Ultimate Battle -11: Nadchodzi zima!

⭐ Advent Calendar giveaway ⭐

December! 🎁 Gift time!
Every day from December 1st to December 24th, starting at 10:00 AM (UTC+1), we'll be doing an 8-hour giveaway in Discord! Don't miss ➡️ today's surprise! ⬅️
How can you participate? Join us in the official Travian: Legends Discord server, accept the rules to unlock all the channels, head to the #advent-calendar channel, and seize your chance to win!
 • village_snow.png


  Dopiero co zorientowałem się, że upłynął już prawie rok od pierwszego wpisu w moim dzienniku. W tym czasie wiele się wydarzyło. Jedenaście miesięcy temu nie byłbym w stanie wyobrazić sobie, dokąd zaprowadzi mnie ta droga.

  Świat się zmienił, wszystkie nacje się zmobilizowały, a nawet wygląd ziemi się zmienia. Każda prowincja rozwinęła swój kierunek w architekturze, który uwzględnia jej historię, zwyczaje i tradycje. Potężne sojusze zebrały się w koalicje, walczące między sobą o dominację. Nowe nacje Hunów i Egipcjan dołączyły do ostatecznej bitwy o tytuł czempiona.


  Byłem świadkiem zgromadzenia reprezentantów w naszej stolicy. Widziałem unikatowe Cudy Świata. Czytałem raporty o najpotężniejszych armiach równających z ziemią osady bronione przez niezliczonych obrońców. Znalazłem w końcu swoje miejsce na tym świecie: jako herold, posłaniec, obcy, ambasador. Moim celem jest odwiedzać różne regiony i zbierać informacje o tym, o czym mówią ludzie, poznawać ich potrzeby i informować o tym pałac. Jestem cieniem wydarzeń. Cieszę się z tego, kim jestem i gdzie jestem.


  Kolejnym powodem do szczęścia jest fakt, że wygląda na to, że moja siostra Marcella żyje! Jeden z heroldów podróżujących do ziem Codex Victoria powiedział mi, że widział w szpitalu kobietę wyglądającą dokładnie jak ona. Pomagała leczyć rannych żołnierzy. Moja siostra wyglądała na zmęczoną, ale spokojną i w dobrym stanie. Mocno liczę na to, że wkrótce dostanę więcej wiadomości od niej i dowiem się o jej przygodach!

  Nagły hałas z ulicy skłonił mnie do wyjrzenia przez okno. Wygląda na to, że w końcu nadchodzi zima. Niedawno zaczął padać śnieg. Dzieci budowały w dolinie wielką śnieżną fortecę i przygotowywały się do walki na śnieżki! Aby urozmaicić zabawę, chowały też prezenty pod ugniecionymi "cegiełkami" ze śniegu. Jest to jedna ze starych tradycji świętowania początków zimy. Każdy, kto trafi w odpowiednią cegiełkę, dostanie nagrodę. Forteca zaciekawiła wielu przechodniów i zebrał się już wokół niej spory tłum. Nawet weterani i zaprawieni w bojach odłożyli broń, pomagali budować mur i brali udział w ostatecznej bitwie śniegowej.

  Wracając do moich notatek... Dowiedziałem się czegoś interesującego na temat tego świata. Tutejsi mieszkańcy uwielbiają trudne zagadki i zadają je przy każdej możliwej okazji. Musiałem ich wiele rozwiązać w ciągu tego roku. Zbieranie tych zagadek stało się nawet moim nowym hobby!


  Dopiero co tego ranka usłyszałem oberżystę w tawernie, w której się zatrzymałem. Chciał zatrudnić nowego pracownika. Zadał mu zagadkę.  ultimate_riddle.png


  Pracownik rozwiązał ją prawidłowo, dlatego oberżysta zaoferował mu pracę i obiecał płacić 120 Złotych Monet na rok. Oberżysta obiecał też regularne podwyżki wypłaty, ale pracownik musiał od razu wybrać jeden z dwóch planów:

  • Podwyżka rocznej wypłaty o 15 Złotych Monet co roku
  • Podwyżka półrocznej wypłaty o 5 Złotych Monet co pół roku

  Pracownik nie zastanawiał się ani chwili! Żyją tu naprawdę niesamowici ludzie!

  Ludzie właśnie kończą budowę śnieżnej fortecy i muszę wyjść! Dzisiaj rozmyślałem nad przeszłością, ale zobaczyłem przyszłość. I zapowiada się ona naprawdę obiecująco!


  Zadanie: rozwiąż zagadki oberżysty. Ile kosztowałaby glina? Która opcja jest lepsza dla pracownika, jeśli planuje on zostać na tym stanowisku przez trzy lata?


  Koniec.
  Zadanie: Rozwiąż zagadki karczmarza. Ile kosztowałaby glina? Która opcja jest lepsza dla pracownika, jeśli planuje tu pracować przez co najmniej trzy lata?

  Post was edited 1 time, last by Chloe ().

 • Ogólne informacje:


  Start:

  03 grudnia, 2019 – 10:00 (GMT+1)

  Zakończenie:

  09 grudnia, 2019 – 10:00 (GMT+1)

  Ogłoszenie wyników:

  10 grudnia, 2019

  Wybór zwycięzców:

  Sześciu zwycięzców spośród tych, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi

  Nagrody:

  5 ZM x 6 zwycięzców

  Bon ważny w:

  PL społeczność

  Bon ważny do:

  31 grudnia 2020
 • Glina = 25


  Opcja pierwsza czyli co 15 monet co roku jest lepsza


  Pozdrawiam

  P. S. Dalej czekam na kod za jeden zaległy konkurs..