Přebírání vesnic

🔥 Travian: Shadow Empires 🔥 Open Beta Starts soon!
Check out the new version of the Annual Special before anybody else by registering to the Open Beta Gameworld.

You will be able to register in

➡️ here ⬅️
 • Zdravíčko,

  dneska jsem tak přemýšlel nad logikou Travianu a dostal jsem nápad, který bych uvítal třeba na nějakém speciálním serveru. Jedná se o přebírání vesnic.

  Obsazování vesnic je věc, která se dá považovat za naprosto racionální i (a nejen) v dobách, na kterou Travian směřuje. Iracionální mi ale už přijde fakt, že jednotky cílové vesnice v této hře po obsazení zmizí. Kam zmizí? Kde jsou?

  Jak by to bylo v realitě, o kterou se tato hra do jisté míry opírá? Vojáci by měli dvě možnosti. Zůstat loajální vůdci a nebo vesnici. Mně osobně se líbí druhá možnost. Vojáci mezi obyvateli vesnice určitě mají rodiny, spousty známých, kamarádů, atd. Proč, když se obyčejní obyvatelé nechali přesvědčit, že „změna kabátu“ je dobrá volba, se nenechali přesvědčit i vojáci?

  Můj návrh tedy zní, aby po přebrání vesnice vojáci zůstali věrní vesnici a nezmizeli jen tak ze hry. Myslím, že za zkoušku na nějakém speciálu to stojí. :/

 • Zdravím,
  nechci byt sprostý ale domyslel jsi to aspoň do poloviny? Přijde mi že jsi jen vnesl návrh, ale bez nějakého hlubšího zamyšlení.

  Můžeš mi vysvětlit jak by fungovalo přebrání offky u Germána Galem? Víš, že by se vrátil zase systém supportismu kdy Germáni si vyklikávali Egyptské MC na přebrání atd.. aby to fungovalo?

  A pokud se opíráš o realitu to, že vojsko přešlo na stranu vítězů není zcela pravda. Vetšinou přešli k nepříteli, protože byli zajati v boji a výběr byla jen armáda nebo smrt. Takže když přebereš vesnici a vojsko přebrané vesnice není doma jak můžeš nárokovat podle doby, že vojsko by mohlo patřit dobyvateli? Nemluvě, že byly 3 varianty 1) začlenění zajatých vojaků do vlastní armady, 2) věrnost předchozímu králi, 3) rozpuštění vojska po obsazení.

  Travian co chápu volil poslední variantu kterou nejde nikoho urazit, protože první i druhá je ve hře opravdu sporná :D

  A to, že se travian opírá o realitu z té doby usuzuješ podle čeho? Podle názvu národů a že Říman má v jednotce Praetoriána? Kdyby ses tu zeptal někoho kdo o Římské době přečetl aspoň 2 stránky by ti asi řekl, že to s historií nemá moc společného.

 • Proč bys vůbec měl být sprostý? To máš hned potřebu útočit, když se ti nějaký návrh nelíbí? :-D

  Vysvětlit ti to můžu. Zkrátka přebrání offky germána galem by nebylo ani tak přebrání offky, jako spíš přebrání vesnice s offkou. Národ vesnice by zůstal, offka by zůstala. Poměrně jednoduché na pochopení.

  Že by se vrátil „systém supportismu“? Supporti byli, jsou a budou. Tady se nemá co vracet. Jen se mění možnosti.

  Píšu, že hra se o realitu opírá do jisté míry, což je dost neurčitý pojem a i kdyby to byl jen název národů, není lež, co jsem napsal. Opět jednoduché na pochopení.

  Chtěl jsem tento návrh na nějaký speciál podat i trochu jako vtip (to nic nemění na tom, že bych si takovej server rád zkusil). Trochu nechápu, proč hned tak útočíš, nicméně ses vyjádřil jako naprostý hlupák, co má problém s pochopením psaného textu. Klasicky sis, jak to je v travianu dobrým zvykem, vyložil text úplně jinak, než byl napsán a úplně zbytečně jsi agresivně a hloupě reagoval.


  P.S. Po přečtení třech stránek historického časopisu jsem zjistil, že možností, co se stávalo v realitě s armádou, je dokonce víc, jak ty tři možnosti, které jsi zmínil - gratuluji ti tedy k 2 stránkovému vzdělání z historie, ale já už mám 3. Heč!

  Post was edited 4 times, last by Morleus: Ty anglické uvozovky jsou fakt otřesné. :-( ().

