Ostateczna bitwa ― Część X ― Wojna pięciu nacji

• ultimate_battle_1.png

Miałeś kiedyś wrażenie, że już byłeś w podobnej sytuacji w przeszłości i wiesz, co będzie dalej? Na przykład szpiegowałeś sobie kogoś i nagle złapała cię para bardzo agresywnych najemników: Hun i Egipcjanin. Zasłonili ci oczy, wrzucili do wozu, a później Hun wyjął zakrzywiony nóż i wbił ci go między żebra.

No cóż, wiesz już dokładnie, jak się poczułem, gdy znowu zobaczyłem moich napastników! Pomimo, że mnie nie zauważyli, sama pamięć dawnych wydarzeń wywoła we mnie dreszcze. Poczułem palący ból na bliźnie, zdawało mi się, że nadal czuję tam ostrze Huna.

Oczywiście były także pozytywne różnice. Po pierwsze, wcale mnie nie złapali, a to ja szpiegowałem ich!

Spokojnie, Cień, tylko spokojnie. Bez pośpiechu, to może być szansa, żeby odpłacić im pięknym za nadobne.

Dwaj najemnicy siedzieli w zatłoczonej tawernie, przed nimi rozłożone były całkiem znajome zwoje. Natychmiast rozpoznałem jeden z nich. Zwój germańskiego Cudu Świata, który kiedyś znalazłem w podziemiach i dostarczyłem do stolicy! Reszty wcześniej nie widziałem, ale uznałem, że są to plany pozostałych Cudów Świata, każdy o wyjątkowym wyglądzie. Były imponujące!

Słyszałem plotki, że wpływy Natarów nadal były bardzo silne na ziemiach, gdzie walczono o dominację. Nawet pomimo tego, że każda nacja dała z siebie wszystko, aby uzyskać wyjątkowy wygląd Cudów Świata, żadna nie była w stanie przełamać mocy poprzednich władców tych krain: Natarów. Potężne Cudy Świata opierały się i ostatecznie odzyskały swój zwyczajny wygląd.

Starając się nie przyciągać uwagi zbliżyłem się, aby podsłuchać rozmowę najemników.

― Zatem są teraz przygotowani i wiedzą, że połączymy siły przeciw starym nacjom ― powiedział Egipcjanin swym zwykłym ochrypłym głosem. Zadrżałem. Ból w piersi stał się jeszcze bardziej dokuczliwy.

― Tak naprawdę nie ma to znaczenia. ― Twarz Huna nie wyrażała emocji. ― Stare nacje nie mają tym razem żadnych szans na dominację. Egipcjanie zawsze byli bardzo umiejętnymi budowniczymi. Jeśli ktokolwiek potrafi rozczytać plany Natarów i postawić pierwszy naprawdę wyjątkowy Cud Świata, to właśnie twoja nacja. My z kolei nigdy nie dbaliśmy o budowanie, wolimy... kreatywną destrukcję. ― Uśmiechnął się krzywo. ― Jestem pewien, że największa armia w ostatecznej bitwie nacji należeć będzie do Hunów.

Nagła cisza sprawiła, że jego słowa zabrzmiały głośniej niż można się było spodziewać. Okazało się, że ich rozmową zainteresowało się również trzech wojowników siedzących przy sąsiednim stole. Podnieśli się ze stołków.

Wysoki wojownik w hełmie z rogami, z dwoma warkoczami wiszącymi bo obu stronach twarzy, powiedział:

― My Galowie zawsze byliśmy najlepszymi obrońcami. A nasze konie są najszybsze na świecie! Nie macie żadnych szans w starciu z nami!

― Nikt, a szczególnie młoda nacja, nie może mierzyć się w bitwie z Germanami! ― Germanin o twarzy pokrytej bliznami dołączył do wymiany zdań i położył rękę na toporze wiszącym mu u pasa.

Ostatnim wojownikiem był Rzymianin. Jego głos był opanowany, ale zimny.

― Na końcu zawsze to my Rzymianie mamy największą armię. Ataki na Cudy Świata dały nam nasze najwspanialsze zwycięstwa. Przygotowujemy je z dużym wyprzedzeniem i nikt nam tego nie odbierze. Tylko wojna może rozstrzygnąć ten spór. Niech zacznie się Ostateczna bitwa!

Zadanie: rozwiąż zadanie bojowe.

Pewnego dnia Hun wysłał atak z katapultami na osadę Gala. Gal zdecydował się podążać za huńską armią do jej domu swoimi Gromami Teutatesa i rozbić ją dokładnie w sekundzie, kiedy wróci do swej osady.

• Osady leżą dokładnie 100 pól od siebie.
    • Atak Hunów przybywa o północy.
    • Zarówno Hun, jak i Gal mają Plac Turniejowy na poziomie 20.
    • Na czas podróży nie wpływają żadne przedmioty bohatera, ani artefakty.

Kiedy Gal powinien wysłać swój kontratak?

• Ogólne informacje o konkursie:

Start

5 listopada 2019 – 10:00 (GMT+1)

Zakończenie

11 listopada 2019 – 10:00 (GMT+1)

Ogłoszenie zwycięzców

12 listopada 2019

Wybór zwycięzców

Sześciu zwycięzców wybranych losowo spośród tych, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi

Nagrody:

50 ZM x 6 zwycięzców

Bony ważne

w PL społeczności

Bony ważne do:

31 grudnia 2020

• katapulty huna idą 12h przy poziomie PT 20pzm

a gromy idą 1:53:41

więc żeby wbić się w tej samej sekundzie powrotu musi wysłać o godzinie 10:06:19 bo huna katasy wrócą o godzinie 12:00 w południe :)

pozdro