[Dyskusja] ​​Generator ataków

🔥 Vote your LOT2020 candidate 🔥
The voting phase ends, Sunday, March 1st at 23:59 GMT+1. ➡️ TO THE SURVEY ⬅️

• Jak dla mnie pomysł z tym generatorem to krok w złą stronę... Jak duży? Ciężko mi ocenić, lecz na pewno w złą stronę.

1) Rozpatrzmy samą mechanikę generatora (załóżmy że jest to opcja darmowa i dostępna dla wszystkich):
    Taki generator jest uproszczeniem gry. Upraszczanie gry powoduje w graczu odczucie, że jego końcowy sukces coraz mniej zależy od jego wiedzy, umiejętności czy doświadczenia. (nie mylić z ułatwianiem, jak np. bardziej przejrzysty interface itp)

2) Rozpatrzmy to jako dodatkową opcję płatną (pomijając mechanikę generatora)
    Wprowadzanie dodatkowych płatnych korzyści powoduje w graczu odczucie, że jego końcowy sukces coraz mniej zależy od jego wiedzy, umiejętności czy doświadczenia. (jeszcze bardziej niż uproszczanie gry)

W mojej opinii wprowadzenie tego nie przyciągnie dodatkowych graczy, a jedynie odstraszy istniejących. Ja rozumiem, że jakoś trzeba na siebie zarabiać, ale nie można przedobrzyć. W początkowej fazie zyski może nawet i wzrosną, ale długoterminowo spodziewałbym się raczej pogorszenia sytuacji niż poprawy.
    Ja osobiście uważam, że Travian nie jest grą pay2win, uważam również, że po wprowadzeniu generatora dalej taką grą nie będzie, ale że zbliża się w tym kierunku. Pogorszy to moje osobiste odczucia odnośnie tej gry (i zapewne wielu innych graczy) i będę się zastanawiał czy i kiedy gra zmieni się w pay2win.

Część ludzi będzie odnosić się neutralnie do tego pomysłu, część będzie skłonna zapłacić nawet spore pieniądze i z niego korzystać, a części się nie spodoba i porzuci grę... I tu rodzi się ważne pytanie. Ilu graczy powinno być na serwerze by gra była przyjemna? Czy jesteśmy ponad tą liczbą, czy już może nie? Najpierw część graczy porzuci grę bo uzna (słusznie lub nie), że idzie ona w złą stronę i warto poszukać innego tytułu, lub zająć się własnym życiem. Następnie ci co zostaną powiedzą że pustki na serwerze, nuda i im też się nie chce grać, a ostatni stwierdzą, że nie będą kupować złotych monet żeby bić się z natarami.

Czy wprowadzenie płatnego generatora to spowoduje... Może jeszcze nie, ale przybliży do tego. Travian jest grą masową i musi cieszyć się popularnością i tak jak wszystkie masowe gry jeżeli gra za bardzo zbliży się w kierunku pay2win to nastąpi lawinowe wyludnianie i odejdzie w zapomnienie.

• Pamiętam że kiedyś (dawno temu ale jednak) mozna było sobie wykupić bonus do ataku i bonus do obrony, tak jak bonusy do produkcji surowców. wtedy monet nie kupowałem i uważałem że coś takiego to jest pay2win.

ale z drugiej strony te +25% oznacza 25% większą armię, 25% szybsze postawienie drugiej osady...

nie rozumiem argumentu dotyczącego monet - jak komuś nie podoba się płacenie za wysyłanie fal (w końcu może robić to za darmo na inne sposoby) to niech wyłączy plusa i bonusy do produkcji surowców.

• Czy dane zestawione w tabelkach dotyczą wysyłania fal z przeglądarki w komputerze czy z telefonu?

Czy są różnice w skuteczności wsadzenia fal w 1 sek dla opcji w telefonie a w komputerze?

Czy jakośc połączenia internetowego w telefonie (WiFi, LTE) ma wpływ na skuteczność proponowanego generatora?

Sukces zależy wyłącznie od podanego wzoru.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Część ludzi będzie odnosić się neutralnie do tego pomysłu, część będzie skłonna zapłacić nawet spore pieniądze i z niego korzystać, a części się nie spodoba i porzuci grę... I tu rodzi się ważne pytanie. Ilu graczy powinno być na serwerze by gra była przyjemna? Czy jesteśmy ponad tą liczbą, czy już może nie? Najpierw część graczy porzuci grę bo uzna (słusznie lub nie), że idzie ona w złą stronę i warto poszukać innego tytułu, lub zająć się własnym życiem. Następnie ci co zostaną powiedzą że pustki na serwerze, nuda i im też się nie chce grać, a ostatni stwierdzą, że nie będą kupować złotych monet żeby bić się z natarami.

