Történelmi kvíz

• historyquiz_image.png

Kedves Játékosok,

A Travian: Codex Victoria szorosan kötődik a játékunk 15. évfordulójához. A hivatalos rövidítése a verziónak XV. Ugye megtaláltátok a rejtett utalást?

Meghívunk benneteket, hogy vegyetek részt egy kis történelni kvíz játékban, amelyet külön ennek a kiadásnak szentelünk.

Íme 5 tény az ókori Európa történetéből. Mindegyiknek van valamiféle kapcsolata a XV számmal. Találd meg ezt a kapcsolatot, és magyarázd el a poszt alatt.

I. Ezt a Császárt gyakran zsarnoknak is nevezik, manapság a neve egy szimbólum a kegyetlenségre. A leghíresebb tűzvész az ő uralkodása alatt történt, és egyes történészek úgy hiszik, hogy ő okozta a tüzet.

II. Uralkodása könyörtelen volt, viszont hatékony. Ő reformálta a római pénzérméket, és bevezette a Capitóliumi Játékokat, ami hasonló volt a görög olimpiához. Különböző régiókból érkeztek emberek, akik résztvettek a változatos eseményeken atléták, szónokok, komikusok, bűvészek, történészek stb. Uralkodása jó alapot teremtett a Római Birodalom második századához.

További segítség: 44 évesen hunyt el, 2 gyermeke volt.

III. Egy nagyon híres római diktátor, kitűnő stratéga, parancsnok és történész akinek a jegyzetei a harcokról amikben részt vett, a korának egyik legfontosabb forrása.

További segítség: Nevét mindenki ismeri.

IV. A Germániában állomásozó hadak parancsnoka, római hadvezér. Nagybátyja, testvére, fia, sőt az unokája is volt Császár, bár ő maga sosem uralkodott. Egyiptomban halt meg 33 éves korában, és egyesek azt állítják, hogy saját nagybátyja ölte meg féltékenységből.

További segítség: 9 gyermeke volt, melyből 6 élte meg a felnőtt kort.

V. 3-an is voltak akik az ő nevét viselték. Az egyikük részt vett Cézár polgárháborújában, és elhunyt K.e 49-ben, Észak-Afrikában. A második az Actiumi Csatában harcolt, és szerzett ott dicsőséget. A harmadik a frízek elleni háborúban vett részt, és a Batavianus lázadás alatt ostromolták.

További segítség: a római hadsereg neve, és ezek közül egy bizonyos egység

(Ez szerintem nehéz, mert magyar oldalakon semmi utalást nem találtam arra, amit keresünk, ezért segítek. Egy bizonyos római egységre gondoltak.)

Fontos! - ahhoz hogy részt vegyél az eseményen, megkell magyaráznod, hogy az adott esemény, személy stb hogyan kapcsolódik a XV számhoz. Ez segítség is, hiszen, ha látod, hogy az illető valamilyen módon kapcsolódik a XV. számhoz, akkor valószínűleg az lesz a jó megoldás.

Indulás: 2019.08.20. 10:00 óra (GMT+2)
    Vége: 2019.08.26. 10:00 óra (GMT+2)
    Eredményhirdetés: 2019.08.27.
    Nyeremények: 6x50 arany véletlenszerű sorsoláson
    Kupon felhasználható: HU játékvilágok
    Kupon érvényessége: 2020. dec. 31.
    Részvételi feltétel: név, és játékvilág feltüntetése a posztnál

A szál moderált, csak a játék végén jelennek meg a hozzászólások!

Sok sikert és jó szórakozást!

A Travian: Legends csapata

• I: Nero császár, aki 37. december 15-én született

II: Dominiatus, aki szinte napra pontosan 15 éven át volt Róma császára

III: Julius Ceaser, akit március 15-én öltek meg

IV: Germanicus, aki az időszámításunk előtti. 15. évben született

V: A név nem egyértelmű, Octavian-Octavius-Augustus, hivatalosan a Római Birodalom első császára. A segítség nagyon nagy volt: ő alapította a legio XV Apollinaris-t.

Szerver: ts1.hu

Játékos: Életfa

• 1. Néro császár (15.én született)

2. Traianus

3. Julius Caesar (15.én halt meg)

4. Germanicus (i. e. 15-ben született)

5. Caesarion (kis Caesar eredeti neve XV. Ptolemaiosz

a XV a CodeX Victoriából jött ha minden igaz

• 1. Néró császár 37.12.15-én született

2. Domitianus 15 évig uralkodott

3. Julius Caesart 03.15-én ölték meg

4. Germanicus Iulius Caesar Claudianus 15.05.15-én született

5. A II. triumvirátus 15 évig tartott

(ha mégse, akkor így jártam :D )

Név: Dawkins20

Szerver: hu2

• Módosítanám a megoldásom:

A XV a CodeX Victoriából jött ha minden igaz, ami 15-öt jelent

1. Néro császár (15.én született)

2. Domitianus (15 évig uralkodott)

3. Julius Caesar (15.én halt meg)

4. Germanicus (i. e. 15-ben született)

5. Légió ( Legio XV Apollinaris a katonai egység neve)

• Kiegészítés az V. ponthoz: Gaius Octavius Thurinus, végül, több névváltoztatás után, Imperator Caesar Divi Filius Augustus néven lett a Római Birodalom első császára.

• Kedves Játékosok,

Lehetséges, hogy nehéznek találtátok a feladványokat, mert nagyon kevés megoldás érkezett. Pedig adtam további segítségeket is, hogy még könnyebb legyen megoldani.

Két helyes megfejtés érkezett, de mivel a harmadik résztvevő csak egyet tévesztett, így az ő válaszát is elfogadjuk.

Megkérem mindhárom résztvevőt, aki nem írta oda, hogy hová kéri a jutalmat, az írjon üzenetet nekem, akár itt privátban.

Köszönjük a részvételt!

A Travian: Legends csapata