🗳️ ANKIETA: Nowe światy gry

• a przydatna opcja było by zliczanie surowców które wracają z listy grabieży.. W każdej karciecw miejscu zbiórki

:rom06:Grzesiek ( Chory Styl) (Pazdzio) (ZERO LITOSCI ) I WIELE WIELE INNYCH Pozdro:D

• Myślę, że travian to nie plemiona, to są dwie różne gry, chociaż może trochę podobne. Dlatego należy spojrzeć na nie z innych perspektyw. Tak myślę. Ja jestem zwolennikiem traviana pomimo mankamentów.

A co do nowych graczy, to co ich najbardziej boli to nieumiejętność przypilnowania konta przed notorycznymi grabieżami. Dodałbym jeszcze to, travian może, a raczej na pewno frustruje nowych graczy tym, że zmusza do zaglądania częstego na konto. Na początku gry należałoby sobie uświadomić, że ta gra wymaga sporo czasu jeżeli chce się zdobyć doświadczenie, bo teoretycznie to można sobie poczytać poradniki i travian answers, i wyobrazić jak ta gra wygląda lecz praktyka wymaga większego poświęcenia. I oto właśnie tu chyba chodzi "poświęcenie". Pewne rozwiązania można tu oczywiście stosować jak pozyskanie co-playersów, czy też sitterów w zgranym sojuszu. Ale i tak nie unikniemy tego, że trzeba mimo wszystko poświęcić sporo czasu, na pewno i zdrowia i opcjonalnie pieniędzy. Ale przecież to gra, która ma swoje zasady, z którymi trzeba się liczyć.

Ja osobiście przestałem traktować tę grę ambicjonalnie już kilka lat temu. A gram bo lubię stawiać osady, czasem coś przejąć i jestem na takim etapie, że nawet czerwone mieczyki mnie cieszą.

Mam pytanie do twórców gry travian: Jakie są wasze priorytety odnośnie traviana: zysk, zadowolenie klientów, radość z tworzenia społeczności?

Emerytura (Czas na herbatkę)

• Zawsze można sobie zagrać w lotka, bo zawsze można powiedzieć, że wspiera się polski sport, a jak się wygra parę złotych to jest frajda. A jak się gra w traviana to inwestuje się tylko w merola pana z Niemiec.

• Myślę, że travian to nie plemiona, to są dwie różne gry, chociaż może trochę podobne. Dlatego należy spojrzeć na nie z innych perspektyw. Tak myślę. Ja jestem zwolennikiem traviana pomimo mankamentów.

A co do nowych graczy, to co ich najbardziej boli to nieumiejętność przypilnowania konta przed notorycznymi grabieżami. Dodałbym jeszcze to, travian może, a raczej na pewno frustruje nowych graczy tym, że zmusza do zaglądania częstego na konto. Na początku gry należałoby sobie uświadomić, że ta gra wymaga sporo czasu jeżeli chce się zdobyć doświadczenie, bo teoretycznie to można sobie poczytać poradniki i travian answers, i wyobrazić jak ta gra wygląda lecz praktyka wymaga większego poświęcenia. I oto właśnie tu chyba chodzi "poświęcenie". Pewne rozwiązania można tu oczywiście stosować jak pozyskanie co-playersów, czy też sitterów w zgranym sojuszu. Ale i tak nie unikniemy tego, że trzeba mimo wszystko poświęcić sporo czasu, na pewno i zdrowia i opcjonalnie pieniędzy. Ale przecież to gra, która ma swoje zasady, z którymi trzeba się liczyć.

Ja osobiście przestałem traktować tę grę ambicjonalnie już kilka lat temu. A gram bo lubię stawiać osady, czasem coś przejąć i jestem na takim etapie, że nawet czerwone mieczyki mnie cieszą.

Mam pytanie do twórców gry travian: Jakie są wasze priorytety odnośnie traviana: zysk, zadowolenie klientów, radość z tworzenia społeczności?

Co oznacza nieumiejętność przypilnowania konta przed notorycznymi grabieżami - Gracza nie ma na koncie.Dlaczego? Ponieważ gra sam na koncie i współgracza przede wszystkim nie ma lub sittera, swiezak boi się tez udostępniać sita nieznanym graczom - a często jest tak ze nie chce się doświadczonym graczom sittowac lub sittuja malo aktywnie. 2. Plemiona to nie Travian, tak jak gracz porównywał ze szybkość kosmiczna - miał racje!! Powtórzę się. Większy Bonus Placu Turniejowego oraz Szybkość Serwerów x2 w obecnym 2020 powodują ze Jak pójdziesz do pracy na 8h to po pracy Twojej stolicy już nie ma!! a co mówić o Grabce końmi:-) 3.Owszem zasady tej gry są jakie są. Kazdy nowy może poczytać itd. czas potrzebny na grę jest duży, wystarczy sobie zdać sprawę ile czasu na grę ma osoba,która pracuje 8h dziennie, musi się wyspać, zrobić zakupy, spotkać eis z dziewczyna i jeszcze ma inne aktywności jak siłownia,rower,kręgle etc a Travian wciąż przyspiesza rozgrywkę!!!

Przyspieszenie rozgrywki nie sprzyja nowym graczom, ich rozwojowi w travianie, ani zwiększaniu zadowolenia z gry. DLATEGO NOWI GRACZE BEDA CZĘSTO REZYGNOWAĆ Z GRY SZYBKO I ICH NAPŁYW NA SERWERY BEDZIE ZNIKOMY

• twórcy traviana chyba nie widzą co się dzieje, albo widzieć nie chcą

kiedy travian miał największą grywalność? w czasach kiedy hero nie zdobywał swoich gadżetów a jedna jednostka jako fejk nie była widzialna w MZ

wszystkie późniejsze "udoskonalenia" skutkowały utratą graczy

zrobiliście to że gra tylko kasa i to was zgubiło, dużymi krokami zbliża się koniec traviana

a teraz o graczach

nawet tu w waszych wypowiedziach priorytetem są monety nie sposób gry ani jej grafika :(

oprócz twórców traviana co wspomniałem wyżej , to gracze którzy zakładają sojusze i ci co są na tablicach zatapiają ta grę

-ciągłymi składkami na ich konta

które w większości przypadków nabijają tylko sobie medaliki, nie dając wkładu w sojusz, liczy się tylko grabka i ochronka od sojuszników,

inni też inwestują w ZM poświęcają swój czas, wiec dlaczego maja ciągle sponsorować tych "guru" traviana????

i straszenie "że jak nie dasz surki na składki to wypad z sojuszu" jest nie na miejscu

totalne olewanie słabszych graczy których macie za "mięso armatnie" skutkuje kasacjami kont

więc

-podnieść ceny ZM żeby nie były osiągalne z pułapu 500+

-ograniczyć do minimum pusch

-żadnych międzynarodowych zwykłych serwerów ( jak polski to polski) bo nie porównamy cen 2000euro do 2000zł

ale i tak to nie pomoże dla traviana:( za daleko to zaszło i zawaliliście) dobrą grupowa grę w sieci :(

no i wkrótce nastąpi koniec

pozdro dla starych wyjadaczy ,ale dla tych sprzed 10 lat gdzie była współpraca i zgranie ,każdy nawet najmniejszy gracz miał wsparcie od zarządu sojuszu

bo ci niby wielcy co graja teraz (nie wszyscy ale większość, sorry jak obraziłem normalnych) to zwykłe pajacyki hehehehe

• Odpowiedzcie sobie na pytanie, dlaczego są jeszcze ludzie, którzy chcą grać w traviana?

bo liczą że jakiś serwer zagrają normalni gracze nie cwaniaczki , tak jak było 10 lat temu

i raczej nie graja tylko z ciekawości klikają :)

• wiesz jaka jest prawda z nowymi? nie jest aktywny na czacie sojuszu; na skype nie wejdzie, bo nie; chcieliby artefakt a później robi się więcej z tym problemów z jego wykorzystaniem, bo to wynika z ich małej aktywności. gdyby każdy gracz aktywny miał sittować mało doświadczonemu, to by się zrobiło jedno wielkie przedszkole. sam nie jestem dobrym graczem, ale nie mam siły sprzeczać się z początkującym offowcem, który uparcie twierdzi, że off stoliczny niczym się nie różni od offa zrobionego na offówce.

oczywiście mówię o większości początkujących, wśród których znajdziemy też takich, którzy z pokorą będą chcieli się czegoś z tej gry nauczyć.

co do pushy, to jest to działania na rzecz sojuszu a nie mus, zawarty w regulaminie gry.

gra ma ograniczony czas trwania serwera. jak ktoś jest na koncie cały czas, to otrzymuje w pewnym momencie korzyść. za monety nie ominiesz jednego, czyli czasu potrzebnego na produkcje wojska.

akurat serwer x2 nie jest wcale szybki. co do przespanej nocy, to może wprowadzać rozejmy między 22 a 6 rano? jedni są aktywni w nocy, inni w dzień, normalna kolej rzeczy. dlaczego mamy robić pod górkę osobom, które grają nocami?

jasne Skype i inne komunikatory, czaty sojuszu ok ale nie każdemu się chce zakładać tych wynalazków , gra ma swój komunikator i spokojnie można go używać prawda? no a niby czym się różni off stoliczany od offa na offówce :) tu ślesz surke a tam siano

• Moim zdaniem zespół traviana powinien wspierać nowych graczy systemem mentora (tak było np w Hattriku- manager piłkarski) . Gracz który gra 1 lub 2 raz powinien mieć możliwość wybrania mentora spośród graczy którzy się zgłoszą. Mentor powinien dostawać nagrodę - np jakiś pakiet monet na kolejnym serwerze po pozytywnej opini gracza, którego uczył.

Moim zadaniem początkujący gracze rezygnują bo nie radzą sobie, są grabieni i niszczeni przez zaawansowanych graczy, co ich zniechęca do gry.

• a przydatna opcja było by zliczanie surowców które wracają z listy grabieży.. W każdej karciecw miejscu zbiórki

a po co ci to jak z osadami uciekasz w zaświaty hehehehe tam nie pograbisz

• Moim zdaniem zespół traviana powinien wspierać nowych graczy systemem mentora (tak było np w Hattriku- manager piłkarski) . Gracz który gra 1 lub 2 raz powinien mieć możliwość wybrania mentora spośród graczy którzy się zgłoszą. Mentor powinien dostawać nagrodę - np jakiś pakiet monet na kolejnym serwerze po pozytywnej opini gracza, którego uczył.

Moim zadaniem początkujący gracze rezygnują bo nie radzą sobie, są grabieni i niszczeni przez zaawansowanych graczy, co ich zniechęca do gry.

nie to zniechęca nowych , zniechęca sponsorowanie tych na tablicy ,którzy graja pod siebie i biorą medaliki w grabce a nie w czyszczeniu okolicy , bo z osadami uciekają w zaświaty

• Jak pójdziesz do pracy na 8h to po pracy Twojej stolicy już nie ma!! a co mówić o Grabce końmi:-) 3.Owszem zasady tej gry są jakie są. Kazdy nowy może poczytać itd. czas potrzebny na grę jest duży, wystarczy sobie zdać sprawę ile czasu na grę ma osoba,która pracuje 8h dziennie, musi się wyspać, zrobić zakupy, spotkać eis z dziewczyna i jeszcze ma inne aktywności jak siłownia,rower,kręgle etc a Travian wciąż

Kto w Polsce pracuje 8h dziennie ^^ Chyba nie liczna grupa ludzi.

• jak czytam, że twórcy mają zlikwidować push, to mi się wątroba przewraca.

Nie rozumiecie, że push jest częścią taktyki, czy organizacji, a nie regulaminu?

• jak czytam, że twórcy mają zlikwidować push, to mi się wątroba przewraca.

Nie rozumiecie, że push jest częścią taktyki, czy organizacji, a nie regulaminu?

taktyka to dokładne i mądre zaplanowanie akcji na wroga , trafne stawiane deffa , push to nabijanie punktów dla cwaniaczków , co grać nie umieją , bo kupić złoto i dostać surowce to żadna sztuka

na co najmniej 10-15 ostatnich serwerach gdzie się bawiłem nikt nie zaplanował składnej akcji , a o TT krzyczeli , wiec nie czaruj że push to taktyka hehehehehe

• taktyka to dokładne i mądre zaplanowanie akcji na wroga , trafne stawiane deffa , push to nabijanie punktów dla cwaniaczków , co grać nie umieją , bo kupić złoto i dostać surowce to żadna sztuka

na co najmniej 10-15 ostatnich serwerach gdzie się bawiłem nikt nie zaplanował składnej akcji , a o TT krzyczeli , wiec nie czaruj że push to taktyka hehehehehe

Wymień serwery na których grałeś i w jakich sojuszach byłeś. Ostatni ts1 uważany przez graczy za mp akcje latały co 2 dzień po obu stronach zerowanie stolic/ łapanie lokomotyw liniówek . Składki były codziennie na off i def i nie było marudzenia . Nowi również grali i się im pomagało to tylko zależy od sojuszu który wybierzesz . Jak wejdziesz pod skrzydła buraka to się mało nauczysz ale jak prowadzić Cię będzie np. jank2 lub Tyrus to zdobędziesz doświadczenie na lata.

• taktyka to dokładne i mądre zaplanowanie akcji na wroga , trafne stawiane deffa , push to nabijanie punktów dla cwaniaczków , co grać nie umieją , bo kupić złoto i dostać surowce to żadna sztuka

napisał typ, który nigdy nie grał na poziomie, żeby dostać push.

Skoro ciebie to bawi, to jesteś jednym z tych nowicjuszy, którzy płaczą o ten push.

• A ja po części popieram go bo 80% puschy jest marnowane przez tych co dostają ;)

Drą ryja o najlepsze croopy o puscha 7x w tygodniu oferują się na loko w soju i najczęściej wychodzi kicha

Po stracie offa czy przeoraniu offówki nagle taki prograjek nie ma czasu na grę , real i sprawy rodzinne wzywają albo przez przypadek kasuje konto ;(;((a grają tylko wtedy dłużej gdy brak przeciwnika na poziomie :P )

Jakby surę wygrabił taki prograjek na wrogu to może miałby szacunek i inne podejście do gry sojuszu i innych graczy w sojuszu a tak dostanie darmochę więc ma w "głębokim poważaniu " resztę bo uważa że mu się należy

Kiedyś trzeba było na puscha zasłużyć wykazać się czymś teraz wystarczy drzeć mordę jakim się jest "pro"

A tym większy "pro" im więcej PF-ów ,multów i puschy tylko gdzie potem wyniki ? ;)

Tylko 20% puschowanych tak naprawdę robi dobrą robotę

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 obecnie

• Kto w Polsce pracuje 8h dziennie ^^ Chyba nie liczna grupa ludzi.

Pracuję ok 25 lat i na ogół nie przekraczam 8h dziennie. Trzeba umieć znaelść balanas miedzy pracą/rodziną/rozrywką. Pracuję 8h, mam czas dla rodziny i na to żeby pograć w traviana. Oczywiście zdarza się pracować dłużej - ale pracodawca daje mi wybór czy dostanę za to kasę czy odbiór - dzień wolny.

Co do pushy to pozwalają one sojuszowi uzyskać przewagę bo wsparcie dostają najlepsze konta. Oczywiście zdarza się jak pisał Aurus że pushowane konta nie sprawdzają się i pushe są marnowane.