Balkans discussion about T4.5

🔥 Travian: Shadow Empires 🔥 Open Beta Starts soon!
Check out the new version of the Annual Special before anybody else by registering to the Open Beta Gameworld.

You will be able to register in

➡️ here ⬅️
  • Details about version 4.5 are available here: Global rollout of version 4.5

BA T4.5 Ako imate nekih pitanja ili vam treba neko pojašnjenje, slobodno postavite pitanje ovdje.
    BG T4.5 Ако имате въпроси или имате нужда от уточнение, не се колебайте да ги публикувате тук.
    GR T4.5 Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή χρειάζεστε μια διευκρίνιση, μη διστάσετε να τις δημοσιεύσετε εδώ.
    HR T4.5 Ukoliko imate nekih pitanja ili vam treba neko pojašnjenje, slobodno postavite pitanje ovdje.
    RS T4.5 Ако имате неких питања или вам треба неко појашњење, слободно поставите питање овде.
    SI T4.5 Če imate kakršna koli vprašanja ali potrebujete pojasnilo, jih lahko objavite tukaj.
  • Kaj je to orodje za gradnjo valov in kako to deluje? Je možno dobiti kaj več informacije glede tega

Tu je video. Nekje je bila tudi objava, ampak je trenutno ne najdem - bom poiskal bo pridem domov.

• verzije se bodo implementirale na že obstoječe serverje ali samo na nove serverje po tem datumu?

Ko dab cgana počesov ;)

six: Mi2, Lolek&Bolek, Hades, VecniStudenti, Captain Morgan, Prljavo Drustvo,

rux: King Xerxes

Balkans: odred odpisanih, biciklist

• Zanima me hoce li vec postojeci server, konkretan primer Balkan 3 biti updateovan u tu novu verziju ili je to sada samo za nove servere koji tek treba da pocnu?

Pauza od 4 godine i IDEMO OPET!

Poslednji serveri:

Rs1: Mihajlo Pupin (Streberi), Bonnye&Clyde(rEV)

Rs2: ZgljoC

Rs4: Rampage
    Balkan5: TRSH
    Balkan3: NAOPACKE

• Zanima me hoce li vec postojeci server, konkretan primer Balkan 3 biti updateovan u tu novu verziju ili je to sada samo za nove servere koji tek treba da pocnu?

Kolikor vem, bodo vsi serverji updatejtani (tudi Balkan 3).

• Kolikor vem, bodo vsi serverji updatejtani (tudi Balkan 3).

To je totalna glupost, kako mogu da azuriraju server koji vec traje 100 dana... Sta ako ja necu da igram tu novu verziju a poceo sam ovu jer mi se ova svidja.. Ubacio sam mnogo golda i sad treba da igram nesto sto mi se ne svidja.. Zar nije logicno da serveri koji tek pocinju budu t4.5 i da svako ima opciju da bira hoce li da igra to ili ne...

Poslednji serveri:

• To je totalna glupost, kako mogu da azuriraju server koji vec traje 100 dana... Sta ako ja necu da igram tu novu verziju a poceo sam ovu jer mi se ova svidja.. Ubacio sam mnogo golda i sad treba da igram nesto sto mi se ne svidja.. Zar nije logicno da serveri koji tek pocinju budu t4.5 i da svako ima opciju da bira hoce li da igra to ili ne...

I forward this to the right people (us here are just forum moderators, so I cant really influence game changes etc).

• I forward this to the right people (us here are just forum moderators, so I cant really influence game changes etc).

Znam ja da ti ne mozes da utices na ovo, tu smo da komentarisemo, mozes li da mi das neki kontakt kome moze direktno da se pise vezano na ovu temu.

Poslednji serveri:

• U potpunosti razumem da su izmene možda veće, ali do sada smo imali dve različite verzije igre i ažuriranja su išla sporije i bilo je teže ispraviti greške. Zbog toga je odlučeno da se navedene verzije igre spoje kako bi programeri i tehnička podrška mogli lakše da ih održavaju, brže isprave svaku grešku i lakše rade na novim opcijama koje će igru učiniti još zanimljivijom.

Detalji i planovi o tome su već objavljeni ovde pre par meseci:

New user interface, tribe-specific buildings and backgrounds are coming to regular game worlds

• meni se baš sviđa ovaj 4.5 puno dobrih stvari je uvedeno, posebno mi se sviđa što resursi od nagrada za zadatke i iz avantura idu u inventar heroja pa biram kolkiko i gdje hoću trošiti resursa... i izgled igre mi se sviđa, bravo za TG, samo tako nastavite :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:<3

straki Travian_Browserspiel_logo.pngilluicons_9_leader-150x150.png

Post was edited 1 time, last by straki ().

• U potpunosti razumem da su izmene možda veće, ali do sada smo imali dve različite verzije igre i ažuriranja su išla sporije i bilo je teže ispraviti greške. Zbog toga je odlučeno da se navedene verzije igre spoje kako bi programeri i tehnička podrška mogli lakše da ih održavaju, brže isprave svaku grešku i lakše rade na novim opcijama koje će igru učiniti još zanimljivijom.

Detalji i planovi o tome su već objavljeni ovde pre par meseci:

New user interface, tribe-specific buildings and backgrounds are coming to regular game worlds

Da Nikola ali moras da razumes da je ovo igrica gde ljudi daju svoj novac nije ovo kao tralala igrica bez ikakvih ulaganja, svako ulaze u ono sto mu se svidja, ja licno da sam znao da ce ovo biti T4,5 ja ne bih igrao ovaj server... Ali trenutno me niko ne pita jer sam ogromnu kolicinu novca ulozio u nesto sto mi se svidja i sad ce to da se promeni.. Po meni je skroz normalna stvar da se nova verzija servera odradi sa NOVIM serverima koji tek pocinju i da ljudi imaju opciju da biraju hoce li da igraju ili ne... Jer ovo ispada kao da me neko primorava da igram tu novu verziju koja se meni ne svidja, kad kazem primorava mislim na to da sam do sad ulozio novac i da kad bih se ugasio bacio bi sve to u vodu.
    I jos nesto da dodam pa ti programeri i tehnicka podrska ja mislim da ih mi i placamo da to rade, dajte i nama plate pa cemo i mi igrati sve nove verzije, zar nije logicno da programeri imaju malo tezi posao a da ispostujete igrace koji ipak placaju da igraju ovo a programerima se placa da urade promene na serveru. Najbolje je da mi ispastamo kako ce ovima sto placamo biti lakse da odrade posao za koji su placeni...

Poslednji serveri:

Post was edited 2 times, last by Stefan; ().

• Мене занима пар ствари

1. Да ли је вама битно мишљење играча који свакако убацују новац у ову игрицу и због којих ова игрица постоји дан данас?

Ако да, зашто убацујете ове промене ако је евидентно да се не свиђају свима. Зашто не постоји опција за старији изглед? (Па да свако изабере шта му се свиђа)

2. Зашто су тевтонци сви од дрвета, и је л постоји нека друга боја у овој игрици сем искључиво БРАОН/БЕЛА(интерфејс)

рс1 - Lady KiS

рс2 - Кенпачи47

бс3 - Vojvodjani

• Na sta lici ovo, jel imate oci? Svaka zgrada isto izgleda! Da sam znao da ce ovo da uradite ne bi ni kretao server...

My mansion sitting on 40 acres, who tha neighbors?

Post was edited 1 time, last by Juicy J ().

• Новия интерфейс е повече от ужасен! Сградите са всички еднакви.

ts2.travian.bg - arriwa - Баста
    tx3.travian.bg - ??? - GOTA
    TTQ 2016 International - Asmodeus - COMPANY
    ts3.balkans.travian.com - ??? - ANIMALS

• Zbog toga je odlučeno da se navedene verzije igre spoje kako bi programeri i tehnička podrška mogli lakše da ih održavaju.

Onda lepo nagradite ljude sa po 1600 golda jer igraju ovo. Kad vec nagradjujete podrsku i programere. Ne kazem da je cela verzija shit. Ali izgled je totalno g****, i pritom neoptimizovan. Zahtevniji je od prethodne verzije i na novijim racunarima se sporije ucitava. Totalno je sve nepregledno i mislim da sto se toga tice, treba da ubacite opciju da biramo stari ili novi izgled. Ovo ostalo ispod haube je okej, jer su to opcije koje svima znace.
    Ali vi sa izgledom igrice samo idete na gore. Pocev od t4 verzije koja je ruznija od t3.6, i sad vam je ovo vrhunac. Travian je dovoljno slozena igra, da mi ne treba da nabadam koja je koja zgrada. I da 6x udjem u neku od zgrada i izadjem dok nadjem kasarnu. Vratite stari izgled, ovo je bas ruzno i nekoretktno prema starijim igracima jer znamo sta je ova igrica bila, a sta je sad postala. Napravili ste Codex za klince, nama starijima ostavite staru verziju.

L&2xM(exexex rs1)

Ahmanet(exex rs1)
    Slatki Ubicaa(ex rs1)

James Delaney (Balkans 5)

(James Keziah Delaney)

Tony (Balkans 3)

I could either watch it happen, or be part of it. -E.M.-

-Ne vredi se raspravljati sa labudom,jer te on prvo spusti na svoj nivo,pa te pobedi na iskustvo.-
    ULTRA INSTINCT!

JANJICAR (Al` ne kunem svoju sudbu)

• I guess it would be okay if the server started with this new version (buildings) which we will have to get used to. But right now i'm a stranger on my own account and i'm not happy about it.

• Svaka čast za update, napokon da nešto lici na Travian. Molim vas odradite update i vojske. Malo ove konje nabrijte,ovnovima i katama nabacite Al felge, Izvidjacima dvoglede, poglavicama nove ogrtače.

PS. Ne osvrćite se molim vas na ove negativne komentare. Balkanci ne vole promjene, samo nek se ne puca.

• Dragi Travian Games GmbH,

Hvala Vam,nemogu vam opisati koliko mi se ova Vasa nova T4.5 verzija gadi,cak se kod mene manifestuje u vidu gastroenteritisa sa povremenim povracanjem.
    Ali zasto sam poceo ovaj post sa Hvala Vam ??? Pa zato sto ste me spasili jedne jako velike bede ... Do pre 1 h sam Travian Games GmbH ostavljao 200 e po serveru,do pre 1 h je htela zena da me ostavi , do pre 1 h sam jurio da kupim novi SSD . Ali je nova verzija i Nikolino objasnjenje kako treba programerima olaksati posao za koji su placeni prevagnula da Vas posaljem u tri lepe majske ruze.

Dakle, hvala vam sto ste mislili na moj kucni budzet i moje bracno stanje ...

Ps. ko izadje poslednji neka ugasi svetlo !

Rs2: Mad King

Balkans5: Aris

Balkans3: MaliKimJonUn

• Novi izgled koji ste izabrali ( konstruirali ) je toliko pomodan, neukusan, nevješt, ne kreativan ..... Najbolji visual look vam je bio tek kad ste otvorili igri, dakle kad je bilo 2D.... ( crtezi ) ... Ovo izgleda plastično, nemogu se razlikovati zgrade po svojoj funkcionalnosti ---- zgrade vam ne daju dojam da je travian igra smještena prije dva tisutljeća nego kao da se nalazimo na nekakvoj space platformi ... najbolje što ste napravili od ovog čitvaog đumbusa je prokelti potočić oko zidina

Ali stvarno nemate pojma konstruirati vizualno .... GDJE JE NAJBITNIJE DA BUDE FUNKCIONALNO OKU, DA OKO REGISTRIRA

OVO LIČI NA IKARIAM A TO VAM I NIJE NEKA POHVALA!!!!

BALKANS 3 - TRIKRU - kalo

2018/19 hr1 PTSP

hrx PTSP

com31 - Cs_Diablo, BFM

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg