Poslední bitva – 11. díl – Zima přichází

🔥 Travian: Shadow Empires 🔥 Open Beta has started!
Check out the new version of the Annual Special before anybody else by registering to the Open Beta Gameworld.

➡️ Register Now! ⬅️
  • village_snow.png

Až teď mi došlo, že už je to skoro rok od mého prvního zápisu do tohohle deníku. Událo se toho hodně. Před jedenácti měsíci jsem si nedokázal ani zdaleka představit, kam mě tahle cesta nakonec zavede.

Mezitím se svět vyvíjel dál, národy se mobilizovaly a vzhled všech zemí se měnil. Každá provincie si vytvořila svou jedinečnou architekturu, která odráží jejich historii, zvyky a tradice. Mocné aliance se spojily do konfederací, které proti sobě navzájem bojují o nadvládu. Nové národy, Hunové a Egypťané, se připojily ke konečné bitvě o titul šampiona.

Byl jsem svědkem shromáždění zástupců v našem hlavním městě. Viděl jsem jedinečné divy světa. Četl jsem hlášení o nejsilnějších armádách, které zpustošily i vesnice s úctyhodnou obranou. A nakonec jsem i našel své místo na tomto světě: jako posel, zpravodaj, cizinec a ambasador. Mým posláním bylo navštěvovat různé regiony a získávat informace o tom, o čem lidé mluví a co si přejí, a předávat to dál do paláce. Jsem stínem všech událostí. Jsem spokojený s tím, kdo jsem a kde jsem.

Dalším šťastným okamžikem bylo zjištění, že má sestra Marcella je nejspíše naživu! Jeden z poslů, který cestoval po zemích Codex Victoria, mi řekl, že v nemocnici potkal mladou ženu, která odpovídala popisu. Pomáhala zraněnému vojákovi zotavit se. Vypadala unaveně, ale klidně a spokojeně. Doufám, že od ní brzy dostanu nějaké zprávy a dozvím se více o její cestě.

Znenadání se z ulice ozvaly zvuky, které mě přiměly k vyhlédnutí z okna. Vypadá to, že konečně přichází zima. Nedávno začal padat sníh. Děti si v údolí postavily velkou sněhovou pevnost a uspořádaly sněhovou bitvu. A aby si to trochu zpestřily, ukryly pod některými sněhovými cihlami dárky. To je jedna z našich dlouholetých tradic při oslavách příchodu zimy: každý, kdo trefí správnou cihlu, získá odměnu. Pevnost upoutala pozornost kolemjdoucích a brzy se kolem ní shromáždil dav. I staří a zkušení válečníci odložili své zbraně a pomohli se stavbou zdi, aby se mohli zúčastnit velkolepé sněhové bitvy.

Ale zpátky k mým poznámkám. Zjistil jsem jeden další zajímavý detail o tomto světě. Lidé zde mají opravdu rádi záludné úkoly a využívají je při každé příležitosti. Během roku jsem je musel řešit. A nakonec se sbírání těchto hádanek stalo mým novým koníčkem.

Dnes ráno jsem v hostinci, kde přebývám, zaslechl hostinského, který přijímal nového zaměstnance. Dal mu hádanku,

ultimate_riddle.png

kterou uchazeč o práci vyřešil správně, takže mu hostinský nabídl práci a slíbil mu roční plat 120 zlatých. Řekl také, že mu bude plat pravidelně zvyšovat, ale nový zaměstnanec si měl vybrat mezi dvěma možnostmi:

• Zvýšení platu o 15 zlatých každý rok
    • Zvýšení platu o 5 zlatých každý půlrok

Ten člověk se nerozmýšlel ani vteřinu! Žijí tu fakt chytří lidé!

Každopádně venku už je skoro hotová sněhová pevnost, takže musím jít! Dnes jsem se ohlédl zpět, ale viděl jsem budoucnost. A ta vypadá velmi slibně!

Úkol: Vyřeš hádanky hostinského. Kolik stojí hlína? Která možnost zvýšení platu je pro zaměstnance výhodnější, pokud plánuje zůstat alespoň tři roky?

Konec

Unikly vám předchozí díly? Přečtěte si, jak to všechno začalo v krátkých příbězích z Travianu.

Obecné informace o soutěži:

Začátek soutěže: 3. prosince 2019 – 10:00
    Ukončení soutěže: 9. prosince 2019 – 10:00
    Vyhlášení vítězů: 10. prosince 2019
    Vyhlášení vítězů: 6 vítězů bude náhodně vybráno ze všech správných odpovědí
    Ceny 50 zlatých x 6 vítězů
    Poukazy na zlaté platné pro: CZSK komunita
    Poukazy na zlaté platné do: 31. prosince 2020
    Podmínky účasti v soutěži: U odpovědi na hádanku musíte uvést svou herní přezdívku a server, na kterém hrajete. Každý účastník se může zúčastnit pouze v rámci jedné komunity.

• Hlína = 25

Výhodnější je zvyšovat plat o 15 každý rok, pokud zůstane 3 roky, tak je to 405 celkem oproti 397,5, kdyby se plat zvyšoval každý půlrok.

• Hlína stojí 25 a výhodnější je možnost zvýšení platu o 15 zlatých každý rok :).

Deepthroatt

CZSK x3

Hlína stojí 25 a výhodnější je možnost zvýšení platu o 15 zlatých každý rok :).

Deeptrhoatt

CZSK x3

Hlína stojí 25 a výhodnější je možnost zvýšení platu o 15 zlatých každý rok :).

Deeptrhoatt

CZSK x3

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg