Ostateczna bitwa ― Część 8 ― Herold


 • martina_roman2.png

  Moja druga wizyta w pałacu całkowicie różniła się od pierwszej. W końcu udało mi się zobaczyć całe to miejsce! Zwój okazał się naprawdę cenny i Pani Martina dała mi wybór: mogłem wziąć trochę Złota lub zostać heroldem. Dopiero wtedy dotarło do mnie, że właśnie na to liczyłem!


  Herold! Niektórzy ludzie, w tym mój ojciec, spoglądają na heroldów z góry, ale ja zawsze wierzyłem, że to oni są spoiwem Imperium. Heroldzi podróżują w najdalsze miejsca dzieląc się nowinami z miejscowymi i przynosząc wiadomości na temat ich potrzeb z powrotem do pałacu. Dzielni mężowie i kobiety, rzadko zatrzymują się w miejscu, zawsze w środku wydarzeń, nawet zanim ktokolwiek o nich słyszał. Oczywiście, że chciałbym zostać heroldem!


  Obecnie heroldzi donoszą, że coraz więcej i więcej sojuszy w nowo zasiedlonych krainach współpracuje ze sobą na zupełnie nowych zasadach. Tworzą potężne koalicje, w ramach których ściśle współpracują. Tylko ich członkowie mogą otrzymać wsparcie do swoich osad. Niesamowite! Nigdy więcej armii porozdzielanych po porzuconych osadach, o których nikt nawet nie wiedział, jak ginęły.

  W krainach, gdzie o tytuł Czempiona walczy pięć nacji, pojawiły się pierwsze Cudy Świata poszczególnych nacji. Nadchodziła epicka bitwa między członkami tych społeczności, a tylko jeden Cud Świata zdecyduje o tym, kto zostanie ogłoszony największym strategiem tego roku.


  Jednak daleki ląd Codex Victoria wciąż był dla mnie niemałą zagadką. Prawie nikt z heroldów nie zapuszczał się w te okolice, a powstały tam zupełnie inne zestawy reguł, prawa natury działały tam inaczej, artefakty dawały moce sojuszom kontrolującym poszczególne regiony, wyzwania nigdy się nie kończyły , a o Cudach Świata nikt nawet nie słyszał.

  Jedna rzecz mnie denerwowała: nie miałem żadnych wieści od siostry. Gdy tylko urządziłem się w stolicy i zacząłem szkolenie, wysłałem wiadomość do rodziny przez jednego z heroldów zmierzającego w tamtym kierunku. Obiecał wysłać mi wiadomość od siostry najszybciej, jak to będzie możliwe. Tydzień po tygodniu sprawdzałem u wszystkich posłańców, którzy przybywali do mojego domu, ale nie mieli dla mnie żadnej wiadomości. Zacząłem się martwić. W końcu pewnego dnia otrzymałem list. Jednak uśmiech mi zrzedł, gdy tylko rozpoznałem niechlujne pismo mojego ojca, zamiast eleganckiej kaligrafii siostry. Wiadomość była krótka i wściekła:

  "Zawsze wiedziałem, że byłeś zepsutym nasieniem i że zbyt silna była w tobie krew twego pradziadka. A teraz zaraziłeś tą wadą swoją siostrę! Była załamana, gdy dowiedziała się o twej śmierci z ust twego pana, który był uprzejmy powiadomić nas osobiście. Nie dość, że nie ukazała mu szacunku, to jeszcze następnej nocy potajemnie odeszła z domu bez słowa! Zostawiła dla ciebie te bazgroły". Bez powitania, bez podpisu. Ojciec jak zawsze.

  Zajrzałem do koperty. W środku faktycznie była druga wiadomość. Pismo mojej siostry!


  "Jeśli jeszcze żyjesz:

  Najdroższy Bracie,

  Po wszystkim, co się stało, nie mogę dłużej zostać w domu. Mam nadzieję, że któregoś dnia spotkamy się w tym lub następnym świecie.

  Kocham Cię, Marcella"


  Było tam coś jeszcze. Podpowiedź!


  Zadanie: siostra Cienia narysowała dziwne kształty na drugiej stronie wiadomości. Czym one są? Jak się nazywają?

 • Ogólne informacje o konkursie:  Start: 3 września 2019 – 10:00(GMT+1)
  Zakończenie: 9 września 2019 – 10:00(GMT+1)
  Ogłoszenie wyników: 10 września 2019
  Wybór zwycięzców: Sześciu wybranych losowo użytkowników, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi.
  Nagrody: 50 Złota
  Vouchery ważne w domenie
  PL
  Vouchery ważne do:
  31 grudnia, 2020


  Pominąłeś poprzednie części?


  Ostateczna Bitwa ― Cześć I ― Cień

  Ostateczna bitwa ― Część II ― Na krawędzi

  Ostateczna bitwa ― Część III ― Ukryty zwój

  Ostateczna bitwa ― Cześć IV ― Spotkanie

  Ostateczna bitwa ― Część V ― Wojna

  Ostateczna bitwa ― Cześć VI ― Trudna sytuacja

  Ostateczna bitwa ― Część VII ― Kodeks