Travian- Jeho smutný pád

• Ahoj všem,

Téměř po 10 letech jsem se zas dostal k travianu a nestačím se divit těm změnám.

Ale dovolím si říct, že travin se stal strašně Komerční hrou.

Dnes být v top hráčích je docela nemožné bez toho aniž bych měl zlatky, 2 zástupce a jel účet nonstop.

Hrál sem teď czsk 3x speed a stálo mě to čas a peníze.

Bohužel má chyba, že na účtu jsem sám, ale před lety to takový problém nebyl, i-když jsem byl na účtě sám dokázal jsem se vyšplhat do top 20 a být i v ally co vyhrála server, ale dnes? Něco téměř nemožného.

Do účtu jsem dal více než 2 000kč na zlatky abych se dostal, alespoň do top 200, možná mít ty 2 zástupce a jet účet téměř nonstop tak jsem v top 50, ale to je jen kdyby.

Tehdy speed server trval klasicky půl roku a hrálo to i 9 000tisíc lidí.;)

Teď je to pouze otázka peněz ;( a jde to vidět, kdy kvality serveru padají, hráčů na serveru se sejde cca 2500:thumbdown:, z těchto hráčů strká polovina do toho své finance, mají 2 zástupce a nebo nemají osobní život:thumbup:. Zbylá polovina (jako já) si přijde zahrát, je rád za novinky, ale ve finále je stejně nucen dobít zlatky jinak si nezahraje. Na konci serveru zjistí, že hra už není co bývala a pocit z úspěchu a zahrát si už je jen sen.

Nechci tady brečet, ale je mi jasné, že zde par jedinců toto zmíní, ale pouze mě mrzí, že už to není hra o tisících hráčích, kteří si přijdou zahrát a pobavit se. A celkově to jde vidět i na účasti na serverech.

Vraťte travian do dob úspěchů. :!::!::!:

Je spousta online her, ale travian se stal tak komerční až to je pláči ;(;(

• spíš to bude o tom, že to neumíš hrát, když do toho dáš tolik peněz a ani se nepřiblížíš k TOP 10. Dnes je to naopak extrémně snadné, protože neexistuje konkurence (na většině serverů) - speed může být výjimka, ale 2500 hráčů je stále málo, měl bys být schopen být v TOPce s množstvím peněz, které jsi do serveru vložil.

Na speed se nikdy nevyplatilo jít hrát solo - jen když se člověk vyspí (8 hodin), tak to máš jako bys celý den nebyl na normálním serveru. Pak se nemůžeš divit, že nejsi schopen atakovat přední pozice. Tak to ale bylo vždycky! Obzvláště na speed serverech! Na normálním serveru se dnes dá hrát pro zábavu s minimem utraceného času (v řádech několika minut aktivity denně - se zlatkami úplně na pohodu na TOP pozice - stavbyvedoucí, NPC, farmlist x bez zlatek pro zábavu).

Celkově platí rovnice, že pokud chceš být dobrý, musíš tomu věnovat spoustu času a trochu peněz (nebo naopak méně času a spoustu peněz - záleží na tvých preferencích). Pokud chceš hrát pro zábavu, nebudeš v TOPce - tak je to se vším. S hrama, se sportem, s travianem. Takže záleží na tvých prioritách :)

Travian je stará hra, já ji také hraji po letech a naopak se mi líbí, jaký progres hra udělala. Umožňuje si důstojně zahrát slabším a méněaktivním bez zlatek, stejně jako umožňuje soutěžit ve spoustě aspektů díky novým tabulkám. Záleží jen na každém hráči, co od hry očekává a co je do ní ochoten investovat (čas, finance, ...). Problém je, že hry typu Travian apod. jsou dávno překonané a dnešní svět nabízí tolik kvalitních a zajímavých alternativních her, že je prostě na serverech prázdno. Tak to holt na světě chodí :)

Ať se ti daří a měj se fajn :)