Mit ronthattam el? Kicsinálnak

🔥 Vote your LOT2020 candidate 🔥
The voting phase ends, Sunday, March 1st at 23:59 GMT+1. ➡️ TO THE SURVEY ⬅️

• Üdv emberek!

Az "új" Speed 3x szerveren, 12:00-kor indult a szerver, este 22:00-kor regisztráltam be, vettem aranyat is, szinte mindent arannyal húztam fel mindent, éjszaka is atkívkodtam, második napon már katonákat gyártottam. Kezdővédelem lejártakor volt 2 falum(alap főfalu +15 búszás 2 mezőre.) A főfalumban közel 400 buzi, 200+ lándzsás, rengeteg befogott állat de aztán nekemestek..... valami francia csávó folyamatosan támad, a második falum meg is szűnt. Mozdulni nem tudok jelenleg. Nem hisztizek, kezdő vagyok, oké van ilyen. A kérdés hogy mit ronthattam el? Mit kellett volna másképp csinálni?

• Szia! Mielőtt falut alapítasz, érdemes körülnézni, hogy milyen "szomszédságot" választasz. Különösen érzékeny terület mások főfalujának közvetlen környéke, és ha egy aktív támadó arcába költözöl, akkor jó eséllyel valamelyikőtöknek menni kell. Kezdőként inkább a peremvidékre való költözést (peldául 90|90 felett) javaslom, ha nem egy erősebb klánnal indulsz, ott kvázi békés a játék... Farmolás ellen az elején inkább rejtekhellyel védekezz, a katona egyelőre még drága, és ha nem rabolsz vele aktívan, akkor hátráltathat a fejlődésben.

• Szia! Mielőtt falut alapítasz, érdemes körülnézni, hogy milyen "szomszédságot" választasz. Különösen érzékeny terület mások főfalujának közvetlen környéke, és ha egy aktív támadó arcába költözöl, akkor jó eséllyel valamelyikőtöknek menni kell. Kezdőként inkább a peremvidékre való költözést (peldául 90|90 felett) javaslom, ha nem egy erősebb klánnal indulsz, ott kvázi békés a játék... Farmolás ellen az elején inkább rejtekhellyel védekezz, a katona egyelőre még drága, és ha nem rabolsz vele aktívan, akkor hátráltathat a fejlődésben.

Nicsak csak ne adsz tanácsokat? Hú a mindenit még elérzékenyülők a végén.:D

A Legveszélyesebb ember az aki:
    Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Félre értés ne essen én mélységesen tisztelem a GOLDosokat mint játékosokat. Én is azt mondom, hogy szerintem jelenleg játéktudásilag ők a legjobbak. Én meg elég gyenge játékos vagyok ezt is elismerem. Inkább szórakozás szintjén van meg bennem ez a játék és nem úgy ahogy azt játszani kelljen. A GOLDosok közül én pár játékost mint ember nem szeretem mert kegyetlennek tartom őket és nem mint játékos hanem mint ember. Persze van akiket nagyon szeretek közülük. Például Linát és Andrist. Iszonyat sokat segítettek nekem és emberileg is nagyon nagyon rendes emberek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bokszit a vezért nagyon jó vezérnek tartom de bocsi összinte leszek mint ember kiráz tőle a hideg::( Egyáltalán van barátod Bokszi?::( Mert amilyen természeted van brrr.::( Hú a hideg futkos a hátamon:::(

Baddy minden elismerésem ahova mentek mindenhol nyertek.:::) Nem segítenétek.:::) Büszkeség ide tanítsatok mentorra van szükségem.:::( Én is szeretnék már végre jó lenni.::(

Ahhoz minek kell ész érv, hogy megnyerték a szervert?::( Multi accok? Nyílván a szerveren levő Mh meg zárolta volna Baddyékat. Én nem hiszem, hogy multiztak. Irigység a köbön savanyú a szőlő...

A GOLD egyáltalán nem gyenge szervereken szokott nyerni. Irigyek de sokan vagytok.::D Én láttam nemzetközin is a GOLDot mert mostanában én ott játszok a külföldieken.::)

Amnézia... :item15:

We are the madmen of the jungle dare to challenge

A fanokat megkajáztathatod azzal, hogy mekkora kegyetlen gyerek vagy te, de ne játszd meg magad, egy senki vagy, egy senki voltál, és egy senkinek is maradsz csak meg...

• Mert nem mindenki anyázásra használja a fórumot, mint te, csabi...

Témaindítónak még valami: klánok. Jogos, hogy klánnélküliként az ember gyorsan farmlistára kerülhet, ezért érdemes csatlakozni valamelyik csapathoz. A probléma ezzel viszont az, hogy a jobb klánok már összeszokott csapatként érkeznek, ahova jó eséllyel nincs tagfelvétel. Van jó pár klán, ami felvesz válogatás nélkül kezdőket, ezek viszont gyakran a "farmklán" kategóriába esnek, tehát tele vannak inaktív tagokkal, akiket már a fél szerver farmol. MIelőtt klánt választasz, érdemes megnézni a statisztikákat és a heti top 10-et klán kategóriában, hogy melyik csapat fejlődik, hol vannak több falus játékosok (jelenleg speeden egy aktív játékosnak már bőven 3 faluja van). Ha egy klán sokkal le van maradva a többitől, akkor az valószínűleg saját magát sem tudja megvédeni, nemhogy Téged.

• Elôször is egy jótanács és talán ez a legfontosabb :
    Jono77 tanácsait semmiképp ne fogadd meg, hiszen maga sem tudja sokkal jobban.
    (már törölt is)

Mi, (régi motorosok, klánhovatartozástól függetlenül) szeretünk sopánkodni, hogy egyre kevesebb játékos van egy szerveren... (én még emlékszem az elsô speedre, ahol közel 30 ezer reg volt).
    Viszont mi magunk (nem Csabi, nem a Gold a mumus, hanem úgy általában minden tapasztaltabb játékos) lehetetlenítjük el az újak játékát.
    Szanaszét farmoljuk (nyílván, hiszen mi is fejlôdni akarunk, lehetôleg jobban, gyorsabban, effektívebben mint a többiek), aztán ha szerencsétlen kisakkozik 3 telepest a támadások között ügyesen, végre települ, de nem tudta, hogy oda nem kellett volna, nagyon hamar elfog tünni a 2. faluja is.

Teljesen mindegy milyen klánba kerül be, ( a jobb, összeszokott, tapasztalt tagok közé úgysem fog, mert kiröhögik a jelentkezését is) a játék elsô napjaiban senki nem fogja megvédeni. Ha pedig az elsô napokat nem éli túl és elmegy a kedve az egésztôl akkor nincs mirôl beszélni.

phobia:
    - építs búvóhelyet, lehetôleg annyit, hogy lefdedje a rak/magtár kapacitását.
    - ha a támadók nem visznek semit, egy idô után nem mászkáltatják a csapataikat üresjáratokra.
    - ne hagyj a faludban katonákat, telepeseket. (Ha mindíg lecsapnak párat, képesek már csak a támadópontokért is visszajárni)
    - sétáltasd ôket, ha nincs seregmentésed. Ha tudod, hogy 3 órahosszát nem tudsz belépni, (és esetleg nincs senki, akihez elküldheted ôket) akkor zavard a bakákat egy legalább 1,5 órás útra, esetleg egy nagyon pici népességû farmra, vagy akár pici natarfalura.
    - aztán pedig tényleg telepedj ki valahová a térkép pereme felé, ahol nyugodtan tanulgathatod a játékot. Itt pedig érdemes körülnézni, nehogy beleülj egy nagyobb klán területének kellôs közepébe.
    - termelj elég nyersanyot, hiszen hiába gyártasz egységeket, ha egyszer levágják nem lesz mibôl újraépíteni a csapatot.
    - keress klánt magadnak, lehetôleg olyat, aminek a tagjai a közeledben vannak.

Jó játék ez, csak próbálkozz :)
    Ne búslakodj, mi is elkezdtük anno valahol...

• Aha igen juno77 törölt de csak azért mert Germán accal nem tud védőzni a barátjának...

Amúgy meg nem is akarok tanácsot adni senki nek se.

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Aha igen juno77 törölt de csak azért mert Germán accal nem tud védőzni a barátjának...

Amúgy meg nem is akarok tanácsot adni senki nek se.

Szomorú. Pedig a 10 év tapasztalatodat használthatnád anyázáson kívül arra is, hogy a kezdőket segíted értelmes hozzászólásokkal. Talán a jövő generációja nem a Travian udvari bolondjaként ismerne meg.

• Szomorú. Pedig a 10 év tapasztalatodat használthatnád anyázáson kívül arra is, hogy a kezdőket segíted értelmes hozzászólásokkal. Talán a jövő generációja nem a Travian udvari bolondjaként ismerne meg.

Ne szekáld már, itt még semmi rosszat nem írt..

• Alkimista nem arról van szó, hogy nem lenne kedvem segíteni szívesen hanem hiába segítenék nem sok értelme lenne.Mivel nem sok kezdő van így ő is pont olyan magányos farkas lenne mint én. Farm klánba meg nem tanácsolom, hogy lépjen be,ami meg valamire való klán itt jelenleg hát azok külsősöket nem vesznek be már. Hiszem egységesen mennek a szerverekre.

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Aki írta hogy rejtekhely stb. Köszi, ezt tudom de amikor néhány órán belül 90+ támadás. Katapultokkal.... rejtekhely csapda nem sokat ér.

Juno, mi a baj a speeddel?

• Aki írta hogy rejtekhely stb. Köszi, ezt tudom de amikor néhány órán belül 90+ támadás. Katapultokkal.... rejtekhely csapda nem sokat ér.

Az a baj a speedel, hogy sok ott a nagyon régi és jó játékos aki hamar olyan accot villant ami ellen esélyed sincsen. Gyors szerver és csak kapkodod a fejed és máris törpének érzed magad az óriások között.Nem beszélve róla éjjel nappal kockulni kell. Vagy kell 2-3 acctárs, hogy az accod 24 órába védve legyen.Kata ellen meg valóban nagyon aktív klán tagság szükséges ahol a klántársak bevédenek.

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

Esetleg még egy dolgot érdemes lehet megpróbálni, ami például ellenem működni szokott: írj egy intelligens, normális levelet a támadónak. Én beleírnám, hogy kezdő vagy, most tanulod a játékot, próbáljatok megegyezni, hogy hogyan tudnátok megoldani a problémát katapultok nélkül, sőt tanácsot is kérhetsz tőle, hogyan lehetnél versenyképesebb például a következő szervereden. Ahogy Juno mondta, kevés a kezdő akinek halljuk a hangját, ezért a segélykérésre inkább segítőkészen, kedvesen reagál a profik többsége. Benne van az is persze, hogy egy olyan játékost kaptál, akinek a nyersanyagod meg a rombolás fontosabb, mint egy játékos megtartása az amúgy is játékosban gyér szerveren, de abban bízom, hogy ebből lesz kevesebb.

• Az a baj, hogy szegénykémet elég rossz helyre dobta a gép.. aztán elolvasott mindenféle útmutatót, játékleírást, anyámkínját... amik (mint tudjuk) nagyjából ugy baromságok ahogy vannak. Aztán egy szép nagy klán kellôs közepében, mint kezdô germán (amúgy regélésnél azt írja ki, hogy ha nincs sok idôd játszani válaszd a germán népet... nos, a germán a idôigényesebb és pénzéhesebb népség) szépen rátelepedett a startja mellett egy 15 búzásra.

Ismerjük a sztorit... találkoztunk már ilyennel, valljuk be, hogy mindannyian kikatáznánk a 7x7-ünkbôl, de még annak a közelébôl is. (Ez persze nincs benne a játékleírásban, mert iratlan törvény :D )
    De már megoldottuk a problémát, kapott a srác egy másik kis, nyugis, kezdôreget egy lassú szerveren ;)

• Az a baj, hogy szegénykémet elég rossz helyre dobta a gép.. aztán elolvasott mindenféle útmutatót, játékleírást, anyámkínját... amik (mint tudjuk) nagyjából ugy baromságok ahogy vannak. Aztán egy szép nagy klán kellôs közepében, mint kezdô germán (amúgy regélésnél azt írja ki, hogy ha nincs sok idôd játszani válaszd a germán népet... nos, a germán a idôigényesebb és pénzéhesebb népség) szépen rátelepedett a startja mellett egy 15 búzásra.

Ismerjük a sztorit... találkoztunk már ilyennel, valljuk be, hogy mindannyian kikatáznánk a 7x7-ünkbôl, de még annak a közelébôl is. (Ez persze nincs benne a játékleírásban, mert iratlan törvény :D )
    De már megoldottuk a problémát, kapott a srác egy másik kis, nyugis, kezdôreget egy lassú szerveren ;)

Joys The real. bocsi de te ne szóljál meg engem. Olyan klánokba voltam mint a dicsők, a POT, HEF Szkiták, Ragadozok vagy Gaia-F. Szóval bocsi de amióta van Travi azóta játszok. Te lennél tapasztalt? Hm viccnek is rossz..

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Csabikám, életem... ki a rézfánfülyölô, fakukijú, szépen hegedülô frászfene szólt hozzád ?

Én nagyjából elég nagy magasságból teszek ezekre a szájkartékra, ezért nem jegyez a fórum nálam annyi hozzászólást. Így csak annyit tennék, hozzá a hatalmas, rég elfeledett klánjaidhoz, hogy a felsoroltakban, összességében nem játszhattál szokásodhoz híven 3 napnál többet. Pontosítok...soha nem játszottál, beregélsz, trollkodsz egy sort, írkálsz ide-oda, aztán törölsz.

De azért én majd idén is jelöllek a legenda címre. Pusszantás ;)

• Csabikám, életem... ki a rézfánfülyölô, fakukijú, szépen hegedülô frászfene szólt hozzád ?

Én nagyjából elég nagy magasságból teszek ezekre a szájkartékra, ezért nem jegyez a fórum nálam annyi hozzászólást. Így csak annyit tennék, hozzá a hatalmas, rég elfeledett klánjaidhoz, hogy a felsoroltakban, összességében nem játszhattál szokásodhoz híven 3 napnál többet. Pontosítok...soha nem játszottál, beregélsz, trollkodsz egy sort, írkálsz ide-oda, aztán törölsz.

De azért én majd idén is jelöllek a legenda címre. Pusszantás ;)

Hát több szervert végig nyomtam mint te édes ccia bogár. Hangemberke vagy semmi több.:)

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)