🗳️ ANKIETA: Nowe światy gry

After the holiday break, we are opening again the suggestion channel on Public Suggestions Board that gets updated on weekly basis.

The process is the following:
🔸 First, discuss your suggestion with the community in the #💬│suggestions-discussions channel
🔸 Once the suggestion is final and contains all the details post it in the #🎮│suggestions channel
🔸 A team member will review the suggestion and either give feedback or add the suggestion to the #📋│suggestions-vote channel
🔸 Around once per week the voted suggestions are evaluated by Game Design, a note is added on the Trello Board and they are moved to the most suitable list within the board.

Please note:
🔹 Suggestions may take up to 4 days to be processed (depending on the team availability)
🔹 Do NOT place more than one suggestion per message in the #🎮│suggestions channel
  • Moze nie trafiles na odpowiedni sojusz poprostu?

grywam w różnych sojuszach na wielu serwerach i ostatnio mi się nie wiedzie :)

grając nie uciekam na dalekie kordy (Pl x3) i nie udaje greka hehehe gram tam gdzie jest startowa i tu staram się czyścić okolicę z wrogich kont lub bronic graczy którzy to robią

promujecie push ok nie jestem jego zagorzałym przeciwnikiem , ale jak już od 1 czy 2 osady ma lecieć push do tych z tablicy to mi się nóż w kieszeni otwiera.Po pierwsze push leci do 3-4 graczy założycieli którzy się znają, im należy się wszystko cropy oazy itp

80% ich nie zna i nie wie na co stać tych orłów

jestem za pushem w takich przypadkach jak strata offa lub deffa w akcjach sojuszu, ale nie w prywatnej wojnie lub bezmyślnej grabce

i nadal będę twierdził że push to nie taktyka. Ale cóż przykład idzie z góry :) "przecież dla nich się należy"

• napisał typ, który nigdy nie grał na poziomie, żeby dostać push.

Skoro ciebie to bawi, to jesteś jednym z tych nowicjuszy, którzy płaczą o ten push.

wijas jeżeli 5 off na turnieju to dla ciebie (typ który nigdy nie grał na poziomie) to twoja sprawa

potrafię grać bez pushu bo przy średniej grabce i tak surka by się przelała bez ZM, kiedy wojsko zakolejkowane na 24h

kiedyś grało się z przyjemnością i przyjaciółmi w sojuszu atmosfera była pozytywna i jak trzeba było przypilnować konta o 3 w nocy to się pilnowało (teraz za żadne pieniądze bym tego nie zrobił hehehe)

kupa multi i "prywatnych" farm zniechęca

• Pracuję ok 25 lat i na ogół nie przekraczam 8h dziennie. Trzeba umieć znaelść balanas miedzy pracą/rodziną/rozrywką. Pracuję 8h, mam czas dla rodziny i na to żeby pograć w traviana. Oczywiście zdarza się pracować dłużej - ale pracodawca daje mi wybór czy dostanę za to kasę czy odbiór - dzień wolny.

Co do pushy to pozwalają one sojuszowi uzyskać przewagę bo wsparcie dostają najlepsze konta. Oczywiście zdarza się jak pisał Aurus że pushowane konta nie sprawdzają się i pushe są marnowane.

Zgodzę się z obiema wypowiedziami. Push zawsze był i będzie dobrym tematem do rozwazan.Pushuje się konta bardzo dobrze rozwinięte,mające potencjał często mocniej obsadzone współgraczami, czas i ZM.

• Jak wejdziesz pod skrzydła buraka to się mało nauczysz ale jak prowadzić Cię będzie np. jank2 lub Tyrus to zdobędziesz doświadczenie na lata.

miło coś takiego usłyszeć ;) Jakbym miał jeszcze kiedyś zagrać to tylko z Jank2 bo robi mega robotę i mega mu kibicuje na serwerach mistrzowskich.

Wracając do tematu, który tutaj tylko przeleciałem ale jeśli chodzi o Pushe, jest to konieczność jeśli chce się zrobić jakąkolwiek przewagę albo chociażby po to by nie zostać za daleko w tyle, oczywiście Push to tak naprawdę ogromny termin, bo większość za pewne uważa, że najlepiej go wykorzysta najlepszy offer itd. który jak to Aureus napisał ten co najwięcej obieca, co jest nie prawdą, push to nieodzowny element gry w każdym sojuszu pod, który składa się wiele czynników takie jak przede wszystkim teren na którym gramy, "poziom" serwera, odległość do przeciwnika, nastawienie sojuszu (OFF/DEFF), różne losowe czynniki i można tak wymieniać bardzo wiele ale przede wszystkim ważnym czynnikiem pushu jest to co w "głowie" siedzi głównodowodzącemu bo to on powinien mieć plan na kilka kroków przed dla całego przebiegu serwera i tylko jego konsekwencja pozwoli ten plan realizować i push jest tutaj kluczowy i im szybciej "nowi" gracze to zrozumieją tym szybciej zachęcą się do jak najaktywniejszej gry ale wielkim problemem wielu osób naszego społeczeństwa jest brak pomocy takim graczom by im to wytłumaczyć w praktyce, pokazać im trochę matematyki dlaczego bardziej będzie mu się opłacać robić tak a nie inaczej i tego tak na prawdę brakuje i zawsze powtarzałem, że potrzebne są poradniki, które łatwo będzie można przenieść do praktyki.

Oczywiście zawsze znajdą się ludzie, którzy mimo dużych aspiracji tego wielokrotnego pusha nie wykorzystają i zawsze to będzie ogromna kość niezgody wśród naszych sojuszników, jest to taka specyfika tej gry gdzie tzw. Drama była jest i będzie i najczęściej głównym tematem jest push itd.

• Tyrus w pełni się zgadzam dziś granie sojuszu bez puschu to proszenie się o przegraną juz na wstępie serwera

Ja tylko chciałem podnieść kwestie nietrafionego puscha a niestety tego jest bardzo dużo i występuje to nazbyt często na każdym serwerze i praktycznie w każdym sojuszu

Dziś nie robiąc składek dajemy kolosalną przewagę przeciwnikowi sami zostając w sile bojowej daleko w tyle ale nie o tym w sumie chciałem napisać a co mnie wkurza w puschach ;)

Częstym mankamentem składek jest kolesiowski układ w soju -grupka znajomych zakłada sojusz i bez względu na swoje umiejętności ciągną sojuszowe składki do siebie bo to jak twierdzą "ich sojusz" ,co odbija się potem w grze ciężką czkawką :P

Zarazem też zniechęca pozostałych do aktywnej gry gdy widzą takie układy ;)

Kolejny problem to jak już pisałem "prograjkowie" ten temat mogę już pominąć bo w poprzednim poście wyczerpałem go

Innym problemem jest też samo wysyłanie jedni się do tego przykładają bardzo starannie a inni zlewka na maxa czyli wysyłka śladowych ilości tylko

Trzeba naprawdę zdolnego dowódcy by potrafił zmotywować ludzi do puschowania i żeby nie patrząc na układy i układziki do puschowania wybierał wartościowych graczy a nie travianowych krzykaczy którzy grają do pierwszej wtopy :saint:

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

Oddajcie konto Wijasa

• widzisz tu jest różnica czy idziesz grać z ekipą czy pod czyjeś dowództwo ;)

Jeśli idziesz z ekipą to wiadomo jak to wygląda gracie dla siebie, ale jeśli idziesz pod czyjeś dowództwo to musisz być przygotowany, że musisz realizować jego game plan.

Jeszcze gorzej jest wtedy kiedy zbierasz swoją ekipę by pójść zagrać pod czyjeś dowództwo wtedy zawsze push pójdzie do nieodpowiedniej osoby bo dowództwo pushuje swoich ; >

Oczywiście nie ma od tego reguły ale albo dostosowujesz się do game planu dowódcy albo nie, ja jeśli gdzieś idę z góry pytam się o co gramy itd.

• no to co piszą Tyrus i Aureus ta aż miło poczytać , te dwa ostatnie posty w pełni wyjaśniają pojecie push

i myślę ze z takimi graczami to i miło nawet przegrać serwer

inni push mylą z puszeniem się :)

pozdro

• Cześć,

a czy uważacie, że istnieje jakiś sposób, aby nie było aż takiego - jak to nazywacie - kolesiostwa czy układów, aby nowy gracz mógł bardziej się odnaleźć już w takim środowisku gry?

Był chyba już taki pomysł gdzieś tutaj - gdyby te pushe i składki działy się przez interfejs gry (przykładowo) to uważacie, że odczucie mogłoby być inne? Nawet jeśli składki szłyby do wybranych przez dowódców graczy to działoby się to z pomocą gry. Teraz to wygląda tak, że jest jakiś mass, jakiś arkusz Google'a i trzeba po prostu odklepać. Sam nie wiem, zastanawiam się... i mam nadzieję, że pomożecie mi swoim doświadczeniem :)

Zakładam, że jeśli nowy gracz - nawet przypadkowo - wpadnie w takie środowisko gry i układy i nikt mu niczego nie wytłumaczy dlaczego się tak dzieje to nie zdziwiłbym się w ogóle gdyby poczuł się zagubiony i po prostu stwierdził, że sojusz na nim żeruje.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• widzisz tu jest różnica czy idziesz grać z ekipą czy pod czyjeś dowództwo ;)

Jeśli idziesz z ekipą to wiadomo jak to wygląda gracie dla siebie, ale jeśli idziesz pod czyjeś dowództwo to musisz być przygotowany, że musisz realizować jego game plan.

Jeszcze gorzej jest wtedy kiedy zbierasz swoją ekipę by pójść zagrać pod czyjeś dowództwo wtedy zawsze push pójdzie do nieodpowiedniej osoby bo dowództwo pushuje swoich ; >

Oczywiście nie ma od tego reguły ale albo dostosowujesz się do game planu dowódcy albo nie, ja jeśli gdzieś idę z góry pytam się o co gramy itd.

Dowodziłem już kilkoma sojuszami w swoim życiu i może jestem inny ale ja nie patrzę na to pod względem "mój sojusz i moi kumple" Pierwsza podstawowa zasada to co gracz wnosi do sojuszu (aktywność. umiejętności i chęć gry zespołowej)

Druga rzecz dołączając do jakiejś ekipy też jak to się mówi ślepy nie jestem i widzę po tygodniu czy warto się angażować czy też dać sobie spokój

Raczej nikt nie lubi być rolowany nawet jeśli to robi dowództwo soja ;)

Zasada dla mnie jest prosta dowództwo ma się kierować dobrem sojuszu a nie swoim własnym czasem ja jako dowodzący oddałem swój deff na potrzeby ważniejsze niż np obrona własnej wiochy

Dowódca też musi sobie zasłużyć na szacunek graczy a grając tylko pod siebie na pewno szacunku nie zdobędzie i sojusz nie osiągnie raczej wiele w takim przypadku

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa

• Dowodziłem już kilkoma sojuszami w swoim życiu i może jestem inny ale ja nie patrzę na to pod względem "mój sojusz i moi kumple" Pierwsza podstawowa zasada to co gracz wnosi do sojuszu (aktywność. umiejętności i chęć gry zespołowej)

Druga rzecz dołączając do jakiejś ekipy też jak to się mówi ślepy nie jestem i widzę po tygodniu czy warto się angażować czy też dać sobie spokój

Raczej nikt nie lubi być rolowany nawet jeśli to robi dowództwo soja ;)

Zasada dla mnie jest prosta dowództwo ma się kierować dobrem sojuszu a nie swoim własnym czasem ja jako dowodzący oddałem swój deff na potrzeby ważniejsze niż np obrona własnej wiochy

Dowódca też musi sobie zasłużyć na szacunek graczy a grając tylko pod siebie na pewno szacunku nie zdobędzie i sojusz nie osiągnie raczej wiele w takim przypadku

chyba kompletnie nie zrozumiałeś co ja napisałem :D

ja tylko pragnę Ci powiedzieć, że obojętnie jak byś ten push podzielił ZAWSZE znajdzie się jedna osoba, której się to podobać nie będzie ale to odwieczna część tej gry i założę się, że nawet w twoich sojuszach były jakieś zgrzyty na temat pushy ;)

i tego problemu nie rozwiążecie usuwając pushe albo je "legalizować" poprzez interfejs gry, dodanie takiej "funkcji" do gry jedynie pomoże ale jako taki jedynie dodatek by nie robić arkuszy google aczkolwiek i to kompletnie nie rozwiąże problemu o którym mówicie.

Nawet to o czym Aureus pisze również niczego nie rozwiązuje bo to takie tylko gdybanie nie na temat tak naprawdę by zdobyć lajka mówiąc fajne dla uszu rzeczy.

Pytania są o rozwiązania problemów w grze i jeśli chcecie przyciągnąć więcej ludzi nie możemy likwidować rzeczy, które mogą zniechęcić nie doświadczonych graczy <push zniechęca najczęściej bo mało doświadczony gracz jeszcze nie potrafi operować tak bardzo sferą ekonomiczną konta jednocześnie je po prostu blokuje> Dlatego TT powinien robić wszystko by zacząć promować tę grę i pomyśleć nad puszczeniem poradnika czy też poradników na temat grania bardziej czytelnych niż ten "samouczek" i mówiących nam dużo więcej o specyfice tej gry

• Pytania są o rozwiązania problemów w grze i jeśli chcecie przyciągnąć więcej ludzi nie możemy likwidować rzeczy, które mogą zniechęcić nie doświadczonych graczy <push zniechęca najczęściej bo mało doświadczony gracz jeszcze nie potrafi operować tak bardzo sferą ekonomiczną konta jednocześnie je po prostu blokuje> Dlatego TT powinien robić wszystko by zacząć promować tę grę i pomyśleć nad puszczeniem poradnika czy też poradników na temat grania bardziej czytelnych niż ten "samouczek" i mówiących nam dużo więcej o specyfice tej gry

Dzięki za sugestie.

Co masz konkretnie na myśli przez "samouczek"? Samouczek w grze? czy samouczki/poradniki na forum?

Ja chętnie takie coś spróbuję przygotować, na pewno nie obędzie się bez ewentualnej pomocy z Waszej strony czy opinii, ale jestem jak najbardziej otwarty bo podoba mi się taki pomysł.

Musimy być jednak konkretni w tego typu planach (przynajmniej tak mi się wydaje). Wiesz, jeden stwierdzi, że w takim poradniku musi być pokazany i wytłumaczony interfejs gry w 200%, a drugi powie, że przecież najważniejsze to jak najszybciej podpiąć oazy pod osadę - punktów widzenia widziałem już mnóstwo.

Zadam więc może też pytanie - do wszystkich - choć Tyrus Ty je trochę sprowokowałeś.

Co Waszym zdaniem jest specyficznego dla naszej gry? Chodzi o mi o 1 lub więcej czynników, które miał na myśli Tyrus powyżej.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Ale nie mówimy o likwidacji puschy ;) Tylko raczej jak to zrobić by konfliktów z tego powodu było jak najmniej ;)

Co do malkontentów to wiem że zawsze się znajdą nie da się zadowolić wszystkich bo to nie jest mozliwe :P

Problem bardziej leży w tym jak rozwiązać kwestie puschy plus pomoc na rozwój nowych graczy ( już pomijam tu poradniki z FG i wskazówki od bardziej doświadczonych graczy) Czasem jest to kwestia pomocy surowcowej po prostu wtedy taki świeżak tez czuje się doceniony i potrzebny w sojuszu :saint:

I o ile będzie to człowiek chętny jak do gry tak i do nauki tej gry zapewne sprawdzi się jako część tego sojuszu

Pytanie zasadnicze to komu dziś w tej grze można zaufać ?? Bo takich jest niestety coraz mniej :saint:

Co do lajków pomyliłeś się nie kolekcjonuję :P Nie staram się nikomu schlebiać piszę to co myślę ;)

