Onur Listesi, TX3, Ekim 2019 (HALL OF FAME);

• Laurel_Wreath_Travian_3_tribes.png

Merhaba arkadaşlar !

Öncelikle sizlere Hall Of Fame başlığından bahsetmek istiyoruz. Hall of Fame oyuncularımızın ileriki dönemlerde geçmiş sunucular hakkında daha kolay bilgi edinmesi için düşünülmüş bir uygulama.

Bu başlık altında çeşitli konulara değinip sunucunun önemli anlarını kayıt altına almayı planladık.

İlk olarak

• Röportajlar(Belirlediğimiz kişiler ile sizlerden alacağımız soruları içeren röportajlar.)
    • Server analizleri (Başarı sıralamaları, Dünya harikası seviyeleri)

gibi temel konuları paylaşacağız.

• Merhaba;

Hall Of Fame kapsamında, TX3 için ilk röportajımızı AYIBOĞAN birliği üyesi olan H Z Z hesabından Bektasimov_TR ile gerçekleştireceğiz.

Sizler de Bektasimov_TR'ye sormak istediğiniz soruları TX3 Hall of Fame Tartışma Konusu; içerisinden sorabilirsiniz.

Ayrıca röportaj gerçekleştirmemiz için isim önerilerinde bulunabilir, Hall of Fame hakkındaki görüşlerinizi tartışma konumuz üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

• Merhaba cesur Travian oyuncuları;

Hall Of Fame kapsamında Bektasimov_TR ile yaptığımız güzel röportajı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

1-) İlk olarak kendinizi ve birliğiniz olan AYIBOĞAN ekibini bizlere tanıtabilir misiniz?

Merhaba adım Emre, 21 yaşındayım. Ankara'da yaşıyorum, ama okul dönemi Konya'da oluyorum genellikle. İnşaat mühendisliği 3. sınıfım. Küçüklüğümden beri bilgisayar oyunlarıyla aram iyidir. Genellikle mantık gerektiren oyunları oynamayı seviyorum. Bu server birlikte oynadığım AYIBOĞAN ekibiyle geçen speed serverı tanışmıştık.Oyuncuları ekip işine yatkın ve efendi arkadaşlar. Gerek tılsımları aktif kullanma olsun, gerek az kişi ile çok iş yapma becerileri olsun, server boyunca son derece dikkat çeken bir ekip.

2-) H Z Z kimdir?

H Z Z bir hesap isminden çok Türk serverlarına nam salmış bir birlik ismidir. Hesap ortağım ve yardımcı olan arkadaşlarım, H Z Z birliği oyuncuları olduğu için böyle bir hesap adı tercih ettik.

3-) Travian serüveniniz ne zaman ve nasıl başladı?

Travian serüvenim, tam tarih bilmiyorum ama büyük ordu diye farenin geldiği zamanlara dayanıyor :) . O zamanlar bir yere kadar oynayıp hesabımı bile silmeden bırakıp giderdim oyunu. Bir iki yıl sonra yeniden başladığımda T4 versiyonu gelmişti.O zamanlar forumda ki yabancı speed server konularını takip eder oradan oraya zıplardım. 2014-2018 arası uzun bir süre hiç oynamadım travianı. 2018 kış speedi geri başladığımda oyundan en çok zevk aldığım server oldu. 10 kişilik S&S kadrosu ile gride çok eğlenmiştim. Ekibimin bir sesli sohbet uygulaması kullanıyor olması, sabahlara kadar süren hoş sohbetler bu oyunu daha da çekici kılmıştı. Ardından oyunu daha iyi kavrayarak kendimi geliştirmeye çalıştım. Ama şuana kadar oynadığım ekiplerden hiçbiri o zamanki 10 kişilik ekip kadar zevk vermedi, bunu da belirtmek isterim. :)

4-) Favori ırkınız hangisi ve neden?

Favori ırkım cermen. Saldırı ırkı olması, askerlerinin az maliyetle ve hızlı üretilmesi, içecek fabrikası ve sıcak savaş da en çok iş yapan ırk olması cermen ırkını çekici yapan etkenlerden.

5-) TX3 sunucusunda elde etmek istediğiniz başarımlar nelerdi ve bu başarımları elde edebildiniz mi?

TX3 sunucusunda galya kılıçlı-heduan vuruş gücü ve cermen balta rekorunun sahibiyim tabi ki bunlar istediğim başarımlar. Ama bu aralar sağlam bir TX3 sunucusunda wow kurma gibi bir isteğim var ama neler olur ilerleyen zamanlarda yaşayıp göreceğiz.

6-) Şu anda Travian'ı aktif oynayan birlikler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Aktif oynayan birlikler arasında kendi fikrim tartışmasız her yönüyle en iyi birlik ANİMALS Birliği. Aktif oynamayan H Z Z , HABABAM gibi birliklerin şuan ki aktif oynayan diğer birliklere göre durumunu bildiğim için geriye kalan birlikler hakkında yorum yapmak istemiyorum. Tabi ki bunlar benim düşüncelerim.

7-) Travian'da yaşadığınız en ilginç olay nedir?

Aklıma gelen 2 tane olay var ve ikisi de aynı sunucuda oldu. Biri tılsım zamanı Eşsiz Mimarı, ters bölgede kalan natarlardan almamızdı. Bir arkadaşımız oyun başı yanlışlıkla hesabını -/- bölgesinde aktifleştirmiş. İlk köyünü yıkmamışlardı arkadaşın. O köyden 100 mancınık basıp,orduyu da +/+ dan yollayıp Eşsiz Mimar tılsımını natardan almıştık. Bir ilginç olayda yine aynı server Testere birliğinden bir arkadaş bizim eşsiz asker tılsımına az bir askerle saldırı çıkmıştı. Köyüne de aynı ırktan başka bir hesabın kahramanını defans olarak yollamış. Bizim tılsım sahibi arkadaş köyünü casusladığında kahramanı görünce, fake saldırı diye düşünüp hiç defans koymamıştı. Üzücü bir durum olsa da aklımda kalan ilginç olaylardan biriydi :)

8-) Oyun forumunu nasıl buluyorsunuz? Ne sıklıkla takip edersiniz?

Oyun forumunu aktif olarak oyun oynadığım sürelerde yine aktif bir şekilde kullanıyorum. Raporlar, güzel taktikler vs. okumak hoşuma giderken gereksiz muhabbetler ve tartışmalarda o kadar rahatsız ediyor.

9-) Tecrübeli bir oyuncu olarak, oyuna yeni başlayanlara önerileriniz var mı ?

Yeni başlayanlara tavsiyelerim , sormaktan ve öğrenmekten asla vazgeçmesinler. Bir ekiple oynamak istiyorlarsa bu kesinlikle oyundan zevk aldığı insanlardan oluşsun. Birde bu oyunu sadece saldırmak olarak düşünmesinler, yeri geldiği zaman oynadığı ekipteki tüm eksik pozisyonları doldurabilecek bir oyun biçimini benimsesinler.

10-) T 4.4 Speed 3x Cermen Balta Sallayan Rekoru artık size ait. Peki bu ordunun ortaya çıkış hikayesini bizlere kısaca anlatabilir misiniz?

Normalde yaz sunucularını pek tercih etmem. Ne kadar yazın fazla vaktimiz olmasa da,arkadaşlarımızla bu sunucuda oynamaya karar verdik. Sıcak savaş tarzında oynayacak zamanımız olmadığı için wow ordusu basmayı düşündük. Önceden bütün matematiksel hesaplarımızı yaptık ve serverın oyuncu olarak az olacağını da düşünerek rekoru kırma ihtimalimiz olduğunu düşündük. Arkadaşlarımızın güzel yardımı ve oyununda istediğimiz gibi gitmesiyle yaklaşık 80 günün sonunda bu rekoru kırdık.

11-) TX3 sunucusu için kısa bir analiz yapabilir misiniz?

TX3 sunucu bence oyun bilgisi ve aktifliğin yüksek olduğu Türk sunucularından biri ama gerek oyun açıkları, gerek dolar/euro kuru yüzünden artan altın fiyatları oyuncu sayısını gittikçe azaltıyor.

12-) Travian'da en beğendiğiniz saldırı ve savunma oyuncuları kimler?

Oynayışına tanık olduğum favori saldırı hesabı Ashley & Fishbone 'dur. Bunu düşünmemde bir sürü neden var tabi ki Furkan ve Caner ile rakip olarak oynasak da sonradan iyi iki arkadaş kazandığımı düşünüyorum. Favori savunma oyuncum da oscar goes to Panda :). Hüseyin abi kişiliği olsun, ekip oyunu olsun benim favori savunma oyuncumdur. Belirtmeden geçemeyeceğim ISSIZ ADAM ekibinden Alper-Görkem abi ve ilk ortağım Burhan abi de favori ortaklarım :)

13-) HZZ ekibini tekrar Travian sahnesinde görebilecek miyiz?

Ne kadar H Z Z oyuncusu olmasamda,bu oyunda en samimi olduğum oyuncuların çoğu H Z Z ve ASİ birliklerine ait oyunculardır.Bu aralar,zamanında H Z Z birliklerinde oynamış veya oynamamış çoğu kişi H Z Z adı ile birlikler kuruyor.Ne kadar oyunun kurallarında bazı birlik isimleri ekiplere özeldir, kullanılamaz denilmese de bana göre bu etik bir davranış değildir.Bu kurulan yeni H Z Z birlikleri , her yönüyle nam salmış H Z Z birliğine yakışmayan hareketler sergileyip(saygısızca ithamlar,oyunu kötü oynama, insanlar manipüle etme vb.) çoğu oyuncuya farklı bir H Z Z etkisi bırakmaktadırlar.Bence bu yanlış bir harekettir.Kusura bakmayın soru biraz amacından çıktı ama içimde birikmiş galiba :).Gerek H Z Z yöneticileri ve oyuncularının oyunu bırakması gerek oyun oynamaya zaman bulamamaları nedeniyle bir müddet bu güzel ekibi göremeyeceğiz.

Bektasimov_TR'ye bizimle gerçekleştirdiği bu güzel röportaj için teşekkür ederiz.

İyi forumlar.

• Laurel_Wreath_Travian_3_tribes.png

TX3

Sunucu Bilgisi

Oyun Dünyası Bitiş 05.10.2019
    Oyun Süresi 89 Gün
    Hız 3x
    Travian Versiyon T4.4 Travian Legends
    Toplam Oyuncu 10105

Halk İstatistikler

Halk Oyuncu Yüzde
    Roman_Icon_T4.png 4790

47.4
    Teuton_Icon_T4.png 2698

26.7
    Gaul_Icon_T4.png 2617 25.9

Dünya Harikası

World_Wonder_64x65.png Birlik Seviye Kurucu
    Roman_Numerals_1.png
    NeFeS-D

100 DiReNiŞ
    Roman_Numerals_2.png
    T.C JFF

93 tarık60
    Roman_Numerals_3.png EFSANE
    88
    Galatasaray

İlk 5 Oyuncu - Nüfus & Saldırı

Population_63x65.png Attacker_Defender_65x62.png
    Sıra Oyuncu Nüfus Sıra Oyuncu Puan
    #1 k1nG.&Hawk07
    66469 #1 H Z Z 2589212
    #2 SON
    50000 #2 AlpArslan
    1904625
    #3 Sultanahmet
    40000 #3 Mehmettpaşa
    1613611
    #4 memati045
    36085 #4 Texaslı
    1409512
    #5 Erygen
    35280 #5 Galatasaray
    918858

İlk 5 Oyuncu - Savunma & Kahraman

Attacker_Defender_65x62.png Hero_64x65.png
    Sıra Oyuncu Puan Sıra Oyuncu Tecrübe
    #1 u&a
    3488874
    #1 u&a
    3463434

#2 Emyn_21
    2768766
    #2 Emyn_21
    2939034
    #3 ZIRH
    1251596
    #3 H Z Z
    2894707

#4 calypso
    1083694
    #4 Mehmettpaşa
    2019051
    #5 oOOBATMANLeeOOo
    988262
    #5 AlpArslan
    1916598

g40_11-ltr.png

Sevgili Travian oyuncuları,

Her güzel şeyin olduğu gibi bu çağın da bir sonu bulunmakta. Bir zamanlar Solomon'a, üzerinde dünyanın tüm sevinçlerini veya kederlerini ortadan kaldırabileceğinin yazılı olduğu bir yüzük verildi, bu mesaj kabaca "bu da geçer" olarak çevrilebilir. Tüm Travian oyuncularına, bunun da geçip gittiğini duyurmak bizim hem sevincimiz hem de üzüntümüz! Umarız bizim size hizmet ederken keyif aldığımız kadar siz de bizimle keyifli vakit geçirmişsinizdir ve en sona kadar bizimle kaldığınız için teşekkürler!

Sonuçlar: Gün çoktan geceye karışmıştı, yine de NeFeS W.O.W köyünün işçileri soğuk kış ayları boyunca çalıştı; hem çalışmalarını yok etmek için üstlerine gelen sayısız orduya karşı ihtiyatlı, hem de özgür halkların şimdiye kadar karşılaştıkları en büyük tehlikeye ve zamana karşı yarıştıklarının farkında olarak. İşçilerin durmak bilmez çabaları sonrasında isimsiz bir işçinin nihai taşı yerine yerleştirmesiyle, Natarlar'ın düşüşünden beri sonsuza kadar tarihin en büyük ve en görkemli buluşu olarak bilinecek yapısı tamamlanarak 05:38 tarihinde meyvesini verdi.

Tarihin, kendisiyle ilgili pek çok şey yazacağı ve haklarındaki destanın dilden dile dolaşacağı Kahraman Yönetici DiReNiŞ, birliği NeFeS-D, dostları ile birlikte yüz binlerce hammadde harcadı, savunma için yüz binlerce korkusuz askerini feda etti. Bu nedenle "bu çağın kazananı" unvanı "DiReNiŞ" adlı oyuncunun oldu!

k1nG.&Hawk07 gün sonunda barış içinde, uzun yıllar hüküm sürecek krallığının başına geçebilme şansını elde etti. Savaşlarla dolu bu çağda cesaret ve başarılarıyla anılacak olan, ikinci ve üçüncülüğü elde eden SON ve Sultanahmet ise, hiç şüphesiz ki, Travian Halkı' nın hiç unutmayacağı isimlerden olacak...

Tartışmasız en büyük kahraman H Z Z, elbette tarih kitaplarında yerini alırken.

Dünya Harikası’nı kurmak için büyük çabalar harcayan korkusuz u&a ve cesur birliklerinin yaptıkları yardımlar da unutulmazlığını koruyacak...

Sonsuz Saygılarımızla,

• Merhaba cesur Travian oyuncuları;

Hall Of Fame kapsamında usmblt ile yaptığımız güzel röportajı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

1-) İlk olarak kendinizi ve birliğiniz olan AYIBOĞAN ekibini bizlere tanıtabilir misiniz?

Merhaba, adım Usame. 27 yaşındayım. Sakarya'lıyım ve Cafe-Restoran işletmeciliği yapıyorum. AYIBOĞAN birliği ile ilk defa bu sunucuda tanıştım. Normalde COF oyuncusuyum fakat birlik olarak oyuna bir süre ara verdiğimiz için bizim gibi oyundan kopamayıp bireysel olarak oynayan arkadaşlarımız var. AYIBOĞAN ekibi az kişi olmasına rağmen bu server güzel işler yaptı. 47 kişi ile 16milyon savunma puanı yapmak bunlardan biri. Normalde wow için oynamıyorduk ama şartlar bizi buna itti. Bizde şansımızı deneyelim dedik. Oyunun en güzel yanı olarak gerçekten güzel insanlar tanımış oldum, hepsine teşekkür ediyorum.

2-) u&a kimdir?

u&a benim ve kız arkadaşımın isminin baş harfi. Kendisini bir türlü oyuna başlatamasam da :) . u&a ve usmblt isimlerini genelde tek başıma oynadığım zamanlarda kullanıyorum. Bunlar harici R E V E N G E hesabında oynuyorum.

3-) Travian serüveniniz ne zaman ve nasıl başladı?

Tam tarihleri hatırlamıyorum fakat bu oyuna başlamama vesile olan sebep ,garip olacak ama teyzemdir :). İlk olarak speed serverinde oynamıştım. D.E.M birlikleri vardı. Ronin, Escape, Zaycik gibi isimler hatırlıyorum. ‘’D.E.M ay ışığı’’ olarak ilk wow kurulmuştu. Devamında aralıklarla oynadım. Düz server hiç oynamadım. Oyunda ilk olarak mantığını kavrayıp, hesaplı kitaplı oynadığım server yanlış hatırlamıyorsam 2011 ilk eleme serveri. O zamanlar DARK birliklerinden Eray abinin (Wins) oyunu öğrenmemde çok katkısı oldu. Kendisi ile aynı hesapta oynamıştık. Devamında sürüm değişeceği için ben dahil çok fazla oyuncu bıraktı. 3-4 sene hiç oynamadım. Tekrardan bir speed de hesap açtım ve Şafak birliklerinde oynadım. Yusuf (CHM) bana eleme serverinden bir hesap verdi. Vietnam elemesinde COF birliklerine dahil oldum. Oyuna tekrar dönmem bu şekilde oldu. En fazla keyif aldığım dönemleri COF birlikleri ile yaşadım. Gerçekten köklü, tecrübeli, kaliteli ve organize bir ekip. Çok güzel insanlar tanıdım, çok iyi arkadaşlar edindim. Askere gittiğim de ziyaretime gelenler bile oldu. 2 eleme kazandık, bir elemede Türkler olarak ortak wow kuruldu. Finallerde istediğimiz başarıyı elde edemesekte en çok uğraşan ve isteyen ekiplerin başında geliyoruz. Altın fiyatlarındaki artış, turnuvadaki adaletsiz ortam, yaşanan eventler oyuna ara vermemize neden oldu.

4-) Favori ırkınız hangisi ve neden?

Favori ırkım yok. Her ırkı oynadım. Defans oynayacağım zaman o anki duruma göre bir ırk seçiyorum. Saldırı oynarken genelde Cermen oluyorum.

5-) TX3 sunucusunda elde etmek istediğiniz başarımlar nelerdi ve bu başarımları elde edebildiniz mi?

Son speed de Adil kardeşim (H Z Z) için defans basmaya geldim. Kendi adıma da 2milyon gibi bir asker hedefim vardı. Tabi önceliğimiz rekor balta ordusuydu. Bunun için çabaladık ve istediğimize ulaştık. Bende savunma birincisi oldum.

6-) Şu anda Travian'ı aktif oynayan birlikler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Aktif olarak oynayan, iyi organize, oyunu bilen ve asılan pek birlik yok şuan da. Saygısızlık olarak algılanmasın kimsenin emeğine lafım yok, 5-6 kişi ile olacak işler değil sadece. Oyuncu kalitesi gittikçe düşmekte. Bununla paralel birlik kaliteleri de düşmekte. Maalesef Türk insanı öğrenme odaklı değil, ben bilirim odaklı olduğu için her konuda bu sıkıntıları yaşıyoruz. Şuan aktif oynamayan, benimde içinde bulunduğum COF birlikleri, HZZ, HABABAM, TESTERE, GÖKTÜRK, ŞAFAK, ADAMUS gibi birlikler oyunda en iyi olanlar.

7-) Travian'da yaşadığınız en ilginç olay nedir?

Rusların finalde 13 planı 40 dakika gibi bir süre de alması. Başta herkes server satılmış diye düşünürken biraz kurcaladığımızda olayın arkasında müthiş bir organizasyon olduğunu gördük.

8-) Oyun forumunu nasıl buluyorsunuz? Ne sıklıkla takip edersiniz?

Forumu okumayı seviyorum, eksisi kadar hareketli olmasa da. Serverlerin durumunu, raporları vs takip ediyorum.

9-) Tecrübeli bir oyuncu olarak, oyuna yeni başlayanlara önerileriniz var mı ?