 • Byl jsem velmi slušný. Pokud chceš podat návrh musí být do jisté míry zpracovaný ale tys podal jenom návrh a nic víc. Nevadí mi být hlupákem u hlupáka.
  A pro tvoji informaci takový server kdy vesnice zůstavala původnímu národu tu byl a není tomu dlouho a byl na něj takový hate, že už to snad nikdy nezkusí hodit zpátky doufám. Supportismus je, byl a bude ale to co tu navrhuješ už se vyzkoušelo a přeneslo to úroveň supportismu na uplně jiný level než bylo dosud zvykem.

 • Gajda: Nevím, kde jsi vzal, že na ty servery byl hejt. Možná od hráčů, co to ani nezkusili, nebo to hráli týden. Každý koho jsem viděl, kdo Pandoru hrál, tak se mu to naopak líbilo. Přenechávání vesnic národu je nejlogičtější varianta.

 • Ještě, že ta logika se na normál server ještě nedostala a zůstane pouze na Pandoře případně :-).

  Možná jsem jen stará škola co miluje originál a ne tento splácaný hnus co se z toho poslední 3 roky už dělá a odchází a končí čím dál víc hráčů......a především těch kvalitních hráčů. Uvidíme co s tím udělá update 5 národů na všechny servery v lednu.... Možná, že lidem z atraktivní hru..... ale udělá ještě vetší rozdíly mezi hráči. Což je srandovní.... na jednu stranu se volá o přitáhnutí nových hráčů a zabudování je do travian komunity na druhou stranu se přivádí nové národy z nichž jeden již teď miluje každý support hráč.

 • Vezmu to popořadě :-)

  Byl jsem velmi slušný. Pokud chceš podat návrh musí být do jisté míry zpracovaný ale tys podal jenom návrh a nic víc. Nevadí mi být hlupákem u hlupáka.
  A pro tvoji informaci takový server kdy vesnice zůstavala původnímu národu tu byl a není tomu dlouho a byl na něj takový hate, že už to snad nikdy nezkusí hodit zpátky doufám. Supportismus je, byl a bude ale to co tu navrhuješ už se vyzkoušelo a přeneslo to úroveň supportismu na uplně jiný level než bylo dosud zvykem.

  1) „Byl jsem velmi slušný.“

  Nebyl. Slušnost se vytratila první větou. Když chceš slušně komunikovat, nemůžeš začít frází o tom, jak nechceš být sprostý.


  2) „Pokud chceš podat návrh musí být do jisté míry zpracovaný ale tys podal jenom návrh a nic víc.“

  Zaprvé jsme v sekci Návrhy na vylepšení hry, zadruhé pochybuji, že zrovna ty určuješ pravidla, jaké musí návrhy mít tvar, abych ho sem mohl vložit, co musí obsahovat, atd. Takže zároveň pochybuji, že slovo „musí“je zde na místě a za třetí... Ta věta nedává absolutně smysl. :-D


  3) „Nevadí mi být hlupákem u hlupáka.“

  Nenapsal jsem nic o tom, že bys byl ty hlupák. Nedovolil bych si tohle tvrdit, když tě neznám. Menší rozdíl mezi námi asi. :-D Napsal jsem jen, že ses jako hlupák vyjádřil, za čímž si i stojím.


  4) „A pro tvoji informaci takový server kdy vesnice zůstavala původnímu národu tu byl a není tomu dlouho a byl na něj takový hate, že už to snad nikdy nezkusí hodit zpátky doufám.“

  Áá, pán je demagog. :-D V co doufáš, je věc tvoje, ale hate právě zas tak velký nebyl. Naopak globálně to mělo poměrně úspěch. Bylo by fajn psát věci tak, jak jsou a ne tak, jak bys rád, aby byly.


  5) „Supportismus je, byl a bude ale to co tu navrhuješ už se vyzkoušelo a přeneslo to úroveň supportismu na uplně jiný level než bylo dosud zvykem.“

  Konečně už nepoužíváš frázi „systém supportismu“, ale teda čistě supportismus není o moc lepší. :-D Nicméně pochybuji, že supporti ovlivňovali hru znatelně víc, než ji ovlivňují teď. To už jsou ale jen naše subjektivní názory a hypotézy. Nemůžeme to, jak to děláš ty, podávat jako věcnou pravdu (obzvlášť u mého nápadu).

  Post was edited 2 times, last by Morleus ().

 • No nic dává ti palec hore za slovíčkaření to ti jde, mít tě na skypu pohrál bych si s tebou, tady ti nebudu rušit tvé "návrhy". A obracení slovíček, vět a vzajemného si protiřečení ;-)


  Vyjádřím se jen ke konci. Vyzkoušej si support na Germánovi a pak na Egypťanovi ať máš alespoň nějaké data ;-).

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg