Sahip Olduğunuz İlk Cep Telefonu

• Merhaba Arkadaşlar, Uzun zamandır Travian Dışı Konu Açılmadığını Gördüm ve Bu Eksiği Gidermek İçin Böyle Bir Konu Açtım.. :)

Hem biraz geçmişe gideriz hemde sohbet muhabbet olur, Benim ilk telefonum Sony Ericsson A1018 di ,Ailem 2001 de almıştı, 2 yıl kadar kullanmıştım ,daha sonra üzerinden bir çok telefon geçti ama o telefonun verdiği havayı karizmayı hiçbir telefon veremez ^^

Sizlerin de Anılarını ve Yorumlarını Bekliyorum :nope:

S4 2017- Osmanlı_Sultanı (BOZKURT)

S3 2018- turkish (GÖKTÜRK)

S6 2019- Nizâm-ı Cedîd (GÖKTÜRK)

S6 2020- Capri (GOODFELLAS)

giphy.gif

• Eski popülerliği kalmasada akıllarda kalan bir telefon maalesef o da nokıa gibi yeniliklere ayak uydurmakda zorluk çekiyor :)

giphy.gif

• Orta okula yeni başlayacağım zaman, yanlış hatırlamıyorsam ailemin eline o dönemdeki benzinlikler de puan toplama dönemi başlamış ve bu puanlarla bana Motorola C200 adında bir telefon almışlardı. İlk gördüğümde çok heyecanlanmış ama ne kadar ararsam arayım içinde yılan oyununun olmadığını fark etmem ile hiçbir ilgimin kalmadığı bir telefon oldu. 2 yıl boyunca çeşitli yerlerde dalgınlıktan unutmama, suya düşürmeme ya da ikinci kattan düştüğünde bile kırılmamasıyla asla başka bir telefonumun olmayacağını düşünmeye başladım. En son samsung e250'lilerin herkesin kullanmaya başladığı dönemde annemin evi temizlerken telefonu yaklaşık 30 cm'lik yükseklikten düşmesiyle ekranı kırılmasıyla beraber o gün mutluluktan arkadaşlarla nazo ile kutlama yapmıştık.

Güzel günler, motorola

• Nokia 3210

kavgada bıçak yerine gönül rahatlıyla 3210 çekebilirsiniz.

fırlatıldığı mesafeye bağlı olarak ivmelendiğinde , alan hasarı bırakma potansiyeline sahip nadir telefonlardan

Original® 2006

s4 ,sx3 ڪےimڪےiy∂H

s4 Jumper

s3 Imperial

DÜNYA ROMA REKORLARI

T4.4 Normal Server / Emperyan ~ Equites Caesaris ~ Ateş Mancınığı ~ Vuruş Gücü REKORLARI

Fpub0.png

5r90IS.gif

Professore di ROMANS

Uzlaşmaya değil, sawaşmaya geldik...

ڪےiy∂H

• Orrta okula yeni başlayacağım zaman, yanlış hatırlamıyorsam ailemin eline o dönemdeki benzinlikler de puan toplama dönemi başlamış ve bu puanlarla bana Motorola C200 adında bir telefon almışlardı. İlk gördüğümde çok heyecanlanmış ama ne kadar ararsam arayım içinde yılan oyununun olmadığını fark etmem ile hiçbir ilgimin kalmadığı bir telefon oldu. 2 yıl boyunca çeşitli yerlerde dalgınlıktan unutmama, suya düşürmeme ya da ikinci kattan düştüğünde bile kırılmamasıyla asla başka bir telefonumun olmayacağını düşünmeye başladım. En son samsung e250'lilerin herkesin kullanmaya başladığı dönemde annemin evi temizlerken telefonu yaklaşık 30 cm'lik yükseklikten düşmesiyle ekranı kırılmasıyla beraber o gün mutluluktan arkadaşlarla nazo ile kutlama yapmıştık.

Güzel günler, fk u motorola

Bu güzel anı için teşekkürler, O telefonların dönemini bilirim Motorola dan sonra puan biriktirip telefon alma furyasına Siemens A70 ler de dahil olmuştu onuda petrol istasyonunda puan biriktirip alıyorlardı oda lanet bir telefondu :D

giphy.gif

• Size gore baya Kucugum Ama Benim ilk telefonum

E250 idi

Icine HunHarca Ismail YK Yukler

Ses yukseltme koduyla fuller

Hoparlöründen Traktor gibi ses gelene kadar açar dinlerdim

Sonra Sony Ericsson Walkmandi galiba enteresan bi telefon vardi o alindi

Ilk kendi aldigim telefon s3 miniydi 2013 falandi sanirim

Düşünsenize CLASH OF CLANS YUKLENEBILIYOR VE DOKUNUYORSUN .... Muazzam

Ve yasim 18 5 yil kullandim Artik kutusuna koydum sapasaglam duruyor

A50 var simdi bakalim 5 senede bu gider mi 😅

FORUMA DÜŞEN ILK BOŞ TANESI

Orginal ( Yalan_dunya ) ®

2008 ts8 - Yalan_dunya

2010 x2 - Yalan_dunya

2010 x5 - Yalan_dunya

2012 Final - Kiralık Katil

2013 x3 - Barbosa

2014 x2 - Yalan_dunya

2018 ts2 - CanOzcan50

2019 ts4 - Teksonsuz

2020 x3 - CanOzcan50 - EMK

2020 NYS 5x - Yalan_dunya

2020 Tr1 - CanOzcan50

Ve 2008'den Bugüne Kadar ki TÜM Trx3 Serverlerinde - Yalan_dunya ( Canozcan50 )

• İlk orta okulda kullanmistim. Hic kimse bilmez bu telefonu bence Sagem my101x. O donemde cok net hatirliyorum. Telefoncudan almistik ve sagem yeni piyasaya girmisti telefoncu ove ove bitirememisti telefonu. Telefonda radyo bile yoktu :)

• İlk orta okulda kullanmistim. Hic kimse bilmez bu telefonu bence Sagem my101x. O donemde cok net hatirliyorum. Telefoncudan almistik ve sagem yeni piyasaya girmisti telefoncu ove ove bitirememisti telefonu. Telefonda radyo bile yoktu :)

Zaten giriş o giriş bir daha ortalıkda görünmedi :) o dönemlerde bu tarz telefonlar için muhteşem bir furya vardı çin malı telefonlar televizyonlu telefonlar vs ortalık yangın yeriydi :asd:

giphy.gif

• Nizam-i Cedid Aynen öyle bir daha telefoncularda gormedim bu markayı. O zaman bunun çin malı oldugunu bile bilmiyordum. Sonradan ogrendim tabi. Sadece telefon degil her anlamda cin mali furyasi vardi. Milyoncular vardi 1 tl ye saat aldigimi bile hatirliyorum hesap makineli :D.

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg