Efektyvus pradžios vystymosi gidas (standartinei Travian versijai)

 • Gidas yra išverstas iš anglų kalbos, originalus tekstas čia>>>

  1. Įžanga

  Šitas gidas padės jūsų kolonistams kiek galima greičiau iškeliauti į naują gyvenvietę su minimaliomis jūsų pastangomis. Įvykdykit šį gidą žingsnis po žingsnio ir jums pavyks kolonistus išleisti į kelią jau 7-8 žaidimo dieną (kada įsikursit priklausys nuo kolonistams reikiamo įveikti atstumo). Tai tikrai puikus laikas, nes dauguma žaidėjų įsikuria 9 dieną ir vėliau. Žinoma bus žaidėjų, kurie įsikurs dar greičiau, nei jūs su šituo gidu, tačiau tai reikalauja daug aukso, tech accountų, ar reikia daug ir sėkmingai reidinti (tech accountai leidžiami tik XV ir PTR serveriuose)


  Pastaba: šis gidas skirtas 1x greičio serveriui. 2x ir 3x gidas pateiktas žemiau ;)  1.1 Kelios smulkmenos, kurias reikia atsiminti:

  - Auksas nėra privalomas, tačiau jei galite investuoti 10-20 eurų į auksą, tai galėsite išvystyti accountą kur kas greičiau.

  - Po kiekvieno karžygio patirties lygio pasikėlimo: 1 tašką dėkite ant jėgos, kitus tris ant resursų gamybos. Pasirūpinkite, kad karžygys nežūtų, nes jam žuvus prarasite jo gaminamus resursus, taigi sugaišite papildomą laiką kaupiant resursus.

  - Neleiskite sandėliams persipildyti: jei reikia nustatykit žadintuvą ar naudokite architekto funkciją, jeigu sandėliai persipildys naktį. Rūpinkitės, kad užduočių duodami apdovanojimai neišliptų per sandėlių viršų.

  - Aktyvuokite 25% resursų bonusą visiems resursams. Taip jums pavyks išsiųsti kolonistus anksčiau nei pasibaigs bonusas resursams.

  - Nepratęskite savo naujoko apsaugos. Jūs turėsite slėptuves, kad apsaugoti savo resursus. O pasibaigus apsaugai jūs galėsite pradėti prekiauti turguje savo ar savo komandos narių naudai.  2. Paskyros aktyvavimas ir užduočių eilės tvarka

  VYKDYKITE UŽDUOTIS. Jūsų herojus gaus papildomus 20 patirties taškų ir jūs gausite daugiau tepalų. Kai jūs pasieksite užduotį, kur lieps siųsti karžygį į nuotykį - siųskite karžygį į tolimiausią turimą nuotykį. Taip sutaupysite laiko. Taip pat atsiminkite pakeisti karžygio produkciją į visų keturių resursų gamybą, taip gausite daugiau resursų, nei rinktumėtės tik vieną.


  Dabar kai užbaigėmė šį vienos minutės trukmės pradžiamokslį, laikas eiti prie sekančio žingsnio.


  Užduočių eilės tvarka:

  - Geležies kasykla 1 lygis

  - Gyvenamasis pastatas 3 lygis

  - Visų resursų po 1 lygį (medis, molis, geležis, grūdai)

  - Slėptuvė 1 lygis

  - Klėtis 1 lygis

  - Ambasada 1 lygis

  - Gyvenamasis pastatas 5 lygis

  - Rezidencija 1 lygis

  - Grūdų laukas 1 lygis , geležies kasykla 2 lygis , Molio karjeras 2 lygis

  - Turgavietė 1 lygis

  - Grūdų laukas 2 lygis

  - Visi resursai iki 1 lygio

  - Sandėlys 3 lygio

  - Klėtis 3 lygio

  - 2x grūdų laukai 2 lygio

  - Sandėlys 7 lygio

  - 2x grūdų laukai 2 lygio (dabar jau visi grūdo laukai 2 lygio)

  - Kareivinės 1-3 lygio

  - Siena 1 lygis

  - Akademija 1 lygis

  - Kalvė 1 lygis

  - Grūdų laukas 3 lygio

  - Visi resursai į 2 lygį


  Sveikinimai, dabar jūs užbaigėte daugumą užduočių nelaukiant papildomų resursų! Dabar jūs turite krūvą resursų, kuriuos sunaudosite plėtojant savo kaimą. Sekančioje dalyje aptarsime kelis galimus scenarijus, priklausomai nuo jūsų žaidimo pasirinkimo.  3. Kaimo vystymas

  Nuo šitos dalies vystymąsis išsiskiria priklausomai nuo jūsų asmeninių sprendimų. Ar jūs pirksite Auksą ar žaisite be jo? Ar norite pradžioje reidinti ar priklausyti grynai nuo savo kaimo produkcijos? Ka rinksitės 15-os ar 9-ių grūdų laukų kaimus?

  Tam, kad įkurti naują kaimą jums reikia turėti pakankamai Kultūros taškų (CP). Kiek Jums dar trūkstą kultūros taškų galite pasitikrinti Rezidencijoje skiltis "Kultūros taškai". Visuose tolimesniuose scenarijuose pirmųjų trijų dienų tikslas yra ta pats - padidinti jūsų resursų gamybą ir Kultūros taškų gamybą.


  3.1 Jūs perkate auksą ir norite vystytis tik iš savo kaimo pagaminamos produkcijos

  Taigi, mes jau turime 2 lygio resursų laukus ir turime Aukso. Mūsų tikslas pakelti resursų laukus ir tada susikoncentruoti į CP produkcijos pakėlimą. Statybos eilė yra:

  - Vienas grūdų laukas iki 5 lygio

  - Malūnas 1

  - 5x grūdų laukai iki 3 lygio

  - 4x medžio kirtavietės iki 3 lygio

  - 4x molio karjerus iki 3 lygio

  - 4x geležies kasyklos iki 3 lygio

  - 5x grūdų laukai iki 4 lygio

  - 5x grūdų laukai iki 5 lygio


  Dabar mes turime gerą produkcijos gamybą, pradėkime vystyti mūsų CP produkciją.


  - Slėptuvė iki 10 lygio

  - 8x slėptuvės 3 lygio. Slėptuvės duoda daugiausiai kultūros taškų lyginant su sunaudojamais resursai. Pigūs kultūros taškai būtent tai ko mes norime serverio pradžioje.

  - Gyvenamasis pastatas 6-10 lygis. (Jis duoda +7 CP už 5690 resursų – tai geras santykis mums.)

  - Turgavietė 2-8 lygis. (Ji duoda +9 CP už 7195 resursus – vis dar geras santykis)

  - Akademija 2-5 lygis. (Ji duoda +5 CP už 3915 resursų)


  Dabar mes esame pasiruošę kolonistams! Sekantis žingsnis pastatyti 10 lygio rezidencija ir paruošti tris kolonistus. Sukaupti beveik 120 000 resursų užima daug laiko. Bet nepergyvenkite, jūs būsite tarp pirmųjų įsikūrusių! Pabandykit prekiauti resursais turguje, kad pagreitinti kūrimosi procesą (pvz parduokit 300 molio už 400 grūdo, kad gautumėt resursų į pliusą. Jūs naudojat auksą, tad resursų pakeitimas jums ne problema).
  3.2 Jūs neperkate aukso ir norite vystytis tik iš savo kaimo produkcijos

  Šitas scenarijus yra beveik toks pats kaip pirmasis. Tik su lengvais pakeitimais. Kadangi aukso nenaudosime, mes negalime taip paprastai pakeisti resursų per NPC. Tai reiškia, kad mes nenorime stipriai susikoncentruoti ant grūdų laukų, kaip darytų aukso naudotojai. Mes koncentruosimės į kitus resursus. Statymo eilė:

  - Grūdų laukas į 5 lygį

  - Malūnas į pirmą lygį

  - 5x grūdų laukai į 3 lygį

  - 4x medžio kirtavietės į 3 lygį

  - 4x molio karjerai į 3 lygį

  - 4x geležies kasykla į 3 lygį

  - 4x medžio kirtavietės į 4 lygį

  - 4x molio karjerai į 4 lygį

  - 4x geležies kasykla į 4 lygį

  - 4x medžio kirtavietės į 5 lygį

  - 4x molio karjerai į 5 lygį


  Dabar mūsų resursų produkcija yra gera. Toliau koncentruojamės į Kultūros taškų gamybą.


  - Slėptuvė 10 lygio

  - 8x slėptuvės 3 lygio

  - Gyvenamasis pastatas 6-10 lygiai

  - Turgavietė 2-8 lygis

  - Akademija 2-5 lygis

  - Rezidencija 10 lygis

  - Paruošiam 3 kolonistus


  Pasirinkimas žaisti be aukso palieka tave su nedideliu trūkumu. Aukso vartotojai gauna daugiau resursų, nes turi aukštesnius grūdų laukus, kurie yra pigesni nei medis/molis/geležis. Daugiau resursų = greitesnis antras kaimas. Štai kodėl aš rekomenduoju investuoti 10 eurų, kad turėti +25 resursų bonusą ir turėti galimybę padaryti NPC kai tikrai prireikia.


  3.3 Jūs norite pradėti žaidimą reidinant (Su Auksu/Be Aukso)

  Ši strategija yra gana panaši į pirmuosius du scenarijus. Tikslas per pirmas tris dienas maksimizuoti resursų produkcija kartu su CP gamyba, su nedideliais pakeitimais, žinoma.

  Aš labai rekomenduoju rinktis TIK germanus reidinimo strategijai – Galai ir Romėnai, mano nuomone, turėtų rinktis augimo iš savo resursų strategiją, kadangi jų kariai yra labai brangūs. Brangūs kariai paprasčiausiai atsiperka per kur kas ilgesnį laiką, kuris mums netinka.

