Zpětná vazba T4.5

• V posledním průzkumu, který probíhal v říjnu na herních světech Codex Victoria, byla úroveň spokojenosti s novými budovami, uživatelským rozhraním a obrázky pozadí natolik vysoká, že jsme to vzali jako znamení, že přišel správný čas.

Je fajn, že mnoho lidí hraje Codex Victoria a mohli udělit zpětnou vazbu na nový design hry, ale co my ostatní? Nikde na forum/emailu jsem nenašel, že bych mohl podat mojí zpětnou vazbu. Proč teda když chcete ten nový design/uživatelské rozhraní implementovat na ostatní servery, tak zpětnou vazbu získáváte jen od specifické komunity hráčů a ne od celé, které se to hlavně týká? Co jsem se díval na ostatních forech, tak tu převažuje negativní zpětná vazba. Očividně mít veřejné hlasování , tak zas tak vysoká spokojenost by nebyla.

Proto se chci zeptat, zda-li kdyby tu bylo nějaké hlasování a většina by nový design nepodporovala, jestli by to mělo vůbec nějakou váhu. Hádám že ne...

• Rekla bych, ze nazor hracu na XV je dulezity hlavne proto, ze ti s novym designem hraji dele a meli tak vetsi sanci si ho osahat a realneji posoudit jeho prednosti/nevyhody, jejich hodnoceni tak ma vetsi vahu nez hodnoceni nekoho, kdo to videl jen z rychliku.

Ale priznam se, ze ja jsem po par dnech na XV taky ucet radeji smazala, protoze jsem si na to zaboha nemohla zvyknout. Nejvic me tam rozcilovalo to tlacitko pro prepinani surovin/vesnice, ale to by se melo do budoucna zmenit, tak snad to bude trochu lepsi.

Kazdopadne bych rekla, ze rozhodnuti padlo a nejspis si budeme muset zvyknout. Stejne jako uz se nevrati T3, tak se nevrati ani design z T4.4.

(ale jinak jsem zrovna vcera nebo predevcirem nostalgicky vzpominala na tohle)

• No práveže ten prieskum je úplne zlý, veľa ľudí účet na Codex vymazalo práve kôli tomu dizajnu a ty o možnosť zahlasovať prišli, takže výpovedná hodnota prieskumu je 0

(o tom, že ten redesign je cesta o 2 kroky s5 sa samozrejme ani nemú cenu baviť)

czsk

615743983584.jpg

en

115743983840.jpg

A to na fórum chodí len hrzka dlhodobo aktívnych hráčov.

• Pokud chtějí - budou umět přesouvat hlavní budovu na běžícím serveru, měli by v tom případě povolit tuto “vlastnost” všem účtům - libovolné si hýbat se všemi budovami.
    když už se nebude dat orientovat v přebraných vesnicích podle vzhledu, tak by si člověk aspoň všechny vesnice zařídil stejně ať čím jak nejméně kliká a nehledá po účtu budovy.

• Tohle je opravdu špatný. Mohli jste aspoň běžící servery nechat doběhnout ve verzi 4,4T. Za mě opravdu krok zpět. Victorii jsem klikal a nemohl jsem se dočkat až se rozeběhne CZ1.

• Mně se to teda vůbec nelíbí. Nedávno přidali novou grafiku pro oázy a nový vzhled některá políčka, včetně Hory osudu ve středu mapy. Ta grafika se jim opravdu povedla a nějak nechápu proč nepředělají celý vzhled hry podle toho.

• To je nějaký aprílový žertík? Někdo naznačuje že styl mého stavění někdo lusknutím prstu změní? udělá mě zmatek ve vesnicích a ještě navíc mě hodí 'ten nový skin baračků' které mě připadají všechny stejné.

Ne to ne, nechte hráče v klidu dohrát , nevymýšlejte nové chujoviny jak otrávit hráče. Taky by se vám nelíbilo kdyby jste přišli domu a nějaké aktivní hovádko by vám přestěhovalo celý kvartýr.

I'm never afraid of the future. He will soon come.

• Tak pokud sledujete i ostatní jazykové mutace fora tak je celkem jasné že změna designu je opravdu nevratná. Nový design je připravován i pro mobilní zařízeni což je cesta správným směrem jen bohužel grafici se moc nepředvedli (všechny budovy stejné) zde máte ochutnávku jak to bude vypadat na telefonu zde

I'm never afraid of the future. He will soon come.

• Ahoj,

zajímalo by mě, kde ten průzkum probíhal. U nás se nikdo neptal a všichni si stěžují, že je to pěkně nanic. Dle mého názoru jste si průzkum zřejmě vymysleli, my jsme totiž z Codex Victoria na nic neodpovídali. Tento design je nanic, nepřináší to žádné zlepšení, spíše zhoršení.

S pozdravem,

SH

• Ahoj,

ptám se na ten průzkum a dám vědět, až budu mít odpověď.

Co se stížností na design týče. Když mi sepíšete, co konkrétně je špatně, pošlu zpětnou vazbu za vás já.

• Musím uznať, že nový dizajn budov je velice pekný. Ale ako píše Jchym, tak je fakt, že všetky budovy vyzerajú dosť podobne. Až tak podobne, že aj po dvoch mesiacoch hrania som si na to proste nezvykol a náhodne klikám budovy, keď nejakú hľadám.

• Chápu, že ten "plastičtější" design je možná v očích TG vnímán jako inovace oproti "komiksovému" designu doteď, ale proboha i ten grafik to může udělat kombinací barev/signifikantního prvku budovy a tvarové/optické rozlišenosti tak, aby se v tom hráč neztrácel.

Pro zachování přehlednosti bych například navrhnul, že by si hráč mohl dobrovolně zapnout třeba tou (+) ikonkou uvnitř vesnice speciální značky pro budovy, nějak takto (věřím, že by šly vymyslet daleko hezčí a bez koleček):

Ale opět by to moc nepomohlo, ty budovy jsou designově příliš "mdlé" a nerozlišené.

Za sebe coby zapšklou konzervu, která špatně nese tyhle "změny" k "lepšímu", bych prostě uvítal v nastavení možnost zvolit si checkbuttonem starý design budov a hotovo :S

• Najlepsie by TG spravili keby sa zrusilo slotovanie budov uplne. Nech mam proste zoznam co je v danej dedine postavene a je jedno kde ta budova je zobrazena graficky a v akej podobe, nech sa to kludne rozmiestnuje samo, automaticky. Pre mna je dolezite aby som si klikol na dedinu a vedel hned kam kliknut ked sa chcem pozret do kasarni ci trhoviska... v 90% pripadoch na to vyuzijem plus odkazy na pravej strane ako tu budovu v tom grafickom bordeli hladat. O to viac ak ide o prebratu budovu.

A teraz si mam este zvykat na 5 rozdielnych dizajnov pre kazdy narod ? ( a ako uz bolo povedane budovy vyzeraju jedna ako druha, vsetky stejne )

nope, dislike

• Nezlobte se na mě, ale tohle je vážně děs. Hlavním rozdílem mezi Travianem a divokými kmeny pro mě byla právě krásná komiksová grafika Travianu. Naprostá nepřehlednost mě odradila, takže si asi pár let počkám na další verzi designu.

• Díky za vysvětlení. Píšu si a pošlu feedback i návrh na seznam. (Musím říct, že mě by to pomohlo i u toho starého designu :))

rovnou můžeš přidat návrh, aby se daly budovy graficky přemístit.

Tak jak už tu bylo řečeno. Hledat nějakou budovu je celkem nemyslitelné, tak by si člověk jednoduše popřehazoval všechny vesnice stejně a nemusel ztrácet čas nesmyslným hledáním.

většina populace si už zvykla stavět všechny vesnice stejně nebo aspoň podstatné budovy na stejné místa, takže si myslím že by to ocenilo víc lidi.

Navíc když TM. Jsou schopni přemístit po novém roce hlavní budovu na aktivních serverech tak proč by to nemohli mít rovnou sami uživatelé.

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg