[Dyskusja] ​​Generator ataków

🔥 Vote your LOT2020 candidate 🔥
The voting phase ends, Sunday, March 1st at 23:59 GMT+1. ➡️ TO THE SURVEY ⬅️

• Witajcie,

Jeśli macie jakiegokolwiek sugestie lub pytania dotyczące generatora ataków, zachęcamy Was do udziału w dyskusji i dzieleniem się swoimi opiniami na temat generatora ataków.

Będziemy wdzięczni za każdy feedback!

Wasz zespół Travian: Legends

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Moze nalezy rozwazyc wprowadzenie do tego automatycznej wysylki jednostek, by wchodzily na ustalona godzine bez klikania. Tak by nie trzeba bylo sleczec nad realizacja planow z troptoola.

W koncu takie mozliwosci posiadaja nielegalne, niewykrywalne boty, wiec nalezy sie zrownowazenie szans w zamian za platnosci.

• co xD

To moze lepiej wogole zalozyc konto i niech klika samo.

Jesli chodzi o moje zdanie to mi sie to nie podoba.

A czemu?

Kolejna opcja wydawania zm...

Nieoficjalne mśPL

Los bagietos

Jeszcze nie zgred, juz nie małolat..

• wprowadźmy może opcje, żeby założenie nowej osady kosztował np 50 zm, jeżeli ktoś by nie chciał czekać na punkty kultury?

albo wprowadźmy za 10 zm na dzień kolejke w koszarach, że każdy przyrost surówki będzie szedł na kolejke wojska?

albo w ogóle zapłaćmy 1000 zm na pierwszy dzień serwera, żeby 100 dnia mieć rozwiniętych 20 osad i do tego cudoffa?

zróbmy z tej gry kolejną, która pozwoli każdemu początkującemu być najlepszym. po co się przecież uczyć, skoro można zapłacić?

• Dziękuję za Wasze opinie.

Oczywiście po części się z nimi zgadzam, natomiast abstrahując od kwestii płatności za tą funkcję, ponieważ dla mnie jest to drugorzędne. Skupmy się przede wszystkim proszę nad tym co ta funkcja wprowadza.

Chciałbym zrozumieć ten argument:

zróbmy z tej gry kolejną, która pozwoli każdemu początkującemu być najlepszym. po co się przecież uczyć, skoro można zapłacić?

Nie za bardzo wiem jak mam to rozumieć - "(...) pozwoli każdemu początkującemu być najlepszym". Według mnie w grze przede wszystkim o to by czerpać z niej radość. Na pewno jest sporo osób, które nigdy nie nauczą się puszczać więcej niż 1-2 ataki w tej samej sekundzie. Czy to oznacza, że nie mogą takich ataków mieć możliwości zrobić? Zderzamy tutaj strony doświadczonych graczy vs początkujący. Z mojej perspektywy zależy mi na każdej grupie graczy, niezależnie od poziomu doświadczenia. Jedna i druga otrzymuje funkcjonalność, z której może korzystać.

Gracz początkujący, jeśli nie umie, może z niej skorzystać i starać się dorównać doświadczonemu - margines błędu jest zaprogramowany, tak jak było to opisane w ogłoszeniu.

Gracz doświadczony, jeśli nie chce, może nadal wysyłać tak ataki jak wysyłał. Ma nadal takie samo prawdopodobieństwo, że mu się powiedzie co wcześniej. Jeśli mu się nie chce, może skorzystać z nowej funkcji i skupić się na innych aspektach gry lub po prostu nie przeżywać takich emocji jak przy wielokrotnych próbach wysyłania tego typu ataków.

Nie rozumiem czemu to problem, że gracz początkujący może być lepszy i gra mu w tym pomoże.

Wiecie, generalnie chodzi mi o to by zrozumieć sedno Waszego negatywnego zdania na ten temat tej funkcjonalności. Jeśli to tylko przez to, że funkcja jest płatna to chyba każdy z nas z takiej funkcji kiedyś korzystał. Jeśli chodzi o to, że teraz każdy będzie mógł wysłać falę ataków to nadal nie widzę problemu - bo fale były, są i będą. Teraz po prostu będzie łatwiej to zrobić, a nie będzie trzeba do tego używać np. kart w przeglądarce i innych zabiegów technicznych tak naprawdę bo wysłanie fali to tak naprawdę umiejętność korzystania z przeglądarki.

Jeszcze raz dziękuję za Wasze opinie!

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• może źle się wyraziłem. dążymy teraz do sytuacji, jaką mamy ze zdobyciem everestu. ileś lat do tyłu, trzeba było się odpowiednio przygotować do takiej wyprawy, poznać swoje ciało, aby potrafić określić, jak się zachowa w przypadku takiej ciężkiej wyprawy.

jak jest teraz? wszyscy chyba wiemy, że wystarczy odpowiednio zapłacić i niemalże sami nas wniosą na szczyt góry.

do tego to dąży. ja nie mówie, że świeży gracz nie może grać coraz lepiej, bo nawet powinien. dążę do tego, że za wszelką cenę próbujecie uprościć tą grę, oczywiście za kasę.

• Odwrócę zatem trochę kota ogonem bo ciekawi mnie takie podejście. Czy zatem sytuacja, w ktorej gra zabrania wyslania więcej niż 1 atak w danej sekundzie jest lepsza Twoim zdaniem?

Początkujący gracz nie ma szans w starciu z doświadczonym, nawet 1vs1. Jaka by była Twoja reakcja na wrogie ataki, gdy ledwo co znasz mechanikę gry i widzisz, że w tej samej sekundzie idzie na Ciebie minimum 4 ataki? Próbujesz to zapewne odwzorować. Nie znasz sposobów i próbujesz wysłać je normalnie. Nigdy Ci się to nie uda. I zaczynasz myśleć, że przeciwnik oszukuje. Rezygnujesz z gry. Ja to tak widzę, a Ty?

Oczywiście zgadzam się, że funkcjonalność upraszcza wysłanie wielu ataków, to oczywiste. Pytanie czemu wysyłanie ataków miałoby być trudne?

Dzięki wielkie za dyskusję, zachęcam innych do wzięcia udziału!

glacier.png

• A czy będzie dopuszczalne, po wprowadzeniu tej opcji za 50ZM, otworzenie kilku kart w przeglądarce i na każdej zakładce zrobienie sobie kilku ataków w jednej sekundzie za 50ZM, dzięki czemu będziemy mogli wysłać nawet kilkadziesiąt ataków w jedną sekundę?

• A czy będzie dopuszczalne, po wprowadzeniu tej opcji za 50ZM, otworzenie kilku kart w przeglądarce i na każdej zakładce zrobienie sobie kilku ataków w jednej sekundzie za 50ZM, dzięki czemu będziemy mogli wysłać nawet kilkadziesiąt ataków w jedną sekundę?

Nie można. Wcześniej już o tym Chloe pisała.

Nie można. Wcześniej już o tym Chloe pisała.

Potwierdzam i dziękuję tymonlolek ! :)

glacier.png

• jesli chodzi o moje zdanie to nadal jest to kwestia monet. Dlaczegoby nie wprowadzic tego jako dodatek do zlotego klubu na przyklad?

Nieoficjalne mśPL

Los bagietos

Jeszcze nie zgred, juz nie małolat..

• Ale przecież jest skrypt darmowy więc czemu miałby ktoś wydawać zm?

Jest jakaś gwarancja że na 100% wejdą w tej samej sekundzie za zm? Czy to będzie zależało od neta a może nawet będzie pezesrawialo fale?

• To jeszcze inaczej Glacier . Dlaczego to, na co kiedyś musieli ludzie sami wpaść, to że da się wysyłać fale w jednej sekundzie teraz jest dostępne dla każdego? Zresztą były wątki gdzie ludzie chętnie pokazywali jak to robić, były filmiki na yt. Wiedza i narzędzia były, tylko ludzie się widocznie nie chcieli tego nauczyć.

I jako początkujący kiedyś, też byłem zdziwiony co to te fejki, jak to możliwe, że są cztery ataki albo więcej w jednym czasie na mnie. Tyle, że ja nie podkuliłem ogona tylko poszedłem szukać wiedzy, dlaczego oni mogą tak. To powinno zależeć chyba od gracza czy chce się stawać lepszy a nie kupię sobie opcję i teraz będę kozak..

• Jaka by była Twoja reakcja na wrogie ataki, gdy ledwo co znasz mechanikę gry i widzisz, że w tej samej sekundzie idzie na Ciebie minimum 4 ataki? Próbujesz to zapewne odwzorować. Nie znasz sposobów i próbujesz wysłać je normalnie. Nigdy Ci się to nie uda. I zaczynasz myśleć, że przeciwnik oszukuje. Rezygnujesz z gry. Ja to tak widzę, a Ty?

Jeśli ktos ma jakąś wolę gry to zacznie szukać informacji. Zapewne zacznie od instrukcji. I od tego można by zacząć jego uświadamianie mechaniki gry, że jednorazowo da się zmieścić 4 ataki w jednej sekundzie. Czy takie coś w ogóle jest w instrukcji?

Idąc dalej tym tropem, Glacier , czy gracz, który zobaczy 8 ataków od tego samego gracza z tej samej osady wchodzące w tej samej sekundzie - czy to oznacza, że on oszukuje. A w instrukcji do generatora fal będzie napisane, że da się zmieścić 4 fale w 1 sek z pewnym prawdopodobieństwem.

Osobiście popieram tutaj @I Am GrooT_PL - skoro wprowadzamy dodatkowe funkcje do konta, to dlaczego nie włączyć je do jakiegoś managera konta, którego rolę pełni tutaj złoty klub albo konto plus?

Wracajac do przykładu świeżaka, który wchodzi na serwer sobie luźno poklikać i zobaczyć na czym gra polega - czy widok tylu ułatwień do konta jak plus czy złoty klub, a dodatkowo cheatów takich jak bonusy 25% do produkcji i kończenie budowy za monetki i jeszcze jakaś dodatkowa opcja z wysyłaniem ataków w 1 sek, nie będzie większym zniechęceniem do gry?

PS Nie oszukujmy się, że to w ogóle chodzi o nowych graczy...

• chyba ciebie nie zaskoczę, że właśnie w takiej sytuacji byłem. dostawałem ataki od takich graczy i nie wiedziałem, jak to się robi. w końcu zaczynałem bardziej ogarniać tą grę, pomogły bardziej doświadczone osoby w sojuszu i jakoś to poszło dalej. akurat miałem 7 lat przerwy i wróciłem rok temu i stosowałem na początku starą sztuczkę z przełączaniem kart w firefoxie, bo tak mi ktoś doradził ileś lat do tyłu.

to były czasy, kiedy nikt nie zakładał od razu, że ktoś oszukuje, tylko sami próbowaliśmy się dowiedzieć, jak to robić.

Wracajac do przykładu świeżaka, który wchodzi na serwer sobie luźno poklikać i zobaczyć na czym gra polega - czy widok tylu ułatwień do konta jak plus czy złoty klub, a dodatkowo cheatów takich jak bonusy 25% do produkcji i kończenie budowy za monetki i jeszcze jakaś dodatkowa opcja z wysyłaniem ataków w 1 sek, nie będzie większym zniechęceniem do gry?

rumcajs też napisał coś sensownego, z czym się zgodzę. później wchodzi taki delikwent, który nie do końca wie co i jak, na serwer i widzimy takie coś

[Usunięto obraz zawierający wulgaryzmy]

Post was edited 2 times, last by Glacier: Wulgaryzmy w obrazie. ().

• Faktycznie duzo w tym racji, ze wiecej opcji do wykupienia za reale pieniadze zniecheca nowych graczy. Wiec opcja zaimplementowania tego w Travian PLUS, albo zloty klub jest bardzo rozsadna.

Juz bez sarkazmu, moze wypadalo by sie zastanowic jakie platne opcje gry mozna by bylo nieco zrownowazyc jesli juz mowa o przyciagnieciu nowych graczy.

• Cześć wszystkim,

Wybaczcie, że wczoraj już nie odpisałem, ale zrobiło się dla mnie późno :)

Odpowiadam po kolei :)

jesli chodzi o moje zdanie to nadal jest to kwestia monet. Dlaczegoby nie wprowadzic tego jako dodatek do zlotego klubu na przyklad?

Dziękuję. Bardzo cenię sobie szczerość. To też ważny dla mnie feedback.

Ale przecież jest skrypt darmowy więc czemu miałby ktoś wydawać zm?

Jest jakaś gwarancja że na 100% wejdą w tej samej sekundzie za zm? Czy to będzie zależało od neta a może nawet będzie pezesrawialo fale?

Pierwszego pytania nie komentuję.

Wszystkie informacje na temat działania tego mechanizmu znajdziesz tutaj: Generator ataków - prototyp

Jeśli pojawią się pytania, daj znać :)

To jeszcze inaczej Glacier . Dlaczego to, na co kiedyś musieli ludzie sami wpaść, to że da się wysyłać fale w jednej sekundzie teraz jest dostępne dla każdego? Zresztą były wątki gdzie ludzie chętnie pokazywali jak to robić, były filmiki na yt. Wiedza i narzędzia były, tylko ludzie się widocznie nie chcieli tego nauczyć.

I jako początkujący kiedyś, też byłem zdziwiony co to te fejki, jak to możliwe, że są cztery ataki albo więcej w jednym czasie na mnie. Tyle, że ja nie podkuliłem ogona tylko poszedłem szukać wiedzy, dlaczego oni mogą tak. To powinno zależeć chyba od gracza czy chce się stawać lepszy a nie kupię sobie opcję i teraz będę kozak..

tymonlolek czy zatem chodzi przede wszystkim o to, że do tej pory gracze musieli się napracować by takie ataki wysłać, a teraz już nie będą musieli? Czy może fakt, że taka umiejętność jest "ekskluzywna"?

Wiesz, nie wszyscy muszą być tacy ambitni i zawzięci jak Ty. Osobiście uważam trochę, że szybsze palce i umiejętności techniczne i inne pozwalające wysłać więcej niż 1 atak to nie jest w 100% zasługa gracza (tylko nie zrozumcie mnie tutaj źle - chodzi mi o to, że gdyby nie było takich możliwości technicznych, umiejętności osoby nie miałyby znaczenia - nie umniejszając Wam w żaden sposób).

Dodatkowo, czy Tobie też chodzi o to przede wszystkim, że to opcja płatna? Bo ostatnie zdanie na to sugeruje. Nie chce oceniać czy to dobrze czy źle. Ja chce poznać Wasze zdanie :) w żaden sposób nie chce tutaj walczyć na argumenty, ale przez swoje odpowiedzi do Was próbuję (w swojej ocenie) uzyskać odpowiedzi co jest nie tak z tą funkcjonalnością tak naprawdę, gdzie leży problem. Czy to po prostu negatywne zdanie bo to kolejna płatna opcja, czy jakiś smutek (ja musiałem się tego uczyć, a oni to teraz dają tak po prostu), czy może coś innego.

Zakładam, że nie ma takiej informacji w instrukcji - przez ten czas odkąd z Wami jestem nie napotkałem. Zachęcam do stworzenia takiego czegoś jeśli tylko masz ochotę, myślę, że jeśli tylko społeczność okaże się pomocna dla innych osób to na pewno znajdzie się sposób, aby Was docenić.

rumcajs Nie idźmy dalej tym tropem. Temat początkowego gracza pojawił się od wijas , więc zdania typu "Nie oszukujmy się, że to w ogóle chodzi o nowych graczy..." wydaje mi się, że jednak nie są na miejscu, choć rozumiem, że można także w ten sposób wyrażać swoje rozgoryczenie i złość.

Dziękuję za opinie dotyczącą włączenia w obecny pakiet.

Co do tematu świeżaka, to zależy od gracza moim zdaniem. Niektórym to będzie przeszkadzało, niektórym nie.

chyba ciebie nie zaskoczę, że właśnie w takiej sytuacji byłem. dostawałem ataki od takich graczy i nie wiedziałem, jak to się robi. w końcu zaczynałem bardziej ogarniać tą grę, pomogły bardziej doświadczone osoby w sojuszu i jakoś to poszło dalej. akurat miałem 7 lat przerwy i wróciłem rok temu i stosowałem na początku starą sztuczkę z przełączaniem kart w firefoxie, bo tak mi ktoś doradził ileś lat do tyłu.

to były czasy, kiedy nikt nie zakładał od razu, że ktoś oszukuje, tylko sami próbowaliśmy się dowiedzieć, jak to robić.

rumcajs też napisał coś sensownego, z czym się zgodzę. później wchodzi taki delikwent, który nie do końca wie co i jak, na serwer i widzimy takie coś

[Usunięto obraz zawierający wulgaryzmy]

wijas Dzięki za opinie. Rozumiem kwestie podejścia "nie dawajcie im tego czego my musieliśmy się tyle uczyć i na to zapracować" natomiast chciałbym również się od Was dowiedzieć czy faktycznie o to chodzi bo opisujemy to na wszelakie sposoby i krążymy wokół sensu sprawy. Ja chciałbym prosto z mostu od Was dostać feedback - czemu Was to boli? Jeśli przez to, że to kolejna płatna opcja to ok, ale zwykle za tym idzie coś więcej niż tylko to. Bo fakt, że jest płatna lub bezpłatna w moim odczuciu nie ma większego znaczenia na końcu.

--

Dzisiaj rano budząc się i myśląc na ten temat i nad tym co piszecie wpadła mi do głowy myśl, aby porównać funkcjonalność generatora fal/ataków do funkcjonalności listy grabieży. W pierwszym momencie pomyślałem sobie, że to przecież do siebie bardzo zbliżone jest, a jednak co to słyszę na temat listy grabieży to w przeważającej części pozytywny feedback moim zdaniem.
    Co o tym sądzicie?

I na koniec, dyskutując tutaj błagam Was, miejcie proszę w głowie, że ja z Wami nie chce walczyć na argumenty. Przerzucać się racjami i inne takie... . Mnie zależy na tym (tu się powtórzę), aby poznać prawdziwą przyczynę czemu się tak na ten temat wyrażacie - złość (bo kolejna płatna opcja), rozgoryczenie (bo ja się musiałem uczyć, a oni już nie muszą), zazdrość (bo teraz każdy będzie mógł takie fale wysłać a do tej pory to była już troszeczkę wyższa półka umiejętności gracza). Serio, tylko o to mi chodzi, ale z Waszymi opisami :)

Miłego dnia wszystkim życzę i czekam na Wasze odpowiedzi z niecierpliwością!

glacier.png

• Czy dane zestawione w tabelkach dotyczą wysyłania fal z przeglądarki w komputerze czy z telefonu?

Czy są różnice w skuteczności wsadzenia fal w 1 sek dla opcji w telefonie a w komputerze?

Czy jakośc połączenia internetowego w telefonie (WiFi, LTE) ma wpływ na skuteczność proponowanego generatora?