Vélemény az Ügyfélszolgálatról

• Nem is tudom hol kezdjem. Nem újdonság a téma sokaknak, de valahogy folyamatosan csalódik az ember újra és újra a magyar Multihunterekkel/Supporttal kapcsolatban. Adott egy felhasználó, ahol 3-an napi több órát belefektetnek a játékba, heti több száz aranyat elköltenek, majd egy nem várt pillanatban jön az üzenet, hogy botozunk, scriptet használunk.

2 lehetőség van, elfogadod a büntetést, vagy zárolva maradsz addig, amikor automatikusan alkalmazzák a büntetést. Nem tudsz mit csinálni, mint elfogadni egy büntetést, -amit olyan szabálytalanságért kaptál amit nem is követtél el - mert az az üzenet jön a Supporttól, hogy a bothasználattal megszegtük a játék szabályait és az ASZF-t, amelyet a játékba történő regisztrációkor a Travian GmbH-val kötöttünk. Az Admin se tud mit tenni, mivel nem Ő zárolt, a központban meg állítólag nem fogják saját magukat felülbírálni.

Vannak akik ilyenkor reflexből elküldik melegebb éghajlatra az Ügyfélszolgálatot, teljesen érthető módon. De akinek van türelme, nyugodtan bombázza a központi reklamációs ügyfélszolgálatot.

Bár Gyevonak meg Gemininek köze se volt hozzá, de visszavonták a büntetést, mivel kiderült, hogy mégsem botoztunk. Elhiszem, hogy meg van kötve a kezetek, de ez a nemtörődömség nagyon szomorú. Talán ezért (is) fogynak el a játékosok.

Is dislike a necessary survival mechanism?!

• Ez nem az ügyfélszolgálathoz tartozik, hanem a szabályvégrehajtó csoporthoz. Az ügyfélszolgálat csak levelezést folytat, míg az utóbbi végzi a zárolásokat és büntetéseket.

Mi is látjuk, hogy rendkívül szigorúak, elég egyetlen hiba és azonnal zárolnak, büntetnek. Sok mindent nem értek én sem, és azt sem tudom hová vezet ez az egész, de sajnos túl sok beleszólásunk nincs :(

• Ez nem az ügyfélszolgálathoz tartozik, hanem a szabályvégrehajtó csoporthoz. Az ügyfélszolgálat csak levelezést folytat, míg az utóbbi végzi a zárolásokat és büntetéseket.

Mi is látjuk, hogy rendkívül szigorúak, elég egyetlen hiba és azonnal zárolnak, büntetnek. Sok mindent nem értek én sem, és azt sem tudom hová vezet ez az egész, de sajnos túl sok beleszólásunk nincs :(

Pedig mondjuk jó lenne tudni, hogy hogy van ez. Milyen alapon minősülhet botozásnak/scriptelésnek valami (figyelő script bejelez?) és milyen alapon dőlhet el később, hogy mégse az volt (egy szabályvégrehajtó döntése az acc reklamálása alapján?)...

• Szerintem szükség lenne más fajta szűrésre, mivel az aktív farmolás, már csak a nevéből kiindulva is, aktív farmolást követel. A magas aktivitást a rendszer botnak érzékeli, ami miatt elég sok indokolatlan zárolás van manapság bot végett. Nyilván tudom, hogy ehhez nagyobb halaknak kellene akcióba lépniük, de talán, ha olyanok vetik fel nekik, ezeket a dolgokat, akik a munkatársaik, azokra jobban figyelni fognak. Ezzel csak megölitek az aktivitást a játékban, mondhatni büntetitek, és a játszani és haladni akarókat olyan irányba terelitek, ami nem szabályos, kevesebb időt igényel, és nagyobb haszon van belőle, és többek számára nem újdonság :) Elvégre attól nagyobb előny nincs, mint ha 2, vagy több accod lenne, csak épp más mail címről regelve... és akkor ezzel ugye meg is neveztük az irányt, ahová terelitek az egészet, a multizást :)

Szia Gyevo,

Nem azzal van elsődlegesen a baj, hogy jogtalan a zárolás, ez benne van ma már a pakliban. Hanem az, hogyha megtörtént a zárolás, nem tesztek semmit, hanem lepattintjátok az embert, pedig állítólag “mindig az Ügyfélnek van igaza”.

Is dislike a necessary survival mechanism?!

• Szia Gyevo,

Nem azzal van elsődlegesen a baj, hogy jogtalan a zárolás, ez benne van ma már a pakliban. Hanem az, hogyha megtörtént a zárolás, nem tesztek semmit, hanem lepattintjátok az embert, pedig állítólag “mindig az Ügyfélnek van igaza”.

Ez nehéz ügy, mert a szűrésnek mennie kell, hiszen azért mégis csak jóval több a valós bot-használó, mint a téves zárolás. Vannak iránymutatások, ami alapján elvileg biztos a segédprogram használata, de szerintem elég szorosra húzták a nadrágszíjat. Épp amiatt lehet több téves zárolás, pedig szerintem aki folyamatosan használja, az úgyis egyértelmű. Én sosem szerettem úgy zárolni, hogy nem voltam meggyőződve, és pusztán a szűrés eredményére támaszkodjak, de még akkor is el tudtak bizonytalanítani a játékosok :)

A lepattintás pedig azért van, mert ugyebár most már a szakértői csapat végzi a zárolásokat, és ők nem igazán tévedhetnének... Valamint kaptunk már letolást azért, hogy miért továbbítjuk a reklamációkat, hiszen egyértelmű a szabálysértés.

Egyébként nem csak ti, de mi is elég nehéz helyzetbe kerültünk az új rendszer miatt, hiszen nektek volt esély reklamálni, mi pedig felülbírálhattuk a saját döntésünket. Most egyik se igazán adott...

• Nem bantaskent, de a szakértői gárda meg mindig túl sok fals pozitívval és túl sok fals negativval (pl nem böngésző alapú botok) dolgozik, annak ellenére, hogy “tévedhetetlenek”... szerintem az egyetlen helyes döntés pont a szabályok lazítása lenne, mert a technikai feltételek nem adottak ilyen szigorú működéshez. A hibás zarolasok pont azt a jatekos réteget érintik a leginkabb, akik a legtöbb penzt fektetik be, és évről évre vannak olyanok, akik egy ilyen után be is fejezik. Szerintem ez nem lehet a Travian érdeke.