Nové uživatelské rozhraní, specifický design budov a pozadí pro národy přichází na běžné herní světy

 • Vážení hráči,


  mnoho z vás si již užívá nové uživatelské rozhraní, pozadí a specifický design budov pro každý národ na herních světech Codex Victoria. Během posledních měsíců jsme shromažďovali vaši zpětnou vazbu a nyní se blížíme k fázi vydání.

  Ale než prozradíme všechny podrobnosti k těmto změnám, musíme se vrátit do srpna 2018, kdy začal uzavřený beta server pro Path to Pandora.

  Tento okamžik znamenal bod obratu pro vývoj hry. Od té doby jsme začali vyvíjet dvě různé verze hry (větve) zároveň, které bylo také potřeba udržovat. Jenže náš tým se nezdvojnásobil.


  Od této chvíle tak každá oprava chyby a každá nová funkce musela být zahrnuta v obou verzích hry, což zvyšovalo úsilí při jejich udržování. Vzrostlo i riziko, že se objeví chyby ve hře, které projdou nepovšimnuty během testování.


  2019-11-13-15_12_40-TT-FINALS-150x150.png 2019-11-13-15_12_13-TT-FINALS-150x150.png


  Jak se to dá zlepšit?

  Rozhodli jsme se postupovat pomalu a začít zjišťováním, jak hráči vnímají specifický design budov pro jednotlivé národy, nové uživatelské rozhraní a nové pozadí. Využili jsme k tomu dotazníky. Během posledních 12 měsíců jsme jich rozeslali několik a také jsme na základě zpětné vazby od komunity přidali různá vylepšení nového uživatelského rozhraní i budov. Například:

  • Přidali jsme notifikaci o možnosti vyzvednutí odměny za denní úkoly
  • Přidali jsme barvy, aby bylo snadnější poznat, kde se hrdina nachází

  V posledním průzkumu, který probíhal v říjnu na herních světech Codex Victoria, byla úroveň spokojenosti s novými budovami, uživatelským rozhraním a obrázky pozadí natolik vysoká, že jsme to vzali jako znamení, že přišel správný čas.


  Ptáte se, na co?

  Na celosvětové spuštění.


  Ale nebojte se! Víme, že někteří z vás mají rozporuplné pocity z přepínacího tlačítka (suroviny/vesnice) v navigačním menu. Z průzkumu nebylo možné jednoznačně určit, jestli se to hráčům líbí, nebo ne.


  image-2-150x150.png image-3-150x150.png image-4-150x150.png image-5-150x150.png


  Rozhodli jsme se pro bezpečnou cestu: nejpozději počátkem roku 2020 bude přepínací tlačítko změněno na něco, co bude více podobné stávajícímu uživatelskému rozhraní.

  Co přinese implementace nového uživatelského rozhraní do hry?

  Vrátíme se k tomu, abychom měli pouze jednu verzi hry. Výsledkem tak bude menší náročnost pro vývojáře a více času pro testery na důkladnější otestování nových aktualizací. Kromě toho jsme také od června 2019 začali vyvíjet různé nové herní funkce pouze pro novou verzi hry. Mezi těmito funkcemi jsou především oblíbené požadavky získané během akce Legends on Tour 2019, jako např. vylepšený farmlist a posílač vln.


  Kdy k tomu dojde?

  Všechny herní světy začínající po 1. prosinci 2019 budou spuštěny ve verzi 4.5.


  Co všechno zahrnuje verze 4.5?

  · Nové uživatelské rozhraní

  · Specifický design budov pro jednotlivé národy

  · Nové pozadí

  · Nová kontextová nápověda


  Po zavedení nové kontextové nápovědy bude odstraněn starý tutoriál a všechny odměny z něj budou na váš účet přidány hned po spuštění hry.

  V tuto chvíli také vyhodnocujeme technická řešení, která nám umožní na tuto verzi aktualizovat i již běžící herní světy. Největší výzvou a zároveň největším dopadem na hru je pozice hlavní budovy. Přepnutí na nové uživatelské rozhraní nás donutí k přesunutí všech hlavních budov ve všech vesnicích na nové místo. Na druhou stranu nám aktualizace již běžících herních světů umožní také přidání nadcházejících nových funkcí, které jsme zmiňovali výše. Naším cílem je najít řešení a nahrát novou verzi na již běžící herní světy nejpozději do konce ledna 2020.


  Váš Travian: Legends Team

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg