Multikonta - powinny być dozwolone?

• Piszesz i piszesz, że jesteś uczciwy gracz i mimo że grasz na „jednym” he he koncie, które na godz. daje np. 2500 surowców a w tym czasie (1 godziny) inny gracz z PF wynosi 25000 to mimo tego Ty i tak jesteś lepszy od niego albo równy jemu. Sorry, ale rachunek ekonomiczny wskazuje na zupełnie, co innego. Multi – ZOO ano to, że jak będzie multi to nie będzie problemu z ZOO, bo 3-4 czyścicieli (w zależności od ilości zwierzaczków) i ZOO będzie posprzątane. Multi zrobiłyby szybko porządek z tymi, którzy przez ZOO zapewniają sobie ochronę na starcie gry. Multi jest super i trzeba je zalegalizować.

• Piszesz i piszesz, że jesteś uczciwy gracz i mimo że grasz na „jednym” he he koncie, które na godz. daje np. 2500 surowców a w tym czasie (1 godziny) inny gracz z PF wynosi 25000 to mimo tego Ty i tak jesteś lepszy od niego albo równy jemu. Sorry, ale rachunek ekonomiczny wskazuje na zupełnie, co innego. Multi – ZOO ano to, że jak będzie multi to nie będzie problemu z ZOO, bo 3-4 czyścicieli (w zależności od ilości zwierzaczków) i ZOO będzie posprzątane. Multi zrobiłyby szybko porządek z tymi, którzy przez ZOO zapewniają sobie chorobę na starcie gry. Multi jest super i trzeba je zalegalizować.

Tak gram uczciwie i się tego nie wstydzę :P Konto na godz 2,5k sury no chyba że grasz jedną osadą do końca serwera :P

Jak nie potrafisz sobie sam z ZOO poradzić to i nie poradzisz sobie nawet z 20-oma multami ;)

A prosty przykład z MS kilku Tureckich graczy zwykłymi EI totalnie przerobiłem na farmy jak się chce to się da nawet na jednym koncie

Grałem w GB Kuce na MS i gracze z mojej GB byli bardzo zadowoleni z tego jak czyściłem Turków z JD bez multów i dopalaczy

A tylko się pietrasz bo niedaj panie przeciwnik będzie miał deffa :P

Jak powiedziałem multy idealna opcja dla tchórzy :D

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Blokada użytkownika to jednak świetna rzecz nie trzeba czytać wszelakich wypocin "expertów"

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

• Takim jak Ty należy postawić pomnik he he i modlić się do was he he. Jeden gracz, co wchodzi na trave zakłada jedno konto i gra na nim jest lepszy od PF – zaczyna budować IE a następnie jedzie niemi na Turków zabija wszystkich, bo przecież to zwykli farmerzy, co nie wiedza jak się bronić. Taaak Aureus robi IE i jedzie na ZOO 3000 klatek i wszystkie zabija nie ponosząc przy tym strat własnych. Jedno konto bez dopalacza a mimo to jest super Heros i mistrz serwera. Nikt takiemu nie podskoczy, bo on gra wg zasad i ma abonament na grę. 3000 klatek a co to takiego dla Aureusa ? on wszystko rozwali bez strat własnych. No dobra, aby nie było 1 konik padnie. Jesteś tak wiarygodny w tym, co piszesz jak wałęsający się noblista twierdzący, że nie wie, kto to taki ten Bolek.

• Takim jak Ty należy postawić pomnik he he i modlić się do was he he. Jeden gracz, co wchodzi na trave zakłada jedno konto i gra na nim jest lepszy od PF – zaczyna budować IE a następnie jedzie niemi na Turków zabija wszystkich, bo przecież to zwykli farmerzy, co nie wiedza jak się bronić. Taaak Aureus robi IE i jedzie na ZOO 3000 klatek i wszystkie zabija nie ponosząc przy tym strat własnych. Jedno konto bez dopalacza a mimo to jest super Heros i mistrz serwera. Nikt takiemu nie podskoczy, bo on gra wg zasad i ma abonament na grę. 3000 klatek a co to takiego dla Aureusa ? on wszystko rozwali bez strat własnych. No dobra, aby nie było 1 konik padnie. Jesteś tak wiarygodny w tym, co piszesz jak wałęsający się noblista twierdzący, że nie wie, kto to taki ten Bolek.

Klatki sprzedałem więc i ZOO nie było a druga rzecz jest takie coś jak niedopuszczenie do tego by przeciwnik miał 3k zoo :P No ale cykorom trudno to zrozumieć :P

Herosem w tej grze nie jestem a jedynie w miarę dobrym rzemieślnikiem w tej grze :P

Ale mam przynajmniej czyste sumienie i wiem że nie jestem kanciarzem

A jak szukasz potwierdzenia odnośnie mej gry na MS w GB Kuce zapytaj Altheo czy np irslasch oni Ci powiedzą

Blokada użytkownika to jednak świetna rzecz nie trzeba czytać wszelakich wypocin "expertów"

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

• Klatki sprzedałem więc i ZOO nie było a druga rzecz jest takie coś jak niedopuszczenie do tego by przeciwnik miał 3k zoo :P No ale cykorom trudno to zrozumieć :P

Herosem w tej grze nie jestem a jedynie w miarę dobrym rzemieślnikiem w tej grze :P

Ale mam przynajmniej czyste sumienie i wiem że nie jestem kanciarzem

A jak szukasz potwierdzenia odnośnie mej gry na MS w GB Kuce zapytaj Altheo czy np irslasch oni Ci powiedzą

Nie mam zamiaru nikogo o nic pytać. Nie ma to dla mnie znaczenia gdzie grasz i na jakich kontach. Ekonomia prawdę mi powie, co i jak można grać i ja się tym kieruje. I przestań pisać o „cykorach”, bo nie wiesz, czym i gdzie oraz jak gram. Gdybyś przeczytał wcześniejsze moje wpisy w tym temacie to dowiedziałbyś się, że jestem zwolennikiem agresywnej gry na krótkim dystansie oraz jestem za pomniejszeniem mapy, aby gracze nie uciekali z stolicami na koniec mapy. Rozbijanie ZOO taa rozbijanie. Jak czytam, co i jak piszesz to dochodzę do wniosku, że najlepiej byłoby spróbować robić twoją głową mur w Jerozolimie. Jak myślisz – dałbyś rade ? Jak jesteś dobry gracz to nie powinieneś oponować p-ko multi, bo czy z nimi czy bez nich Ty i tak będziesz dobry konik. Będą multi to wszystkie rozbijesz i będzie IE władcą serwera. Zawnioskuje o przyznanie Ci medalu za grę wg zasad. Pytanie czy aby na pewno takowa nagroda Ci się należy.

• Za to Tobie za wpisy na pewno nagrodę dzbana roku przyznają ale jeśli się nie załapiesz to na 100% medal pierwszego kanciarza tej gry masz niezaprzeczalnie ;)

Zwolennik gry agresywnej w którym momencie gdy wszystko dookoła przerobione przez innych na farmy czy dopiero gdy zrobisz jakiegoś offa dzięki kanciarskim multom ?? A może Twa gra się kończy na grabieniu multów tylko ? Szmatka za grabkę przy takich graczach jak Ty toż to nawet wstyd sobie w opis wklejać :P

W każdym Twoim poście przebija tylko strach albo przed banem albo przed tym że przeciwnik będzie miał deff więc mam prawo nazywać Cię cykorem :thumbsup:

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

• Za to Tobie za wpisy na pewno nagrodę dzbana roku przyznają ale jeśli się nie załapiesz to na 100% medal pierwszego kanciarza tej gry masz niezaprzeczalnie ;)

Zwolennik gry agresywnej w którym momencie gdy wszystko dookoła przerobione przez innych na farmy czy dopiero gdy zrobisz jakiegoś offa dzięki kanciarskim multom ?? A może Twa gra się kończy na grabieniu multów tylko ? Szmatka za grabkę przy takich graczach jak Ty toż to nawet wstyd sobie w opis wklejać :P

W każdym Twoim poście przebija tylko strach albo przed banem albo przed tym że przeciwnik będzie miał deff więc mam prawo nazywać Cię cykorem :thumbsup:

Pisz sobie, co tam uważasz. Dla mnie ktoś, kto pisze o innych, że się boją itp… to dopiero jest dzban. Na tym wpisie kończę wymianę wiadomości z Tobą.

• Przy dozwolonych multi można dopracować techniki wywiadu i kontrwywiadu, dodatkowo można być współgraczem w obu walczących obozach na danym serwie i niezależne od końcowego wyniku być wygranym (przemilczeć, że było się też przegranym)

• Ja w sumie nie wiem, po ca dyskusja. Jeśli ktoś gra dłużej to wie, że multi wypaczają grę w jej początkowym stadium.

Jeśli szefowie Traviana rzeczywiście o tym myślą, to znaczy, że ich system nie jest w stanie wyłapywać multikont (co mnie nie dziwi, bo przy obecnej technice nie jest to możliwe).

Moje zdanie w tym temacie jest proste. Jeśli mają być te multikonta dozwolone, to taka informacja powinna być podana podczas rejestracji na dany serwer. W końcu to my decydujemy, czy gramy. Chcesz grać na serwerze z multi o graj, nie chcesz, to i tak nie zagrasz.

Ponadto uważam, że sam temat jest niewłaściwy. Powinien raczej brzmieć "Co zrobić, żeby gra znowu stała się atrakcyjna?" Na razie jest tak, że zmiany doprowadzają do tego, że jest nas mniej i to każdego roku mniej, więc błędne koło się zamyka. Mniej graczy to mniejsze przychody, mniejsze przychody to rozwiązania, które powodują, że znowu jest mniej graczy i tak w kółko.

Jeszcze raz tu napiszę. Temat powinien być inny, jeśli ta gra ma się utrzymać w ciągu najbliższych pięciu lat

PS. Jutro w innym temacie napiszę o naszych mistrzostwach, bo moim zdaniem to żadne mistrzostwa, przynajmniej z tego, co zdążyłem zauważyć

• Może multikonta to tylko problem semantyczny. "Konta pomocnicze" lepiej brzmi :)
    Jednak to będzie już inna gra...

"Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie skrótem na jego spotkanie."

J.R.R. Tolkien - Silmarillion

• Cześć.

Moje konto na FG zostało zbanowane i usunięte bo się nie pochlebnie wyrażałem o frajerni która się wspomaga multkami czy kontami wspomagającymi. Normalny gracz nie ma szans w starciu z kontem obstawionym multkami. Wyczyszczenie kilku oaz rzymskimi bohaterami daje dobrego kopa w początkowym etapie, w późniejszym etapie konta kiszą defa, więc bez spiny można zrobić mieszanego defa około 100k. Jeszcze mało? To farmicie takie konta. Pamiętam że niejaka "RUDA" wyciągała około 300 mln surki z grabki takich kont. Osoba która prowadzi takie konta też potrafi dopilnować by nikt obcy ich nie ograbił. Na moje szczęście udało mi się wytypować kilkanaście multków owej "RUDEJ" i zgłoszenie ich MH. Kilka banów się sypnęło. Ale ta gra nie na tym miała polegać kto ile multków może poprowadzić. Odpaliłem sobie grę na ts15, wielkie oczy że aktywnych graczy jest około 300 - 400, ile multków nie wiem. Rzygać się chce... Zalegalizować zło? To zostaną sami PROplayerzy którzy będą obsługiwać 75% kont na serwerze.

Druga sprawa. Technika poszła do przodu a serwery dalej krzaczą. Dzisiaj cofają stan gry na ts15, nawet w początkowej fazie przy kilkuset kontach nie dają rady. Wykonałem parę rzeczy co mi zajęło parę godzin by się wszystko zazębiało, a oni mi cofają stan gry. W ramach rekompensaty rzucą 20 ZM. To ma zachęcić ludzi do grania dalej?

Prawdopodobnie posadzę las i skasuję konto.

Po kilku latach nic się zmieniło na plus, wręcz na minus - oficjalny temat o legalizacji multikont.

Śmierć Multi Frajerni!!!!!!

• Zwykłe multikonto nie jest złe. Złem jest PRYWATNA FARMA i sojusze graczy typu Bob Budowniczy, – czyli leszcz zakłada sojusz zbiera ludzi. Na początku jest miły a potem jak ma ćwiartkę w rękach (pod względem masowej ilość kont) to zaczyna się szantaż. Albo grasz na jego warunkach albo kasujesz konto. TG powinno ograniczyć listę członków sojuszu do 30 osób i zakazać koalicji. Ograniczyć możliwość wysyłania surowców do jednogodzinnej produkcji dziennie bez możliwości wysyłania na 7 dni naprzód. Rozbudować statystyki o dane, z którego konta, na które zostało przesłanych surowców i ile zostało ich przesłanych bez podawania daty i godziny. Ograniczenia w udzieleniu sojusznikom pomocy do max 10 % własnego deff.TG powinno sprawdzać graczy, którzy latają na PRYWATNE FARMY nie dość, że wynoszą ogromne ilości surowców to jeszcze sztucznie nabijaj sobie rankin rabunku. Wystarczy skontrolować 40 topowych rabusiów i przeanalizować, od kogo wynoszą surowce oraz z jaka częstotliwością i na jaki czas loguje się na koncie rabowanym właściciel tego konta. Jak TG wprowadzi takie zmiany to obiecuje, że nie będę zakładał kont multi i będę grał na jednym koncie.

• a mnie raz zablokowali na kilka dni za "wyłudzenie ZM" i za multi. raz dostałem i już nie będę grał nigdy na multi.

a tak poza tym to jak gra się w jakąś grę single player to można używać kodów. ale wg mnie gra sprawia więcej przyjemności bez kodów.