Support účty

🔥 Travian: Shadow Empires 🔥 Open Beta Starts soon!
Check out the new version of the Annual Special before anybody else by registering to the Open Beta Gameworld.

You will be able to register in

➡️ here ⬅️
 • Zdravím,


  chcel by som otvoriť diskusiu ohľadom tzv. "support účtov". V pravidlách sa tejto témy týka : " Každý účet musí byť hraný vo svoj prospech. Účet, ktorý slúži iba ako podpora pre iný herný účet, môže byť navždy zablokovaný."


  Podľa mňa existujú 2 možnosti :

  1. účet, založený na začiatku serveru či počas serveru, ktorý slúži výhradne na čistenie oáz/farmenie inému účtu. V tomto prípade, áno, je to nefér, je to proti pravidlám a zaslúžil by si tento účet ban.


  2. účet je založený za cieľom hrať v najlepší prospech aliancie čo z môjho pohľadu často krát zahŕňa aj "supportenie" iného účtu.

  - ďalej už budem písať len k druhej možnosti.

  Môj problém s aktuálnym stavom sú tresty pre účty, ktoré založili druhú dedinu rýchlo, pomocou iných "support" účtov, na ktorých hrajú reálny ľudia, ktorí pokračujú v hre aj po založení "primárneho" účtu.

  Toto je považované za správanie proti pravidlám, pretože až do založenia druhej dediny z daného "primárneho" účtu tieto ostatné účty nehrali výhradne vo svoj prospech.

  Prečo ale nieje proti pravidlám, keď slabšie účty/účty so zničenou armádou/def účty v priebehu hry živia armádu iným účtom ?
  Prečo nieje proti pravidlám ak jeden účet vybije farmu a druhý ju začne farmiť ?
  Prečo nieje proti pravidlám, ak jeden účet preberie dedinu od súpera, ktorú potom odovzdá druhému (poväčšinou def) účtu ?
  Prečo nieje proti pravidlám, ak aliancia spraví dotáciu pre jeden účet, ktorý potrebuje spraviť pri začiatku rýchlo čo najväčšiu armádu, aby vykatoval MC iného účtu ?
  Prečo nieje proti pravidlám, ak aliancia spraví dotáciu pre jeden účet, ktorý má artefakt na zrýchlenú výrobu armády ?
  Prečo nieje proti pravidlám, ak aliancia spraví dotáciu pre jeden účet na naklikanie špehov na danom účte ?

  A mnohé ďalšie samozrejme...

  Toto sú situácie, ktoré sa reálne dejú dovolím si povedal v každej aliancií, v ktorej vedenie aspoň trochu vie, čo robí.
  Ale tieto sitácie niesú považované za porušenie pravidiel, hoci technicky v každej situácií je jeden alebo viac účtov, ktoré jednoznačne v danej situácií nehrajú vo svoj prospech ale ako podpora pre iný účet.

  Jediné vysvetlenie, čo ma napadá (možno sa mýlim a je iné vysvetlenie, samozrejme) je to, že v tomto prípade ide o "dobro" aliancie resp. v konečnom dôsledku aj "supportiaci" účet ťaží z toho, že podporil iný účet.
  Lenže ak by to tak bolo, prečo pomoc jednému účtu čistením oáz na začiatku nieje pre dobro aliancie, prečo by z toho nemohli v konečnom dôsledku ťažiť aj ostatné "supportiace" účty ?

  Osobne ak budem hrať def, budem chcieť aby off účet z mojej aliancie obsadil čo najlepšie MC čo najrýchlejšie po štarte zatiaľ čo mne nebude vadiť uspokojiť sa so slabším MC. V konečnom dôsledku to lepšie MC umožní off účtu z mojej aliancie mať rýchlejšie a väčšiu armádu, ktorou bude robiť priestor pre môj rast, bude vedieť omnoho rýchlejšie a efektívnejšie ničiť konkurenciu a jednoducho spraví čo najskôr čo najlepšie prostredie pre postavenie divu v našej spoločnej aliancií. Preto ak sa rozhodnem, že na začiatku nebudem hrať vo svoj prospech ale urobím všetko, čo je v mojich silách pre to, aby tento off účet založil čo najskôr a na čo najlepšom MC, prečo by to malo byť potrestané ? Pokiaľ naša aliancia vyhrá server povedzme vďaka divovke jedného účtu, vďaka vyčisteniu sektoru ktoré má na svedomí jeden účet, tak som naozaj hral v jeho prospech ak to všetko korení v jeho rýchlom založení na výhodnom mieste na začiatku, alebo som v skutočnosti hral v prospech aliancie, pretože to bola súčasť aliančnej stratégie, alebo som dokonca hral vo svoj vlastný prospech, pretože som predsa na server prišiel ho vyhrať ?

  Aby som to zhrnul :
  1. čím je supportenie na začiatku hry iné ako supportenie v rôznych iných situáciách v priebehu hry, ktoré som popísal hore ?
  2. prečo nemôže byť pomoc jednému účtu s rýchlym založením brané ako štandardná taktika, keď z toho reálne logicky pramenia výhody pre celú alianciu ?

  Za odpovede ďakujem, Kiesto.

 • Ešte dodám,


  Vrámci pravidla "Každý účet musí byť hraný vo svoj prospech. Účet, ktorý slúži iba ako podpora pre iný herný účet, môže byť navždy zablokovaný." by mali byť zabanované všetky farmy, nie ?


  Kiesto

 • Kiesto, a to jsi zde ještě nezmínil i ban z zástupy. Stalo se mi několikrát že byl ban za zástup, který byl udělen za hraní zástupu ve vlastní prospěch účtu. I když vlastně takový ban vlastně navazuje na tu problematiku co zde řešíš. Pokud účet má zástup na hráče z aliance pošleš si podporu, sukry na výživu nebo dělá pro daný účet Def proč za to tedy dostávají bany? . Nedejbože se dávají smazání účtu na zástupu jako trest.


  Tímto Zdravím MH Naco, který je v tomto TOP udělování nesmyslných trestů. Rád bych třeba aby k tomu něco napsal přímo on. Jelikož jeho MH chování je nad čáru.


  Víc musí vysvětlit asi ty, kteří vymýšleli pravidla, která jsou sporná a nejasná v tomto případě a přijde mi že v této problematice jako obecně záleží jak Inteligentní MH hlídá server a zda se s ním dá kloudně komunikovat.


  Melfox

 • Tzn ak si příště zalozim 5 supportu na založení a stejnou farmu jako máte ted vy, bude to ok? Nikdo nepozná jestli to klikame my - v tom je ten problem. Jsem zvědav co na toto napíšeš... Tímhle stylem akorát podnecujete ostatní k použití supportu (ano už vidím jak se tohohle bodů chytnete, ale je to bohužel pravda) . Vzhledem k tomu ze se to dá dneska v klidu vochcat, tak je správně za toto dostat Ban. Dáváš příklad dotovani armadaku - to je "jednorázová" akce, kde je jasné vidět účel.


  Než budu rozvíjet svoje zebracke názory dal, počkám na vyjádření mh, takže nashle za pár dnů.


  Psycho

 • Nevšiml jsem si, že by se měl někdo potřebu obhajovat, ovšem všiml jsem si, že tu někdo píše ohledně žebráckých názorů, lepší uděláš, když si je necháš pro sebe.

 • Gratuluji, jsi všímavý hoch. Já jsem si zase všiml, že Kiesto chce otevřít diskuzi a ty tu druhému člověku píšeš, ať si svoje názory nechá pro sebe :D tomu říkám diskuze jak řemen. Se aspoň domluvte klucí, ať jeden neotvírá diskuzi a druhý ji záhy neukončuje :D

 • Ahoj Legionella/Stars/Psycho/Little Psycho či jednoducho debil,


  toto fórum som nezaložil ani z jedného z tých dôvodov o ktorých hovoríš, ale teda ak už si začal, rád ti dám odpovede :

  1. ak si TY založíš supporty na pomoc so založením/farmením tak to nieje vpohode, viď bod 1 v pôvodnom príspevku (nečakal som, že budeš schopný to dočítať do konca ale dúfal som že aspoň po ten prvý bod sa dostaneš)
  2. nikto nepozná či to klikáme my ? Ako je potom možné že niekto niekedy niekde dostal ban za multiúčty ? Osobne som myslel že existuje nejaká detekcia, ale ty si asi lepšie informovaný...

  3. podnecujem ostatných ku klikaniu supportov ? Áno ! Osobne si myslím, že aliancia o 60 účtoch kde bude 55 supportov hrať na ostatných 5 účtoch a bude to dobre organizované má omnoho väčší potenciál než klasické štandardné typy aliancií... alebo prinajhoršom by to možno aspoň zaistilo pár účtov reálne schopných konkurovať v štatistikách na týchto smutných speedoch...

  4. pokiaľ sa dá niečo ochcať je správne za to dostať ban ? Dá sa "ochcať" posielanie útokov v sekunde, tak poďme banovať každého, kto pošle aspoň 2 útoky v sekunde... Poslal to síce ručne, ale dá sa to ochcať takže je to treba zabanovať... (toto bola IRÓNIA - nájdi si v slovníku cudzích slov)
  5. dotovanie armáďaku je zlý príklad, pretože je to jednorázová akcia kde je jasne vidieť účel - ok, chápem... keby som vedel že to budeš čítať ty, nerobil by som ten príspevok taký dlhý, mrzí ma to... vyzývam ťa opäť si prečítať ten pôvodný príspevok, kde je jednak uvedených omnoho viac príkladov, jednak vysvetlené prečo pomoc jednému účtu so založením má tiež jasne viditeľný účel, jednak si nemyslím že pomoc so založením by mala byť opakovaná akcia (teda aspoň ja nepotrebujem pomoc so založením 3/4/5/6/... dediny) ... btw. čo ak niekoho dotujem na jeho armáďak 2-3x ? už je to supportenie ?
  6. založenie tohoto príspevku ako obhajoba proti nejakému postihu ? - jj tu si ma odhádol... držím to v sebe už od jarného speedu, konečne som to sformuloval a chcem naspäť všetky surky ktoré tiekli počas 10hod banu !

  Prosím aby sa ďalej vyjadrovali len ľudia schopný čítania s porozumením.
  (Vysvetlím pre legionellu - to znamená, že ten príspevok prečítaš do konca a pochopíš všetko, čo v ňom bolo písané)

  Ďakujem, Kiesto

 • xD piš víc prosím, baví mě to, že se ani neumíš ovládnout a nenadávat na veřejném fóru, čímž se krásně shazuješ :D


  2. Budu reagovat zvlášť na ten druhý bod, protože očividně vubec nerozumíš možnostem současného IT světa - každý si dneska může pořídít VPN, každý si může stáhnout TOR, každý si může pronajmout remote PC na klikání (a dost levně), a detekce ti bude uplně k hovnu, ale nevim jestli to pro tebe neni moc složitý pobrat (ano, přecházím na tvůj agresivní styl vyjadřování, jelikož jiný styl komunikace asi neakceptuješ). To že někdo dostal ban za multiúčet značí pouze že není mentálně natolik na výši, aby zjistil jak věci fungují a nenechal se chytit.


  1. po vysvětlení jak to lze obejít můžu reagovat i na bod 1 - pokud nikdo nepozná jestli 2 účty kliká jedna a ta samá osoba, nelze rozlišit mezi vašimi "účty co vám pomáhají za jasným a daným účelem a přitom se občas nechají omylem farmit i ostatními" a mými potenciálními supporty, tudíž je to buď v pohodě obojí, nebo ani jedno


  3. Ano, tak právě jsi přiznal že podněcuješ ostatní k porušování pravidel, krása :D


  4. Ano, posílání vln je taky velice problematická věc, ovšem je to trochu něco jiného, rozhodně to neovlivňuje hru takovým způsobem jako support účty a dneska už to žádnou výhodu nepřináší, pač si každý může stáhnout program vytvořený Gorkym a naklikat si to, pokud to neumí "ručně"


  5. Timhle chceš říct že automaticky musím reagovat na všechny příklady které jsi uvedl? A rozvíjíš samozřejmě něco, co jsem nenapsal, takže GJ. Proti pomoci se založením vlastně nic nemám, jak píšeš, je to jednorázová akce, největší problém vidím ve farmení které trvá celý server. Ne, dotování armáďáku 2-3x není supportění a pokud nevidíš ten rozdíl mezi tím a celoserverovým farmingem, tak už je mi z tebe smutno.


  6. Do diskuzí na úrovni ironie nepatří, tak se prober


  Celkově, před tímhle serverem jsem si myslel že jste rozumní hráči a v pohodě lidi, ale očividně nejste když se v diskuzi hned pouštíte do někoho, kdo má jiný názor než vy. Ale díky, alespoň vím jak na tom reálně jste.

 • Rád ťa teda ešte pobavím,


  2. ver či never, ale rozumiem vymoženostiam dnešného IT svetu, viem že existuje TOR, VPN (nezabudni na proxy !) ... to ale nič nemení na podstate toho, že len kvôli tomu, že kto presne kliká nejaký acc je prakticky nezistiteľné tak si ten acc zaslúži ban... ako viem, že ty neklikáš 3/4 tvojej aliancie ? Nemali by ste všetci dostať bany lebo čo ak všetky tie účty klikáš ty cez VPNky ?

  1. v tom prípade navrhujem dať ban všetkým farmeným účtom... predsa nevieme prísť na to, či si ich cez VPNky nevyklikal nejaký farmár, takže každý komu sú ukradnuté suroviny by mal byť zabanovaný - tzv. prezumpcia viny


  3. Podnecujem k taktike ktorá je momentálne podľa mňa nesprávne chápaná ako proti pravidlám, čo som vysvetlil v prvom príspevku


  4. tvoju odpoveď nechápem ako protiargument, ide o to, že ty nedokážeš dokázať, že si poslal vlny ručne, čiže prečo nieje zabanovaný každý kto kedy poslal nejaké vlny v sekunde ??

  5. Ja som nikde nepovedal že som za účty cielene založené výhradne na farmenie počas celého serveru... ja rozoberám hlavne pomoc pri založení, na čo si odpovedal že proti tomu nič nemáš, čiže nerozumiem o čom sa bavíme ??


  Ono ide dosť o to, ako svoj názor prezentuješ, rovnakú prezentáciu dostaneš totiž aj v odpovedi. Jednou konverzáciou ja svoj názor na teba nehodlám meniť

  Post was edited 1 time, last by Kiesto ().

 • Kiesto, když už máš potřebu se obhajovat a říkat, že ty a tvůj účet jste v podstatě nic špatnýho neudělali (s čímž 90% hráčů souhlasit nebude), alespoň se pak nevytahuj, jakej jseš borec, když za tvym úspěchem stojí x dalších lidí, kteří ze hry nic nemaj :D

  © Dicktator 2012-2017

  © ZasRanec

 • Nerozumiem prečo ľudia nedokážu pochopiť, čo vlastne píšem.


  1. Pomôcť jednému účtu založiť na začiatku je supportenie do rovnakej miery ako x dalších aktivít konaných počas serveru s jediným rozdielom : jedno je banované a jedno nieje.


  2. Snažil som sa práve vysvetliť, prečo z takejto činnosti môžu prosperovať aj tí, ktorí pomáhali jednému účtu so založením (celkovo to je myšlienka tohoto fóra)


  dúfam že toto v skratke je pochopiteľné viac pre všetkých, ktorí sa tu chytajú blbostí a odbáčajú od témy.


  Kiesto

 • Jsem na tvé straně Kiesto, ALE - my to vyřešili jinak. Inspirovaní účtem Absolute Power, MH a TT jdeme do dalšího serveru každý s několika účty, když se to smí, tak se nenecháme ostatníma ochcávat a budem to dělat stejně, jak je vidět, tak to proti pravidlům není a je zbytečné to řešit. Každý z nás si do teď dokázal rozjet účet sám v práci, třeba na mobilu a šlo to. Na nový start si bereme volno a budem rozklikávat desítky účtů ve prospěch jednoho svého účtu, pravidla to sice zakazují, ale na tom přece nesejde, když se to tak dělá a nejsou za to smysluplné tresty :-) 1lvl budov dolů přinejhorším a prázdné sklady každý support přežije.

  Přeju veselou hru všem, kteří se nechávají ochcat, TT je to evidentně jedno, máte to tak dělat taky ;-)

 • jej ked toto citam , tak

 • jj Legionella ten prispevok som pochopil tak, ze sa priznavas aj ty sam ze pouzivas support ucty....


  pre mna ludia co takto dokazu "podvadzat" su ***** a neviem co ich na tom bavi mat vysnene MC armadu atd? a ktomu potrebuju plno supp uctov.


  Banoval by som vsetkych jedna radost a take tresty aby dostali, ze by ste sa to odnaucili a opat hrali poctivo.


  Tak sa zamyslite ako ste dosiahli svoj uspech ala kapitan D.....


  Tak ako celebration fajn start 2 nove dediny na starte a polia na 5 ---> veeeela supp uctov...myslim ze TT by mal zakazat aby si hru spustil cez TOR :) ostala ti VPN :)

 • Tak to jsi bohužel pochopil zle, kdybych měl supporty, tak jsme s účtem trošku někde jinde :) Vysněné MC bohužel nemáme :(. A kdybychom supporty měli, tak za to asi nehanobím jiné, nemyslíš? :D Pokud si to stále myslíš, tak nás nahlaš, my se rádi octneme pod drobnohledem nejakého poctivého multihuntera :)

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg