[RoX] Runda 37 - Discuții

• Salut, dat fiind faptul ca rox ul cu numarul 37 o sa fie gata in aproximativ 2 zile si suntem in situatia data de autocarantina, s-ar putea accelera reluarea serverului? Ar fi mai mult timp petrecut in joc la inceput si mult mai multi jucatori, acum, cand se presupune ca toti stam acasa. Care este cel mai rapid timp de resetare a lumii rox?

Numai bine,

Gpl Xtreme

• Sigur cei din echipa Travian iau in calcul restartul serverelor, mai ales de speed, cat mai rapid. Se poate observa cresterea numarului de jucatori in perioada asta pe mai toate serverele, nu mai zic de castigul financiar la inceput de server, insa cel mai probabil e un termen minin de pauza intre finalul si restartul unui server. Sa ne lamureasca cineva dintre admini :)

• Salut!

Din păcate, nu am primit nicio înștiințare despre restartarea rox-ului. Am întrebat sediul central și nu e programat deocamdată. Asta înseamnă că nu o să reînceapă în curând.

Însă, vor începe câteva servere speciale luna viitoare (nu pentru fiecare domeniu), la o viteză mult mai mare. Aruncați un ochi pe forum în zilele următoare, atunci când vom publica detaliile.

• Salut!

Din păcate, nu am primit nicio înștiințare despre restartarea rox-ului. Am întrebat sediul central și nu e programat deocamdată. Asta înseamnă că nu o să reînceapă în curând.

Însă, vor începe câteva servere speciale luna viitoare (nu pentru fiecare domeniu), la o viteză mult mai mare. Aruncați un ochi pe forum în zilele următoare, atunci când vom publica detaliile.

Mi se pare aiurea ca nu intelege lumea ca acum face travianul bani daca se restarteaza acum.

Multi asteapta cu sufletul la gura si cica se amana, superba mobilizare, ce sa mai si spunem. :|

• Mi se pare aiurea ca nu intelege lumea ca acum face travianul bani daca se restarteaza acum.

Multi asteapta cu sufletul la gura si cica se amana, superba mobilizare, ce sa mai si spunem. :|

Pai inteleg ca se fac bani, de asta au anuntat ca se deschid 4 servere de 10x pe 1 aprilie..Crezi ca ii intereseaza de speedul romanesc? :)

• Vad ca au resetat serverul, poate, poate se misca ceva. @Yaenara, nu avem update?

Bună! Am propus din nou sediului central să se reseteze mai repede rox-ul, însă momentan nu am un răspuns.

Nu uitați că va începe și Codex Victoria la viteza 2x pe 17 aprilie, pe lângă serverele 10x (acestea sunt pe 1 aprilie).

Mai e și ro4 care s-a încheiat recent și încă nu avem data de resetare... Nu pot fi restartate mai multe servere la intervale foarte scurte.

Rox-ul este totuși un server speed, poate există șanse. Vă țin la curent.

• Bună! Am propus din nou sediului central să se reseteze mai repede rox-ul, însă momentan nu am un răspuns.

Nu uitați că va începe și Codex Victoria la viteza 2x pe 17 aprilie, pe lângă serverele 10x (acestea sunt pe 1 aprilie).

Mai e și ro4 care s-a încheiat recent și încă nu avem data de resetare... Nu pot fi restartate mai multe servere la intervale foarte scurte.

Rox-ul este totuși un server speed, poate există șanse. Vă țin la curent.

Multumim pentru precizari

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg