Změna trestů

The forum will be offline for around 2 hours on Tuesday, December 17th starting from 12.30 GMT+1.
  • Zdravím, chci se rozpovídat ohledně trestů za porušení pravidel konkrétně za boty, programy, scripty a support/multyacc.

Už jsem si toho všiml před pár lety, že všeobecně tresty jsou spíše jen upozornění, že na tebe přišli, nemají téměř žádný nápravný efekt a prakticky nejhorší na nich je čekání na admina až odpoví (řády dnů). Nepřijde mě přiměřené, aby někdo, kdo založí hromadu dalších učtů, použije je na klece zdarma, vybíjení oaz, vybírá z nich po skončení ochrany surky a pak když se na to přijde tak se mu udělá tytyty, support učty se smažou, vyprázdní se sklady nebo sundá 10% popky a on si hraje vesele dál, jelikož má vše co ze začátku potřeboval.

Přijde mě to nelogické neúčinné a zcela nemorální a neohleduplné k ostatním poctivě klikajícím hráčům.

Proto navrhuji aby se za každé vážnější prokázané porušení pravidel smazali všichni zúčastnění viníci bez nároku na vraceni zlatek a byl by klid.

Co si o tom myslíte?

Pelda

• Rad bych tebe a mnohe dalsi, kteri nezaznamenali udajnou zmenu pravidel, upozornil, ze supporty a multiucty uz oficialne nejsou porusovanim pravidel, ale staly se formou TAKTIKY!

Jinymi slovy, dokud se nenechas vyslovene stupidne chytit na shode IP, delej si uplne co chces. Napr. takova nynejsi CZ1 je kvalitka, kde "top" hraci a "top" aliance bez kapky studu jedou prebiracky 600+pop vesnic, ktere se zahadne zakladaji samy vedle MC... (a pak se hraci smazou, prekvapive)

Takze vsichni hura do prace, zapnete VPNky a white-listed IPcky, boostovat se surovinami uz neni v kurzu, ted frci takticke pratelske prebirani celych vesnic :thumbup:

• Tak to je sladký tohle :D Dobrý, že si za chvíli na serveru vystačí 10 lidí co bude hrát na 100 učtech... koneckoncu i s botama, protože proč to z pravidel nevyhodit :D a bude totakovy souboj programatoru :D

• Pravidlá hry sa menia aj na základe hráčskej komunity. Nie každý support musí byť mulťák. ;) Priateľské prebratie dedín bolo najprv zavedené na špeciálnom serveri Path to Pandora v roku 2018. Nové pravidlá sú platné od 4.11.2019. Multiúčty stále nie sú povolené. Pravidlá hry sa menia a v závislosti od toho by sa mali meniť aj tresty. Ale to je môj osobný názor.

• vidím že byla pred mesicem oznamena zmena pravidel. Ted sem si je přečetl po letech a pár věcí tam chybí. jde vytáhnout co se presne měnilo a co se zrušilo?

Pelda

• Na Victorii si jeden založil dvě vesničky vedle sebe a samozřejmě se na jakékoliv prověření vykašlali. A když jsem se tedy Blacka zeptal, jestli podporují support účty a on se zeptal co to ty support účty jsou.. Prostě nové vesničky se surovinovými polemi na 5 hned vedle MC hráče.. Náhoda za tím určitě nebyla.
    "pravidla uz jsou na vsech serverech stejna, uz v nich neni klausule o odehravani uctu v cizi prospech," stejná.. zajímavé, že nortonka výše píše o úpravě na speciálních serverech.

• Pravidla jsou taková jaká jsou, vždy s nimi souhlasíš před první registrací. Pravidlo že musíš hrát v prospěch svého účtu byl vždy nesmyl. (jak by se stavěl div když není na tvém učtu)

To že hraje více acc na jeden je a bylo vždy zcela běžné, proto nechápu proč jsou nějaké limity pro zasílání surovin. Proč nemohu přebrat vesnici v alianci (klasicky server a vesnice bez artu) a podobné blbosti které v době tohoto pravidla byla logická ale nyní ztrácejí smysl.

I'm never afraid of the future. He will soon come.

• Pravidlá hry sa menia aj na základe hráčskej komunity. Nie každý support musí byť mulťák. ;) Priateľské prebratie dedín bolo najprv zavedené na špeciálnom serveri Path to Pandora v roku 2018. Nové pravidlá sú platné od 4.11.2019. Multiúčty stále nie sú povolené. Pravidlá hry sa menia a v závislosti od toho by sa mali meniť aj tresty. Ale to je môj osobný názor.

