Nowa proponowana wersja uczciwej gry?

 • Proponuje zastanowić się nad wersją gry która naprawdę będzie czymś bardziej w rodzaju turnieju lub e-sportu niż to co ma miejsce aktualnie i poprostu kpiną czy też śmianiem się w twarz gracza, opowiadając te niemieckie żalosne historyjki o grze.


  Na początku wspomnę iż świetna zmiana jeśli chodzi o wysyłkę defa tylko do sojusznika, ale myślę że należało by iść krok dalej.


  Skoro jak wiemy grabieże w dużych ilościach są nieosiągalne bez pf'ow to myślę że rozsądnym rozwiązaniem na korzyść uczciwości rozgrywki będzie zmienić ten system na taki ktory sprawi iż będzie to nieopłacalne, np. Zamiast farmienia i zabierania, grabieże będą niszczyć surowce przeciwnika w sumie ok. 3 krotność aktualnej grabieży co będzie poprostu świetnym rozwiązaniem dla gry ekonomiczno-wojennej. Było by uwzględniane w rankingu i top tygodnia.


  Wprowadzić system utrudniający zmianę sojuszu. By po wyjściu z poprzedniego sojuszu, trzeba by było odczekać 2 dni by przyjąć zaproszenie do nowego a także nie można by było go opuścić przez kolejne 2 dni, by utrudnić przeskoki w celach przejęcia osad czy wysylki surowców i defa a także sprawić iż było by to bardzo ryzykowne działanie.


  Monety które głównie idą na npc i natychmiastowe kończenie budowy czy kolejka dodatkowa, raczej powinno się zamienić na abonament. Myślę że serwer trwający 4 miesiące dla 300 osób+administracja to nie jest koszt większy niż 15-30 tysięcy zlotych, a mogło by tych graczy być dużo więcej, więc ok. 50-100zł za wejściówkę było by spoczko opłata. Wracając do kolejki, npc i kończenia budowy to mogły by być tokeny po 3-5 na dzień do tego typu działań, które można by też oszczędzić na później. Też super była by możliwość otrzymania tych tokenów za medale i szmatki w top 10 tygodnia. Również jako sojusz dla wszystkich członków, co by zmieniło się w interesującą rywalizację.


  Myślę że pomogłem wam rozwiazać problem zrobienia ładnego serwera bez pf, p2w i różnych dziwnych nadużyć które aktualnie mają miejsce jak chociażby ze srebrem i klatkami na starcie.

 • Moze jakies opinie na temat tego typu serwera?

  Naprawde nie bylo by zainteresowanych forma gry z oplata za zalozenie konta zamiast zm?

 • Właściwie to głupie, bo itak pomimo korzystania z monet trzeba oglądać reklamy by w miarę szybko się rozwijać. Nie dość że więcej się płaci, to jeszcze marnuje transfer i czas na oglądanie reklam. Myślę że poprostu nikomu nie dano wyboru, bo nigdy nie było tego typu serwera. A że w większości jesteśmy dorosłymi osobami, to może pora upomnieć się o rozgrywkę bardziej fair play?

  Jestem nawet przekonany, że ta gra traci graczy właśnie z powodu p2w bardziej niż z różnorakich oszustw i nagminnego łamania regulaminu. Oczywiście nie chodzi mi o zmianę całej gry na ten model, tylko np jednego czy dwóch serwerów w ciągu roku które dały by szansę się przekonać jak jest naprawdę.

  Zresztą widać jaki jest tok rozumowania twórców gry, zamiast poprawić rozgrywkę to dokłada się wciąż dodatkowe profity za wydawania monet. To przykre bo tak właśnie kończy bardzo dużo gier i niestety ale travian ma być może ostatnią szansę się poprawić (widać spadek liczby graczy na polskich serwerach o ok 50% w ciągu ostatniego roku), to być może jest szansa to odwrócić właśnie w ten sposób.

  Post was edited 1 time, last by Laiden ().

 • To wszystko chyba jest zależne od polityki firmy TG. To i tak coś się ruszyło, że wprowadzili wersję 4.5. Teraz planują generator fal. Widać, że jeszcze chcą zarabiać na tej grze.

 • Moim zdaniem ta gra bardzo cierpi na procederze ''push''. Zabezpieczenia przed tym są bardzo łatwe do pominięcia. Dodatkowo jeszcze brak bonusu nocnego w przeciwieństwie do większości gier przeglądarkowych mocno uprzykrza grę.

 • yup, de facto ta gra prawie nie przyciąga nowych graczy, z serwera na serwer przechodzi ekipa starych wyjadaczy, widocznie kluczowych dla donejtów

 • Jaki bonus nocny masz na myśli?

  Widać kolega grał w Plemiona gdzie jest taki bonus

  W godzinach chyba od 24-ej do 8-ej rano wioski mają większy bonus obronny


  43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

  Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

  Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

  Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny


  Aureus s1vol 4 Horda^^WH

  Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

  Aureus t1com PE-14 Omega

  Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

  Aureus ts20 RoA +B+

  Aureus ts3 STP 2018 wygrana

  Ponury Grabarz ts4

  Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

  Kosmate Yeti s1 skończone8)

  Oddajcie konto Wijasa

 • przychodzą nowi gracze ale większość z nich nie daje sobie rady z ekipami które grają kilka lat razem. kiedyś grało znacznie więcej ludzi w traviana, ale nie przetrwali próby czasu. gra jest całkiem rozbudowana, ale niestety premiuje mocno starych wyjadaczy

 • Gra istnieje przeszło 15 lat i chyba naturalne jest to, że przez ten czas wytworzyły się grupy graczy zaawansowanych. Jeśli przychodzą nowi gracze to muszą się z tym liczyć i uczyć się grać. Oczywiście masz sporo racji w tym, że nowi gracze mają trudniej niż te 10 lat temu, ale przecież tworzy się sojusze gdzie przyjmuje się nowych graczy i tam szlifują swoje umiejętności. Warto mieć taką zasadę "nie graj sam".

 • Gorzej jak nowi gracze tworzą sojusz i próbują się zmierzyć z jakąś starą ekipą za którą stoją po dwa konta push na jedno ich :'). Chyba że sugerujesz że po prostu gra ma polegać na tym żeby nowi gracze tworzyli mnóstwo kont push dla siebie, tocząc walkę z ekipami które znają się z poprzednich serwerów i po cichu się wspierają. W końcu nie będzie tu prawie nikt nowy przychodził, przez co i starym wyjadaczom będzie dużo ciężej toczyć ciekawą rozgrywkę ;)

 • Raczej poszukam gry gdzie nie będę musiał być online całą noc oraz tworzyć 10 kont żeby wzmocnić jedno główne ;)

 • Przecież nikt Ci nie każe siedzieć całą noc chcesz mieć spokój zagraj w jakimś sojuszu który siedzi na zadupiu

  Tam w ciszy i spokoju będziesz stawiał kolejne osady i klepał wojo ;)

  Możesz wtedy latać po oazach expić hirka i nabijać pkt w ranku off ;(

  Ale jak chcesz coś naprawdę osiągnąć w tej grze i jesteś chętny do nauki to zagraj blisko szarej strefy w sojuszu który raz że jest dobry dwa walczy na krótki dystans trzy pomaga swoim graczom dobrą radą czy też puschem jeśli warto ;);)

  Tylko wtedy raz nie graj sam na koncie a mniej ze dwóch CP plus sitterów w grze :saint:


  43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

  Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

  Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

  Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny


  Aureus s1vol 4 Horda^^WH

  Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

  Aureus t1com PE-14 Omega

  Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

  Aureus ts20 RoA +B+

  Aureus ts3 STP 2018 wygrana

  Ponury Grabarz ts4

  Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

  Kosmate Yeti s1 skończone8)

  Oddajcie konto Wijasa