Onur Listesi, TR4, 2019 (HALL OF FAME);

• Laurel_Wreath_Travian_3_tribes.png

Merhaba arkadaşlar !

Öncelikle sizlere Hall Of Fame başlığından bahsetmek istiyoruz. Hall of Fame oyuncularımızın ileriki dönemlerde geçmiş sunucular hakkında daha kolay bilgi edinmesi için düşünülmüş bir uygulama.

Bu başlık altında çeşitli konulara değinip sunucunun önemli anlarını kayıt altına almayı planladık.

İlk olarak

• Röportajlar(Belirlediğimiz kişiler ile sizlerden alacağımız soruları içeren röportajlar.)
    • Server analizleri (Başarı sıralamaları, Dünya harikası seviyeleri)
    • Raporlar(Sunucu içerisinden alacağımız raporlar.)

gibi temel konuları paylaşacağız.

Travian topluluk kuralları için BURAYA tıklayabilirsiniz. :)

• Merhaba arkadaşlar !

Hall Of Fame kapsamında, ilk röportajımızı TR4 serveri içerisindeki SİYAH birliklerinden Kralkano gerçekleştirdik !

Bizleri kırmayıp röportajımıza katılma nezaketinde bulunduğu için kendisine teşekkür ederiz.. :)

1-)İlk olarak kendinizi ve birliğiniz olan Siyah ekibini bize tanıtabilir misiniz ?

Adım Okan .

İstanbul da ikamet ediyorum. Aslen Kahramanmaraş’lıyım. Yaşım 32 .

3D Modelleme ve işleme üzerine bir firmam mevcut.

Teknolojiye hem yatırım yapmayı severim hemde araştırıp geliştirmek hoşuma gider.

Siyah ekibini tanıtma noktasına gelecek olursak ;

Dışardan göründüğünün aksine oldukça güler yüzlü insanlardan oluştuğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

İşleyiş mekanizmamızda diktatörlük mevcut deniyor , aslında tam olarak dikta denemez çünkü insanların saygınlığını ve güvenini kazanmış bir yönetim kadromuz olduğu için sağolsun hiçbir arkadaş bu noktada zorluk çıkartmıyor…

Bu durum başarının temelini oluşturuyor .

Malum ne kadar çok çatlak ses o kadar çok sorun doğurur…

Ayrıca ekip olarak reel hayata taşınmış güzel dostluklarımız oldukça fazla . Mangal partilerinden tutup birbirlerini görmek adına şehir değiştirip ziyarette bulunan arkadaşlara kadar .

Hatta birbirine sarılacak yaprak bile getirebiliyorlar :)

2-)Kralkano nasıl bir yönetici ?

İnsanları kırmamak adına kendini oyuna fazla kaptıran bir yönetici desem yanlış olmaz. Onun istediğini yap , bunu yap şunu yap o kırılmasın derken zaman alıp başını gidiyor .

Bu hayatta en zor şey insanların isteklerini harmanlayıp bir noktada buluşturmaktır.
    Bu zamana kadar bunu başardığıma inanıyorum…

3-)Traviana nasıl ve ne zaman başladınız?

Traviana başlangıç tarihim net olmamakla beraber 2005 diyebilirim.

TR serverlarının ilk s3 idi. Meşhur Siyah vs 300 savaşının olduğu zamanlar …

Nasıl başladığım tamamen tesadüf internette gördüm ve sonra kopamadım o zamanlar oyun çok daha güzeldi…

Hele ki ilk s7 LOL olarak başlayıp Killers olarak kazandığımız server müthiş oyuncuların yer aldığı serverdır .

Ascaron diye bir komutan çok zor gelir bu oyuna .

Sinan Hoca ile tanışmamızda o serverdan ileri geliyor. İyi ki de tanımışım...

4-)Hangi ırk favoriniz ve neden?

Cermen favorimdir. Oyun politikamız Saldırı saldırı saldırı olduğu için …

Ucuz ve çok adet asker her zaman bir adım ileri itiyor…

5-)TR4’ü Siyah birlikleri çok büyük bir farkla önde götürüyor ve kazanması muhtemel başarınızın sırrı nedir ?

Server 4 için Siyahların evidir diyebiliriz.

Daha önce kayıplarımız illa ki oldu ama biz kayıp ederken de kazanmasını bilen bir ekibiz. Bizi diğer ekiplerden ayırt eden en büyük özellik insana yapılan yatırımdır.Bencil olmayan bir ekip oluşunca başarı kendiliğinden geliyor.

