Ultimate Battle -11: Nadchodzi zima!

The forum will be offline for around 2 hours on Tuesday, December 17th starting from 12.30 GMT+1.
  • village_snow.png

Dopiero co zorientowałem się, że upłynął już prawie rok od pierwszego wpisu w moim dzienniku. W tym czasie wiele się wydarzyło. Jedenaście miesięcy temu nie byłbym w stanie wyobrazić sobie, dokąd zaprowadzi mnie ta droga.

Świat się zmienił, wszystkie nacje się zmobilizowały, a nawet wygląd ziemi się zmienia. Każda prowincja rozwinęła swój kierunek w architekturze, który uwzględnia jej historię, zwyczaje i tradycje. Potężne sojusze zebrały się w koalicje, walczące między sobą o dominację. Nowe nacje Hunów i Egipcjan dołączyły do ostatecznej bitwy o tytuł czempiona.

Byłem świadkiem zgromadzenia reprezentantów w naszej stolicy. Widziałem unikatowe Cudy Świata. Czytałem raporty o najpotężniejszych armiach równających z ziemią osady bronione przez niezliczonych obrońców. Znalazłem w końcu swoje miejsce na tym świecie: jako herold, posłaniec, obcy, ambasador. Moim celem jest odwiedzać różne regiony i zbierać informacje o tym, o czym mówią ludzie, poznawać ich potrzeby i informować o tym pałac. Jestem cieniem wydarzeń. Cieszę się z tego, kim jestem i gdzie jestem.

Kolejnym powodem do szczęścia jest fakt, że wygląda na to, że moja siostra Marcella żyje! Jeden z heroldów podróżujących do ziem Codex Victoria powiedział mi, że widział w szpitalu kobietę wyglądającą dokładnie jak ona. Pomagała leczyć rannych żołnierzy. Moja siostra wyglądała na zmęczoną, ale spokojną i w dobrym stanie. Mocno liczę na to, że wkrótce dostanę więcej wiadomości od niej i dowiem się o jej przygodach!

Nagły hałas z ulicy skłonił mnie do wyjrzenia przez okno. Wygląda na to, że w końcu nadchodzi zima. Niedawno zaczął padać śnieg. Dzieci budowały w dolinie wielką śnieżną fortecę i przygotowywały się do walki na śnieżki! Aby urozmaicić zabawę, chowały też prezenty pod ugniecionymi "cegiełkami" ze śniegu. Jest to jedna ze starych tradycji świętowania początków zimy. Każdy, kto trafi w odpowiednią cegiełkę, dostanie nagrodę. Forteca zaciekawiła wielu przechodniów i zebrał się już wokół niej spory tłum. Nawet weterani i zaprawieni w bojach odłożyli broń, pomagali budować mur i brali udział w ostatecznej bitwie śniegowej.

Wracając do moich notatek... Dowiedziałem się czegoś interesującego na temat tego świata. Tutejsi mieszkańcy uwielbiają trudne zagadki i zadają je przy każdej możliwej okazji. Musiałem ich wiele rozwiązać w ciągu tego roku. Zbieranie tych zagadek stało się nawet moim nowym hobby!

Dopiero co tego ranka usłyszałem oberżystę w tawernie, w której się zatrzymałem. Chciał zatrudnić nowego pracownika. Zadał mu zagadkę.

ultimate_riddle.png

Pracownik rozwiązał ją prawidłowo, dlatego oberżysta zaoferował mu pracę i obiecał płacić 120 Złotych Monet na rok. Oberżysta obiecał też regularne podwyżki wypłaty, ale pracownik musiał od razu wybrać jeden z dwóch planów:

• Podwyżka rocznej wypłaty o 15 Złotych Monet co roku
    • Podwyżka półrocznej wypłaty o 5 Złotych Monet co pół roku

Pracownik nie zastanawiał się ani chwili! Żyją tu naprawdę niesamowici ludzie!

Ludzie właśnie kończą budowę śnieżnej fortecy i muszę wyjść! Dzisiaj rozmyślałem nad przeszłością, ale zobaczyłem przyszłość. I zapowiada się ona naprawdę obiecująco!

Zadanie: rozwiąż zagadki oberżysty. Ile kosztowałaby glina? Która opcja jest lepsza dla pracownika, jeśli planuje on zostać na tym stanowisku przez trzy lata?

Koniec.

Zadanie: Rozwiąż zagadki karczmarza. Ile kosztowałaby glina? Która opcja jest lepsza dla pracownika, jeśli planuje tu pracować przez co najmniej trzy lata?

Chloe.png

Post was edited 1 time, last by Chloe ().

• Ogólne informacje:

Start:

03 grudnia, 2019 – 10:00 (GMT+1)

Zakończenie:

09 grudnia, 2019 – 10:00 (GMT+1)

Ogłoszenie wyników:

10 grudnia, 2019

Wybór zwycięzców:

Sześciu zwycięzców spośród tych, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi

Nagrody:

5 ZM x 6 zwycięzców

Bon ważny w:

PL społeczność

Bon ważny do:

31 grudnia 2020

• Glina = 25

Opcja pierwsza czyli co 15 monet co roku jest lepsza

Pozdrawiam

P. S. Dalej czekam na kod za jeden zaległy konkurs..