Poslední bitva – 10. díl – Válka pěti národů

The forum will be offline for around 2 hours on Tuesday, December 17th starting from 12.30 GMT+1.
  • ultimate_battle_1.png

Už jste někdy měli ten pocit, že jste tu samou situaci zažili již předtím a víte, co se stane? Například když jste někoho potají sledovali a poté jste byli znenadání chyceni velmi agresivními žoldáky – Hunem a Egypťanem. Zavázali vám oči, strčili vás do svého vozu a o něco později Hun vytáhl svou zahnutou dýku a přiložil vám ji ke krku...

Tak teď přesně víte, jak jsem se cítil, když jsem znovu zahlédl ty dva, kteří na mě zaútočili. I když si zatím ještě nevšimli mé přítomnosti, ze vzpomínek na minulé setkání mě polil studený pot. V jizvě, která mi zůstala jako památka na ostrou čepel Hunovy zbraně, jsem cítil bodavou bolest.

Zatím tu ale byly nějaké očividně pozitivní rozdíly. Zaprvé jsem ještě nebyl chycen, místo toho jsem je špehoval! Hej, Stíne, zklidni se. Nepospíchej. Tohle může být tvá šance jim oplatit stejnou mincí.

Žoldáci seděli v zaplněné hospodě a před sebou měli rozložené svitky, které vypadaly nějak povědomě. Jeden z nich jsem okamžitě poznal. Byl to svitek s germánským divem světa, který jsem kdysi našel ve sklepě a dovezl jsem ho do hlavního města. Ten zbytek jsem předtím neviděl, ale tipoval jsem, že to budou plány ostatních divů světa. Vypadaly ohromně!

Slyšel jsem nějaké zvěsti o tom, že v zemích, které bojovaly o nadvládu, byl vliv Natarů ještě stále docela výrazný. I přesto, že národy dělaly, co mohly, aby daly svým divům světa unikátní vzhled, nedokázaly zcela přemoci vliv předchozích vládců těchto zemí, Natarů. Mocné divy světa odolávaly a nakonec vždy měly svůj tradiční vzhled.

Opatrně, abych neupoutal pozornost, jsem se přisunul blíže a doufal, že zaslechnu něco z jejich konverzace.

„Už jsou připraveni a ví o tom, že spojíme síly proti starým národům,“ pronesl Egypťan chraptivým hlasem. Pokrčil jsem rameny. Bolest v mé hrudi zesílila.

„Na tom stejně moc nezáleží.“ Hunův obličej byl zcela bezvýrazný. „Původní národy teď nemají žádnou šanci na dominanci. Vy Egypťané jste vždycky byli šikovní stavitelé. Pokud má někdo rozluštit natarské plány a postavit svůj unikátní div světa, bude to právě tvůj národ. No a my... my jsme se nikdy o stavění moc nezajímali, preferujeme spíš kreativní destrukci,“ ušklíbl se. „Jsem si docela jistý, že největší armáda v poslední bitvě národů bude právě hunská.“

V lokále se najednou rozhostilo ticho, v němž jeho slova zazněla hlasitěji, než čekal. Tři bojovníci sedící u vedlejšího stolu byli očividně rozhovorem Huna s Egypťanem dotčeni. Zvedli se od stolu.

Vysoký bojovník v helmě s rohy a dvěma rudými copy visícími po stranách obličeje, prohlásil:

„My Galové jsme vždy byli nejlepší obránci. A naši koně jsou nejrychlejší na světě! Ve válce proti nám nemáte šanci.“

„A nikdo další, a už tuplem ne takhle mladý národ, nedokáže v bitvě předčit Germány!“ přidal se Germán se zjizveným obličejem a položil ruku na sekyru u pasu.

Posledním z trojice byl Říman. Jeho hlas byl klidný, ale ledově chladný. „Na konci jsme stejně měli nejsilnější armádu my Římané. Útoky na divy světa nám přinesly naše největší vítězství. Připravujeme se na ně s předstihem a nikdo nás o to nemůže připravit. Jen válka rozhodne. Nechť začne poslední bitva!“

Úkol: Vyřeš válečnou hádanku.

Jednoho dne poslal Hun na galskou vesnici útok s katapulty. Gal se rozhodl, že pošle protiútok se svými Theutates blesky a zabije hunskou armádu po návratu – přesně v tu samou vteřinu, kdy se vrátí domů.

• Vesnice jsou od sebe vzdáleny přesně 100 polí.
    • Hunův útok dorazí o půlnoci.
    • Jak Hun, tak i Gal mají turnajové hřiště na úrovni 20.
    • Dobu cesty obou armád neovlivňuje žádný předmět pro hrdinu nebo artefakt.

V kolik hodin by měl Gal poslat svůj protiútok?

Utekla ti první část? Tady si můžeš přečíst, jak to všechno začalo!

• Obecné informace o soutěži:

Začátek soutěže: 5. listopadu, 2019 – 10:00
    Ukončení soutěže: 11. listopadu, 2019 – 10:00
    Vyhlášení vítězů: 12. listopadu, 2019
    Způsob výběru vítězů: Šest náhodně vybraných vítězů ze všech správných odpovědí
    Ceny: 50 zlatých pro 6 vítězů
    Poukazy na zlaté platné pro: CZSK komunita
    Poukazy na zlaté platné do: 31. prosince, 2020
    Podmínky účasti v soutěži: U odpovědi na hádanku musíte uvést svou herní přezdívku a server, na kterém hrajete. Každý účastník soutěže se může zúčastnit pouze v rámci jedné komunity.
  • pre server tx3 (speed x3) by gal posielal svojich theutates bleskov o 05:03:09 na čas dopadu 06:00:00
    pre server tx1 (klasik speed x1) by gal posielal svojich theutates bleskov o 10:06:19 na čas dopadu 12:00:00

NWM Kronikár czsk1

• Meno: Dunaj ; Server: Codex Victoria ;

Aby prišiel protiútok na sekundu presne ako sa má vrátiť armáda, tak Gal musí poslať útok v 10:06:19.