­čŚ│´ŞĆ ANKIETA: Nowe ┼Ťwiaty gry

• Moze nie trafiles na odpowiedni sojusz poprostu?

grywam w r├│┼╝nych sojuszach na wielu serwerach i ostatnio mi si─Ö nie wiedzie :)

graj─ůc nie uciekam na dalekie kordy (Pl x3) i nie udaje greka hehehe gram tam gdzie jest startowa i tu staram si─Ö czy┼Ťci─ç okolic─Ö z wrogich kont lub bronic graczy kt├│rzy to robi─ů

promujecie push ok nie jestem jego zagorza┼éym przeciwnikiem , ale jak ju┼╝ od 1 czy 2 osady ma lecie─ç push do tych z tablicy to mi si─Ö n├│┼╝ w kieszeni otwiera.Po pierwsze push leci do 3-4 graczy za┼éo┼╝ycieli kt├│rzy si─Ö znaj─ů, im nale┼╝y si─Ö wszystko cropy oazy itp

80% ich nie zna i nie wie na co stać tych orłów

jestem za pushem w takich przypadkach jak strata offa lub deffa w akcjach sojuszu, ale nie w prywatnej wojnie lub bezmy┼Ťlnej grabce

i nadal będę twierdził że push to nie taktyka. Ale cóż przykład idzie z góry :) "przecież dla nich się należy"

• napisa┼é typ, kt├│ry nigdy nie gra┼é na poziomie, ┼╝eby dosta─ç push.

Skoro ciebie to bawi, to jeste┼Ť jednym z tych nowicjuszy, kt├│rzy p┼éacz─ů o ten push.

wijas jeżeli 5 off na turnieju to dla ciebie (typ który nigdy nie grał na poziomie) to twoja sprawa

potrafi─Ö gra─ç bez pushu bo przy ┼Ťredniej grabce i tak surka by si─Ö przela┼éa bez ZM, kiedy wojsko zakolejkowane na 24h

kiedy┼Ť gra┼éo si─Ö z przyjemno┼Ťci─ů i przyjaci├│┼émi w sojuszu atmosfera by┼éa pozytywna i jak trzeba by┼éo przypilnowa─ç konta o 3 w nocy to si─Ö pilnowa┼éo (teraz za ┼╝adne pieni─ůdze bym tego nie zrobi┼é hehehe)

kupa multi i "prywatnych" farm zniech─Öca

• Pracuj─Ö ok 25 lat i na og├│┼é nie przekraczam 8h dziennie. Trzeba umie─ç znael┼Ť─ç balanas miedzy prac─ů/rodzin─ů/rozrywk─ů. Pracuj─Ö 8h, mam czas dla rodziny i na to ┼╝eby pogra─ç w traviana. Oczywi┼Ťcie zdarza si─Ö pracowa─ç d┼éu┼╝ej - ale pracodawca daje mi wyb├│r czy dostan─Ö za to kas─Ö czy odbi├│r - dzie┼ä wolny.

Co do pushy to pozwalaj─ů one sojuszowi uzyska─ç przewag─Ö bo wsparcie dostaj─ů najlepsze konta. Oczywi┼Ťcie zdarza si─Ö jak pisa┼é Aurus ┼╝e pushowane konta nie sprawdzaj─ů si─Ö i pushe s─ů marnowane.

Zgodz─Ö si─Ö z obiema wypowiedziami. Push zawsze by┼é i b─Ödzie dobrym tematem do rozwazan.Pushuje si─Ö konta bardzo dobrze rozwini─Öte,maj─ůce potencja┼é cz─Östo mocniej obsadzone wsp├│┼égraczami, czas i ZM.

• Jak wejdziesz pod skrzyd┼éa buraka to si─Ö ma┼éo nauczysz ale jak prowadzi─ç Ci─Ö b─Ödzie np. jank2 lub Tyrus to zdob─Ödziesz do┼Ťwiadczenie na lata.

mi┼éo co┼Ť takiego us┼éysze─ç ;) Jakbym mia┼é jeszcze kiedy┼Ť zagra─ç to tylko z Jank2 bo robi mega robot─Ö i mega mu kibicuje na serwerach mistrzowskich.

Wracaj─ůc do tematu, kt├│ry tutaj tylko przelecia┼éem ale je┼Ťli chodzi o Pushe, jest to konieczno┼Ť─ç je┼Ťli chce si─Ö zrobi─ç jak─ůkolwiek przewag─Ö albo chocia┼╝by po to by nie zosta─ç za daleko w tyle, oczywi┼Ťcie Push to tak naprawd─Ö ogromny termin, bo wi─Ökszo┼Ť─ç za pewne uwa┼╝a, ┼╝e najlepiej go wykorzysta najlepszy offer itd. kt├│ry jak to Aureus napisa┼é ten co najwi─Öcej obieca, co jest nie prawd─ů, push to nieodzowny element gry w ka┼╝dym sojuszu pod, kt├│ry sk┼éada si─Ö wiele czynnik├│w takie jak przede wszystkim teren na kt├│rym gramy, "poziom" serwera, odleg┼éo┼Ť─ç do przeciwnika, nastawienie sojuszu (OFF/DEFF), r├│┼╝ne losowe czynniki i mo┼╝na tak wymienia─ç bardzo wiele ale przede wszystkim wa┼╝nym czynnikiem pushu jest to co w "g┼éowie" siedzi g┼é├│wnodowodz─ůcemu bo to on powinien mie─ç plan na kilka krok├│w przed dla ca┼éego przebiegu serwera i tylko jego konsekwencja pozwoli ten plan realizowa─ç i push jest tutaj kluczowy i im szybciej "nowi" gracze to zrozumiej─ů tym szybciej zach─Öc─ů si─Ö do jak najaktywniejszej gry ale wielkim problemem wielu os├│b naszego spo┼éecze┼ästwa jest brak pomocy takim graczom by im to wyt┼éumaczy─ç w praktyce, pokaza─ç im troch─Ö matematyki dlaczego bardziej b─Ödzie mu si─Ö op┼éaca─ç robi─ç tak a nie inaczej i tego tak na prawd─Ö brakuje i zawsze powtarza┼éem, ┼╝e potrzebne s─ů poradniki, kt├│re ┼éatwo b─Ödzie mo┼╝na przenie┼Ť─ç do praktyki.

Oczywi┼Ťcie zawsze znajd─ů si─Ö ludzie, kt├│rzy mimo du┼╝ych aspiracji tego wielokrotnego pusha nie wykorzystaj─ů i zawsze to b─Ödzie ogromna ko┼Ť─ç niezgody w┼Ťr├│d naszych sojusznik├│w, jest to taka specyfika tej gry gdzie tzw. Drama by┼éa jest i b─Ödzie i najcz─Ö┼Ťciej g┼é├│wnym tematem jest push itd.

• Tyrus w pe┼éni si─Ö zgadzam dzi┼Ť granie sojuszu bez puschu to proszenie si─Ö o przegran─ů juz na wst─Öpie serwera

Ja tylko chcia┼éem podnie┼Ť─ç kwestie nietrafionego puscha a niestety tego jest bardzo du┼╝o i wyst─Öpuje to nazbyt cz─Östo na ka┼╝dym serwerze i praktycznie w ka┼╝dym sojuszu

Dzi┼Ť nie robi─ůc sk┼éadek dajemy kolosaln─ů przewag─Ö przeciwnikowi sami zostaj─ůc w sile bojowej daleko w tyle ale nie o tym w sumie chcia┼éem napisa─ç a co mnie wkurza w puschach ;)

Cz─Östym mankamentem sk┼éadek jest kolesiowski uk┼éad w soju -grupka znajomych zak┼éada sojusz i bez wzgl─Ödu na swoje umiej─Ötno┼Ťci ci─ůgn─ů sojuszowe sk┼éadki do siebie bo to jak twierdz─ů "ich sojusz" ,co odbija si─Ö potem w grze ci─Ö┼╝k─ů czkawk─ů :P

Zarazem te┼╝ zniech─Öca pozosta┼éych do aktywnej gry gdy widz─ů takie uk┼éady ;)

Kolejny problem to jak ju┼╝ pisa┼éem "prograjkowie" ten temat mog─Ö ju┼╝ pomin─ů─ç bo w poprzednim po┼Ťcie wyczerpa┼éem go

Innym problemem jest te┼╝ samo wysy┼éanie jedni si─Ö do tego przyk┼éadaj─ů bardzo starannie a inni zlewka na maxa czyli wysy┼éka ┼Ťladowych ilo┼Ťci tylko

Trzeba naprawd─Ö zdolnego dow├│dcy by potrafi┼é zmotywowa─ç ludzi do puschowania i ┼╝eby nie patrz─ůc na uk┼éady i uk┼éadziki do puschowania wybiera┼é warto┼Ťciowych graczy a nie travianowych krzykaczy kt├│rzy graj─ů do pierwszej wtopy :saint:

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Pisz─Ö dysertacj─Ö "Wp┼éyw faz ksi─Özyca na ilo┼Ť─ç trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 obecnie

• widzisz tu jest r├│┼╝nica czy idziesz gra─ç z ekip─ů czy pod czyje┼Ť dow├│dztwo ;)

Je┼Ťli idziesz z ekip─ů to wiadomo jak to wygl─ůda gracie dla siebie, ale je┼Ťli idziesz pod czyje┼Ť dow├│dztwo to musisz by─ç przygotowany, ┼╝e musisz realizowa─ç jego game plan.

Jeszcze gorzej jest wtedy kiedy zbierasz swoj─ů ekip─Ö by p├│j┼Ť─ç zagra─ç pod czyje┼Ť dow├│dztwo wtedy zawsze push p├│jdzie do nieodpowiedniej osoby bo dow├│dztwo pushuje swoich ; >

Oczywi┼Ťcie nie ma od tego regu┼éy ale albo dostosowujesz si─Ö do game planu dow├│dcy albo nie, ja je┼Ťli gdzie┼Ť id─Ö z g├│ry pytam si─Ö o co gramy itd.

• no to co pisz─ů Tyrus i Aureus ta a┼╝ mi┼éo poczyta─ç , te dwa ostatnie posty w pe┼éni wyja┼Ťniaj─ů pojecie push

i my┼Ťl─Ö ze z takimi graczami to i mi┼éo nawet przegra─ç serwer

inni push myl─ů z puszeniem si─Ö :)

pozdro

• Cze┼Ť─ç,

a czy uwa┼╝acie, ┼╝e istnieje jaki┼Ť spos├│b, aby nie by┼éo a┼╝ takiego - jak to nazywacie - kolesiostwa czy uk┼éad├│w, aby nowy gracz m├│g┼é bardziej si─Ö odnale┼║─ç ju┼╝ w takim ┼Ťrodowisku gry?

By┼é chyba ju┼╝ taki pomys┼é gdzie┼Ť tutaj - gdyby te pushe i sk┼éadki dzia┼éy si─Ö przez interfejs gry (przyk┼éadowo) to uwa┼╝acie, ┼╝e odczucie mog┼éoby by─ç inne? Nawet je┼Ťli sk┼éadki sz┼éyby do wybranych przez dow├│dc├│w graczy to dzia┼éoby si─Ö to z pomoc─ů gry. Teraz to wygl─ůda tak, ┼╝e jest jaki┼Ť mass, jaki┼Ť arkusz Google'a i trzeba po prostu odklepa─ç. Sam nie wiem, zastanawiam si─Ö... i mam nadziej─Ö, ┼╝e pomo┼╝ecie mi swoim do┼Ťwiadczeniem :)

Zak┼éadam, ┼╝e je┼Ťli nowy gracz - nawet przypadkowo - wpadnie w takie ┼Ťrodowisko gry i uk┼éady i nikt mu niczego nie wyt┼éumaczy dlaczego si─Ö tak dzieje to nie zdziwi┼ébym si─Ö w og├│le gdyby poczu┼é si─Ö zagubiony i po prostu stwierdzi┼é, ┼╝e sojusz na nim ┼╝eruje.

glacier.png

Cz┼éonkowie zespo┼éu Traviana pracuj─ů na zasadach wolontariatu i nie s─ů dost─Öpni przez 24 godziny na dob─Ö.

• widzisz tu jest r├│┼╝nica czy idziesz gra─ç z ekip─ů czy pod czyje┼Ť dow├│dztwo ;)

Je┼Ťli idziesz z ekip─ů to wiadomo jak to wygl─ůda gracie dla siebie, ale je┼Ťli idziesz pod czyje┼Ť dow├│dztwo to musisz by─ç przygotowany, ┼╝e musisz realizowa─ç jego game plan.

Jeszcze gorzej jest wtedy kiedy zbierasz swoj─ů ekip─Ö by p├│j┼Ť─ç zagra─ç pod czyje┼Ť dow├│dztwo wtedy zawsze push p├│jdzie do nieodpowiedniej osoby bo dow├│dztwo pushuje swoich ; >

Oczywi┼Ťcie nie ma od tego regu┼éy ale albo dostosowujesz si─Ö do game planu dow├│dcy albo nie, ja je┼Ťli gdzie┼Ť id─Ö z g├│ry pytam si─Ö o co gramy itd.

Dowodzi┼éem ju┼╝ kilkoma sojuszami w swoim ┼╝yciu i mo┼╝e jestem inny ale ja nie patrz─Ö na to pod wzgl─Ödem "m├│j sojusz i moi kumple" Pierwsza podstawowa zasada to co gracz wnosi do sojuszu (aktywno┼Ť─ç. umiej─Ötno┼Ťci i ch─Ö─ç gry zespo┼éowej)

Druga rzecz do┼é─ůczaj─ůc do jakiej┼Ť ekipy te┼╝ jak to si─Ö m├│wi ┼Ťlepy nie jestem i widz─Ö po tygodniu czy warto si─Ö anga┼╝owa─ç czy te┼╝ da─ç sobie spok├│j

Raczej nikt nie lubi by─ç rolowany nawet je┼Ťli to robi dow├│dztwo soja ;)

Zasada dla mnie jest prosta dow├│dztwo ma si─Ö kierowa─ç dobrem sojuszu a nie swoim w┼éasnym czasem ja jako dowodz─ůcy odda┼éem sw├│j deff na potrzeby wa┼╝niejsze ni┼╝ np obrona w┼éasnej wiochy

Dow├│dca te┼╝ musi sobie zas┼éu┼╝y─ç na szacunek graczy a graj─ůc tylko pod siebie na pewno szacunku nie zdob─Ödzie i sojusz nie osi─ůgnie raczej wiele w takim przypadku

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Kosmate Yeti s1 obecnie

• Dowodzi┼éem ju┼╝ kilkoma sojuszami w swoim ┼╝yciu i mo┼╝e jestem inny ale ja nie patrz─Ö na to pod wzgl─Ödem "m├│j sojusz i moi kumple" Pierwsza podstawowa zasada to co gracz wnosi do sojuszu (aktywno┼Ť─ç. umiej─Ötno┼Ťci i ch─Ö─ç gry zespo┼éowej)

Druga rzecz do┼é─ůczaj─ůc do jakiej┼Ť ekipy te┼╝ jak to si─Ö m├│wi ┼Ťlepy nie jestem i widz─Ö po tygodniu czy warto si─Ö anga┼╝owa─ç czy te┼╝ da─ç sobie spok├│j

Raczej nikt nie lubi by─ç rolowany nawet je┼Ťli to robi dow├│dztwo soja ;)

Zasada dla mnie jest prosta dow├│dztwo ma si─Ö kierowa─ç dobrem sojuszu a nie swoim w┼éasnym czasem ja jako dowodz─ůcy odda┼éem sw├│j deff na potrzeby wa┼╝niejsze ni┼╝ np obrona w┼éasnej wiochy

Dow├│dca te┼╝ musi sobie zas┼éu┼╝y─ç na szacunek graczy a graj─ůc tylko pod siebie na pewno szacunku nie zdob─Ödzie i sojusz nie osi─ůgnie raczej wiele w takim przypadku

chyba kompletnie nie zrozumia┼ée┼Ť co ja napisa┼éem :D

ja tylko pragn─Ö Ci powiedzie─ç, ┼╝e oboj─Ötnie jak by┼Ť ten push podzieli┼é ZAWSZE znajdzie si─Ö jedna osoba, kt├│rej si─Ö to podoba─ç nie b─Ödzie ale to odwieczna cz─Ö┼Ť─ç tej gry i za┼éo┼╝─Ö si─Ö, ┼╝e nawet w twoich sojuszach by┼éy jakie┼Ť zgrzyty na temat pushy ;)

i tego problemu nie rozwi─ů┼╝ecie usuwaj─ůc pushe albo je "legalizowa─ç" poprzez interfejs gry, dodanie takiej "funkcji" do gry jedynie pomo┼╝e ale jako taki jedynie dodatek by nie robi─ç arkuszy google aczkolwiek i to kompletnie nie rozwi─ů┼╝e problemu o kt├│rym m├│wicie.

Nawet to o czym Aureus pisze r├│wnie┼╝ niczego nie rozwi─ůzuje bo to takie tylko gdybanie nie na temat tak naprawd─Ö by zdoby─ç lajka m├│wi─ůc fajne dla uszu rzeczy.

Pytania s─ů o rozwi─ůzania problem├│w w grze i je┼Ťli chcecie przyci─ůgn─ů─ç wi─Öcej ludzi nie mo┼╝emy likwidowa─ç rzeczy, kt├│re mog─ů zniech─Öci─ç nie do┼Ťwiadczonych graczy <push zniech─Öca najcz─Ö┼Ťciej bo ma┼éo do┼Ťwiadczony gracz jeszcze nie potrafi operowa─ç tak bardzo sfer─ů ekonomiczn─ů konta jednocze┼Ťnie je po prostu blokuje> Dlatego TT powinien robi─ç wszystko by zacz─ů─ç promowa─ç t─Ö gr─Ö i pomy┼Ťle─ç nad puszczeniem poradnika czy te┼╝ poradnik├│w na temat grania bardziej czytelnych ni┼╝ ten "samouczek" i m├│wi─ůcych nam du┼╝o wi─Öcej o specyfice tej gry

• Pytania s─ů o rozwi─ůzania problem├│w w grze i je┼Ťli chcecie przyci─ůgn─ů─ç wi─Öcej ludzi nie mo┼╝emy likwidowa─ç rzeczy, kt├│re mog─ů zniech─Öci─ç nie do┼Ťwiadczonych graczy <push zniech─Öca najcz─Ö┼Ťciej bo ma┼éo do┼Ťwiadczony gracz jeszcze nie potrafi operowa─ç tak bardzo sfer─ů ekonomiczn─ů konta jednocze┼Ťnie je po prostu blokuje> Dlatego TT powinien robi─ç wszystko by zacz─ů─ç promowa─ç t─Ö gr─Ö i pomy┼Ťle─ç nad puszczeniem poradnika czy te┼╝ poradnik├│w na temat grania bardziej czytelnych ni┼╝ ten "samouczek" i m├│wi─ůcych nam du┼╝o wi─Öcej o specyfice tej gry

Dzi─Öki za sugestie.

Co masz konkretnie na my┼Ťli przez "samouczek"? Samouczek w grze? czy samouczki/poradniki na forum?

Ja ch─Ötnie takie co┼Ť spr├│buj─Ö przygotowa─ç, na pewno nie ob─Ödzie si─Ö bez ewentualnej pomocy z Waszej strony czy opinii, ale jestem jak najbardziej otwarty bo podoba mi si─Ö taki pomys┼é.

Musimy by─ç jednak konkretni w tego typu planach (przynajmniej tak mi si─Ö wydaje). Wiesz, jeden stwierdzi, ┼╝e w takim poradniku musi by─ç pokazany i wyt┼éumaczony interfejs gry w 200%, a drugi powie, ┼╝e przecie┼╝ najwa┼╝niejsze to jak najszybciej podpi─ů─ç oazy pod osad─Ö - punkt├│w widzenia widzia┼éem ju┼╝ mn├│stwo.

Zadam wi─Öc mo┼╝e te┼╝ pytanie - do wszystkich - cho─ç Tyrus Ty je troch─Ö sprowokowa┼ée┼Ť.

Co Waszym zdaniem jest specyficznego dla naszej gry? Chodzi o mi o 1 lub wi─Öcej czynnik├│w, kt├│re mia┼é na my┼Ťli Tyrus powy┼╝ej.

glacier.png

Cz┼éonkowie zespo┼éu Traviana pracuj─ů na zasadach wolontariatu i nie s─ů dost─Öpni przez 24 godziny na dob─Ö.

• Ale nie m├│wimy o likwidacji puschy ;) Tylko raczej jak to zrobi─ç by konflikt├│w z tego powodu by┼éo jak najmniej ;)

Co do malkontent├│w to wiem ┼╝e zawsze si─Ö znajd─ů nie da si─Ö zadowoli─ç wszystkich bo to nie jest mozliwe :P

Problem bardziej le┼╝y w tym jak rozwi─ůza─ç kwestie puschy plus pomoc na rozw├│j nowych graczy ( ju┼╝ pomijam tu poradniki z FG i wskaz├│wki od bardziej do┼Ťwiadczonych graczy) Czasem jest to kwestia pomocy surowcowej po prostu wtedy taki ┼Ťwie┼╝ak tez czuje si─Ö doceniony i potrzebny w sojuszu :saint:

I o ile b─Ödzie to cz┼éowiek ch─Ötny jak do gry tak i do nauki tej gry zapewne sprawdzi si─Ö jako cz─Ö┼Ť─ç tego sojuszu

Pytanie zasadnicze to komu dzi┼Ť w tej grze mo┼╝na zaufa─ç ?? Bo takich jest niestety coraz mniej :saint:

Co do lajk├│w pomyli┼ée┼Ť si─Ö nie kolekcjonuj─Ö :P Nie staram si─Ö nikomu schlebia─ç pisz─Ö to co my┼Ťl─Ö ;)

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Kosmate Yeti s1 obecnie

• cytuje Tyrusa

"push zniech─Öca najcz─Ö┼Ťciej bo ma┼éo do┼Ťwiadczony gracz jeszcze nie potrafi operowa─ç tak bardzo sfer─ů ekonomiczn─ů konta jednocze┼Ťnie je po prostu blokuje"

tak jest w tym du┼╝o prawdy, surowce si─Ö przelewaj─ů -gra bez ZM lub przy ich oszcz─Ödzaniu i nic na to nie poradzimy nie chce da─ç nie da

a zniech─Öca nie tylko ma┼éo do┼Ťwiadczonych ale i do┼Ťwiadczonych kt├│rzy graja za "swoje" a sojusz wspieraj─ů offem lub deffem i u nich nic sie nie przelewa . Push 4x na dob─Ö bez widocznych skutk├│w w postaci czyszczenia okolicy lub obrony zniech─Öca do gry

Popatrz kto jest za pushem - prowadz─ůcy sojusze :) do ilu graczy idzie push w wi─Ökszo┼Ťci przypadk├│w? do 4-5 z tablicy lub ich zausznik├│w

A wyobra┼║my sobie gr─Ö bez push ( t┼éumaczenie ┼╝e wspomaga rozw├│j sojuszu i najlepszych graczy jest tu podstaw─ů tego co piszecie) wiec nie ma sk┼éadek ale dla wszystkich i wszyscy maj─ů takie same szanse , jednocze┼Ťnie odpada zniech─Öcenie ma┼éo do┼Ťwiadczonych

Mo┼╝na zarz─ůdza─ç sojuszem i jego taktyk─ů, rejonizacj─ů , stawianiem deffa , organizacj─ů atak├│w itp

a push na cud i tylko na cud i jest ok

pozdro

to ┼╝e mam tu posty 10 nie znaczy ┼╝e nie mam doczynienia z travianem:) gram od ponad 10 lat, ale jak sie poczyta fora to 90% jest cwaniactwo i pogarda dla innych dlatego wole nie zagl─ůda─ç

A najlepiej zrobi─ç ankiet─Ö na temat pushu w grze, niech si─Ö wszyscy wypowiedz─ů bez logowania na forum wtedy niech wi─Ökszo┼Ť─ç zadecyduje hehehehe. Ja obstaje na swoim push to wielki problem tej gry, mo┼╝e nie tyle push co cwaniactwo do kogo idzie

• Dzi─Öki za sugestie.

Co masz konkretnie na my┼Ťli przez "samouczek"? Samouczek w grze? czy samouczki/poradniki na forum?

Bardziej chodzi o to, ┼╝e rejestruj─ůc si─Ö w grze jako nowy gracz dostajemy suchy "samouczek", kt├│ry kompletnie nie przygotowuje nas do gry i ka┼╝dy nowy gracz musi si─Ö sam edukowa─ç, oraz liczy─ç na pomoc innych np. sojuszu, kt├│ry go postanowi┼é przyj─ů─ç a jak wiem cz─Östo dostatecznej pomocy nie dostaj─ů wiadomo, ┼╝e je┼Ťli kto┼Ť BARDZO chce to sam do wszystkiego dojdzie znajduj─ůc odpowiedzi np. przez forum komunikatory itd. ja mia┼éem na my┼Ťli o stworzeniu jednego miejsca gdzie znalaz┼é by odpowiedzi na wi─Ökszo┼Ť─ç swoich pyta┼ä. Zawsze uwa┼╝a┼éem, ┼╝e travian to gra po cz─Ö┼Ťci matematyczna w kt├│rej nale┼╝y liczy─ç co i kiedy si─Ö op┼éaca ale sk─ůd ma to wiedzie─ç nowy gracz ? sk─ůd nowy gracz ma wiedzie─ç np. kiedy podpi─ů─ç pierwsz─ů, drug─ů czy trzeci─ů oazk─Ö do swojej stolicy ? My korzystamy z zewn─Ötrznych "poradnik├│w", kt├│ry jasno m├│wi kiedy jest to najbardziej op┼éacalne i to tylko jeden z miliona problem├│w nowego gracza, kt├│ry musi tego szuka─ç poprzez zewn─Ötrzne pomoce... a co gdyby dosta┼é to od TT ?

Wiadomo napisanie takiego poradnika je┼Ťli chodzi o travian jest praktycznie nie wykonalne w dos┼éowno┼Ťci jego wykonania w praktyce bo jak wiemy to gra dynamiczna, kt├│ra jest zale┼╝na od tysi─ůca r├│┼╝nych czynnik├│w ale na pewno pomo┼╝e je┼Ťli nowy gracz dostanie dok┼éadniejszy obraz o mechanice tej gry

Problem bardziej le┼╝y w tym jak rozwi─ůza─ç kwestie puschy plus pomoc na rozw├│j nowych graczy ( ju┼╝ pomijam tu poradniki z FG i wskaz├│wki od bardziej do┼Ťwiadczonych graczy) Czasem jest to kwestia pomocy surowcowej po prostu wtedy taki ┼Ťwie┼╝ak tez czuje si─Ö doceniony i potrzebny w sojuszu :saint:

wiesz to takie danie cz┼éowiekowi ryby, kt├│r─ů zje ale jutro dalej b─Ödzie g┼éodny ;) zamiast da─ç mu w─Ödk─Ö by m├│g┼é sam zapewni─ç sobie jedzenie codziennie.

Tu si─Ö z Tob─ů nie zgodz─Ö, bo m├│wisz o problemach sojuszu do kt├│rego akurat trafia┼ée┼Ť, ale tutaj musisz wr├│ci─ç do mojego wcze┼Ťniejszego postu w kt├│rym pisa┼éem o czynnikach niezb─Ödno┼Ťci push├│w. ja jestem pewny, ┼╝e odpowiednie przygotowanie konta i push nigdy nie zablokuje danego konta. Usuwaj─ůc push mo┼╝na jednocze┼Ťnie usun─ů─ç takie artefakty jak eliksir czy AW bo w ┼╝yciu sam nie wykorzystasz w 100 % ich potencja┼éu, usuwaj─ůc push mo┼╝esz zapomnie─ç o mobilkach czy te┼╝ strategicznych stolicach czy te┼╝ w┼éa┼Ťnie o strategicznych offach takie jak cud offy czy konta loko, cz─Östo robi si─Ö pushe na zwiad na m┼éynki na wioski przechodnie na skarbce na odbudow─Ö stolic i na 100 innych rzeczy, kt├│rych po prostu nie usuniesz ;)

fc367393dbdb4.jpg

Post was edited 2 times, last by Tyrus ().

• popieram zdanie tyrusa, ┼╝e dodanie pushy do interfejsu niczego nie zmieni.

wszystko sprowadza si─Ö, moim zdaniem, tylko do znajomo┼Ťci zasad gry w sojuszu. co┼Ť dajemy na potrzeby sojuszu, ale czego┼Ť mo┼╝emy te┼╝ w zamian oczekiwa─ç. dlaczego poprosi─ç o deffa to nie problem a wys┼éa─ç push to ju┼╝ wielkie halo? dlaczego jedni maj─ů traci─ç swoje surowce, kt├│re wydali na wojsko, dla osoby, kt├│ra niczego od siebie nie daje?

Dlatego TT powinien robi─ç wszystko by zacz─ů─ç promowa─ç t─Ö gr─Ö i pomy┼Ťle─ç nad puszczeniem poradnika czy te┼╝ poradnik├│w na temat grania bardziej czytelnych ni┼╝ ten "samouczek" i m├│wi─ůcych nam du┼╝o wi─Öcej o specyfice tej gry

tu si─Ö zgadzam. przed zarejestrowaniem si─Ö do gry, dowiadujemy si─Ö o specyfikacji ka┼╝dej nacji, ale w bardzo og├│lnikowym znaczeniu. galowie dobrzy dla pocz─ůtkuj─ůcych i potrzebuj─ů ma┼éo czasu a germanie odwrotnie i tyle. nie ma ┼╝adnego odniesienia do szerszego wyt┼éumaczenia tej kwestii. nawet wyt┼éumaczenie "1 slot budowy" przy rzymianach, mo┼╝e niewiele m├│wi─ç dla kogo┼Ť, kto gra pierwszy raz. p├│┼║niej si─Ö okazuje, ┼╝e dana nacja jest kompletnie nietrafiona, bo nie by┼éo mo┼╝liwo┼Ťci dok┼éadniejszego zapoznania si─Ö z specyfikacj─ů nacji.

Co Waszym zdaniem jest specyficznego dla naszej gry? Chodzi o mi o 1 lub wi─Öcej czynnik├│w, kt├│re mia┼é na my┼Ťli Tyrus powy┼╝ej.

nie grałem w tego typu gry, więc ciężko powiedzieć, co tu jest specyficznego.

edit

to ┼╝e mam tu posty 10 nie znaczy ┼╝e nie mam doczynienia z travianem:) gram od ponad 10 lat

wi─Öc moment, grasz 10 lat i nie rozumiesz po co jest push?

albo co gorsza, grasz 10 lat i za ka┼╝dym razem trafi┼ée┼Ť do sojuszu, kt├│ry pushowa┼é tylko swoich i tylko 5-6 kont?

Post was edited 1 time, last by wijas ().

• wijas

"wi─Öc moment, grasz 10 lat i nie rozumiesz po co jest push?

albo co gorsza, grasz 10 lat i za ka┼╝dym razem trafi┼ée┼Ť do sojuszu, kt├│ry pushowa┼é tylko swoich i tylko 5-6 kont?"

dziwne nie ? ale taka jest prawda na wi─Ökszo┼Ťci serwer├│w i wi─Ökszo┼Ťci sojuszy nawet tam gdzie stan─ů┼é cudak

ja dobrze rozumiem po co jest push tylko push nie jest dla ludzi :)

co się tak bronicie na grę bez pushu? nikt by nie miał, wiec w szansach graczy sojuszy nic by się nie zmieniło

wojska obronne u natar├│w to ┼Ťrednia serwera wiec tu szanse takie same

a grabi─ç mo┼╝ecie ile dacie rady :) wiec o co te hallo?

kiedy┼Ť by┼é push

-na krasnale

-na stracone wojsko w działaniach soja (nie prywaty) itp

teraz push po 4 dniach gry dla guru soja no wybaczcie, jak mam 10 osad ok ┼Ťle push ale przy 1 -2 sam si─Ö nie wyrabiam z rozwojem (nie myli─ç z umys┼éowym) itp.