[Dyskusja] 💬 Globalne wdrożenie wersji T4.5

🔥 Vote your LOT2020 candidate 🔥
The voting phase ends, Sunday, March 1st at 23:59 GMT+1. ➡️ TO THE SURVEY ⬅️

• Droga społeczności,

W tym wątku możecie dyskutować i zadawać pytania dotyczące zmian w wersji T4.5.

O wersji T4.5 możecie przeczytać więcej tu: Globalne wdrożenie wersji T4.5

Wasz zespół Travian: Legends

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Zmiany na plus bo ograniczy to używanie botów i skryptów do automatycznej rozbudowy konta.

Zmiany na plus dla całkowicie nowych graczy bo odświeżona wersja może skusi ich do gry.

Zmiany na minus dla graczy powracających po kilku letniej przerwie. Sam jestem takim graczem i gdy odpaliłem polski serwer speed to mi się odechciało grać gdy musiałem sprawdzać co to za budynek i do czego służy.. Jeszcze ten cholerny jeden przycisk dla surowców/centrum osady tam był :(

• A nie da sie zrobic zeby miec wybor pomiedzy starmy i nowym wygladem osad? Ten nowy wyglad jakos mi nie pasuje zabardzo.

• A nie da sie zrobic zeby miec wybor pomiedzy starmy i nowym wygladem osad? Ten nowy wyglad jakos mi nie pasuje zabardzo.

To by było idealnie! Zachować nowe umiejscowienie Głównego Budynku ale z dawnym wyglądem!

• Hehe tyle bugów i różnych problemów "mechanicznych" a tu co aktualizacje to nowe tło i jeszcze bardziej cukierkowy wygląd wszystkiego ;D

- RONIN -

Oddajcie mnie to stare forum...

• Czy miejsce budynku głównego będzie przypisane tak jak miejsce mz? Czy jak już będzie brak miejsca w osadzie i z poziomu budynku głównego zwolnię za ZM właśnie to miejsce, to będzie możliwe postawienie tam czegoś innego niż budynek główny? Czy muszę się śpieszyć i jak takie coś potrzebuję to muszę to zrobić jeszcze przed wprowadzeniem aktualizacji?

Pytam tylko o to, bo inne zmiany akurat mnie nie interesują.

No ja rozumię aktualizacje naprawiające jakieś błędy, ale zmianę wersji w trakcie trwania serwera to powinni sobie darować, wiem mają prawo, ale zmiana mechaniki/zasad gry w jej trakcie to trochę brak poszanowania graczy przez tg. Nie ma tych serwerów za dużo, więc mogliby sobie dograć te zmiany i dograć je na zasadach na jakich się rozpoczęły.

• Czy miejsce budynku głównego będzie przypisane tak jak miejsce mz? Czy jak już będzie brak miejsca w osadzie i z poziomu budynku głównego zwolnię za ZM właśnie to miejsce, to będzie możliwe postawienie tam czegoś innego niż budynek główny? Czy muszę się śpieszyć i jak takie coś potrzebuję to muszę to zrobić jeszcze przed wprowadzeniem aktualizacji?

Co się stanie z Budynkiem Głównym?

Jak wspomnieliśmy w listopadzie, jednym z wyzwań przy wdrożeniu powyższych zmian na trwających już światach gry był Budynek Główny, który w wersji 4.5 posiada swoją zarezerwowaną pozycję w osadzie.

Poniżej opisujemy co stanie się z Budynkiem Głównym:

• Jeśli miejsce "A" (nowa pozycja dla wszystkich Budynków Głównych w wersji T4.5) jest zajęta przez inny budynek, budynek ten zamieni się miejscem z Budynkiem Głównym.
    • Jeśli miejsce "A" (nowa pozycja dla wszystkich Budynków Głównych w wersji T4.5) jest zajęta przez inny budynek, ale w osadzie nie ma Budynku Głównego to budynek zajmujący miejsce "A" zostanie przeniesiony na inne, wolne miejsce w osadzie.
    • Jeśli miejsce "A" (nowa pozycja dla wszystkich Budynków Głównych w wersji T4.5) jest zajęta przez inny budynek, ale w osadzie nie ma Budynku Głównego i wszystkie miejsca w osadzie są zajęte to nic się nie stanie. Osada pozostanie bez zmian.

Cześć,

Odpowiadam na pytania po kolei:

1. Tak, można to tak nazwać.
    2. Nie, będzie można postawić tam tylko Budynek Główny bo jeśli Budynek Główny był w osadzie przed aktualizacją to w czasie aktualizacji wymieni się pozycją z budynkiem, który zajmuje jego miejsce, więc zwolnisz spot dla Budynku Głównego używając ZM.

A nie da sie zrobic zeby miec wybor pomiedzy starmy i nowym wygladem osad? Ten nowy wyglad jakos mi nie pasuje zabardzo.

To by było idealnie! Zachować nowe umiejscowienie Głównego Budynku ale z dawnym wyglądem!

Wygląd budynków to porażka niestety.

Dziękuje za Wasze opinie!

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 2 times, last by Glacier: Poprawka. ().

1. Nie, będzie można postawić tam tylko Budynek Główny bo jeśli Budynek Główny był w osadzie przed aktualizacją to w czasie aktualizacji wymieni się pozycją z budynkiem, który zajmuje jego miejsce, więc zwolnisz spot dla Budynku Głównego używając ZM.

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem, w wersji T4.5 nie będzie możliwości zburzenia budynku głównego aby postawić w te miejsce jakieś inne domki? W pustym miejscu mogę postawić tylko główny budynek i nic innego?

• No Panie Glacier ta odpowiedz z BG dalej nie wyjaśniła wszystkiego. Mozna zapelnic wszystkie pola w osadzie nie budując BG?

Edit:

W sumie to samo pytanie co wyzej. Tyle, ze go nie zauważyłem

- RONIN -

• Mozna zapelnic wszystkie pola w osadzie nie budując BG?

Jak sobie GB zniszczysz to obecnie możesz w jego miejsce postawić jakikolwiek budynek nie wymagający do zbudowania GB, natomiast po aktualizacji w domyślnym miejscu GB nie będziesz mógł postawić niczego innego poza GB.

• Będzie dokładnie tak jak napisał Zborekk. Po aktualizacji w miejscu przeznaczonym dla Budynku Głównego będzie można wybudować tylko Budynek Główny, np. po jego zniszczeniu.

Moja wcześniejsza odpowiedź dotyczyła sytuacji przed i po aktualizacji. Zdaje sobie sprawę z tego, że może być to niełatwe do zrozumienia w pierwszym momencie.

glacier.png

• No to jeszcze trochę pomęczę, czy powody takich zmian jak np. ta z koniecznością posiadania BG jest gdzieś opisana/wyjaśniona?
    Odnoszę to samo wrażenie co Turek.

- RONIN -

• Nie łudźmy się nadzieją - 99,9% graczy travki nie odczuwa potrzeby skasowania głównej budy aby postawić tam coś innego. Turek opisał do czego może się to przydać, ale większość graczy nawet nie zauważy tej zmiany. Jedyne co będzie to główna buda w tym samym miejscu w każdej wiosce.

• Mogę się założyć, że na tą zmianę wpadły osoby, które w życiu nie zrobiły pól powyżej 18 lvlu, porządnej offówki i nie miały minusa kilka milionów na zwykłej osadzie.

Nie łudźmy się nadzieją - 99,9% graczy travki nie odczuwa potrzeby skasowania głównej budy aby postawić tam coś innego. Turek opisał do czego może się to przydać, ale większość graczy nawet nie zauważy tej zmiany. Jedyne co będzie to główna buda w tym samym miejscu w każdej wiosce.

Cześć,

Wierzcie mi, ten głos został usłyszany i sprawa jest analizowana - dlatego też również Wam dziękuję za opiniowanie i dyskusje w tym temacie.

Czy trwające serwery otrzymają nową wersję ? Czy pozwolicie spokojnie przejść na emeryturę ?

Wszystkie serwery mają otrzymać nową wersję zgodnie z harmonogramem wdrożeń. Nie ma na ten moment informacji o serwerach w domenie PL.

glacier.png

• Nie łudźmy się nadzieją - 99,9% graczy travki nie odczuwa potrzeby skasowania głównej budy aby postawić tam coś innego. Turek opisał do czego może się to przydać, ale większość graczy nawet nie zauważy tej zmiany. Jedyne co będzie to główna buda w tym samym miejscu w każdej wiosce.

Nie mam nic przeciwko takiej zmianie na nowych serwerach, ale w trakcie trwania zasad nie powinno się zmieniać. Równie dobrze można napisać, że prawie nikt by nie odczuł ograniczenia pól surowców do max 18 levla na stolicy, a jednak ci co mają na 19 levlu trochę by się zirytowali na taką zmianę w trakcie trwania serwera. Zmiany zwłaszcza zmniejszające dysproporcję kont (bo grają w iluśtam na koncie zapewniając całodobową obsługę, w iluśtam finansują ZM itd. ) są prowyludnieniowe, ale nie można przyzwalać na jakiekolwiek zmiany zasad w trakcie trwania serwera. Teraz taka a za chwilę w trakcie serwera germańcom podmienią nację na egipt i zamiast powiedzmy 200k pałek ktoś rano zastanie 200k niewolników, tak wiem trochę z tym przykładem przesadziłem, ale nie zmienia to faktu, że że względu na szacunek do graczy nie powinno się zmieniać zasad z jakimi przystąpili do danego serwera. Nowy serwer to nowa bajka, mogą być nowe zasady, zakładając konto godzimy się na nie i od początku możemy założyć sobie jakąś zmodyfikowaną taktykę.