המדריך השלם להגעה מהירה לכפר שני

• שלום חברים! לכבוד תחרות המדריכים וההתכוננות שלי לקחת את המקום הראשון (וגם את שאר המקומות חחח) אני הולך לפרסם את המדריך השלם להגעה לכפר שני. מטרת המדריך היא שביום 9 לשרת איטי לכל השחקנים יהיה כבר כפר שני! הסיבות היחידות לשחקן לא להגיע לכפר שני ביום 9 לשרת היא שהוא תומך בשחקן אחר, שהוא לא זמין להכניס בניות או שתקפו אותו והרגו לו מתיישבים (לא נעים אבל קורה…)

על מנת לפשט את הדברים אציין שהמדריך בא להסביר שני דברים עיקריים-

1) איך להשלים מהר את אדון המשימות

2) איך לאסוף את התרבות הדרושה לכפר שני

בנוסף,נציין שיש ההבדלים בין השבטים ומהירויות השרתים בהגעה לכפר שני-

מהירויות השרת- בשרת האיטי המעכב המרכזי הוא התרבות, וכמעט אין דרך לייסד כפר שני לפני יציאה מהגנת מתחיל. במהיר כמעט ואין התייחסות לתרבות לרוב השחקנים ועד סוף הגנת המתחיל הרגילה כמעט לכולם יש כבר כפר שני. בשרת X2 יש מחסור בינוני בתרבות שגם אליו צריך להתייחס בהתאם (אפשר לייסד בהגנת המתחיל, אבל אני לא יודע נתונים מדויקים, אין לי ניסיון שם )

שבטים- לגאולים אין באמת דרך לבזוז בדרך לכפר שני, כל פלנקס יכול לסחוב 35 משאב בסך הכל וללא כוח התקפי משמעותי… אבל המתיישבים שלהם הם הזולים ביותר 18100. הרומאים יכולים לאמן ליג בשביל לבזוז, אבל הם יקרים ואיטיים וסוחבים 50 משאב, מומלץ לאמן שיהיה 20 ליג שיוכלו לנקות נווה רגיל מהמשאבים שלו ב4 התקפות, המתיישב הרומאי יקר מהגאולי ועולה 19000 משאב, זה ‭2700‬ משאב יותר מהגאולי ל3 מתיישבים. הטאוטון בעל חייל הבזיזה היעיל יותר, מומלץ לו לאמן 67 מניף, שזה בדיוק מה שצריך בשביל לנקות נווה רגיל מהמשאבים שלו בבזיזה אחת, המתיישבים הטאוטונים הם היקרים ביותר ועולים 20000 משאב, ודורשים אסם 7 שעולה 1190 משאב, זה אומר שהטאוטון שלא בוזז צריך 6890‬‬‬ יותר משאבים מהגאולי ו4190 יותר מהרומאי, ללא בזיזות ואם הייצור הוא 727 לשעה, זה אומר הבדל של כ9.5 שעות יותר מהגאולי וקרוב ל6 שעות יותר מהרומאי

עוד דבר שמאוד חשוב לציין, הוא ששחקן התקפי לעולם לא יכול להגיע לכפר שני מהר יותר משחקן הגנה שהולך לפי המדריך הזה אלא אם יש לו את אחד משני התנאים הבאים- 1) הוא קונה מספיק משחות וכלובים בשביל לנקות נווה ולבזוז אותם. 2) יש לו שחקני תמיכה שעוזרים לו לנקות את הנווה עם הכלובים שלהם ועל ידי התאבדות עם הגיבורים שלהם ועל חשבון ההתפתחות של עצמם

הערות-

-השימוש בזהב להשלמת בניה יכול לבד לקצר את זמן ההגעה לכפר שני ביומיים בערך, וכן בונוס 25% משאבים הוא קריטי, אבל גם בלי שני הדברים האלה ובלי לבזוז ביום 9 אמור להיות לכם כפר שני

-מדי פעם אין ברירה אלא לנפס, בעיקר ברמות האחרונות של המגורים המלכותיים ואימון המתיישבים. אני אוהב לחשבן כמה בניות קדימה כשאני מנפס, אבל על זה אפרט במדריך אחר

-שימו לב שבשלב הזה של המשחק המחירים במכירה הפומבית הם הגבוהים ביותר! השחקן הראשון שימכור את הכלובים והמשחות שלו יזכה בים של כסף! אבל! שימו לב שאם אתם חלק מצד,אפילו אם אתם לא ממש צמודים לאחד משחקני ההתקפה, עדיף שתשמרו את הכלובים בשביל לעזור לניקוי נווה של אחד משחקני ההתקפה ולא תתנו יותר מדי כוח לאויב שיקנה את הכלובים שלכם! השחקנים שקונים משחות מקבלים גיבור חזק ומהר, זה יתרון גדול, אבל השחקנים שקונים כלובים מקבלים הגנה עצמית שאינה צורכת יבול ובלתי מנוצחת בשלבים הראשונים של המשחק, ולכן תישקלו טוב טוב אם אתם מוכרים את הכלובים

-לשים לב לא לקחת יותר פרסים ממה שצריך בשביל הבנייה הבאה, ובטח לא לפוצץ משאבים יותר מדי וככה לאבד משאבים וזמן יקר, תמיד טוב לשמור על המחסן ריק, א) בשביל שהמחסן לא יעלה פתאום על גדותיו ויתאדו משאבים מהרפתקה של הגיבור ב) בשביל שאם אתם עוזבים את השחקן לכמה זמן המחסנים לא יתמלאו. כשחסר משאבים לבניה לוקחים כמה שצריך מהפרסים

-לשים לב לא לשלוח את הגיבור להרפתקה כשהמחסנים מלאים, (10 הפרסים להרפתקאות הראשונות לא אקראיות, הן רק בסדר אקראי,אם בתוך 10 ההרפתקאות כבר קיבלתם את שני פרסי המשאבים, אתם יכולים לשלוח את הגיבור ללא חשש לפיצוץ משאבים עד סוף ה10)

-לזכור להשתמש בהקדם בסוס הרכיבה

-הנקודות לגיבור צריכות להיות כמה שאפשר על משאבים כל עוד הגיבור לא ימות, צריך לשים לב כמה חיים הגיבור מאבד במשימות, לא לשלוח את הגיבור כשהוא עלול למות. הגיבור מקבל 10 נקודות חיים ליום, בפועל- כשהגיבור ברמה 1 ו2 הוא לא צריך יותר מנקודה אחת לכוח לחימה (במהיר כן כדאי להוסיף נקודה ברמה 2), ברמה 3 צריך שיהיה לו 4 נקודות (אלא אם משתמשים במשחות),בהמשך הנקודות כבר צריכות להיות מאוזנות, וחפצים יאפשרו לשים יותר נקודות על משאבים

-לשחקני ההגנה המירוץ לכפר שני פחות לחוץ משחקני ההתקפה בגלל שהם לא זקוקים לכוח מקסימלי בכפר אחד כמו ההתקפיים, ויכולים לאחסן את ההגנות שלהם אצל ההתקפיים עם הקרופרים הגדולים ולכן יכולים להסתפק בקרופים חלשים יותר ואפילו קרופר 9 75%, אבל הם רוצים להיות קרובים כמה שאפשר לקרופר ההאמר שהם תומכים בו ומעדיפים קרופר 9 עם 3 נאות כפולים (עדיף מאותו הסוג) או 15 75%, לכן יכול להיות ששחקן הגנה יעדיף כפר שני צמוד לקרופר שהוא רוצה אותו אחר כך כבירה, ורק אחר כך להתיישב בקרופר (בעיקר בתמיכה בהאמר מרוחק כשהקרופר גם ככה לא המבוקש ביותר, למשל 9 75%)

-לגבי סדר פיתוח המשאבים, המשאב שהפיתוח שלו הוא הזול המהיר והיעיל ביותר הוא היבול, אבל יבול נצרך בעיקר להאכלת החיילים, וכמעט לא משומש לבניה של דברים, לעומתו, הברזל הוא היקר ביותר, והאיטי ביותר, ויש מיבנים בודדים שזקוקים בעיקר לברזל לפיתוחם (שוק, מגורי חיילים, נפחיה), הטיט והעץ הם המשאבים הנצרכים ביותר לבניה, ושווים אחד לשני במחיר ובמהירות, שחקני זהב שאין להם בעיה לנפס, יעדיפו תמיד לפתח יבול ראשון וברזל אחרון, אבל מי שאינו שחקן זהב יעדיף לפתח קודם כל טיט ועץ ורק אז ברזל ובסוף יבול (בעיקר במהיר שאין בכלל מחסור ביבול להאכלה בהתחלה, וגם אם יש מחסור ביבול אפשר לקנות ממנו ביחס טוב בשוק)

-את המשימה של תקיפת הנווה, אפשר לעשות על ידי שליחת התקפה וביטול, לא צריך ממש לתקוף

-שחקן שעושה השלמת בניה להכל יעשה לפי הסדר הזה, אבל שחקן שלא עושה השלמת בניה או עושה מעט השלמת בניה צריך לשקול להקדים את המבנה המרכזי, וכן את מעט הזהב שהוא משקיע על השלמת בניה, לשים על המבנה המרכזי…

השלמה מהירה של אדון המשימות-

הסדר הנכון של בניית הדברים בסטרטר- (בהנחה שדילגתם על ההדרכה הראשונה)

1) שדה ברזל ל1

2) עוד אחד מכל שדה משאב ל1 (טיט ואז עץ ואז ברזל)

3) אסם ל1

4) כל שדות המשאב ל1

5) אחד מכל אחד ל2

6) מחסן ל1

7) מרכזי ל3

8 ) שוק ל1

9) כל השדות ל2

10) מחסן ואסם ל3

11) שגרירות

12) מבנה מרכזי 5

13) נקיק (רומאי יכול להקדים את בנית הנקיק לשלב 9, במקביל לשדות המשאב ל2)

14) מגורי חיילים (לא לבצע את המשימה של אימון החיילים, גם לא צריך אותה כי הוא מזהה כאילו אימנתם בגלל החיילי הרפתקה) (בשלב הזה, שחקנים שבוזזים בדרך לכפר שני יתחילו לאמן חיילים, אחד אחד ולבזוז)

15) מגורים מלכותיים ל1

16) מחסן ל7 (ללא שימוש בזהב לניפוס אפשר לשקול מחסן 8, מאוד מעכב)

17) כל שדות המשאב ל4 (ולא יותר כי לוקח יותר מדי זמן להחזיר את המשאבים של רמה 5, שחקני התקפה שמצליחים לבזוז חזק יכולים להסתפק בשדות משאב 3 ורק יבול ל4 לפי הצורך. יש גם אפשרות נוספת שאת כל שדות המשאב לשדרג ל4 חוץ מברזל שאותו ל3 בלבד)

18) אסם ל6 (טאוטונים ל7) (ללא שימוש בזהב לניפוס אפשר לשקול אסם 8, מאוד מעכב)

19) יבול אחד ל5 (שחקני התקפה שבוזזים חזק רק לפי הצורך)

20) טחנת דגן ל1

22) מגורי חיילים ל3 (בשלב זה, שחקנים שבוזזים יתחילו לאמן חיילים במרץ, טאוטון רוצה 67 מניפים סך הכל, רומאי רוצה 20 ליג סך הכל, לגאולי קצת מיותר לאמן פלנקס בשלב הזה…)

23) אקדמיה

24) נפחיה

25) חומה

עד כאן, סיימנו את המשימות המשתלמות של אדון המשימות, מכאן מתחילים להשקיע בתרבות-

המבנים שנותנים הכי הרבה תרבות בזול הם- מרכזי ל8, שוק ל7, אקדמיה 5, שגרירות ל2 ואפשר לשקול גם שגרירות ל5. בנוסף, דרך יעילה מאוד לאסוף תרבות היא על ידי נקיקים, נקיק אחד ל10, ואז נקיק רמה 1 בכל מקום פנוי, ואז אחד אחד ל3, ולפי הצורך אפשר לשדרג חלק מהנקיקים ל7 אחד אחד. שיטה זו נותנת גם תרבות בזול ומהר מאוד וגם הגנה ביציאה מהגנת מתחיל.

השחקנים שבוזזים ביזבזו הרבה זמן ומשאבים עד עכשיו רק על החיילים, וכדי לפצות על זה הם צריכים לחגוג! זה אומר מרכזי ל10, אקדמיה ל10, מחסן אסם ל8 ועיריה ל1

בשרת המהיר כמעט ואין מחסור בתרבות, וכמעט בלתי אפשרי לשחקן שבוזז לייסד מהר יותר משחקן שפשוט רץ למתיישבים לפי הסדר לעיל, למרות זאת, אפשר לזרז עוד יותר את הכפר השני על ידי חלק ממבני התרבות, מרכזי ל8 ושוק ל7 יכולים להספיק. בשרת האיטי התרבות הוא המעכב העיקרי ונדרשים כל מבני התרבות שציינתי (כולל נקיקים) על מנת שיהיה תרבות בזמן

אחרי שכל מבני התרבות מוכנים, זה הזמן להרים מגורים מלכותיים ל10 ו3 מתיישבים. שחקני ההתקפה צריכים לעשות את החישוב שלהם אם לחגוג לפני או אחרי הריצה למתיישבים

בהצלחה ובתקווה לשרתים חזקים מכאן והלאה!

אשמח להערות ושאלות

arikari

קרדיט למדריך כפר 2 בשרת איטי 8~9 ימים, בx3 כ60 שעות לכל הפחות t4.4 בלי לבזוז ול MisterB_IL שכיוון אותי בחישובים להכנת המדריך הזה

המדריך הזה מבוסס על עקרונות משם אבל עם תיקונים ותוספות רבות

Post was edited 7 times, last by arikari ().

• לשחקני ההגנה המירוץ לכפר שני פחות לחוץ משחקני ההתקפה בגלל שהם לא זקוקים לכוח מקסימלי בכפר אחד כמו ההתקפיים, ויכולים לאחסן את ההגנות שלהם אצל ההתקפיים עם הקרופרים הגדולים ולכן יכולים להסתפק בקרופים חלשים יותר ואפילו קרופר 9 75%, אבל הם רוצים להיות קרובים כמה שאפשר לקרופר ההאמר שהם תומכים בו ומעדיפים קרופר 9 עם 3 נאות כפולים (עדיף מאותו הסוג) או 15 75%, לכן יכול להיות ששחקן הגנה יעדיף כפר שני צמוד לקרופר שהוא רוצה אותו אחר כך כבירה, ורק אחר כך להתיישב בקרופר (בעיקר בתמיכה בהאמר מרוחק כשהקרופר גם ככה לא המבוקש ביותר, למשל 9 75%)

מה שאמרת פה נכון לגבי שחקנים שלא מנפסים, לפחות לא באופן קבוע

שחקן הגנה שמנפס בוודאי שהוא צריך קרופר טוב אפילו במידה מסוימת יותר מההתקפי, כי הוא אמור לאמן הגנות בכל הכפרים לעומת ההתקפי שמאמן 2 3 האמרים

שחקני עבר:‎
    (-ILX24 TheKiller36 (-MO

ILX28 WhiskyWarriorJR, Tyberyus

ILX29 משפחת שווץ 

PTPx2 רעמסס השני

COMX aphrodite, dealmeng

שחקני הווה

IL4 WhiskyWarriorJr

VNX Quan

IL1 Predator

ILX30 GurAryeh

~™Whisky Warrior Legends~

:nope::teu01:

• מה שאמרת פה נכון לגבי שחקנים שלא מנפסים, לפחות לא באופן קבוע

שחקן הגנה שמנפס בוודאי שהוא צריך קרופר טוב אפילו במידה מסוימת יותר מההתקפי, כי הוא אמור לאמן הגנות בכל הכפרים לעומת ההתקפי שמאמן 2 3 האמרים

תראה... כמנהל ברית יהיה מוזר לי לבקש משחקנים לעזור לשחקן אחד להשיג קרופר (על דידי ניקוי נווה)רק בשביל שהוא יהיה הגנתי ולא ירים שם האמר... וכן שחקן שמגיע מהר לכפר שני על ידי בזיזה (בין עם על ידי עזרה ובין אם קונה כלובים ומשחות או שניהם) ויוצא מהגנת מתחיל עם כוח בוזז, לא חבל שיהיה הגנתי?

בסופו של דבר כל הבירות חייבות להיות קרופרים, השאלה היא סדר עדיפויות. הראשונים לייסד יהיו ההתקפיים ויקחו את ה15 150%, ואחריהם ההגנתיים העצמאיים שיעשו לפי המדריך הזה ויקחו מה שישאר... כמובן שאם הגנתי עצמאי רואה שיש בשבילו קרופר טוב פנוי הוא צריך לקחת אותו, אבל זה רק אומר שאין מספיק התקפיים/שהשרת מעפן...

במהיר זה קצת שונה, טאוטון התקפי צריך הרבה מאוד מאמץ (זמינות 24 שעות, זהב לקנות כלובים ומשחות ובני ברית שינקו נווה) בשביל להשתוות לגאולי זהב שעושה לפי המדריך הזה, ורוב הסוכויים שחוץ מכמה התקפיים בודדים הראשונים לייסד יהיו הגאולים (אם הם מכירים את המדריך הזה חחח)

• כמנהל ברית יהיה מוזר לי לבקש משחקנים לעזור לשחקן אחד להשיג קרופר (על דידי ניקוי נווה)רק בשביל שהוא יהיה הגנתי ולא ירים שם האמר.

למה לא? אין לך אינטרס שהבנאדם ירים הגנתי מפלצתי?

(-ILX24 TheKiller36 (-MO

ILX29 משפחת שווץ 

PTPx2 רעמסס השני

COMX aphrodite, dealmeng

שחקני הווה

IL4 WhiskyWarriorJr

VNX Quan

IL1 Predator

ILX30 GurAryeh

• למה לא? אין לך אינטרס שהבנאדם ירים הגנתי מפלצתי?

אני באמת לא רואה למה זה טוב... אני מעדיף הרבה הגנתיים קטנים יחסית על פני הגנתי אחד גדול... ומעדיף התקפי מפלצתי אחד על פני כמה התקפיים לא מפלצתיים... זו נראת לי אסטרטגיה ברורה למדי...

• אני באמת לא רואה למה זה טוב... אני מעדיף הרבה הגנתיים קטנים יחסית על פני הגנתי אחד גדול... ומעדיף התקפי מפלצתי אחד על פני כמה התקפיים לא מפלצתיים... זו נראת לי אסטרטגיה ברורה למדי...

בטח שהגנתי צריך קרופר, וכמו ש@Whisky Warrior Jr אמר אפילו יותר מהתקפי, הגנתי יכול לאמן בעשרות כפרים ככה שהוא צריך מלא משאבים וגם לרוב הגנתיים לא בוזזים כך שהתקפיים יכולים להשיג את המשאבים שלהם מחוות, בישראל זה פחות עובד כי אין הרבה חוות אבל עדיין....

לא סגור על איך זה עובד בארץ אבל בחול רוב ההאמר שלך לא מוחזק בכלל בבית בשביל למנוע סייורים על כפרי האמר, אלה הוא מוחזק אצל הגנתיים עם קרופרים לדוגמא כשהייתי הגנתי ב COM הוחזרו אצלי כמעט 3 האמרים בבירה...(@Whisky Warrior Jr אחם אחם)

כי אחרי שחקני הגנה אין כל כך מה לסייר אם לא רוצים באמת לתקוף אותם...

• אני באמת לא רואה למה זה טוב... אני מעדיף הרבה הגנתיים קטנים יחסית על פני הגנתי אחד גדול... ומעדיף התקפי מפלצתי אחד על פני כמה התקפיים לא מפלצתיים... זו נראת לי אסטרטגיה ברורה למדי...

אתה מבין שאין שום סיבה שהתקפי ירים האמר בכל אחד מהכפרים שלו אז אין שום סיבה שיהיה לו יצור ענק של משאבים לעומת הגנתי שמצפים ממנו להרים הגנות 24/7 בכמעט כל הכפרים שלו אז תגיד לי אתה מי צריך יותר משאבים בכלל ויבול בפרט מישהו התקפי אם צריכת משאבים קטנה (ביחס להגנתי) או מישהו עם צריכת משאבים גדולה מאוד (ביחס להתקפי)?

• אתה מבין שאין שום סיבה שהתקפי ירים האמר בכל אחד מהכפרים שלו אז אין שום סיבה שיהיה לו יצור ענק של משאבים לעומת הגנתי שמצפים ממנו להרים הגנות 24/7 בכמעט כל הכפרים שלו אז תגיד לי אתה מי צריך יותר משאבים בכלל ויבול בפרט מישהו התקפי אם צריכת משאבים קטנה (ביחס להגנתי) או מישהו עם צריכת משאבים גדולה מאוד (ביחס להתקפי)?

בלי קשר התקפי לא אמור להאכיל את האוכלים שלו ובנוסף הוא גם יכול לבזוז.... כמה האמרים נהוג לעשות? 3? אז זה עלות של 24.7 כפול 3 כפרים ונגיד שלהתקפי עולה האמר פי 5 מהגנתי אז זה כאילו הוא מאמן ב 15 כפרים... ועדיין הגנתי מאמן יותר...

• בטח שהגנתי צריך קרופר, וכמו ש@Whisky Warrior Jr אמר אפילו יותר מהתקפי, הגנתי יכול לאמן בעשרות כפרים ככה שהוא צריך מלא משאבים וגם לרוב הגנתיים לא בוזזים כך שהתקפיים יכולים להשיג את המשאבים שלהם מחוות, בישראל זה פחות עובד כי אין הרבה חוות אבל עדיין....

לא סגור על איך זה עובד בארץ אבל בחול רוב ההאמר שלך לא מוחזק בכלל בבית בשביל למנוע סייורים על כפרי האמר, אלה הוא מוחזק אצל הגנתיים עם קרופרים לדוגמא כשהייתי הגנתי ב COM הוחזרו אצלי כמעט 3 האמרים בבירה...(@Whisky Warrior Jr אחם אחם)

כי אחרי שחקני הגנה אין כל כך מה לסייר אם לא רוצים באמת לתקוף אותם...

אתה מבין שאין שום סיבה שהתקפי ירים האמר בכל אחד מהכפרים שלו אז אין שום סיבה שיהיה לו יצור ענק של משאבים לעומת הגנתי שמצפים ממנו להרים הגנות 24/7 בכמעט כל הכפרים שלו אז תגיד לי אתה מי צריך יותר משאבים בכלל ויבול בפרט מישהו התקפי אם צריכת משאבים קטנה (ביחס להגנתי) או מישהו עם צריכת משאבים גדולה מאוד (ביחס להתקפי)?

בלי קשר התקפי לא אמור להאכיל את האוכלים שלו ובנוסף הוא גם יכול לבזוז.... כמה האמרים נהוג לעשות? 3? אז זה עלות של 24.7 כפול 3 כפרים ונגיד שלהתקפי עולה האמר פי 5 מהגנתי אז זה כאילו הוא מאמן ב 15 כפרים... ועדיין הגנתי מאמן יותר...

אני באמת לא מבין איך אתם משחקים, אני אני רוצה שבברית שלי ההאמרים יהיו הכי החזקים שרק אפשר וההגנות לא רק מאומנות בכל הכפרים של השחקן ההגנתי אתה גם בכל הכפרים של כל ההגנתיים... ההתקפי צריך את הקרופר הגדול ביותר האפשרי גם בשביל להחזיק את הצבא הכי גדול האפשרי וגם בשביל להאכיל את ההגנות ששומרות עליו... וההגנתיים ישלחו את החיילים שלהם לאכול אצל ההתקפי... כמובן בלי שום ספק בכלל שגם להגנתיים יהיה בירה קרופר! אבל את ה15 150% אני אתן להתקפי...

• אני באמת לא מהין איך אתם משחקים, אני אני רוצה שבברית שלי ההאמרים יהיו הכי החזקים שרק אפשר וההגנות לא רק מאומנות בכל הכפרים של השחקן ההגנתי אתה גם בכל הכפרים של כל ההגנתיים... ההתקפי צריך את הקרופר הגדול ביותר האפשרי גם בשביל להחזיק את הצבא הכי גדול האפשרי וגם בשביל להאכיל את ההגנות ששומרות עליו... וההגנתיים ישלחו את החיילים שלהם לאכול אצל ההתקפי... כמובן בלי שום ספק בכלל שגם להגנתיים יהיה בירה קרופר! אבל את ה15 150% אני אתן להתקפי...

אני אשאל אותך שאלה שאני מקווה מאוד שהתשובה תהיה כמו שכל המגיבים לאשכול חושבים בכמה כפרים אתה חושב שהתקפי צריך לעשות האמר? ובכמה כפרים אתה חושב שהגנתי שמכבד את עצמו מאמן כוחות

נ.ב אתה כתבת " אני רוצה שבברית שלי ההאמרים יהיו הכי החזקים שרק אפשר" בפעם האחרונה שבדקתי אי אפשר למזג כוחות ככה שאין שום טעם שהתקפי יאמן בכל הכפרים ולתת להגנתי מיני קרופר 150 או קרופר 75 זה הדבר הכי פחות נכון לעשות ולרוב יפגע גם בהגנתי אבל העיקר בהתקפי ובגלל זה אם יש התקפי מנוסה והגנתי מנוסה הדבר הכי הגיוני ונכון לעשות הוא לתת להגנתי קרופר 150 ראשון

"ההתקפי צריך את הקרופר הגדול ביותר האפשרי גם בשביל להחזיק את הצבא הכי גדול האפשרי" איך צבא התקפי גדול שמאומן בהרבה כפרים שונים עוזר? בתכלס אפשר לתקוף רק עם חיילים שאומנו באותו כפר

• אני באמת לא מהין איך אתם משחקים, אני אני רוצה שבברית שלי ההאמרים יהיו הכי החזקים שרק אפשר וההגנות לא רק מאומנות בכל הכפרים של השחקן ההגנתי אתה גם בכל הכפרים של כל ההגנתיים... ההתקפי צריך את הקרופר הגדול ביותר האפשרי גם בשביל להחזיק את הצבא הכי גדול האפשרי וגם בשביל להאכיל את ההגנות ששומרות עליו... וההגנתיים ישלחו את החיילים שלהם לאכול אצל ההתקפי... כמובן בלי שום ספק בכלל שגם להגנתיים יהיה בירה קרופר! אבל את ה15 150% אני אתן להתקפי...

האמר שלך לא אמור להיות בבית... ככה אם מסיירים אחריך מייד רואים מה יש לך, אתה אמור להחביא אותו אצל הגנתי, אחרי הגנתיים לא מסיירים כי זה לא רלוונטי לרוב... ואל התקפיים כן מסיירים בשביל לדעת שבמידה והוא תוקף איך למגן

• האמר שלך לא אמור להיות בבית... ככה אם מסיירים אחריך מייד רואים מה יש לך, אתה אמור להחביא אותו אצל הגנתי, אחרי הגנתיים לא מסיירים כי זה לא רלוונטי לרוב... ואל התקפיים כן מסיירים בשביל לדעת שבמידה והוא תוקף איך למגן

אחי עזוב את הקטע של איפה יהיה ההאמר, ההגנתי צריך הרבה יותר משאבים כדי לבנות כמות כל כך גדולה של חיילים ולהגנתי לרוב אין הרבה משאבים מבזיזות

• אני אשאל אותך שאלה שאני מקווה מאוד שהתשובה תהיה כמו שכל המגיבים לאשכול חושבים בכמה כפרים אתה חושב שהתקפי צריך לעשות האמר? ובכמה כפרים אתה חושב שהגנתי שמכבד את עצמו מאמן כוחות

נ.ב אתה כתבת " אני רוצה שבברית שלי ההאמרים יהיו הכי החזקים שרק אפשר" בפעם האחרונה שבדקתי אי אפשר למזג כוחות ככה שאין שום טעם שהתקפי יאמן בכל הכפרים ולתת להגנתי מיני קרופר 150 או קרופר 75 זה הדבר הכי פחות נכון לעשות ולרוב יפגע גם בהגנתי אבל העיקר בהתקפי ובגלל זה אם יש התקפי מנוסה והגנתי מנוסה הדבר הכי הגיוני ונכון לעשות הוא לתת להגנתי קרופר 150 ראשון

"ההתקפי צריך את הקרופר הגדול ביותר האפשרי גם בשביל להחזיק את הצבא הכי גדול האפשרי" איך צבא התקפי גדול שמאומן בהרבה כפרים שונים עוזר? בתכלס אפשר לתקוף רק עם חיילים שאומנו באותו כפר

אני מעולם לא אמרתי שההתקפי מאמן ביותר מכפר אחד, להיפך! למרות שיש שחקני התקפה שמאמנים 4 האמרים, אני בעד האמר אחד שמאומן בקטנים וגדולים ובית מלאכה 24/7 כמה שיותר מוקדם, ובשאר המשאבים או לאמן הגנות או לתמוך בשחקני ההגנה עם המשאבים האלה

אבל שחקנים מגיעים למצב שההאמר שלהם (ההאמר האחד שמאומן משלב מוקדם) גומר כפר שלם מלא אסמים גדולים בכמה דקות, וכן המינוס עוקף את הייצור של הבירה אפילו אם זה 15 150%... וחוץ מזה, צריך גם להאכיל המון המון הגנות קבועות שישמרו על ההאמר הזה, בעיקר עם זה האמר מרכזי....

שחקני ההגנה יאמנו הגנות בכל הכפרים שלהם, אבל ההגנות האלה ישבו בקרופר הבירה של ההתקפי...

האמר שלך לא אמור להיות בבית... ככה אם מסיירים אחריך מייד רואים מה יש לך, אתה אמור להחביא אותו אצל הגנתי, אחרי הגנתיים לא מסיירים כי זה לא רלוונטי לרוב... ואל התקפיים כן מסיירים בשביל לדעת שבמידה והוא תוקף איך למגן

אז תעשה החלפות... ההתקפה שלך תשב אצל ההגנתיים וההגנה שלהם תשב אצלך...

אחי עזוב את הקטע של איפה יהיה ההאמר, ההגנתי צריך הרבה יותר משאבים כדי לבנות כמות כל כך גדולה של חיילים ולהגנתי לרוב אין הרבה משאבים מבזיזות

אז או שפשוט יהיה יותר שחקני הגנה או שההתקפי יתמוך בו (או יאמן הגנות בעצמו)

חברים, דיון נפלא! בואו לעביר אותו לאשקול אחר ונתמקד פה בהגעה המהירה לכפר שני

למישהו יש משהו להגיד על המדריך שטרחתי לכתוב? טוב? לא טוב? יש לכם דרך מהירה יותר? וכו

• אני מעולם לא אמרתי שההתקפי מאמן ביותר מכפר אחד, להיפך! למרות שיש שחקני התקפה שמאמנים 4 האמרים, אני בעד האמר אחד שמאומן בקטנים וגדולים ובית מלאכה 24/7 כמה שיותר מוקדם, ובשאר המשאבים או לאמן הגנות או לתמוך בשחקני ההגנה עם המשאבים האלה

אבל שחקנים מגיעים למצב שההאמר שלהם (ההאמר האחד שמאומן משלב מוקדם) גומר כפר שלם מלא אסמים גדולים בכמה דקות, וכן המינוס עוקף את הייצור של הבירה אפילו אם זה 15 150%... וחוץ מזה, צריך גם להאכיל המון המון הגנות קבועות שישמרו על ההאמר הזה, בעיקר עם זה האמר מרכזי....

שחקני ההגנה יאמנו הגנות בכל הכפרים שלהם, אבל ההגנות האלה ישבו בקרופר הבירה של ההתקפי...

גם אם ההגנתי לא יאכיל את הכוחות שלו, עדיין הוא יצטרך יותר משאבים

לדוגמה, עלות ייצור של האמר טאוטוני בשרת רגיל עם כל הבונוסים (קסדות 20% בונוס ברית ממוקסם וכו) ללא שבועה היא 137 אלף משאב

עלות של האמר כזה עם שבועה (בלי גדולים כי אף שחקן לא יאמן בגדולים כשיש שבועה) היא 82 אלף לשעה

יוצא שאם אני מאמן 2 האמרים אחד עם שבועה ואחד עם גדולים במקום שבועה יעלה לי 219 אלף

שחקן הגנה עם 20 כפרים שמאמן פלנקס 24/7 בכולם (בלי שבועה) יצרוך 182 אלף לשעה (בהנחה שהאימון בקסדות הוא רק בכפר אחד. אם יש לו עצבים להעביר את הגיבור בין כל הכפרים זה יעלה לו 224 אלף לשעה)

אם הוא מאמן גם דרואידים בבירה זה 198

אם אני רוצה שהוא יהיה שחקן "מפלצתי " כמו שאמרת אז אני מכניס לו שבועה גדולה ואז זה יוצא 263 אלף לשעה

קח בחשבון שהוא לא יעצור ב20 כפרים אלא ימשיך ויפתח עוד, כשכל כפר מוסיף לנו 12 אלף לשעה

עכשיו לעניין האוכלים:

התקפי כזה כמו שאמרנו (האמר שבועה והאמר גדולים) מייצר 10 אלף אוכלים ליום (זה במקרה שהוא טאוטוני ומייצר מניפים, אם הוא לא מאמן מניפים זה הרבה פחות)

ההגנתי עם ה20 כפרים ושבועה גדולה ייצר 19 אלף אוכלים ליום, פי 2 מההתקפי!

אם ההתקפי הוא רומאי נגיד ומייצר אימפריאן וטוריס, בהנחה שהשוקת שלו 20 הוא ייצר רק 6700 אוכלים ליום, עם קיסריס זה יצא 7100

וההתקפי גם בוזז מה שיממן לו חלק מהעלויות והגנתי גם אם יאמן רעמים לבזיזות עדיין ההתקפי עם ההאמר המפלצתי אוכל אותו בלי מלח

עכשיו מי צריך קרופר יותר גדול?

*סליחה שכתבתי את זה פה ולא באשכול השני, רציתי להעביר ציטוט ושכחתי

(-ILX24 TheKiller36 (-MO

ILX29 משפחת שווץ 

PTPx2 רעמסס השני

COMX aphrodite, dealmeng

שחקני הווה

IL4 WhiskyWarriorJr

VNX Quan

IL1 Predator

ILX30 GurAryeh

Post was edited 4 times, last by Whisky Warrior Jr ().

• אז תעשה החלפות... ההתקפה שלך תשב אצל ההגנתיים וההגנה שלהם תשב אצלך..

אתה מסטלבט נכון?

אם אני מחזיק את ההאמר שלך למה שלא יהיו לי הגנות בכפר??

שחקן הגנה עם 20 כפרים שמאמן פלנקס 24/7 בכולם (בלי שבועה) יצרוך 182 אלף לשעה (בהנחה שהאימון בקסדות הוא רק בכפר אחד. אם יש לו עצבים להעביר את הגיבור בין כל הכפרים זה יעלה לו 224 אלף לשעה)

אם הוא מאמן גם דרואידים בבירה זה 198

אם אני רוצה שהוא יהיה שחקן "מפלצתי " כמו שאמרת אז אני מכניס לו שבועה גדולה ואז זה יוצא 263 אלף לשעה

מזכיר לי משהו, חחחחח לנו היו 36 כפרים אני לא זוכר בידיוק בכמה אימנו אבל זה בטוח היה מעל 25 כפרים עם שבועה גדולה בשרת מהיר עם בונוס ברית הכי גבוהה אם אני לא טועה ו10 הכפרים שהיו ממש במרכז כל הכוורת המטורפת הזאת אני חושב שכן עשינו עם קסדה ובנוסף החזקנו את ההאמרים שלך חחחחח אז אני חושב שזה יותר ממוצדק שחשבון הגנתי מפלצתי יהיה עם קרופר 150...

רק עכשיו ראיתי את דיון החדש אז סליחה

• מזה שהתגובות היחידות הם על עיניין הויכוח מי צריך לקבל קרופר, אני יכול להבין שהמדריך שלי מושלם ללא רבב? בלי שום הערות?

• נראה אחלה מדריך

רק לידע כללי

במהיר השיטה פשוטה מאוד:

להשלים את המשימות שמשתלמות ואז שדות 4 ברזל רק ל3 1 (או 2) יבול ל5 וטחנת דגן

ואז מגורים ומתיישבים

לגבי בזיזות, אם אתה לא טאוטוני באמת אל תנסה

גם טאוטוני צריך לוודא שהייצור של המניפים לא יעכב אותו - זאת אומרת לבזוז מספיק כדי לכסות על המחיר שלהם + עודף

(-ILX24 TheKiller36 (-MO

ILX29 משפחת שווץ 

PTPx2 רעמסס השני

COMX aphrodite, dealmeng

שחקני הווה

IL4 WhiskyWarriorJr

VNX Quan

IL1 Predator

ILX30 GurAryeh

• לכן אמרתי, טאוטוני מאמן 67 מניף ומנקה רק עם גיבור (כלובים ומשחות) ועם תמיכה של הגנתיים (הכלובים שלהם ואם יש הגנתיים שמיחדים את הגיבור שלהם לעיניין) ורומאי מאמן רק 20 ליג, ולגאולי באמת שלא ינסה...

• כל הכבוד על היוזמה.
    מדריך מעניין אשר מעודכן לשיטות המשחק הנוכחיות בהחלט היה נחוץ כאן.

Knuckles.png

לכל שאלה, בקשה, טענה והמלצה אתם מוזמנים לפנות לתמיכה במשחק.
    מחכים לכם!

• מדריך תשובות לבעיה שנוצרה פה? :/

או שטעיתי בדף?

חחחח אין לי מושג רוצה זהב חינם!

אין כוח לעוד דף כזה תרחם עלי אדמין אני מסכן;(

הגנתי תמיד יכל להרים כוח בזיזות קודם כל.

גאלי - רעמים .

טאו - מניף אביר.

רומאי- טוריסים טילל.

לגבי קרופים.

גם הגנתי וגם התקפי צריכים קרופ.

כל שחקן צריך קרופ ועדיף 150% גם 125% זה טוב

עדיפות ראשונה להגנתי.

לא יודע מי או מה אתם אבל האמר תמיד ישן אצל השכן ההגנתי שלו.

הגנתי אמור לספק לפחות 100 הגנות בכפר האמר של התוקף ובקרופ שלו.

אם התקפי ישאיר תהאמר אצלו בקרופ הוא יחנק ולא יצליח להמשיך להזרים.

בכפר האמר אמור להיות לפחות 20 רגלי ו7 פרשים לבזיזות נון סטופ. כמובן שכל אחד בוחר כמה להשאיר .

בנוסף להזרים יבול דרך נתיבים מהפידרים או קרופ להאמר בשעות שלא בוזזים.

אסם קיבולת 320 ומעלה בכפר האמר.

ככה לא יתפסו אותכם קלל ולא יהיה מינוס.

במידה וינסו לכבוש כפר האמר לבדוק אם יש אפשרות הספלטה . אם אין אז להציב עוד הגנות על ההאמר.

קרופ תמיד אפשר לשקם.

אבל האמר אם נכבש ... יקח ימים ולילות להחזיר את הכוחות שהיו בכפר מכיוון שהם נעלמים ברגע שנכבשו.

אז שוב... הגנתי התקפי זה לא באמת משנה.. כולם קרופ על 150 כי בסופו של דבר כמו שהתקפי מייצר האמר הגנתי צריך לשמור עליו יותר.

כמו כן. חשוב שהגעתי ירים שדות 19 אם 150 אחוז כדי שיקבל 550 אלף +- לשעה ויוכל לממן את כמות ההגנות הדרושה לעצור כיבוש של כפר האמר.

כולם יודעים שיושב לפחות 100 הגנות . אז ישלחו האמר לכבוש האמר.

התקפי מספיק שדות 18 אם 150% או 125%

שמייצר 460+- לשעה בשביל להריץ נון סטופ 3 האמרים.

ייצור מניפים 3150+- יומי בשלב 20 מגורים קטנים וגדולים יחד.

ייצור אביר 1120+- יומי בשלב 20 מגורים קטנים וגדולים יחד

קאטות 217+- ליום רק קטנים כי אין גדולים .

הגנתי מייצר 1700+- פרטוריאן ליום בשלב 20 מגורים קטנים.

הגנתי גאלי מייצר 2200+- פלנקס ליום בשלב 20 מגורים קטנים.

הגנתי טאו מייצר 1900 +- חנית ליום בשלב 20 מגורים קטנים.

כמובן שלא חכם ולא שווה להריץ הגנות בגדולים

סדן תמיד אפשר להריץ בקרופ.אחרי שהשלמת שדות 19. סדן מורכב מרגלים ופרשים.

סדן גאלי פלנקס והדרואיד/האדואן.

סדן רומאי פרטו/קיסריס

סדן טאו חנית/פלאדין.

כמו האמר יש סדן.

שזה בעצם האמר הגנות .. יעני כמות גדולה מכפר אחד בלבד .

מקווה שעזרתי