik (100%-ra). Jutalmazni szeretnénk ugyanis azokat a hősöket, akik vállalják a kockázatot, hogy éles küzdelmekben szerezzenek tapasztalatot.
    • A küldetési jutalmak és a kalandozásból gyűjtött hadizsákmány a hős felszerelései közt jelenik meg. Ezeket többé nem lehet kifosztani, és nem fognak elveszni, ha megtelik a raktár vagy a magtár. A nyersanyagtárgyak nem adhatók el árverésen.
    • A Bevezetőt eltávolítottuk, a feladatrendszer azonban új küldetéseket tartalmaz majd.

A hős nem tud szintet lépni valamekkora kockázat vállalása nélkül. A kalandokba is bele lehet halni, ha a játékos nem pakol az erőre. (Az éles harcokban meg nem kunszt egyszerre több szintet lépni.)

De mi a helyzet akkor, ha a hős behal egy szituációban, de közben szintet lépett? Akkor is maxra gyógyul (vagyis kapásból feltámad)? Ha igen, akkor hol? (Tipp: eredeti otthonában.)

Huh, a hősnél tárolt nyersanyag. Gondolom, ezek akkor jelennek meg a faluban, amikor a hős "felveszi" őket - de melyik faluban? Az éppen aktív faluban, vagy a hős otthonában? Felvehetőek akkor is, ha a hős éppen úton van, vagy más játékosnál véd? (Tipp: a hős otthonában, és bármikor, ha a hős nem halott.)

• Ha a hős feltámad, ha szintet lép, azzal csak az a gond, hogy a legalább közepes támadósereggel együtt rohangáló hős gyakorlatilag halhatatlan lesz. Esetleg a bálna védők hőse lehet még ilyen.

Mindenki másnak ez egy alkalmi fícsör - az átlag védők hősei általában nem lépnek szintet egy-egy csata után. Mivel a védők eleve kevesebb TP-t kapnak, és ez hajlamos sokfelé osztódni.

• Nekem az eddigi leírás alapján tetszik ez az új verziójú szerver. Szerintem ez pont a kezdőknek és a csoróknak kedvez. Végre nem a GOLD és a hozzájuk hasonló pénzeseknek áll a bál.:)

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)