Ve en önemlisi tecrübe ekibimizin kemik kadrosu için alaylı tabirini kullanmak çok doğru olur .

6-)Şu anda aktif oynayan birlikler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Gördüğüm kadarıyla köklü ekipler birer birer kayıp oluyor .

Sebebi Travianın oyunu tamamen paraya endekslediğini düşünüyorum.

Bir çok başarılı oyuncu t4 sürümü ile ortadan kayıp oldular ve olmayada devam ediyor…

7-)Travian'da yaşadığınız en ilginç olay nedir?

Travian ilk serverlarından s7 deydik. Ziyaret amaçlı memlekete gitmiştim.

O zamanlar hararetli oynadığımız dönemler, her bilgisayar bulduğumuzda travian açıp oynuyoruz. Halamlardayım bilgisayarı açtım, tam s7 e girdim bir baktım kayıtlı kullanıcı hesap adıda yabancı değil . Heyecan arttı tabi açtım hesabı . Hooop serverda rakip birliğin yöneticisi benim hala oğlum :DDD

Tüm bilgileri okuyana kadar kalbimin atışını anlatamam .)

Kendisinin hala haberi yok artık söyleyebilirim sanırsam :)

8-)Oyun forumunu nasıl buluyorsunuz? Ne sıklıkla takip edersiniz?

Forumlar sitelerin kalbidir. Hangi platformda bulunursam bulunayım muhakkak foruma üye olurum. Ve oldukça sık ziyaret ederim.

Travian forumu malasef elitliğini yitirmiş durumda. Bu durumu tartışmaya kalkarsak sabahlara kadar sürebilir . Bu saatten sonra düzeleceğini de zannetmiyorum …

Dip not : Leviathan. ve Yucin iyi yöneticilerdir geri dönseler iyi olurdu :)

9-)Herkesin merakla beklediği Siyah ve Poyraz mücadelesini yakın zamanda görebilecek miyiz ?

Poyraz benim tanımadığım bir birlik . Oyuna ara verdiğim dönemde bizim ekibi yenmiş olduğunu duydum. Ekibimiz oldukça eksik iken gerçekleşmiş bir olay bu server başında da poyrazdan s4 içinde olan oyuncular daha sonra server ortasında hesabını silip gittiler..

Bundan sonra böyle bir mücadele olur mu bilemiyorum ama içinde benim olmayacağım şu an itibariyle kesin gibi duruyor …

10-)Sizce TR4 için en iyi saldırı ve savunma oyuncusu kimdi?

Saldırı oyuncusu ,

Bu server için warlike hesabı oldukça etkiliydi..

Genel zamanlara bakacak olursak;

Tartışmasız Jumper ( Vural abi ) diyebilirim.

Bu server aramızda çok az bulundu .Bize yardım amaçlı 200 k pret basmıştı :)

Savunma konusuna gelecek olursak ;

Fukara , midnight , brambi1995 , Thanatos

4 hesabı birbirinden ayırt edemem oldukça başarılı bir sezon geçirdiler.

11-)Uzun zamandır sizleri siyah birliklerinde görüyoruz. Peki neden Siyah ?

Tek kelime ile özetleyebiliriz ;

Çünkü biz aile olmayı başarmış bir ekibiz .

12-) Kralkano'ya göre oyunun kopma noktası neresidir?

Oyunun kopma noktası sürekli saldırmaktan geçiyor diyebilirim. Çünkü saldırı yapmak kolay savunmak zor bu oyunda . Hiç durmadan saldırı yapan bir ekip komutanları iyiyse kaybetmesi neredeyse sıfır oluyor..

13-)Siyah birlikleri 2014 tarihinde travianın kurban bayramı kararı sonrasında bırakmıştı

Onu tekrar başlamaya iten neden veya nedenler neydi?

Tamamen özlemden kaynaklanıyor. Çünkü oyun oynanmayınca ister istemez arkadaşlarınızla muhabbetleriniz de köreliyor. Ekibimi özlediğim için geri döndüm . Bu server oldukça yorucu geçmesine rağmen iyi ki de dönmüşüm diyebilirim…

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bize vakit ayırdığı için Kralkano 'ya ve Travian dünyasına renk katan Siyah ekibine çok teşekkür ederiz !

Sizlerde bir sonraki röportajlar için isim önerilerinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca röportajlar ve hall of fame hakkındaki görüşlerinizi ve fikirlerinizi BURADAN bizlere iletebilirsiniz.

İyi forumlar dilerim..

Post was edited 2 times, last by Dark Blue ().

• Laurel_Wreath_Travian_3_tribes.png

TR4

Server Bilgi

Oyun Dünyası Bitiş 29.08.2019
    Oyun Süresi 259 Gün
    Hız 1x
    Travian Versiyon T4.4 Travian Legends
    Toplam Oyuncu 1103
    Aktif Oyuncu 712

Halk İstatistikler

Halk Oyuncu Yüzde
    Roman_Icon_T4.png 431

39.1%
    Teuton_Icon_T4.png 349

31.6%
    Gaul_Icon_T4.png 322

29.2%

Dünya Harikası

World_Wonder_64x65.png Birlik Seviye Kurucu
    Roman_Numerals_1.png
    SiYaH®

100 Bizedemi LOLO
    Roman_Numerals_2.png

10 Natarlar
    Roman_Numerals_3.png SİYAH-KS
    1
    Spectre

İlk 5 Oyuncu - Nüfus & Saldırı

Population_63x65.png Attacker_Defender_65x62.png
    Sıra Oyuncu Nüfus Sıra Oyuncu Puan
    #1 Harwest

56994

#1 warlike

2075705

#2 musty

50279

#2 Andrews

1700756

#3 MaHoAgA

43421

#3 DELİ KÜPELİ

1634601

#4 AgentRiLey

41183

#4 Spectre

1225697

#5 KaRTePe_

36079

#5 Ciggarras

993481

İlk 5 Oyuncu - Savunma & Kahraman

Attacker_Defender_65x62.png Hero_64x65.png
    Sıra Oyuncu Puan Sıra Oyuncu Tecrübe
    #1 FuKara

1179191

#1 warlike

2310057

#2 midnighT

1120133

#2 DELİ KÜPELİ

2015365

#3 Tulgen

909636

#3 Andrews

2002705

#4 erdal27

908570

#4 Spectre

1405770

#5 orhanri

887652

#5 Ciggarras

1267908

Sevgili Travian oyuncuları,

g40_11-ltr.png

Her güzel şeyin olduğu gibi bu çağın da bir sonu bulunmakta. Bir zamanlar Solomon'a, üzerinde dünyanın tüm sevinçlerini veya kederlerini ortadan kaldırabileceğinin yazılı olduğu bir yüzük verildi, bu mesaj kabaca "bu da geçer" olarak çevrilebilir. Tüm Travian oyuncularına, bunun da geçip gittiğini duyurmak bizim hem sevincimiz hem de üzüntümüz! Umarız bizim size hizmet ederken keyif aldığımız kadar siz de bizimle keyifli vakit geçirmişsinizdir ve en sona kadar bizimle kaldığınız için teşekkürler!

Sonuçlar: Gün çoktan geceye karışmıştı, yine de .ڪےiy∂H WOW köyünün işçileri soğuk kış ayları boyunca çalıştı; hem çalışmalarını yok etmek için üstlerine gelen sayısız orduya karşı ihtiyatlı, hem de özgür halkların şimdiye kadar karşılaştıkları en büyük tehlikeye ve zamana karşı yarıştıklarının farkında olarak. İşçilerin durmak bilmez çabaları sonrasında isimsiz bir işçinin nihai taşı yerine yerleştirmesiyle, Natarlar'ın düşüşünden beri sonsuza kadar tarihin en büyük ve en görkemli buluşu olarak bilinecek yapısı tamamlanarak 06:28 tarihinde meyvesini verdi.

Tarihin, kendisiyle ilgili pek çok şey yazacağı ve haklarındaki destanın dilden dile dolaşacağı Kahraman Yönetici Bizedemi LOLO, birliği SiYaH®, dostları ile birlikte yüz binlerce hammadde harcadı, savunma için yüz binlerce korkusuz askerini feda etti. Bu nedenle "bu çağın kazananı" unvanı "Bizedemi LOLO" adlı oyuncunun oldu!

Harwest gün sonunda barış içinde, uzun yıllar hüküm sürecek krallığının başına geçebilme şansını elde etti. Savaşlarla dolu bu çağda cesaret ve başarılarıyla anılacak olan, ikinci ve üçüncülüğü elde eden musty ve MaHoAgA ise, hiç şüphesiz ki, Travian Halkı' nın hiç unutmayacağı isimlerden olacak...

Tartışmasız en büyük kahraman warlike, elbette tarih kitaplarında yerini alırken.

Dünya Harikası’nı kurmak için büyük çabalar harcayan korkusuz FuKara ve cesur birliklerinin yaptıkları yardımlar da unutulmazlığını koruyacak...

Sonsuz Saygılarımızla,

Travian Ekibiniz

Post was edited 1 time, last by Dark Blue ().