Ostateczna bitwa ― Część VII ― Kodeks

• header_tub7.jpg

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Miesiąc spędzony na kurowaniu ran w szpitalu minął mi bardzo szybko, jednak wiele się w tym czasie zmieniło.

Po pierwsze, imperium szykuje się na obchody XV rocznicy. Piętnaście lat temu po raz pierwszy trzy nacje ― Rzymianie, Galowie i Germanie ― osiedlili się razem na tych terenach. Ludzie wspominali czasy chwały, rozwiązywali zagadki, gratulowali sobie wzajemnie i przygotowywali do tradycyjnej uczty. Z odległych ziem, gdzie nikt nie słyszał o Cudach Świata, dotarły wieści o rozpoczynającej się tam wojnie o dominację. Sojusze obmyślały strategię podboju regionów, które dawały im niespotykane moce. Heroldzi ogłosili, że nowo założone osady, szczególnie pierwsze trzy, będą dostarczały o wiele więcej surowców niż zwykle. Zapowiadało się, że wojna będzie zacięta i postanowiono przenieść szpital do tamtej krainy, aby pomóc spodziewanym rannym. Do krainy Codex Victoria.

Optymistycznie patrząc, jestem teraz zdrów jak ryba, a moi niedoszli mordercy myślą, że nie żyję. Z drugiej strony tak samo myśli mój pan.

Oczywiście nie spodziewałem się, że będzie mnie przez ten cały czas szukał, ale mógł chociaż nie wyrzucać moich ubrań i reszty dorobku!

Pierwsze sygnały, że mój pan mnie opuścił, zobaczyłem krótko po powrocie do tawerny. Zobaczyłem stajennego w bardzo mi znajomej koszuli, teraz pokrytej błotem, który zajmował się koniem bojowym. Była to ta sama koszula, którą moja siostra ozdobiła haftami jako prezent przed moim wyjazdem. Stojący w pobliżu wojownik w błyszczącym napierśniku szybko ugasił moje pragnienie odzyskania koszuli razem ze skórą stajennego. Niech to!

Wygląda na to, że od teraz jestem "Samotnym Cieniem". Powoli przechadzałem się po okolicy, zastanawiając się, co zrobić dalej. Ku mojemu zasmuceniu, bogowie zdecydowali, że dość już mi sprzyjali i w swej nieskończonej mądrości postanowili nie zsyłać Samotnemu Bezdomnemu Cieniowi żadnych mądrych pomysłów. I jakby tego było mało, z nieba zaczął siąpić deszcz.

Przenieść się razem ze szpitalem? Ale oni już wyjechali i wątpię, żebym zdołał dogonić ich pieszo.

Znaleźć innego mistrza? Moja krótka służba jasno udowodniła, że nie nadaję się do tego. Poza tym kto zatrudniłby nieznajomego w dzisiejszym niebezpiecznym świecie?

Kilka godzin później Samotny Bezdomny Głodny Przemoczony Pozbawiony Pomysłów Zdesperowany Cień był gotowy na wszystko, byleby jego imię przestało dalej rosnąć.

I właśnie w tym momencie cały świat obrócił się do góry nogami. Zobaczyłem... .

Szła ulicą w pięknej purpurowej tunice, głęboko zamyślona zdawała się niczego nie zauważać.

Moje serce podskoczyło i zaczęło drżeć. Natychmiast poczułem do niej głębokie przyciąganie. Nawet zupełnie przemoczony poczułem gorącą krew pulsującą mi w żyłach. Było to najwspanialsze uczucie, jakie dotychczas doznałem w życiu. Nadzieja.

― Pani Martino ― wykrztusiłem ochrypłym głosem. Wargi miałem niebieskie z zimna. ― Mam coś, czego szukasz, i mogę Ci to dać w zamian za pomoc. ― Pani zatrzymała się i uniosła brew. Wydawała się zaintrygowana. ― Plan budowy germańskiego Cudu Świata!

― Jeszcze nigdy nie widziałem takiego zaskoczenia na czyjejś twarzy!

Zadanie: niedawno imperium zaintrygował kodeks z zagadką, który pojawił się tutaj ze wschodu razem z nowymi nacjami. Rozszyfruj tę zagadkę.

tub7_sudoku.png

Pominąłeś poprzednie części?

Ostateczna Bitwa ― Cześć I ― Cień

Ostateczna bitwa ― Część II ― Na krawędzi

Ostateczna bitwa ― Część III ― Ukryty zwój

Ostateczna bitwa ― Cześć IV ― Spotkanie

Ostateczna bitwa ― Część V ― Wojna

Ostateczna bitwa ― Cześć VI ― Trudna sytuacja

• Ogólne informacje o konkursie:

Start: 6 sierpnia 2019 – 10:00(GMT+1)
    Zakończenie: 12 sierpnia 2019 – 10:00(GMT+1)
    Ogłoszenie wyników: 13 sierpnia 2019
    Wybór zwycięzców: Sześciu wybranych losowo użytkowników, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi.
    Nagrody: 50 Złota
    Vouchery ważne w domenie
    PL
    Vouchery ważne do:
    31 grudnia, 2020
  • 137 849 652

952 367 184

468 125 379

283 751 496

695 234 718

714 698 523

576 983 241

821 476 935

349 512 867

Dla czytelności zapisu podaje wszystko zapisane cyframi arabskimi zamiast rzymskimi.