[Discuții] ro15 - Codex Victoria

• Dragi jucători,

vă invităm să discutați aici despre situația serverului ro15 Codex Victoria (discuții generale, diplomație, postarea rapoartelor de luptă, etc.)

Informații generale despre lumea de joc pot fi citite în acest topic.

• Yo ! Sunt un jucător nou în acest joc, m-am făcut Viking ( cred, e a 3-a variantă, am văzut că au joc agresiv ). Prima misiune îmi zice să fac un al 2-lea oraș, dar din ce știu eu din alte jocuri trebuie să caut un sat care să aibe cât mai mult lemn / lut / fier ca apoi să fac schimb cu alți jucători. Nu știu care e mai profitabil, dar din ce am văzut orașele abandonate au un maxim de 5 lut / fier / lemn. Așa că am niște întrebări. Maxim de sloturi de resursă este 5 sau pot găsi cu 6 mai greu ? Cele 2 orașe pe care le fac să fie ambele aceeași resursă ca 5 sloturi, respectiv 6 dacă există ? Al 4-lea sat merită să-l fac cu 9 de hrană ? ( am găsit, dar cere să am deja 3 sate ). Și niște sfaturi pentru Vikingi ? Pe ce să mă axez mai exact ? O să caut și pe forum topicuri specifice, dar ca pe orice joc, eu cred că un player care a jucat jocul respectiv poate explica mai bine deoarece are experiență.