Czy wprowadzenie płatnego generatora to spowoduje... Może jeszcze nie, ale przybliży do tego. Travian jest grą masową i musi cieszyć się popularnością i tak jak wszystkie masowe gry jeżeli gra za bardzo zbliży się w kierunku pay2win to nastąpi lawinowe wyludnianie i odejdzie w zapomnienie.

Czoł(gi)em!

No spotkałem się z taką sytuacją w jednej z gier - twórcy wprowadzali "nowości", których większość gracze bardzo krytykowali, że są złe i żeby je wycofać. Na zerową reakcję ze strony Twórców (bynajniej nie na forum, bo tam z uporem podkreślali, żę to dobre rozwiązania) co trochę odchodziły spore grupy osób. W końcu serwer tak się przeludnił, że z ok 5000-6000 kont aktywnych po ok 1,5 roku takich poprawek zostało może z 1000 (z czego dobre 30% nieaktywnych). No i serwer zamknęli. Choć jeszcze rok wcześniej pojawiły się 3 serwery w innych domenach, gdzie było po 300-500 kont, z czego niemała ilość to starzy gracze, którzy chcieli zacząc sobie grę od nowa aby całośc zmian zobaczyć.

Aktualnie wprowadzane zmiany na Travianie zaczynają działać w tym kierunku - przynajmniej takie odniosłem wrażenie po wprowadzniu "nowego wyglądu" (gra zrobiła się nieco ponura, by nie rzec grobowa - bardziej ta kolorystyka pod thriller lub horror podchodzi) i teraz po lekturze tego wątku.

Moja taka sugestia na przyszłość: może warto wrzucić screeny proponowanych zmian z dużym w miarę dokładnym opisem i zrobić dyskusję, zamiast wprowadzać zmiany i słuchać niezadowolonychy głosów.

A wprowadzanie zmiany na tydzień przed zakończeniem serwera (MP na TS1) to już porażka - w takim wypadku trzeba było już dać dograć serwer do końca tak jak jest.

Mały opfftop:

Może warto uatrakcyjnić grę rozrzucając bardziej osady pod CUD i generując je losowo jak osady z planami. No i nie na starcie, ale np. w 25 dniu serwera.

Pozdrawiam

Skorpionik

"Cokolwiek robimy, róbmy to z klasą" - Freddie Mercury
    Doświadczenie bojowe:
    S7 vol1 (2007/2008) - GoT (winner)
    S2 vol2 (2008/2009) - =V= (winner)
    Travians (Travianer ver.EN) (2009-2012) - Polskie Tawerny
    TS4 (2013/2014) - KAT
    TS7 Urodzinowy (2013/2014) - DW
    TS2 x2 (2014/2015) - MS-13
    TS4 x2 (23.01.2017) - CSS/4Fun/...
    TX2 x2 EMŚ (12.06.2017 - 05.10.2017, domena TR) - PS B
    Final MŚ (15.11.2017 14:45 - 11.03.2018 15:26) - PS B

• ... To jest beznadzieja.
    Abstrahując od mechaniki kreatora fal. Czy ten przycisk musi być tutaj?
    Z opisu wynikałoby, że kreator aktywowany jest dożywotnio (do końca serwera, nie licząc przejęcia wioski) na każdą wioskę osobno. Czy nie można było tego przycisku umieścić w Miejscu Zbiórki, a nie żeby wyskakiwał przy każdym ataku? Mało tego, że przy ataku, przy zwiadzie i posiłkach również.
    Po co deffowcowi kreator fal? Ten przycisk umieszczony jest tak, że za każdym razem wysyłając posiłki czy zwiad (setki, czy tysiące razy w ciągu gry) jest szansa przypadkowo go kliknąć. Nie sprawdzałem tego, ale zakładam, że gra nie pyta o potwierdzenie tylko od razu zabiera 50 monet.. Próbując coś zrobić z telefonu na prawdę łatwo jest niechcący to kliknąć.
    Zakładając że ktoś kto to projektował nie pomyślał o przypadkowych kliknięciach i umieścił tu ten przycisk, na myśl nasuwają mi się jedynie niecenzuralne słowa. Zakładając, że o tym pomyślał, jeszcze bardziej niecenzuralne...

• ... To jest beznadzieja.
    Abstrahując od mechaniki kreatora fal. Czy ten przycisk musi być tutaj?
    Z opisu wynikałoby, że kreator aktywowany jest dożywotnio (do końca serwera, nie licząc przejęcia wioski) na każdą wioskę osobno. Czy nie można było tego przycisku umieścić w Miejscu Zbiórki, a nie żeby wyskakiwał przy każdym ataku? Mało tego, że przy ataku, przy zwiadzie i posiłkach również.
    Po co deffowcowi kreator fal? Ten przycisk umieszczony jest tak, że za każdym razem wysyłając posiłki czy zwiad (setki, czy tysiące razy w ciągu gry) jest szansa przypadkowo go kliknąć. Nie sprawdzałem tego, ale zakładam, że gra nie pyta o potwierdzenie tylko od razu zabiera 50 monet.. Próbując coś zrobić z telefonu na prawdę łatwo jest niechcący to kliknąć.
    Zakładając że ktoś kto to projektował nie pomyślał o przypadkowych kliknięciach i umieścił tu ten przycisk, na myśl nasuwają mi się jedynie niecenzuralne słowa. Zakładając, że o tym pomyślał, jeszcze bardziej niecenzuralne...

Dokładnie jakakolwiek aktywacja w takim miejscu gdzie bardzo latwo o przypadkowe klikniecie to naciagactwo,szczyt chamstwa i ciezkie ru.... graczy.Nikt mi nie wmowi,ze ktos z glupoty umiescil w takim miejscu.To juz nawet defowcy nie raz klikna pechowo ten syf.Jezeli nie ma potwierdzenia po kliknieciu to jest to ..... napisalbym dosadnie ale bana dostane

• Cześć,

Dziękuje za opinie!

Mamy świadomość, że to miejsce nie było najlepszym wyborem i wkrótce należy spodziewać się zmian w tym temacie.

Polskie serwery aktualizację wprowadzającą między innymi kreator fal miały jako jedne z ostatnich i jest to bardzo często powtarzający się komentarz wśród społeczności gry.

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

W przypadku, gdy ktoś kliknie przypadkowo w kreator fal i zostaną mu pobrane Złote Monety to proszę o kontakt za pomocą strony supportu i monety te zostaną zwrócone przez Plus Support.

Gwarantuje, że nikt tutaj nikogo nie chce naciągnąć na Złote Monety.

Pozdrawiam,

Glacier

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Czy po np. wprowadzeniu planów na ts2 ten generator podobnie jak zkt będzie taniej, chętnie przetestowałbym, ale co innego zapłacić na początku, a co innego dla testu na kilka dni przed wejściem planów?

W sumie to nawet nie jestem pewny czy jeszcze zkt tanieje przed końcem serwerów, ale kiedyś tak było.

Sam przycisk aktywacji tragicznie usytuowany, mam nadzieję, że wymaga dodatkowego potwierdzenia.

• Czy po np. wprowadzeniu planów na ts2 ten generator podobnie jak zkt będzie taniej, chętnie przetestowałbym, ale co innego zapłacić na początku, a co innego dla testu na kilka dni przed wejściem planów?

W sumie to nawet nie jestem pewny czy jeszcze zkt tanieje przed końcem serwerów, ale kiedyś tak było.

Sam przycisk aktywacji tragicznie usytuowany, mam nadzieję, że wymaga dodatkowego potwierdzenia.

Niestety nie wymaga dodatkowego potwierdzenia w tej chwili, dlatego w przypadku kliknięcia w przycisk przypadkowo - proszę o kontakt. Złote Monety zostaną zwrócone.

Koszt kreatora fal w odróżnieniu od Złotego Klubu nie jest zależny od momentu serwera, w którym się go kupuje, jego koszt zawsze wynosi tyle samo, czyli 50 Złotych Monet.

glacier.png

• Uważam, że jest to dobry ruch ze strony TT.

Wszystko co pozwala zaoszczędzić czas jest z korzyścią dla gracza.

Plusem na pewno będzie to, że wyeliminuje to podejrzana skierowane ku graczom którym udawało się wysyłać ataki złożone z kilku fal w sekundzie, co za tym idzie zminimalizuje się mocno liczba banów i kar, za używanie skryptów czy też domniemane ich używanie.

Dla większości będzie to już normalny element gry, a nie abstrakcja.

Każdy z Nas powinien docenić takie usprawnienia jak trakty, lg czy teraz generator fal. Nie sądzę że ktokolwiek chciałby wrócić do tego co było, a wręcz jestem pewien że każdy kto zaczynał w 2006 jak i ja chciałby mieć takie możliwości od samego początku istnienia tej gry.

Dzięki temu bardzo możliwe, że w grze pozostałoby więcej graczy, a nie przeciwnie.

Jedna ważna kwestia to taka, że faktycznie jeśli TT chce wyjść na przeciwko graczom powinno dodać to do pakietu zkt, a nie proponować jako odrębną usługę.

Większość wie jak zbudować fale w jednej sekundzie nie płacąc za to i ta większość uzna to za ewidentne naciąganie ludzi.

Jednak oczywistym jest że spore grono osób, nowych graczy czy też takich którzy nie będą chcieli działać na starych zasadach zdecyduje się na taki zakup co przełoży się na zyski w firmie, o które przecież chodzi.

Pytanie jak firma to widzi i jak jej się to bardziej opłaci? Prognostyk jest taki, że właśnie jako odrębna część, dodatkowy pakiet usług.

• Jak dla mnie generator ma za dużą szansę na idealną falę. Teraz będą latać same idealne fale. Dla mnie zawsze największe emocje były czy uda się wbić klina czy nie... Teraz element klinowania odejdzie w zapomnienie :(

• Generator fal super że został wprowadzony, ale wymaga poprawy. Wysłanie nim 4 fal 19+1 zajmuje zbyt dużo czasu. W powszechnie stosowany, sposób wavebuilder robi się to o wiele szybciej.

Plusem jest możliwość stosowania na telefoni,. gdzie mało kto ogarniał wysyłanie fal.

• Generator fal super że został wprowadzony, ale wymaga poprawy. Wysłanie nim 4 fal 19+1 zajmuje zbyt dużo czasu. W powszechnie stosowany, sposób wavebuilder robi się to o wiele szybciej.

Plusem jest możliwość stosowania na telefoni,. gdzie mało kto ogarniał wysyłanie fal.

Co sprawiało Ci największe problemy, że wysłanie nim 4 fal 19+1 zajęło Ci zbyt dużo czasu?

glacier.png

• Moje Tak brzmi jak Nie. 2006r nie wiedziales ze w 2020 bedzie generator fal,a w 2007r grajac ze mna na serwerze nie wiedziales ze w 2020 skomentuje Twoj post. Głównie ta niewiedza i odrobina znudzenia powtarzanymi schematami, deprymuje Nas ku nowościom - dlatego jestem na Tak.Pomysł świetny, ale chcę żeby był płatny oddzielnie.

Ktoś w tym wątku napisał że grał w jakąś grę itd i że nowości dobiły twórców. Lubie nowości, lubię traviana, ale 50% pomysłów wprowadzanych to szukanie kasy od graczy lub nie rozumienie potrzeb odbiorcy usługi czyli Nas.

• Moje Tak brzmi jak Nie. 2006r nie wiedziales ze w 2020 bedzie generator fal,a w 2007r grajac ze mna na serwerze nie wiedziales ze w 2020 skomentuje Twoj post. Głównie ta niewiedza i odrobina znudzenia powtarzanymi schematami, deprymuje Nas ku nowościom - dlatego jestem na Tak.Pomysł świetny, ale chcę żeby był płatny oddzielnie.

Ktoś w tym wątku napisał że grał w jakąś grę itd i że nowości dobiły twórców. Lubie nowości, lubię traviana, ale 50% pomysłów wprowadzanych to szukanie kasy od graczy lub nie rozumienie potrzeb odbiorcy usługi czyli Nas.

Myślę, że 🗳️ ANKIETA: Nowy UI i budynki poszczególnych nacji to dobry ruch, który pozwoli Ci przekazać Twoje potrzeby bezpośrednio do centrali gry.

Ja również bardzo chętnie wysłucham Twoich potrzeb. Często (niestety) spotykam się z wyrażeniem niezadowolenia z obecnego stanu jednak bez argumentacji czy pomysłów na przyszłość od osoby, który wyraża to niezadowolenie. Oczywiście nie ma w tym nic złego, natomiast szansa, że sprostamy wymaganiom czy oczekiwaniom kogokolwiek kiedy sama ta osoba nie wie czego chce - powiedzmy sobie szczerze - nie będzie łatwe ani szybkie.

glacier.png

• Co sprawiało Ci największe problemy, że wysłanie nim 4 fal 19+1 zajęło Ci zbyt dużo czasu?

Konieczność wpisywania za każdym razem ilości wojska - powinno być można dodać 4 fale na raz lub powinien podpowiadać ilość jednostek taką jak poprzednia fala.

2999590800c.png

Post was edited 1 time, last by jank2 ().

• Konieczność wpisywania za każdym razem ilości wojska - jak wysyłam to samo powinno być można dodać 4 fale na raz lub powinien podpowiadać ilość jednostek taką jak poprzednia fala.

Dziękuję! Przekażę Twoją sugestie.

glacier.png