Kniha moudrosti – 1. díl – Sousedé ztrácejí trpělivost

🔥 Travian: Shadow Empires 🔥 Open Beta Starts soon!
Check out the new version of the Annual Special before anybody else by registering to the Open Beta Gameworld.

You will be able to register in

➡️ here ⬅️
 • Zloděj byl velice zkušený. Několik dní sledoval svůj cíl a plánoval, jak se nepozorovaně dostat na toto zabezpečené místo. Teď již byl vevnitř a potichu čekal, až odejde i poslední návštěvník. Pak si vezme to, pro co sem přišel. Nevadilo mu čekat bez sebemenšího pohybu. Byl jedním z nejlépe placených zlodějů v říši právě proto, že přijímal jen nejriskantnější a nejnáročnější úkoly. Na tento způsob práce byl zvyklý. Během čekání se bavil tím, že přemýšlel, co bylo vlastně tak hodnotného na tom starém svitku textů, který měl z knihovny ukrást, a proč je za něj jeho klient ochoten zaplatit tolik peněz.

 • Book_of_Wisdom_Crop.png


  „Jak dlouho ještě s těmi sousedy vydržíme? Ano, žili jsme společně. Ano, byl to docela poklidný život. Ale naše trpělivost má také své hranice. Všimli jste si? U souseda je tráva vždy zelenější. A natřeli hraniční sloupky špatně. Co nás naši předkové učili? Nejprve je potřeba udělat černý pruh a až poté bílý. A jak to natřeli naši sousedé? Nejdřív bílý a potom černý pruh! To je jedno, že to potom vypadá úplně stejně, když už víte, že to udělali obráceně! Je čas ukázat jim, čí tradice jsou lepší. A kdo je nejsilnější na světě.“


  Tohle byly už nějakou dobu typické rozhovory v každé krčmě v každé vesnici. A každý dobrý velitel moc dobře věděl, co znamenají. Čas vyměřený starověké říši se blížil ke konci – za rohem byla válka. A jako kdyby toho nebylo málo, nové velmoci z jihu a východu – Egypťané a Hunové – den po dni neustále útočily na území původních obyvatel. Na území, kde tři staré národy žily odnepaměti. V předcházejících letech poskytovala úrodná půda hojnost obilí, v kamení bylo více železa než kdy předtím, hliněné doly byly plné dělníků dobývajících stavební materiál, a stromy v lesích byly nejmohutnější v historii. Vesničané získávali suroviny pětkrát rychleji než dříve, což mělo vliv i na všechny další oblasti života. A samozřejmě i na smýšlení lidí. Vojenské jednotky, které dostávaly ty nejlepší zásoby, cestovaly rychleji. Armády byly silnější a bitva o divy světa se blížila závratnou rychlostí.


  Zbývala jen jedna nezodpovězená otázka, kterou chtěl každý vyřešit: Kdo se stane jediným vládcem těchto zemí?

  Odpověď na tuto otázku ale nebyla jednoduchá. Tři národy vedle sebe žily už příliš dlouho. Znali jsme navzájem svá tajemství, odhalili jsme síly i slabosti našich sousedů, stejně jako oni odhalili ty naše. Abychom zvítězili v této nelítostné bitvě, potřebovali jsme něco navíc. Něco nového, o čem naši sousedé ještě nevěděli. Nebo... něco opravdu starého, co už bylo dávno zapomenuto. A na celém světě existuje jen jedno jediné místo, kde můžeme tyto vědomosti nalézt. Místo, které bylo během všech těch válečných příprav zcela zapomenuto.

  Stará knihovna.


  Úkol: Najdi zloděje


  Na základě anonymní zprávy vpadl pretoriánský strážce do jednoho domu, aby zatkl známého zloděje. Strážce nevěděl, jak dotyčný zloděj vypadá, ale věděl, že jeho jméno je Titus a že je v domě. Když strážce vtrhl do domu, narazil tam na čtyři lidi. Bez sebemenšího zaváhání a bez jakékoli komunikace strážce okamžitě zatkl jednoho z nich. Jak věděl, že zlodějem je právě ta osoba, kterou zatkl?


  Tip: Víme, že zlodějovo jméno je Titus a že určitě byl jedním ze čtyř lidí v domě.

 • Obecné informace o soutěži:


  Začátek soutěže:

  20. ledna 2020 v 10:00 (GMT+1)

  Konec soutěže:

  27. ledna 2020 v 10:00 (GMT+1)

  Vyhlášení vítězů po:

  28. ledna 2020

  Vyhodnocení vítězů:

  Šest náhodně vybraných výherců ze všech správných odpovědí.

  Ceny:

  50 zlatých x 6 vítězů

  Zlaté platí pro:

  CZ

  Platnost voucherů:

  31. prosince 2020

  Podmínky pro účast v soutěži:

  U odpovědi na hádanku uveďte také svůj nick a server, na kterém hrajete. Každý hráč se smí zúčastnit soutěže pouze v jedné komunitě.


 • Za předpokladu, že ten dům byla knihovna, tak ho poznal, protože nebyl oblečený jako pracovník knihovny a nikdo jiný tam už neměl být.


  MámaMáRaka

  CZ1

 • Strážce poznal zloděje podle národnosti. Jakožto Titus byl říman, kdežto jeho společnost byla smíšená.

  Pokud jsem se netrefil, aspoň se mi nesmějte :D


  marekmp4

  server czsk1

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg