Altın Dolandırıcığı

• Üzerine 1 bardak soğuk su için güzel abim. Travian kurallarına riayet etmeyip üçkağıt kovalamışsınız, patlamışsınız, bi de travian forumunda adalet mi arıyosunuz? :D

Amacınız ne ki?

Bu nasıl bir cevap. Final serverinde oynuyoruz. Altının bize göre ne kadar pahalı olduğunu biliyor musun. Bir konu açacağım bu konu ile ilgili. Orada tartışabiliriz.

• Kimsenin hile yaptığı yok. Sadece şunu anladım. Travian sistemlerini kandırmak çok kolay. Para yatırılmış. Altınlar hesaba yüklenmiş ise burada Travian oyuncu arkadaşlarımızdan fazla sorumludur. Konuşmuş olmak için konuşmamak ve bilmediği konularda yorum yapmamak en güzeli. Bu arada ben mağdur değilim. Bunu da ekleyeyim.

• Ödenen para Travian hesabına geçti. Altınlar hesaplara yatırıldı. Arkadaşlar kullanmaya başladı. Gerisi seni beni arkadaşları bağlamaz. Muhattap sen değilsin. Senin tabirinle TG görevlileri açıklama yapabilir yada kendisini savunabilir. Ama görevlileri yerine avukatları konuşuyor. Konunun buraya aktarılma sebebi de sizin gibilerin varlığı. Adamlar uğraşmaya ve cevap vermeye gerek görmüyor. Nasılsa sizler varsınız.

ALTIN DOLANDIRICILIĞI HAKKINDA

• Kimsenin hile yaptığı yok. Sadece şunu anladım. Travian sistemlerini kandırmak çok kolay. Para yatırılmış. Altınlar hesaba yüklenmiş ise burada Travian oyuncu arkadaşlarımızdan fazla sorumludur. Konuşmuş olmak için konuşmamak ve bilmediği konularda yorum yapmamak en güzeli. Bu arada ben mağdur değilim. Bunu da ekleyeyim.

Bende söylemiştim. Bilmediğin konularda yorum yapmamak en doğrusu. Muhattapları konuyu biliyor. Bırak da ilgili personel cevap versin.

• bu konunun ikimiz arasında tartışmaya dönmesi gerekmiyor. Ben konu açmak için foruma gitdim. Yorumunu görünce şaşkına döndüm. Detaylı anlatmadım evet. Çünkü amacım Türk personelin bu konuyla ilgilenmesini sağlamak. Sen ise hiç bir fikrin olmadığı bir konuda direk arkadaşlarla alay edercesine yorum yapıyorsun. Yoksa Sorun Sen ve benim aramda bir konu değil.

Ben Altını bir arkadaşımdan alıyorum. Havale yapıyorum bana kod gönderiyor. Kredi kartı kullanmıyorum . Bunda yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum. İnternet üzerinden satış zaten yapıyor. Eğer bu olay Almanya veya başka bir Avrupa ülkesinde olsaydı arkadaşlar mağdur olmazdı. Buna kesinlikle inanıyorum. Travian pek çok ülkede oynanıyor. Ne yazık ki bu tip bir dolandırıcılık olayı sadece Türk insanına mahsus. Burada sadece altın alan değil aracılık yapan arkadaşlarda mağdur durumda. Bir gün sende yaşayabilirsin. Bu bir oyun platformu olmayabilir. Bir internet sitesinden aldığın eşya ile ilgili de olabilir. Sen uyanık olabilirsin belki ailenden biri de bu durumu yaşayabilir. Bunda sevinecek ve gülecek bir durum yok.

Alıcı kadar satıcınında sorumluluğu olması gerekir. Zaten dolandırılan insanların hesabını kapatmak senin için eğlenceli belli ki. Benim için değil. Oyun içinde ne kadar çabalayan bir arkadaşımız ve bunu sürdürmek için Birlikte olan ve uzun zamandır bildiğimiz bir arkadaşın aracılığı ile altın alıyor.

Herkes gibi layıkıyla oynamaya çalışıyoruz. Ama şartlar eşit olmuyor maalesef. Daha öndede önermiştim. Altın fiyatları Ülkelerin asgari ücreti ile orantılı olmalı. Örneğin Binde bir beşbinde bir gibi. Eğer bir denge olmazsa zaten altın olmadan oynamanın zor olduğu bu oyunda başarı gerçekten zor. Uluslararası serverdeyiz. Arkadaşlarımız bir gold yapmak için 50 altınlık gümüş kazanırsa buna seviniyor. Adamlar bir item' e bu gümüşü rahatça harcıyor. TR serverlere göre orada altın bizim açımızdan çok pahalı. Ama diğer ülkelere göre daha ucuz maalesef. Farklı bir ülkede yaşamıyoruz. Bir çoğumuzun durumu ortada. Senin istisna olman bu durumu değiştirmiyor.

Travian Türk personelinin arkadaşların mağduriyetini gidermesi adına müdahilolması gerekiyor. Şikayetlerin İngilizce yazılmasını istiyorlar. Bu bile ciddiyetsizliği gösteriyor. Firmanın hesabına para yatırılmış. Altın verilmiş ve hesaba yüklenmiş. 2-3 gün sonra altınları geri almak, hesabı eksi bakiyeye düşürmek ve hesapları kilitlemek sadece bu arkadaşlarımızın sorunu değildir. Travian' ında dahil olduğu bir dizi işlemler söz konusudur. Kendilerini kenara çekmek ve mağdur müşterilerini ikinci kez mağdur etmek yerine Kendilerini ve müşterilerini korumak zorundadırlar. Bir kişinin dahil olduğu basit bir olay değildir.

• En üzücü olanı ise tanınan bu kişiler oyunculara oara iadesi yapmıyor. Paranızla rezil olmayın arkadaşlar. Bu paylaşımı yaptıkki oltaya başkalarıda gelmesin

• Gerçekten tuhaf insanlar var hem illegal iş yap hemde gel oyunun resmi forumunda şikayet et , Hey Allah'ım :asd:

S4 2017- Osmanlı_Sultanı (BOZKURT)

S3 2018- turkish (GÖKTÜRK)

S6 2019- Nizâm-ı Cedîd (GÖKTÜRK)

S6 2020- Capri (GOODFELLAS)

giphy.gif

• Bu samet, berkay ve sadık adı geçen kişilerden hep altın alıyorduk amacımız insanaları uyarmaktı bizim giden 280tl miz oldu 3200 için halen geri iade bekliyoruz satıcılardan

• En üzücü olanı ise tanınan bu kişiler oyunculara oara iadesi yapmıyor. Paranızla rezil olmayın arkadaşlar. Bu paylaşımı yaptıkki oltaya başkalarıda gelmesin

GEÇEN SENE S3 serverinde miğfer birliği yönetimine birisi 1600 altın cekti hediye olarak hatta bazı kişilere 3200-4800 cekmiş ücretsiz hediyem olsun diye :D 2 hafta sonra kredi kartı sahipleri ödemeleri fark edip bankaları aracılığı ile ödemeyi geri çekince TG oyuncuları borçlandırdı 5000 lira gibi bir meblağ talebinde bulundular hesaplar kitlendi altın bakiyeleri -ye düşürüldü sonradan öğrendik ki altın alan kişi kredi kartı patlatmış ülke dışında onları tr üzerinde kullanınca qss kodu istemiyor haliyle kart sahibi fark ettiği taktirde sizi dava etmeye kadar yolu acılıyor bilginize :D size de aynısı olmuş.

ƑƦƛƝƬƖƇ bir yaşam tarzıdır.

• haha şimdi anlaşıldı bunların karın ağrıları. temsilcilik verdik falan diyip geveliyolardı bi şeyler, neden açık açık anlatmadıkları anlaşıldı.

hiç mağdura yatmayın abicim, üçkağıt yapmışsınız, elinize yüzünüze bulaştırmışsınız. Tanımadığın bi adam sana dicek ki "bana altın satın alma yetkisiyle temsilcilik ver, ben sana 1600 altın aliyim, sen de benim hesabıma şu kadar para gönder" sen de bunu kabul ediceksin öyle mi?

Travian'ın bi suçu, bi açığı yok burda. Adamlar çalıntı kredi kartıyla alışveriş yapıldığına kanaat getirmiş, altını geri almış, parayı da iade etmiş kart sahibine, hesapları da kilitlemiş. Burda iki adet suçlu var, biri dolandırıcı, öteki de masum köylü parasını kaptıran arkadaşlar. :D

Üç kağıt yapan onlar değil altınları hesaplara alan kişi üç kağıtı yapan bize cok geliyor ucuz altın kodu bilmem ne ve gerçekten hiç sıkıntı olmadı ucuz aldığım yerlerde daha önceden geçen sene başımıza öyle birşey geldiği için biliyoruz onu da ben yaşamadım zaten birlik yönetimine sıkıntı oldu o durum.

Neyse sadede geleyim oyun için şuan 1600 altın aldığın zaman 200 lira en az 2-3 günlük mesai ücreti veriyoruz. Yabancı oyuncular kendi kurlarına göre 3-5 saat arası bir mesai ücreti ile altın alabiliyor. Türkiye için sistemin yurtdışı kuruna göre değil de Tl nin alım gücüne göre değerlendirilip tekrardan düzenlenmesi lazım. TR serverleri için bir düzenleme gelmesi lazım oyun içi altın cok pahalı 200 liraya cekip kuponu 160 falan yapsalar müthiş olacak :)

Ben öğrenciyken, gamesultan sitesini patlatıp milletin hesplarından kendimize altın almıştık hemde 3-5-10 değil tüm birliğe (sonradan telafisini yaptık tabi ki. gamesultanda ki yöneticiler oyunda sırf bize ulaşmak için hesap açmışlardı :) ) Yani beni buna yönelten sistem utansın daha ne diyeyim :D

ƑƦƛƝƬƖƇ bir yaşam tarzıdır.

• Ya kardeşler biz muhalefet olun diye paylaşmadık ki uyarı niteliğinde paylaşımda bulunduk. Benim bir günlük kazancım bu. 280tl bana dokunmaz sizlerde tezgaha gelmeyin diye paylaştım oyun yöneticilerine şikayet bile etmedik suç bizde diye boş konuşmayı bu kadar sevmeyin kardeşler

• Kim illegale yönelirse eninde sonunda hüsrana uğrar, yok altın pahalı yok söyle yok böyle paran kadar oyna o zaman kardeşim , bende altın döküyorum bu oyuna , boşa dememişler aslan besleyen yemini düşünmez diye , keyif alıyorum oyunun yasal sitelerinden alışverişimi yapıp kafam rahat şekilde oynuyorum, paran yoksa ona göre düzen kur oyna bir sürü strateji var altınlı altınsız

S4 2017- Osmanlı_Sultanı (BOZKURT)

S3 2018- turkish (GÖKTÜRK)

S6 2019- Nizâm-ı Cedîd (GÖKTÜRK)

S6 2020- Capri (GOODFELLAS)

giphy.gif

• Merhaba,

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için her zaman altın satın alma sayfamızda gösterilen anlaşmalı yerlerden altın almanızı ve ucuz altın sattığını iddia eden tüm kanallara şüpheyle yaklaşmanızı tavsiye ediyorum. Bu gibi durumlarda da ivedi olarak bize bilgi vermenizi rica ediyoruz.

Kapatılan hesapların açılması ancak size gelen mesajda yer alan işlemlerin yapılmasıyla mümkün olabiliyor.

• Yanlış anladıysam üzgünüm ama postlardan birinde, yabancı serverlarda altının daha ucuz olduğunu ima eden bir iki cümle okudum. Eğer gerçekten böyleyse bu çok büyük haksızlık olur sanırım. Hele ki alım gücü bu kadar düşük bir ülkede.. Haliyle insanlar bir şekilde oradan altın almaya çalışır.

Tekrar söylüyorum, yanlış anladıysam söylemedim farzedin ama doğruysa biran önce altın fiyatlarında güncelleme yapılmalıdır. Açık ve net..

• GEÇEN SENE S3 serverinde miğfer birliği yönetimine birisi 1600 altın cekti hediye olarak hatta bazı kişilere 3200-4800 cekmiş ücretsiz hediyem olsun diye :D 2 hafta sonra kredi kartı sahipleri ödemeleri fark edip bankaları aracılığı ile ödemeyi geri çekince TG oyuncuları borçlandırdı 5000 lira gibi bir meblağ talebinde bulundular hesaplar kitlendi altın bakiyeleri -ye düşürüldü sonradan öğrendik ki altın alan kişi kredi kartı patlatmış ülke dışında onları tr üzerinde kullanınca qss kodu istemiyor haliyle kart sahibi fark ettiği taktirde sizi dava etmeye kadar yolu acılıyor bilginize :D size de aynısı olmuş.

travain kendi zararı olunca hemen müdahele etmiş ama oyuncu hakkına gelince açıklama dahi yapamıyorlar yada alaycı bir şekilde bizim öyle yetkilerimiz yok diyerek kapatmaya çalışıyorlar yazık bu oyuna harcanan zamana yazık