  Jūs taip pat turėtumėt įvertinti, ar turite laiko būti labai aktyvus, jei pasirinksite reidinimo strategiją.


  - užkelkite resursų produkciją. Pasirinkite stratefiją 3.1 jei naudojate auksą arba 3.2 jei aukso nenaudojated.


  Dabar kai resursų gamyba geroje formoje, toliau jūs darote taip:

  - Gyvenamasis pastatas 6-10 lygio

  - Akademija 2-5 lygio

  - Toliau likusiame naujoko apsaugos laikotarpyje statysime kuokas. Kai baigsis apsauga jūs turėtumėt turėti 100-150 kuokų reidams.


  Pastebėjote, kad šį kartą nepasiūliau statyti slėptuvių ir turgavietės kitų lygių? Šitie resursai bus panaudoti papildomoms kuokoms. Kai pradėsite reidinti savo kaimynus jūs norėsite pasiruošti kolonistų treniravimui.


  - 10 lygio rezidencija

  - Paruošti 3 kolonistus

  - Jeigu jums vis dar trūksta CP (kultūros taškų), jūs turėtumėt pasistatyti 10 lygio akademija ir tada pastatyti rotušę. Jeigu reidinimas puikiai sekasi, jums tikrai užteks resursų mažajai šventei, kad gauti likusius kultūros taškus. Kurių trūksta naujojo kaimo įkūrimui. Šiam reikalui (akademija, rotušė, šventė) jums reikės iš vos 40 000 resursų. Atidžiai pasiskaičiuokite ar jūs prireidinsit pakankamai resursų ar geriau pasistatyti kažką kitą su tais surenkamais resursais, pavyzdžiui pakelti turgavietę ar resursų laukus.


  Jūs galite pamatyti žaidėjus reidinant oazes nuo pirmos dienos. Tai yra klaida. Jie turi mažą resursų ir dar mažesnę kultūros taškų gamybą. Dėl to jūs aplenksite juos įkūriant antrą kaimą, jei seksite šita strategija.  3.4 Ką rinktis? 15-kos ar 9-ių grūdų laukų kaimą sostinei?


  15-tukas

  2V6FcDw.png


  9-tukas:

  7dJB7Qo.png  Gerai, dabar jūs jau turite 3 paruoštus kolonistus ir bandote nuspręsti kur kurtis? 9 ar 15 grūdų laukų kaime, liaudiškai tariant "kropse". Tai galite nuspręsti apgalvojant kiek pinigų ketinate investuoti į žaidimą. 15-tukas reikalauja apie 1000 auksinių, kad būtų pakeltas iki padoraus lygio per nedidelę laiko trukmę. Su 1000 auksinių jūs galite turėti 16-tus grūdų laukus iki 60 žaidimo dienos (kartu palaikant +25% resursų bonusus ir įsigyjus aukso klubą).

  Taigi, jei jūsų numatytas biudžetas ribotas, geriau rinktis 9-tuką kaip sostinę. Jei galite sau leisti pirkti auksą, imkit 15-tuką. Priežastis paprasta. 15-tukas pagamina daugiausiai resursų, dėka oazių ir pastatų (malūno, kepyklos) teikiamam priedui.  2x ir 3x serverio įsikūrimo gidas

  Iš esmės jūs norite naudoti tik kūrimosi iš savo resursų kelią. Kadangi įsikursite dar nepasibaigus naujoko apsaugai.

  Taip pat jums nereikia vargti dėl geresnės kultūros taškų gamybos. Tiesiog pakelkite resursų gamybą ir tada eikite tiesiai prie rezidencijos 10 lygio statybos ir treniruokite 3 kolonistus.


  Sekite įprasta tvarka iki jūs pakelsite visus 2 lygio resursų laukus. Štai čia jums reikės nuspręsti kiek daug pinigų norite įdėti į žaidimą. :

  - 3.1. "4x medžio kirtavietės 3 lygio ; 4x molio karjerai 3 lygio; 4x geležies kasyklos 3 lygio; 6x grūdų laukai 5 lygio --> Rezidencija 10 lygio --> paruoškite 3 kolonistus

  - 3.2. "4x medžio kirtavietės 5 lygio ; 4x molio karjerai 5 lygio ; 4x geležies kasyklos 4 lygio ; 5x grūdų laukai 3 lygio, 1x grūdų laukas 5 lygio" --> Rezidencija 10 lygio --> paruoškite 3 kolonistus  Ačiū, kad perskaitėte šį gidą. Parašykite ar išbandėte jį, kaip sekėsi? Taip pat praneškite, jei manote, kad gidą reikėtų papildyti. Gal turite kokių kitų idėjų? :)

 • Labai įdomu, ačiū už pasidalinimą!

  Donatai, visi nauji serveriai startuos su Naujomis užduočių sistemomis. Tad šitas gidas jau netenka galios. Bet pasistengsim parengti gidą naujiems serveriams ;).


  Plačiau apie naujas užduotis čia>>