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa

• cytuje Tyrusa

"push zniechęca najczęściej bo mało doświadczony gracz jeszcze nie potrafi operować tak bardzo sferą ekonomiczną konta jednocześnie je po prostu blokuje"

tak jest w tym dużo prawdy, surowce się przelewają -gra bez ZM lub przy ich oszczędzaniu i nic na to nie poradzimy nie chce dać nie da

a zniechęca nie tylko mało doświadczonych ale i doświadczonych którzy graja za "swoje" a sojusz wspierają offem lub deffem i u nich nic sie nie przelewa . Push 4x na dobę bez widocznych skutków w postaci czyszczenia okolicy lub obrony zniechęca do gry

Popatrz kto jest za pushem - prowadzący sojusze :) do ilu graczy idzie push w większości przypadków? do 4-5 z tablicy lub ich zauszników

A wyobraźmy sobie grę bez push ( tłumaczenie że wspomaga rozwój sojuszu i najlepszych graczy jest tu podstawą tego co piszecie) wiec nie ma składek ale dla wszystkich i wszyscy mają takie same szanse , jednocześnie odpada zniechęcenie mało doświadczonych

Można zarządzać sojuszem i jego taktyką, rejonizacją , stawianiem deffa , organizacją ataków itp

a push na cud i tylko na cud i jest ok

pozdro

to że mam tu posty 10 nie znaczy że nie mam doczynienia z travianem:) gram od ponad 10 lat, ale jak sie poczyta fora to 90% jest cwaniactwo i pogarda dla innych dlatego wole nie zaglądać

A najlepiej zrobić ankietę na temat pushu w grze, niech się wszyscy wypowiedzą bez logowania na forum wtedy niech większość zadecyduje hehehehe. Ja obstaje na swoim push to wielki problem tej gry, może nie tyle push co cwaniactwo do kogo idzie

• Dzięki za sugestie.

Co masz konkretnie na myśli przez "samouczek"? Samouczek w grze? czy samouczki/poradniki na forum?

Bardziej chodzi o to, że rejestrując się w grze jako nowy gracz dostajemy suchy "samouczek", który kompletnie nie przygotowuje nas do gry i każdy nowy gracz musi się sam edukować, oraz liczyć na pomoc innych np. sojuszu, który go postanowił przyjąć a jak wiem często dostatecznej pomocy nie dostają wiadomo, że jeśli ktoś BARDZO chce to sam do wszystkiego dojdzie znajdując odpowiedzi np. przez forum komunikatory itd. ja miałem na myśli o stworzeniu jednego miejsca gdzie znalazł by odpowiedzi na większość swoich pytań. Zawsze uważałem, że travian to gra po części matematyczna w której należy liczyć co i kiedy się opłaca ale skąd ma to wiedzieć nowy gracz ? skąd nowy gracz ma wiedzieć np. kiedy podpiąć pierwszą, drugą czy trzecią oazkę do swojej stolicy ? My korzystamy z zewnętrznych "poradników", który jasno mówi kiedy jest to najbardziej opłacalne i to tylko jeden z miliona problemów nowego gracza, który musi tego szukać poprzez zewnętrzne pomoce... a co gdyby dostał to od TT ?

Wiadomo napisanie takiego poradnika jeśli chodzi o travian jest praktycznie nie wykonalne w dosłowności jego wykonania w praktyce bo jak wiemy to gra dynamiczna, która jest zależna od tysiąca różnych czynników ale na pewno pomoże jeśli nowy gracz dostanie dokładniejszy obraz o mechanice tej gry

Problem bardziej leży w tym jak rozwiązać kwestie puschy plus pomoc na rozwój nowych graczy ( już pomijam tu poradniki z FG i wskazówki od bardziej doświadczonych graczy) Czasem jest to kwestia pomocy surowcowej po prostu wtedy taki świeżak tez czuje się doceniony i potrzebny w sojuszu :saint:

wiesz to takie danie człowiekowi ryby, którą zje ale jutro dalej będzie głodny ;) zamiast dać mu wędkę by mógł sam zapewnić sobie jedzenie codziennie.

Tu się z Tobą nie zgodzę, bo mówisz o problemach sojuszu do którego akurat trafiałeś, ale tutaj musisz wrócić do mojego wcześniejszego postu w którym pisałem o czynnikach niezbędności pushów. ja jestem pewny, że odpowiednie przygotowanie konta i push nigdy nie zablokuje danego konta. Usuwając push można jednocześnie usunąć takie artefakty jak eliksir czy AW bo w życiu sam nie wykorzystasz w 100 % ich potencjału, usuwając push możesz zapomnieć o mobilkach czy też strategicznych stolicach czy też właśnie o strategicznych offach takie jak cud offy czy konta loko, często robi się pushe na zwiad na młynki na wioski przechodnie na skarbce na odbudowę stolic i na 100 innych rzeczy, których po prostu nie usuniesz ;)

seta.jpg

Post was edited 2 times, last by Tyrus ().

• popieram zdanie tyrusa, że dodanie pushy do interfejsu niczego nie zmieni.

wszystko sprowadza się, moim zdaniem, tylko do znajomości zasad gry w sojuszu. coś dajemy na potrzeby sojuszu, ale czegoś możemy też w zamian oczekiwać. dlaczego poprosić o deffa to nie problem a wysłać push to już wielkie halo? dlaczego jedni mają tracić swoje surowce, które wydali na wojsko, dla osoby, która niczego od siebie nie daje?

Dlatego TT powinien robić wszystko by zacząć promować tę grę i pomyśleć nad puszczeniem poradnika czy też poradników na temat grania bardziej czytelnych niż ten "samouczek" i mówiących nam dużo więcej o specyfice tej gry

tu się zgadzam. przed zarejestrowaniem się do gry, dowiadujemy się o specyfikacji każdej nacji, ale w bardzo ogólnikowym znaczeniu. galowie dobrzy dla początkujących i potrzebują mało czasu a germanie odwrotnie i tyle. nie ma żadnego odniesienia do szerszego wytłumaczenia tej kwestii. nawet wytłumaczenie "1 slot budowy" przy rzymianach, może niewiele mówić dla kogoś, kto gra pierwszy raz. później się okazuje, że dana nacja jest kompletnie nietrafiona, bo nie było możliwości dokładniejszego zapoznania się z specyfikacją nacji.

Co Waszym zdaniem jest specyficznego dla naszej gry? Chodzi o mi o 1 lub więcej czynników, które miał na myśli Tyrus powyżej.

nie grałem w tego typu gry, więc ciężko powiedzieć, co tu jest specyficznego.

edit

to że mam tu posty 10 nie znaczy że nie mam doczynienia z travianem:) gram od ponad 10 lat

więc moment, grasz 10 lat i nie rozumiesz po co jest push?

albo co gorsza, grasz 10 lat i za każdym razem trafiłeś do sojuszu, który pushował tylko swoich i tylko 5-6 kont?

Post was edited 1 time, last by wijas ().

• wijas

"więc moment, grasz 10 lat i nie rozumiesz po co jest push?

albo co gorsza, grasz 10 lat i za każdym razem trafiłeś do sojuszu, który pushował tylko swoich i tylko 5-6 kont?"

dziwne nie ? ale taka jest prawda na większości serwerów i większości sojuszy nawet tam gdzie stanął cudak

ja dobrze rozumiem po co jest push tylko push nie jest dla ludzi :)

co się tak bronicie na grę bez pushu? nikt by nie miał, wiec w szansach graczy sojuszy nic by się nie zmieniło

wojska obronne u natarów to średnia serwera wiec tu szanse takie same

a grabić możecie ile dacie rady :) wiec o co te hallo?

kiedyś był push

-na krasnale

-na stracone wojsko w działaniach soja (nie prywaty) itp

teraz push po 4 dniach gry dla guru soja no wybaczcie, jak mam 10 osad ok śle push ale przy 1 -2 sam się nie wyrabiam z rozwojem (nie mylić z umysłowym) itp.