🗳️ ANKIETA: Nowe światy gry

• Te cwan... to chyba tzw. mania wielkości. szukanie rekordów czy coś w podobie. Dlaczego...ilość graczy doświadczonych oraz pokaźne wydobycie zm sprawiają ze dużo takich graczy na każdym a tych nowych zniechęca się do gry.

Travian szuka nowych graczy czy bazuje na starych wygach?

Ludzie którzy uczestniczą w Legends on Tour myślą tylko o obecnych graczach czy tez przyszłych?

2 dodatkowe nacje testujemy 2lata a zmiany typu system konfederacji itp wprowadzamy po 6 mies lub szybciej??

Jestem ciekaw jaka jest polityka traviana, na co kładą nacisk poza kontaktem z niektórymi graczami poprzez Legends,Ambassador i filmy?

• Odpowiedzcie sobie na pytanie, dlaczego są jeszcze ludzie, którzy chcą grać w traviana?

Emerytura (Czas na herbatkę)

Post was edited 2 times, last by Cris7 ().

• Odpowiedzcie sobie na pytanie, dlaczego są jeszcze ludzie, którzy chcą grać w traviana?

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy wolisz jednak poczekać na odpowiedzi innych osób?

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Aby nie rozczarować nowych graczy, powinni natychmiast poinformować ich o:

Kto bawi się złotem, może ukończyć konstrukcje / badania w dowolnym momencie;

Złoci gracze mogą tworzyć postaci niezależne i wybierać zasoby, których potrzebują;

Kto bawi się złotem, może magicznie przekształcić dowolny surowiec w zboże i nakarmić więcej żołnierzy;

Każdy, kto gra złotem, może automatycznie wycofać żołnierzy, których ma w wiosce, kiedy zostanie zaatakowany;

I pozamiatane...

Niech pomysla o wstawieniu reklam do gry i kompletnie usuna monety.

• Fajny ten post ale powiedz szczerze wierzysz że cwaniaczki multowo-peefowe odpuszczą jakiś serw ?? ;)

Oni są niczym huba na drzewie albo jak stonka na ziemniaku po objedzeniu jednej rosliny ( czyt serwa) przerzutka na drugi do momentu straty offa czy offowki albo stolki

Taka travianowa szarańcza ;(;(

dawać tu velgarra!!!

ostro mnie namawiał abym z nim zagrał na s10, a teraz czaty tworzy i zbiera ekipy na kolejne serwery

• Z tego co kojarze to kazda zmiana poczawszy od mechaniki gry po wyglad budynków a kończąc nawet na tym forum to porażka :D Tak jak ktos pisal sa serwery .com i jak ktos chce pograc z innymi to moze zawsze sobie tam isc ;)

• ogólnie to ja bym pomyślał nad promocją dla nowych graczy np. po przez youtube, już nie mówię o zrobieniu reklamy itd. ale np. zapłacić jakiemuś dość popularnemu game streamerowi, który zacznie grać i promować traviana u siebie na kanale, jednocześnie pokazując nowym osobom podstawową mechanikę gry i wytłumaczy o co po krótsze chodzi. to taka jedynie moja myśl jeśli chodzi o promocję gry ;)

Ewentualnie Travian mógłby sam zacząć nagrywać na youtube jakieś poradniki, newsy ze światów gry itd. cokolwiek byle by tylko był gdzieś widoczny

fc367393dbdb4.jpg

Post was edited 1 time, last by Tyrus ().

• 1. Reklama - pamiętam ze i w necie widywałem reklamy, teraz nie widzę. Reklama napędza chętnych ale tez na pewno kosztuje

2. Rodzaj serwera - serwery x2 lub x3 są bardzo szybkie, a zmiany w PT i pochodne Nowego Balansu sprzyjają szybkim atakom. Ja bym zainwestował w wolniejsze serwery gdzie jeśli ćwiartka mapy jest w jednej koalicji - często tak bywa - daje komfort przespanej nocy (serwer x1) itp

3. Artefakty/Push - gracze doświadczeni wiedza jak wykorzystać moc artefaktów, nowi się uczą ale czy na pewno?? Widziałem takie serwery na których 1czy 2 nowych korzystało z artefaktu a reszta?? Płaciła składki Push! Wchodzimy na serwer, staramy się i dołączamy do zgranego sojuszu i ... 2razy dziennie Push. Pytałem ostatnio swieżaków jak oni oceniają grę - prawie wszyscy narzekali ze nie maja realnej możliwości na otrzymanie artefaktu, muszą codziennie słać własne surowce aby ktoś inny budował za ich surowce offa, nie wiele się uczą jako ze ciężko aby doświadczony gracz np udzielał wskazówek czy sittowal takie konta aktywnie, chwalą możliwość kontaktu na skype i innych komunikatorach z innymi graczami.

4. Nowe Nacje (Egipt - Hunowie) - to jest realna szansa na nowych graczy, fajna reklama, nowy balans przy grze w 5nacji. Na pewno byłoby ciekawiej i w moim odczuciu przy rozreklamowaniu niedużym możne przyciągnąć więcej graczy. W poprzednim roku pożegnałem 2 moich znajomych ze względu na nudne już granie 3nacjami oraz zbyt mocny nacisk na grę z dużą ilością zm

5.ZM = Szybkie granie - trzeba być prawie non stop online (gracze dobierają się często w pary,3ki,4ki). Travian traci dodatkowe konta oraz kase jako ze na 1 koncie przy grze w większym gronie zużywamy mniej monet (na 1 uczestnika) niż na koncie prowadzonym przez 1 gracza. Tracą tez nowi gracze - konto z większa ilością graczy może praktycznie non stop grabić i się rozwijać itd a swiezak może zostać zmuszony do oddania osad,zostania farma i zniechęcenia do gry

Warto zastanowić się jak wyglądałby świat traviana: Bez Pushy? Z ograniczona ilością ZM do kupienia przez gracza? Świat z 5 nacjami?

• 3. Artefakty/Push - gracze doświadczeni wiedza jak wykorzystać moc artefaktów, nowi się uczą ale czy na pewno?? Widziałem takie serwery na których 1czy 2 nowych korzystało z artefaktu a reszta?? Płaciła składki Push! Wchodzimy na serwer, staramy się i dołączamy do zgranego sojuszu i ... 2razy dziennie Push. Pytałem ostatnio swieżaków jak oni oceniają grę - prawie wszyscy narzekali ze nie maja realnej możliwości na otrzymanie artefaktu, muszą codziennie słać własne surowce aby ktoś inny budował za ich surowce offa, nie wiele się uczą jako ze ciężko aby doświadczony gracz np udzielał wskazówek czy sittowal takie konta aktywnie, chwalą możliwość kontaktu na skype i innych komunikatorach z innymi graczami.

wiesz jaka jest prawda z nowymi? nie jest aktywny na czacie sojuszu; na skype nie wejdzie, bo nie; chcieliby artefakt a później robi się więcej z tym problemów z jego wykorzystaniem, bo to wynika z ich małej aktywności. gdyby każdy gracz aktywny miał sittować mało doświadczonemu, to by się zrobiło jedno wielkie przedszkole. sam nie jestem dobrym graczem, ale nie mam siły sprzeczać się z początkującym offowcem, który uparcie twierdzi, że off stoliczny niczym się nie różni od offa zrobionego na offówce.

oczywiście mówię o większości początkujących, wśród których znajdziemy też takich, którzy z pokorą będą chcieli się czegoś z tej gry nauczyć.

co do pushy, to jest to działania na rzecz sojuszu a nie mus, zawarty w regulaminie gry.

5.ZM = Szybkie granie - trzeba być prawie non stop online (gracze dobierają się często w pary,3ki,4ki). Travian traci dodatkowe konta oraz kase jako ze na 1 koncie przy grze w większym gronie zużywamy mniej monet (na 1 uczestnika) niż na koncie prowadzonym przez 1 gracza. Tracą tez nowi gracze - konto z większa ilością graczy może praktycznie non stop grabić i się rozwijać itd a swiezak może zostać zmuszony do oddania osad,zostania farma i zniechęcenia do gry

gra ma ograniczony czas trwania serwera. jak ktoś jest na koncie cały czas, to otrzymuje w pewnym momencie korzyść. za monety nie ominiesz jednego, czyli czasu potrzebnego na produkcje wojska.

2. Rodzaj serwera - serwery x2 lub x3 są bardzo szybkie, a zmiany w PT i pochodne Nowego Balansu sprzyjają szybkim atakom. Ja bym zainwestował w wolniejsze serwery gdzie jeśli ćwiartka mapy jest w jednej koalicji - często tak bywa - daje komfort przespanej nocy (serwer x1) itp

akurat serwer x2 nie jest wcale szybki. co do przespanej nocy, to może wprowadzać rozejmy między 22 a 6 rano? jedni są aktywni w nocy, inni w dzień, normalna kolej rzeczy. dlaczego mamy robić pod górkę osobom, które grają nocami?

• wiesz jaka jest prawda z nowymi? nie jest aktywny na czacie sojuszu; na skype nie wejdzie, bo nie; chcieliby artefakt a później robi się więcej z tym problemów z jego wykorzystaniem, bo to wynika z ich małej aktywności. gdyby każdy gracz aktywny miał sittować mało doświadczonemu, to by się zrobiło jedno wielkie przedszkole. sam nie jestem dobrym graczem, ale nie mam siły sprzeczać się z początkującym offowcem, który uparcie twierdzi, że off stoliczny niczym się nie różni od offa zrobionego na offówce.

oczywiście mówię o większości początkujących, wśród których znajdziemy też takich, którzy z pokorą będą chcieli się czegoś z tej gry nauczyć.

co do pushy, to jest to działania na rzecz sojuszu a nie mus, zawarty w regulaminie gry.

gra ma ograniczony czas trwania serwera. jak ktoś jest na koncie cały czas, to otrzymuje w pewnym momencie korzyść. za monety nie ominiesz jednego, czyli czasu potrzebnego na produkcje wojska.

akurat serwer x2 nie jest wcale szybki. co do przespanej nocy, to może wprowadzać rozejmy między 22 a 6 rano? jedni są aktywni w nocy, inni w dzień, normalna kolej rzeczy. dlaczego mamy robić pod górkę osobom, które grają nocami?

Oczywiście nie mogę się zgodzić. Twoje podejście mówi o idealnych offach, wykorzystaniu optymalnym czasu gry, monet etc Szybkosc jedn. na serwerach x1 przed balansem a szybkosc jedn. serwerach x2 obecnie ile razy szybciej biegaja wojacy?? Brak pytan. Dlaczego nie można nowym graczom dać popełnić błędy, w końcu najbardziej naucza się na swoich błędach, może zagrają kolejne serwery i spróbują ich nie popełniać, a nie na słuchaniu mądrości doświadczonych graczy (zdąża się ze sami tez złe tłumaczą). Nie wysyłają push to często sojusz pozbywa się ich z szeregów i atakuje, znam takowe przypadki. Jeśli offy przeciwnika dotrze do mojej stolicy w 6h a na innym serwerze w 12h lub wręcz 24h to ja nie widzę tutaj żadnej różnicy prawda?

Nie przymus, nagadywanie i krzyki, a swobodna rozmowa daje nowym graczom pola do większej swobodnej gry ma sens. Każdy chce mieć FUN z gry

• :thumbup:Wielu nowych graczy uwielbia tę grę, bo dobry jest tu balans nacji. Pracowity gracz na pewno osiągnie wysokiego skilla. Generalnie ta gra wielu odpowiada pomimo odrobiny mankamentów.

Emerytura (Czas na herbatkę)

• na ten przykład udało mi się zachęcić pozytywnie do gry kilku graczy ale jedynie poprzez pomoc ZM i dużą aktywnosc wspomagana pomoca wskazówkami (przede wszystkim poradniki)

Ale większość nowych graczy zniecheca sie poniewaz takiej pomocy nie dostaje a takich jak ja brakuje ,,,,

więc proszę zamiast zniechęcać ... zachecajcie ,,, nie ważne kto jakie ma doświadczenie tu jest ważna zabawa ,,,

Grzesiek

:rom06:Grzesiek ( Chory Styl) (Pazdzio) (ZERO LITOSCI ) I WIELE WIELE INNYCH Pozdro:D

• na ten przykład udało mi się zachęcić pozytywnie do gry kilku graczy ale jedynie poprzez pomoc ZM i dużą aktywnosc wspomagana pomoca wskazówkami (przede wszystkim poradniki)

Ale większość nowych graczy zniecheca sie poniewaz takiej pomocy nie dostaje a takich jak ja brakuje ,,,,

więc proszę zamiast zniechęcać ... zachecajcie ,,, nie ważne kto jakie ma doświadczenie tu jest ważna zabawa ,,,

Grzesiek

Cześć,

Czyli generalnie rozumiem, że przede wszystkim brak poradników dla początkujących? Lub istniejące przestały być aktualne. Tak?

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Cześć,

Czyli generalnie rozumiem, że przede wszystkim brak poradników dla początkujących? Lub istniejące przestały być aktualne. Tak?

nie ,,,,
    żle mnie zrozumiałeś , te poradniki sa najważniejsze ale gracze doswiadczeni którzy wspomagają nowych graczy swoimi poradami są jeszcze bardziej ważni,

a poradniki sa aktualne jak najbardziej ,,,

:rom06:Grzesiek ( Chory Styl) (Pazdzio) (ZERO LITOSCI ) I WIELE WIELE INNYCH Pozdro:D

• nie ,,,,
    żle mnie zrozumiałeś , te poradniki sa najważniejsze ale gracze doswiadczeni którzy wspomagają nowych graczy swoimi poradami są jeszcze bardziej ważni,

a poradniki sa aktualne jak najbardziej ,,,

Fajny pomysł, jednak myślę, że będzie bardzo ciężko w tej kwestii coś zrobić. To kwestia indywidualna i podejścia osób w sojuszu.

Każdy gracz może prosić o pomoc na supporcie, ale wiadomo, że bez wglądu w konto pomóc, o której piszesz jest ciężka.

glacier.png

• Mi jako osobie, która nie ma współgracza na godziny nocne odpowiadałby taki format gry: Prędkość surowców zachowana z serwera o prędkości x2, ale za to prędkość jednostek wojskowych aby była na poziomie z serwera o prędkości x1. Czyli taki miks. Dla początkujących graczy była by to super ochrona na godziny nocne aby nie być wtedy farmionym, jednocześnie surowce by szybko były produkowane i pozwalały się efektywnie rozwijać tym początkujacym graczom.

Co do połączenia domen: Można by kiedyś stworzyć jeden Europejski serwer i zobaczyć jakby to wypaliło. Ewentualnie połączyć się z Czechami i dać większą mapę 801x801.

• Hej, nie gram w traviana, rozegrałem w przeszłości ~4 światy, i nie grałem dłużej niż do kilku osad, ani razu - więc mogę wam powiedzieć jakie problemy widziałem z perspektywy nowego gracza :).

Miałem doświadczenie gry jako German, gdzie korzystając z wiedzy z plemion udawało mi się w pierwszych 2 tygodniach mieć wstążkę za grabieżcę tygodnia, i trzymać całkiem wysoko w rankingu.
    Jako Rzymianin, gdzie totalnie sobie nie poradziłem, i zburzyli mi moją osadę do zera.
    Oraz grałem w co-opie, na jednym z topowych kont Rzymianina - tam można powiedzieć, dwóch dobrych graczy mnie po prostu prowadziło za rączkę, ale wyrobiło mi to parę wniosków.

- Zacznę od tego, że jestem graczem plemion - i tu się pojawił pierwszy mankament. Prędkość jest dosłownie zabójcza, wasza piechota ma prędkość naszej kawalerii, więc gracze casualowi zostają w tyle do tych ambitniejszych jeszcze bardziej - przez co o wiele szybciej się wykruszają.

- Niekonsekwencja Klubu Złotego Traviana. Nie wiem czy zostało to zmienione odkąd ostatnio grałem, ale wątpię.
    Mówię o tym, że owa funkcja ma możliwość automatycznych uników ataku twoim wojskiem. Nie miałbym z tym problemu, gdyby nie to, że funkcja, która w teorii ma ustrzegać przed kontrą (wojska nie zostaną cofnięte jeżeli wracają 2 minuty przed wejściem ataku na wioskę). W praktyce wyglądało to tak, że grałem sobie Germanem, dosłownie co minutę wracały mi jakieś pałki z farmy, a obok miałem sąsiada, który miał do mnie 4 minuty Gromami Tautesa. Własnoręcznie nie miałem szans zareagować jeżeli np. spałem. A klub złotego traviana, "2 pałki", które wracały z grabieży traktował jako wracające wojsko, i nie robił uniku CAŁYM wojskiem.
    (Mam nadzieję, że dobrze zobrazowałem to o co mi chodzi, Pewnie graliście i gracie więc rozumiecie tę bolączkę)

- Możliwość "rekrutowania defa" za pieniądze. Tutaj sie odniosę do mojego doświadczenia, gdzie grałem w co-opie na topowym koncie.
    Na koncie były tysiące ZM, w związku z czym skupowaliśmy tysiące klatek, i mieliśmy w wiosce po kilka tysięcy zwierząt.
    Do późnego etapu, coś takiego sprawia, że osada takiego gracza jest nietykalna.
    Osobiście uważam, możliwość kupowania sobie defa za najbardziej niesmaczną z całej tej gry.

Zanim napiszecie, że w plemionach mamy możliwość kupowania surowców za kasę... xD
    u nas pula graczy jest o wiele większa, co 2 miesiące wychodzą 2 światy.

Jeden, ma wszystkie te funkcje "pay2win", drugi natomiast nie ma żadnych takich funkcji. Są na nim jedynie Konto Premium i Menadżer Konta - wasz travian plus, i klub złotego traviana

I teraz moja mała sugestia:
    Moglibyście spróbować wypuścić świat z zablokowaną możliwością konwertowania złotych monet na srebro, natomiast ustawić na Klub Złotego Traviana abonament.
    Zmniejszyć prędkość ruchu wojsk, bez zmniejszania prędkości budowy/produkcji. (nie jakoś bardzo)

Jeżeli przychód z takiego świata będzie wystarczający, natomiast pula graczy zacznie się zwiększać, to możecie robić tak, że raz wypuszczacie świat Pay2win, a raz taki jak napisałem wyżej itd.

Zaznaczam raz jeszcze - to tylko moja perspektywa, totalnego laika w traviana. Jeżeli bardzo się nie zgadzacie drodzy weterani, to nie zjedzcie mnie :(

Sugestia nr. 2: Nawiążcie współpracę z topowymi graczami. Skontaktujcie się z nimi, i jeżeli wyrażą chęci, nagrajcie wspólnie z nimi serię poradników, jak efektywnie grać jaką rasą, i opublikujcie na swoim kanale na youtube.
    Moglibyście je wypromować w taki sam sposób, jak "próbowaliście" wypromować swoją grę, kupując reklamy u youtuberów, jakiś czas temu.

Taki topowy gracz, mógłby nagrać filmik wspólnie z youtuberem, którego opłaciliście. Ten drugi natomiast by jeszcze promował tym samym wasz kanał, na który byście umieszczali poradniki, i po pewnym czasie mogłoby nawet być tak, że wasz kanał byłby polecany losowym użytkownikom, zerkali by na tę serię poradników i być może wsiąkali do gry.

To co zrobiliście, kupując po prostu reklamy u ludzi, totalnie nie związanych z waszą grą, było totalnie bezsensowne, w postaci, w jakiej to zrobiliście.
    (np. to )

Post was edited 2 times, last by Xevizz ().