Jenomze ted uz to nikdo ani "nevysetruje", je asi rozdil, kdyz v alianci nekdo prenecha zakladovku, kdyz je mimo stred, kdyz prenecha vesky do ali pokud musi skoncit, kdyz se prebiraji nebo dotuji arty, ale ze si nejaky deges bude boostovat herni tempo o 300 % rychleji stylem highpop-conquest-smazat acc a ten samy pattern nekolikrat dokola? Mate klapky na ocich, anebo nemate kompetence to resit? <X

• Další nepochopitelná věc je konfederace. Nápad to byl celkem pěkný ale velice hloupě provedeny. Opět maximálně diskriminuje nové a nezkušené hráče.

Jaký má smysl pokud někdo odejde z konfederace zůstanou mu podpory ještě 24 hodin? Na velkých serverech tímto způsobem dále pokračují velké mety jen jste jim přidali trošku práce že musí každý den přehazovat aliance. Nováček na to kouká jako trubka a nechápe jak ho takový kolos převálcuje.

Opět jen prázdné gesto a pokus o vylepšení ale výsledek se rovná plácnutím do exkrementu.

Editovala som prispevok. "Najprv" to bolo iba na špeciálnych serveroch. Teraz už sú pravidlá na všetkých serveroch rovnaké.

Tedy teď mohu přebírat vesnice v rámci aliance? i přes zástup? to bude masakr :D :D :D :D

• Jchyme tahle hra už bohužel není moc pro nováčky :D čert aby se v tom už vyznal.

Lloyde: Přesně tohle mě na tom nejvice zarazilo. Dřív se tyhle "support učty" mazaly jedna radost pomalu aj bez přímých dukazů a najednou zničeho nic je to součást herní taktiky a kdo to nepoužívá okrádá sám sebe :D

• Jchyme tahle hra už bohužel není moc pro nováčky :D čert aby se v tom už vyznal.

Lloyde: Přesně tohle mě na tom nejvice zarazilo. Dřív se tyhle "support učty" mazaly jedna radost pomalu aj bez přímých dukazů a najednou zničeho nic je to součást herní taktiky a kdo to nepoužívá okrádá sám sebe :D

Support učet se nemazal, jen pokud to byl mulťák, ale dostal trest :D. Zásadní problém vidím v tom že není moc hráčů ochotných dělat pořádný support učet. Proto se to dělá přes VPS a podobné vymoženosti dnešní doby. Dnes si pořídíš VPS za pár korun s i IP adresou a vesele si naklikáš supportu kolik jich jen utáhneš hrát. Je pravda že proti tomu není šance účinné obrany proto bylo logickým krokem toto povolit. Je to ale další krok jak snížit stav naši komunity.

• Tak ale kam je to ustupek? Co ma byznysove Travian z toho, ze se po tehle zkusenostech se spindirama lidi odmitnou hodit do startu 3-4 packy, ale radsi si zalozi 5 supportu? A tech realnych pripadu v prubehu hry je kopec.

• Tak ale kam je to ustupek? Co ma byznysove Travian z toho, ze se po tehle zkusenostech se spindirama lidi odmitnou hodit do startu 3-4 packy, ale radsi si zalozi 5 supportu? A tech realnych pripadu v prubehu hry je kopec.

zajímalo by mě, co za ****(hlupáka) hodí do startu 3-4packy.

Posledních x serveru co jsem byl na účtech tak start nestál víc jak 200-300zlatek 🤔

• Co se týče přátelského přebírání vesnic, tak tohle je spíš takový zoufalý pokus zlegalizovat něco co dělali všichni, protože nemají kapacitu na to si to ohlídat. Stejně se to nikdy předtím nebanovalo, takže je to fuk. Tohle video je z roku 2010 a souboj o vítězství v populačním ranku probíhal přesně takhle.

Co se týče využívání klecí/surovin ve prospěch jiných účtů před založením druhé vesky, tak s tímhle pokud vím začala Tyranie a nikdy se to nebanovalo, protože v Tyranii tehdy hrálo víc jak 50 % MH, takže hráči této aliance byli imunní proti jakýkomkoliv trestům. Tím pádem je to samozřejmě povolené i teď. I když je to samozřejmě výsměch platícím hráčům, protože si kupují něco co mají jiní zadarmo. Pokud chceš kvalitní herní support, tak začni hrát jinou hru. Já to tak udělal a jsem naprosto spokojený.