Her zaman öğrenme odaklı olmak, oyundan keyif almaya çalışmak ve bunun bir oyun olduğunu unutmadan kimseyi kırıp, dökmeden oynamak. Bu oyun ekip işi, ekipçe hareket etmek en önemlisi.

10-) 3 milyon savunma puanınız var. Peki bu savunma puanının ortaya çıkış hikayesini bizlere kısaca anlatabilir misiniz?

Bu servera Adil kardeşime (H Z Z) defans basmaya geldim. Herhangi bir hazırlığım olmadı. Oyunun ilk haftası işlerimden dolayı pek aktif olamadım. İlk hedefim 600-700bin defans basmaktı. Sonradan basabildiğimiz kadar basalım diye düşündük. 20. gün civarı Zafer abi (tezat) ve Deniz (l3mdqq) sağolsunlar beni kırmayarak hesaba desteğe geldiler. Hesapta en fazla gördüğüm defans sayısı 1,8milyon phalanx 200bin druyid. Oyunun sonunda ham olarak 3,5milyon savunma puanımız vardı. Elde kalan defans olarakta 1,4milyon phalanax ve 130bin druyid. Bizim için güzel ve yorucu bir server oldu. Biraz daha kendimizi kassaydık daha iyi rakamları görebilirdik diye düşünüyorum.Beni biran olsun yalnız bırakmayan hesap ortaklarım Zafer abi ve Denize çok teşekkür ediyorum.

11-)Bir savunma oyuncusu olarak yağma top 10'a nasıl girebiliriz,bize biraz bilgi verebilir misiniz?

Yağma da top 10’a son hafta girdim. Oda ordularını çakan, maddesi olan arkadaşların desteği ile. Malum o kadar askeri beslemekte, basmakta kolay değil :)

12-) TX3 sunucusu için kısa bir analiz yapabilir misiniz?

Wow dönemine kadar servera pek müdahil olmadım, o yüzden fazla takip ettiğim söylenemez. Ama Nefes birliklerinin hak ettiklerini düşünüyorum. Kendilerini tekrar tebrik ederim.

13-)Sizin için favori saldırı ve savunma oyuncusu kimdir ?

Beraber oynadığım oyunculardan BSB, Antonina ve H Z Z hesapları saldırı konusunda favori oyuncular. Savunma olarak Sinan abi (Sanar), Ferhat (Epsilon).

14-) Şuan ki elemeler de oynuyor musunuz?Türklerin final sunucularında durumunu nasıl buluyorsunuz?

TT 2019 INT’da R E V E N G E hesabı ile oynuyoruz. Ben pek ilgilenemedim bu sefer, Selim, Ferhat ve Hasan devam ediyor. Serverin vasat olduğunu düşünüyorum. Türklerin olduğu A grubunda da durum bundan farklı değil. Zaten elemeye katılan pek Türk ekibi de olmadı. Tabi altın fiyatları da adaletsiz bir ortam oluşturuyor. Çoğu Türk hesabı altınsız oynuyor oyunu.

Son 3 eleme ve 3 finali oynadım. Çok iyi oyuncularımız, birliklerimiz olsa da Final’de başarı sağlamak için toplu bir organizasyon gerekiyor. Hala tarla, vaha, tılsım kavgaları yaşıyoruz. Oyuna yeni başlayanından, en tecrübelisine kadar herkes egolu, ben bilirimci, benim dediğim olsuncu. Dolayısıyla iş bir yerden sonra çıkar çatışmasına dönüyor. Bir başarı olacaksa herkes kendine mal etmeye çalışıyor. Başarısızlıkta diğerlerini suçluyor. Finale gidiyoruz millet casus kesmek, puan kasmak derdinde. Bunları düzeltme şansımızın olduğunu düşünmüyorum. Türkler olarak karşımızda bir rakip olmasına gerek yok, zaten kendi aramızda bölünerek yeterince zarar görüyoruz. İnşallah bunların hiçbirini yaşamayacağımız bir final görebiliriz.

Screenshot_23.png  

usmblt'ye bizimle gerçekleştirdiği bu güzel röportaj için teşekkür ederiz.

İyi forumlar.

AA_MOD_Sig.png

Post was edited 2 times, last by ISSIZ ().