Travian Cermen taktik. ( 0'dan başlayanlar için + Köy kurulum,Merkez köy taktikleri )

 • Bölgeler

  Travian oyununda tam dört tane bölge bulunmaktadır. Bu bölgelerin pozitif yönleri olduğu gibi, negatif yönleri de bulunmaktadır. Köyümüzü kuracağımız bölge oyunda çok önem taşımaktadır. Kaynak açısından olsun, zenginliklerinden olsun çok iyi yere bölgemizi kurmak bizim için en mantıklısı olacaktır. Şimdi ise size bu bölgelerin isimlerini ve detaylarını vereceğim.

  Kuzeydoğu Bölgesi: Kuzeydoğu bölgesi kaynak açısından zengin olan genellikle Cermen loncalarının bulunduğu bir yerdir. Topraklarının elverişliliği açısından pek fazla iyi olmasa'da etrafta iyi kaynaklar çıkabiliyor. Eğer Cermen ırkına mensup olacaksanız bu bölgede kral olarak köy kurup gelişmenizi tavsiye etmekteyim.

  Güneydoğu Bölgesi: Güneydoğu bölgesi bir yönden iyi bir yönden ise kötüdür. Kaynak açısından pek zengin olmayan bu bölgede Cermen ve Galya ırkına sahip birçok lonca bulunmaktadır. En zayıf loncalar burada bulunmaktadır. Eğer oyuna pek hakim değilseniz yani oynamayı bilmiyorsanız burada başlamanızı öneririm çünkü askeri açıdan zayıf rakipleriniz olacaktır.

  Güneybatı Bölgesi: Güneybatı bölgesi standartların biraz altında koşullara sahip olan bir bölgedir. Loncaları açısından pek güçlü olmasa'da sağlam loncalar bulunmaktadır. Eğer burada oynayacaksanız kesinlikle Romalı olmalısınız. Çünkü askeri koşullar böyle gerektiriyor, kaynak açısından fakir bir bölgedir. Bu nedenle fazla tavsiye etmem.

  Kuzeybatı Bölgesi: Kuzeybatı bölgesi standartların biraz üstünde bir bölgedir. Askeri açıdan efsanevi olan bu bölgede çok sağlam loncalar bulunmaktadır. Kaynaklar açısından orta koşulları sağlamaktadır. Eğer oyun hakkında yeterince bilgiliyseniz burada başlamanızı tavsiye ederim.


  Eski de olsa mantıklı bir yazı neden 15 li tarla çok uzakta?Neden vaha sayısı az ?Neden kahraman kılıç ,çizme,kask bulmaz diye düşünüyordum cevap buymuş oysa ki.

 • Sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün :wall:

 • Hangi fantastik evren bu ? LOTR havası var ama tam emin olamadım.

 • :popcorn::popcorn::mmm:

  S4- Osmanlı_Sultanı (BOZKURT)

  S3- turkish (GÖKTÜRK)

  S6- Nizâm-ı Cedîd (GÖKTÜRK)


  nJNX9a.gif

 • Bunla ilgili konu mu açsak eğlence bölümüne SlyCat  ^^ "Travian İle İlgili Uydurma Bilgiler"


  1- Kahramanınızı düşman reisinin kızıyla evlendirirseniz çeyiz olarak bir köy alırsınız.

 • 2- Köyünüzdeki mancınıklar rakip mancınıkları vururlar savaş esnasında.Böylece rakibinizin mancınıklarının vereceği zarar azalır.

 • Bunla ilgili konu mu açsak eğlence bölümüne SlyCat  ^^ "Travian İle İlgili Uydurma Bilgiler"


  1- Kahramanınızı düşman reisinin kızıyla evlendirirseniz çeyiz olarak bir köy alırsınız.

  Özgürsünüz Sn. Regnum . Buyrun lütfen...