Nihai Savaş – 9'uncu Bölüm – Beş Köy

• Uzun ve yağmurlu sonbahar akşamlarında şöminenin karşısında sıcak bir içecek ve biraz kurabiyeyle otururken çatıya yağan yağmurun davul seslerini dinlemek, ağaçlardan düşen yaprakları izlemek ve çok uzun zaman önce aramızdan ayrılmış kahramanların eski eylemleriyle ilgili antik parşömenleri okumaktan daha iyi ne olabilir...

Kısaca şu anda tam olarak yapmakta olduğum şeyden daha iyi ne olabilir ki?

Sonbaharla birlikte pek çok diyar harekete geçti. Her yerde yeni ittifaklar kuruldu, en hazır cevap diplomatlar çoktan taktiklerini belirledi ve ilk casuslar, Nihai savaşın başlamasını bekleyen düşman birliklerindeki yerlerini aldı. Mısırlılar ve Hunlar'ın Natar mirası için yapılan savaşa katıldıkları altı diyar, ilk kabile Dünya Harikaları'nı adım adım inşa etmeye başladı. Natar planlarını takip ettiler ancak dünya harikalarına, atalarını şereflendirmek için kendi ayırt edici görünüşlerini verdiler.

Tarihte ilk kez, bu topraklardaki en çok Dünya Harikası Mısırlılar'a aitti. Cermenler'in itirazına rağmen sur savunmaları nedeniyle en bariz seçenek Mısırlılar gibi görünüyordu.

Şimdi, sonsuz savaşın iki haftasının ardından, bu altı diyarın en yüksek dünya harikası seviyesi ~ GS ~ birliğinden kudretli Ronald Kray adlı oyuncununki oldu. Ama bugünlerde her şey çok hızlı değişiyor, bu yüzden onun önderliğinin ne kadar daha süreceğini kimse tahmin edemiyor. Belki tam da şu anda koca bir ordu bu Dünya Harikası'na doğru yol almaya başladı bile... Hangi diyar kendi dünya harikası için en şiddetli çarpışmaları yapacak? Her diyarda yarışı kim kazanacak? Bu soruların cevabını bulmak için gönderildim.

Eğer bu görevi başka bir zaman alsaydım dünyadaki en mutlu insan olurdum. Ama şu anda bu görev beni, olmayı ümit ettiğim toprakların tam tersi bir yere götürdü – Codex Victoria! Kız kardeşim Marcella oradaydı ve benim yardımıma şimdiye kadar hiç olmadığı kadar ihtiyacı vardı. Yalnız başına yolculuk eden güzel, genç bir kadına dış dünyanın ne kadar acımasız olabileceğini düşünmemeye çalıştım. Şimdiye çoktan ölmüş olabilirdi… Beni de en çok bu korkutuyordu. Aksiyonun tam ortasında olmak aynı zamanda ilginçti.

Subaylar ve komutanlar artık bir araya toplanmış, beş ikmal köyüne doğru, birden çok düşmandan aynı anda gelen saldırılarla başa çıkmaya çalışıyorlardı. Dünya Harikası'na sürekli saldırılar geldiğinden, bu beş köyden yalnızca birini savunmak mümkündü.

Köylere yapılan saldırılar alttaki gibiydi:

A Köyü: 50 kare uzakta yaşayan bir Hun, 8 saat 45 dakika önce saldırılar gönderildi.

B Köyü: 100 kare uzakta yaşayan bir Romalı, 10 saat önce saldırılar gönderildi.

C Köyü: 130 kare uzakta yaşayan bir Cermen, büyük daha hızlı asker tılsımı var ve 12 saat 30 dakika önce saldırılar gönderildi.

D Köyü: 130 kare uzakta yaşayan bir Cermen, büyük daha hızlı asker tılsımı var ve 12 saat 30 dakika önce saldırılar gönderildi.

E Köyü: 200 kare uzakta yaşayan bir Mısırlı, 18 saat 20 dakika önce saldırılar gönderildi.

Görev: Hangi köyü savunmaları gerekiyor? (Not: Asker hızı 1x)

İlk bölümleri kaçırdınız mı? Buradan nasıl başladığını okuyabilirsiniz!!

• Genel yarışma bilgisi:

Başlangıç

Ekim 08, 2019 – 11:00 (UTC+3)

Bitiş

Ekim 14, 2019 – 11:00 (UTC+3)

Kazananlar ne zaman duyurulur

Ekim 15, 2019

Nasıl seçilir:

Doğru yanıtlar arasından 6 rastgele kazanan

Ödüller:

50 Altın x 6 kazanan

Altınlar nerede geçerli:

TR Topluluğu

Altın ne zamana kadar geçerli:

Aralık 31, 2020

Kazanabilmek için:

Cevabınızla birlikte hesap isminizi ve oynadığınız sunucuyu paylaşın. Her üye yalnızca bir toplulukta yarışmaya katılabilir.

• A köyünün savunulması gerekir.
    EN yavaş Lejyoner askerinden daha yavaş geldiğine göre Turnuva alanı ile yükseltilmiş mancınık saldırısı geliyor demektir.
    Diğerleri herhangibir askeri birlikle geliyor..

ts15 Codex Victoria da Lost42 kullanıcı adım.

• Askerlerin hızı 1 birim alınırsa, her kare uzaklığı 1 saatte gidebilirler.
    A köyü, 50 kare uzaklıktan, 50 saat eder. 8 saat 45 dakika önce çıkan birimlerin varmasına 41 saat 15 dakika vardır.
    B köyü zaten, 100 saat uzaklık eder ve 10 saat önce çıkan birimler 90 saate varabilir.
    C ve D köyleri aynı yazılmış hata var mı bilmiyorum ama ben ikisini birden tek paragrafta değerlendireceğim: Büyük hız tılsımı muğlak bir ifade olsa da ben askerlerin hızlarının 1 birimden, 3 birime çıktı olarak hesaplayıp, 130 kare uzaklık böylece 1/3 üne inmiş, yani 43 saat 20 dakikada, 130 kare uzaklık alınabilir hale gelmiştir. Askerler de 12 saat 30 dakika önce çıktığı için bunların varmasına 29 saat 50 dakika vardır. Yani, C ve D köyleri 29 saat 50 dakika sonra saldırı alacaktır.
    E köyüne gelirsek bu da basit bir işlemle 200 saatten 18 saat 20 dakika çıkarılınca zaten varana kadar server bitesi oluyor :D

Sonuç olarak; C ve D köylerinin savunulmalıdır diye düşünüyorum.

• B Köyü: 100 kare uzakta yaşayan bir Romalı, 10 saat önce yola cıkan saldırılara savunma yaparım

B Köyü: 100 kare uzakta yaşayan bir Romalı, 10 saat önce yola cıkan saldırılara savunma yaparım

barbar11 Tr4 de oynuyorum

:thumbsup: BARBAR lığımız yanlış yapana !
    Normal zamanlarda hepimiz melek gibiyiz:)