Bătălia Finală – Episodul 9 – Cinci sate

• Ce ar putea fi mai plăcut în timpul serilor lungi și ploioase de toamnă decât să stai undeva lângă un șemineu, cu o băutură caldă și niște fursecuri, să asculți sunetul picăturilor pe acoperiș, să urmărești cum cad frunzele din copaci și să citești pergamente antice despre faptele eroilor de demult...

Pe scurt, ce ar putea fi mai plăcut decât exact contrariul a ceea ce fac acum?

Odată cu toamna, multe ținuturi au intrat în mișcare. Au fost formate noi confederații peste tot, cei mai isteți diplomați și-au definit deja tacticile, iar primii spioni și-au găsit deja locul în alianțele inamice, așteptând începerea Bătăliei finale. Șase ținuturi, în care Egiptenii și Hunii s-au alăturat războiului pentru moștenirea Natară, au început să construiască nivel cu nivel primele Minuni ale Lumii tribale. Aceștia au urmat planurile Natare, însă le-au atribuit minunilor propriul aspect distinct, pentru a-și onora strămoșii.

Pentru prima dată în istorie, majoritatea Minunilor Lumii din acele ținuturi aparțineau Egiptenilor. Ei păreau a fi alegerea cea mai evidentă datorită zidurilor lor de fortificație, chiar dacă Barbarii ar fi avut ceva de spus în privința asta.

Acum, după două săptămâni de lupte nesfârșite, cel mai înalt nivel de minune în cele șase ținuturi aparținea facțiunii Ronald Kray din ~ GS ~. Însă totul se schimbă atât de rapid în zilele noastre, încât nimeni nu poate prezice cât va fi susținută conducerea acesteia. Poate exact în acest moment o armată uriașă se îndreaptă deja către acea Minune a Lumii? Care ținut va lupta cel mai aprig pentru minunile sale? Cine va câștiga competiția în fiecare ținut? Am fost trimis pentru a afla răspunsurile la aceste întrebări.

Dacă aș fi primit această misiune în alte vremuri, aș fi fost cea mai fericită persoană din lume. Acum însă, sarcina mea m-a condus în direcția opusă meleagurilor în care speram să fiu – Codex Victoria! Sora mea, Marcela, era acolo și avea nevoie de ajutorul meu mai mult ca niciodată. Am încercat să nu mă gândesc la cât de nemiloasă ar putea fi lumea exterioară cu o tânără drăguță care călătorește singură. S-ar putea să fi fost moartă deja... Acest lucru mă speria. În același timp, faptul că mă aflam chiar în inima acțiunii mă entuziasma.

Ofițerii și comandanții erau deja adunați și încercau să facă față atacurilor care se îndreptau spre cinci sate de aprovizionare, atacuri lansate simultan de către mai mulți inamici. Având în vedere atacurile constante asupra Minunii Lumii, se putea apăra doar unul dintre cele cinci sate.

Atacurile asupra satelor au fost lansate în modul următor:

Satul A: Un Hun care locuiește la 50 de parcele distanță a trimis forțe de atac în urmă cu 8 ore și 45 de minute.

Satul B: Un Roman care locuiește la 100 de parcele distanță a trimis forțe de atac acum 10 ore.

Satul C: Un Barbar care locuiește la 130 de parcele distanță și deține un artefact Cizme mari activ a trimis forțe de atac în urmă cu 12 ore și 30 de minute.

Satul D: Un Dac care locuiește la 150 de parcele distanță și deține un artefact Cizme mici activ a trimis forțe de atac în urmă cu 7 ore și 55 de minute.

Satul E: Un Egiptean care locuiește la 200 parcele distanță a trimis forțe de atac în urmă cu 18 ore și 20 de minute.

Misiune: Care sat trebuie apărat? (Notă: Viteza trupelor este 1x. Singurul atac real este cel cu catapulte. Pentru a rezolva această misiune, poți folosi calculatorul lui Kirilloid.)

Ai ratat primele părți? Le poți citi aici: The Ultimate Battle

• Informații generale despre concurs:

Dată/oră de începere:

08 octombrie 2019 – 11:00

Dată/oră de încheiere:

14 octombrie 2019 – 11:00

Câștigătorii se anunță pe:

15 octombrie 2019

Câștigători:

Șase câștigători selectați aleatoriu (dintre participanții care au oferit răspunsul corect)

Premii:

50 Aur x 6 câștigători

Voucherele de Aur valabile în:

comunitatea RO

Voucherele de Aur valabile până la:

31 decembrie 2020

Pentru a fi luat în considerare la câștig:

Menționează nick-ul și serverul pe care joci. Fiecare jucător poate participa doar într-o singură comunitate.

• Cele 5 atacuri sunt fara catapulte.

Am dezvoltat mai jos ce ar putea contine atacul, trupa cea mai inceata ca deplasare.

Concluzie: Nici un atac nu este real.

Satul A: Un Hun care locuiește la 50 de parcele distanță a trimis forțe de atac în urmă cu 8 ore și 45 de minute.

atac fake ce are in componenta berbeci, nivel arena 10, viteza servar 1x

Satul B: Un Roman care locuiește la 100 de parcele distanță a trimis forțe de atac acum 10 ore.

atac fake ce are in componenta legionari, nivel arena 10, viteza servar 1x

Satul C: Un Barbar care locuiește la 130 de parcele distanță și deține un artefact Cizme mari activ a trimis forțe de atac în urmă cu 12 ore și 30 de minute.

atac fake ce are in componenta berbeci, nivel arena 19, viteza servar 1x, cizme mari

Satul D: Un Dac care locuiește la 150 de parcele distanță și deține un artefact Cizme mici activ a trimis forțe de atac în urmă cu 7 ore și 55 de minute.

atac fake ce are in componenta tarabostes, nivel arena 3, viteza servar 1x, cizme mici

Satul E: Un Egiptean care locuiește la 200 parcele distanță a trimis forțe de atac în urmă cu 18 ore și 20 de minute.

atac fake ce are in componenta Ash Warden, nivel arena 10, viteza servar 1x

• Dragi jucători,

răspunsul corect este: Satul A (atacul de la Hun. Arenă nivel 19 - am cerut doar satul, nu și arena, însă am postat detaliul pentru a avea informația completă).

Avem doi câștigători: cammo și masterplan. Felicitări! Vă trimit un mesaj cu voucherele în zilele următoare, atunci când le voi primi de la sediul central.