Nihai Savaş – Sekizinci Bölüm – Haberci

• martina_roman2.png

Saraya yaptığım ikinci ziyaret, ilk ziyaretime göre keskin tezatlar içeriyordu. Sonunda tüm mekanı görmeyi başardım! Parşömen gerçekten değerli bir hale dönüştü ve Sinyora Martina bana bir ödül teklif etti: Karşılığında Altın alabilirdim veya bir haberci olabilirdim. İşte o zaman tam olarak duymak istediğim şeyin bu olduğunu fark ettim!

Haberci! Babam da dahil olmak üzere bazı insanlar, habercileri küçük görme eğilimindedir ama ben her zaman onların İmparatorluğu bir arada tutmaya yardım ettiklerine inandım. Haberciler ülkenin dört bir yanına yolculuk eder, yerel halkla haberleri paylaşır ve insanların ihtiyaçları ile ilgili bilgileri saraya geri götürür. Nadiren tek bir yerde kalan cesur erkek ve kadınlar, olaylar haber halini almadan önce bile her zaman olayların tam göbeğinde olurlar. Tabii ki haberci olmak isterdim!

Şu anda haberciler, yeni yerleşilen topraklarda her geçen an daha fazla birliğin, tamamen farklı bir temelde birlikte çalışmayı kabul ettiğini haber verdi. Yakın üyelerle kudretli ittifaklar kurdular ve köyüne onlardan destek alabilmek için o üyelerden biri olman gerekiyordu. Göz kamaştırıcı! Terk edilmiş köylerde artık birçok manga kimin öldürdüğü belli olmayan bir şekilde kaybolmayacak.

İlk Dünya Harikası Kabileleri, beş halkın Şampiyon unvanı için çarpıştığı topraklarda görünmeye başladı. Beş halk arasındaki destansı savaş yaklaşıyordu ve sadece bir Dünya Harikası bu yıl en iyi stratejist olarak kimin ilan edileceğini belirleyecekti.

Codex Victoria'nın uzak toprakları benim için hala oldukça gizemliydi. Hepsinin kendine göre kuralları olduğu bu bölgelere haberciler zar zor ziyaretlerde bulunurlardı; tılsımların, belirli bölgeleri egemenlikleri altında tutan birliklere özel güçler sağladığı, maceraların hiç sona ermediği ve kimsenin Dünya Harikası diye bir şey duymadığı bu bölgelerde olağan doğa kanunları farklı bir şekilde işliyordu.

Bir şey beni üzüyordu: Kız kardeşimden halen bir haber yoktu. Başkente yerleşip eğitime başladığımda, o tarafa giden habercilerden biriyle aileme bir mesaj gönderebiliyordum. Dönüşte kız kardeşimden bir not getireceğine dair haberci bana söz vermişti. Haftalar haftaları kovaladı ve evimin olduğu yerden gelen tüm ulaklarla görüşsem de halen hiçbirinde bana gelen bir not yoktu. Endişelenmeye başladım. Nihayet günün birinde bir mesaj aldım. Buna karşın kardeşimin zarif el yazısı yerine babamın kargacık burgacık yazısını gördüğümde sevincim kursağımda kaldı. Mesaj kısa ve hiddetliydi:

“Senin kötü bir tohum olduğunu ve büyük dedenin kanının sende çok güçlü bir şekilde var olduğunu her zaman biliyordum. Ve bu kusuru şimdi de kız kardeşine aktardın! Şahsen ziyaret etmek için yeterince saygın olan ustandan ölümünle ilgili haberleri duyduğunda çok üzüldü. Üstelik sadece ona saygı duymakla kalmadı bir de ertesi gece tek bir kelime bile söylemeden gizlice evi terk etti! İşte sana bıraktığı en abuk sabuk mesajı." Ne bir selam ne de bir imza. Her zamanki babam.

Zarfın içine baktım. Gerçekten de başka bir kısa not vardı. Kız kardeşimin el yazısı!

"Eğer hala yaşıyorsan:

Pek Sevgili Kardeşim,

Olan tüm bu şeylerden sonra daha fazla evde kalamazdım. Umarım bir gün bu dünyada veya diğerinde karşılaşırız.

Sevgiler, Marcella"

Notta bir şey daha vardı. Bir ipucu!

Görev: Gölge'nin kız kardeşi notun arka yüzüne bazı garip noktalar çizmişti. Bunlar nedir? Bunların isimleri nedir?

İlk bölümleri kaçırdınız mı? Önceki bölümlere her zaman buradan ulaşabilirsiniz.

• Genel Bilgi:

Başlangıç

Eylül 03, 2019 – 11:00 (UTC+3)

Bitiş

Eylül 09, 2019 – 11:00 (UTC+3)

Ne zaman duyurulur

Eylül 10, 2019

Nasıl seçilir

Doğru cevaplar arasından rastgele 6 kazanan

Ödüller

50 Altın x 6 kazanan

Altınlar nerede geçerli

TR Topluluğu

Altınlar ne zamana kadar geçerli

Aralık 31, 2020

Kazanmak için

Cevabınızla birlikte oyun dünyanızı ve avatar isminizi paylaşın. Her kullanıcı bir toplulukta yarışmaya katılabilir.

• sol üst: Madagaskar

sağ üst: Hindistan

orta: Türkiye' nin Avrupa yakası

sol alt: Japonya

sağ alt: Portekiz

Don't Afraid, A.S.Ş. is coming.

Misanthropic : Tournament 2019

• Merhaba,

Maalesef bu yarışmanın kazananı yok. Sanırım Codex Victoria'nın bölge isimlerini bulmak biraz zordu. Doğru cevap aşağıdadır. Ayrıca haritada bölgeleri ve isimleri görebilirsiniz.

Bir dahaki etkinlikte görüşmek üzere, bol şans diliyorum.

SlyCat

Super Moderator

Brundisium

Ravenna

Castra Regina

Epidaurum

Caralis

Syracusae