🗳️ ANKIETA: Nowe światy gry

• tu się zgadzam. przed zarejestrowaniem się do gry, dowiadujemy się o specyfikacji każdej nacji, ale w bardzo ogólnikowym znaczeniu. galowie dobrzy dla początkujących i potrzebują mało czasu a germanie odwrotnie i tyle. nie ma żadnego odniesienia do szerszego wytłumaczenia tej kwestii. nawet wytłumaczenie "1 slot budowy" przy rzymianach, może niewiele mówić dla kogoś, kto gra pierwszy raz. później się okazuje, że dana nacja jest kompletnie nietrafiona, bo nie było możliwości dokładniejszego zapoznania się z specyfikacją nacji.

Dzięki za Twoją wiadomość!

Powiem tak, wkrótce rozkręci się właśnie temat, który tutaj poruszyłeś i fajnie by było jakbyście nam pomogli rozbudować opis "startowy" przed wyborem nacji.

Niestety często przed wyborem nacji gracz nie wejdzie na forum, nie poczyta, więc nawet gdybym tutaj coś stworzył w tym stylu, o którym piszesz to gracz i tak to przeoczy. Tutaj zdecydowanie potrzebny jest taki materiał wideo lub bardziej rozbudowany opis przy wyborze nacji.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Jakie by nie były poradniki nic to nie da, kto zagra to albo ta grę pokocha albo znienawidzi:)

dla mnie problemy traviana zaczęły się do pewnej pani która uważała się za królowa traviana i wprowadziła tyranie

na początku miała nick "ruda" potem "zołza" itp. wielu to podchwyciło i chciało zaistnieć w historii traviana

Potem powstał sojusz DNXIII gdzie grupa graczy uważała się za panów traviana

a na forum były poradniki i przyznam w miarę rozsądne na tamte czasy , a była to prawie praca dyplomowa niejakiego "lampy" pieska "rudej"

i nie piszcie że ktoś nie wie po co push jak w to się gra bo zniechęcacie do konwersacji , padł temat i każdy może się wypowiedzieć

jak teraz wygląda gra , sojusz- gracze na 3 ćwiartkach z łapanki po 4 dniach push po 2 tygodniach połowa kasuje konta lub przestaje grać, bo nie ma z kim, jeden mądrzejszy od drugiego teksty typu" nie podoba się to wypad" bo ja wiem najlepiej hehehe

piszecie o takich wspaniałych sojuszach, współpracy gdzie pytam i dla kogo?

ok od najbliższego serwera zapisuje massy o push i tu na forum wam udowodnię jak to wygląda

nie pisze tu o wszystkich bo pewnie są jeszcze "normalni" gracze, niestety ja od kilku serwerów ich nie spotkałem

a text " nie podoba się to wypad" pisany do mnie na ostatnim trwającym PL x3 pisał gracz z zarządu INC wiec chyba to nie jakiś tam sobie sojusz tylko sojusz top push dla 4-5graczy to tez z tego serwera PL x3 nie mówie o końcówce gry ale do połowy gdzie kilku dobrych graczy (nie pisze o sobie) odpuściło sobie grę

pozdro

Post was edited 1 time, last by gosc ().

• Wtrącę się do dyskusji. Przebrnąłem przez cały wątek i opiszę moje spostrzeżenia.

Sam dowodziłem kilka razy, byłem także kilka razy kordem deff i coś tam traviana liznąłem.

Gość podaj nicki z tych serwerów oraz serwery zobaczymy jakie konta grałeś bo mnie to ciekawi.

Cześć,

a czy uważacie, że istnieje jakiś sposób, aby nie było aż takiego - jak to nazywacie - kolesiostwa czy układów, aby nowy gracz mógł bardziej się odnaleźć już w takim środowisku gry?

Nie da się. Ciężko wymagać od zorganizowanego sojuszu że nowo przychodząca osoba na początek dostanie kredyt zaufania. To gra strategiczna niestety i każda pomyłka w większości przypadków kończy się zniweczeniem starań reszty.

Wszystko zależy od dowódców sojuszu na których się trafi. Jeżeli są to gracze doświadczeni to w większości przypadków pomogą i z gracza który chce się uczyć zrobią w jeden serwer "gracza średniej jakości do obróbki pozniej". I ten gracz pomoc na pewno w sojuszu dostanie.

Travian jako gra jest skomplikowania i występują w niej takie o to problemy dla nowych graczy:

- nikt nie będzie inwestował ZM w grę do której nie ma prostej instrukcji wprowadzającej (start bez monet to niestety start stracony). To tak jakbyś poszedł do salonu komputerowego i kazaliby Ci wybrać laptopa po wyglądzie bez opisu parametrów. Samouczek kompletnie nic nie wyjaśnia, według mnie wręcz wprowadza zamęt na początku gry.

- nie grając aktywnie i zaglądając na konto raz lub dwa na dzień nie da rady wyprowadzić dobrego konta. Sam będąc kordynatorem deff spotykałem się z komentarzami typu " po to jesteś kordynatorem żeby pilnowąc i defować moje konto". Travian to gra wymagająca aktywności niestety.

- trafiając na doświadczonego gracza obok nie jesteś w stanie podjąć walki

- początkowe konto deff bez monet nie jest w stanie na początku gry ekonomicznie konkurować z kontem off

- gra jest za szybka (dla mnie x1 jest za wolny ale tutaj nie o tym), podwyższenie prędkości PT jak dla mnie było błędem. Na x1 20 kratek katasem idziesz na sandale 2.5 h a całą mapę przelatujesz z PT 500 % w 12h.

- brak jest chatu online z pomocą gdzie nowy gracz mógłby od razu z przeglądarki zapytać o pomoc- w formie małego okienka które można zminimalizować ( ludzie sprawdzeni przez TG mogli by to robić społecznie na zasadzie pomocy nowym graczom - sam chętnie bym odpisywał na pytania). W innej grze przeglądarkowej jest w ten sposób rozganizowany spam i tzw: help chanel

I to ostatnie jest ciekawym pomysłem nad którym warto się zastanowić

• To ostatnie jest w planach do wprowadzenia w formie kanału na discordzie.

Uważasz jarpenn , że to będzie wystarczające? To czy tak będzie to inna sprawa. Interesuje mnie co myślisz na ten temat.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Dzięki za Twoją wiadomość!

Powiem tak, wkrótce rozkręci się właśnie temat, który tutaj poruszyłeś i fajnie by było jakbyście nam pomogli rozbudować opis "startowy" przed wyborem nacji.

Niestety często przed wyborem nacji gracz nie wejdzie na forum, nie poczyta, więc nawet gdybym tutaj coś stworzył w tym stylu, o którym piszesz to gracz i tak to przeoczy. Tutaj zdecydowanie potrzebny jest taki materiał wideo lub bardziej rozbudowany opis przy wyborze nacji.

ale i tak nas ograniczy ilość. chyba, że zrobicie coś w rodzaju odnośnika do poradnika, który będzie dokładniej opisywał specyfikację każdej nacji, to wtedy można się rozpisać całkiem sporo na ten temat. warto podać przykłady, jacy gracze wybierają daną nację i dlaczego? bo to też są, moim zdaniem, całkiem ciekawe przykłady.

- brak jest chatu online z pomocą gdzie nowy gracz mógłby od razu z przeglądarki zapytać o pomoc- w formie małego okienka które można zminimalizować ( ludzie sprawdzeni przez TG mogli by to robić społecznie na zasadzie pomocy nowym graczom - sam chętnie bym odpisywał na pytania)

albo nawet forma rozbudowanego czatu serwera, gdzie każdy by mógł zadać pytanie i każdy grający na serwerze, na nie odpowiedzieć? propozycja jak najbardziej ciekawa

• To ostatnie jest w planach do wprowadzenia w formie kanału na discordzie.

Uważasz jarpenn , że to będzie wystarczające? To czy tak będzie to inna sprawa. Interesuje mnie co myślisz na ten temat.

Uważam że nie i nie pomoże. Dalej będziesz musiał discorda założyć i się tam zalogować :) Tak samo nie pomoże skype.

Bardziej myślałem o czymś takim. Okienko w przeglądarce w grze które możesz jednym kliknięciem otworzyć i zamknąc. Nie wymaga logowania bo masz nick z gry a chat jest ze wszystkich serwerów a nie tylko jednego konkretnego.

http://prntscr.com/r4ai7n

To screen z innej gry ale bez nazwy więc nie banuj bo poglądowo to tylko wrzucam.

• Panowie lub/i Panie,

Zaskakujecie mnie :) serio, w sensie... nie ujmując Wam niczego - nie spodziewałem się takiej dyskusji i takich pomysłów. Bardzo Wam dziękuję :)

ale i tak nas ograniczy ilość. chyba, że zrobicie coś w rodzaju odnośnika do poradnika, który będzie dokładniej opisywał specyfikację każdej nacji, to wtedy można się rozpisać całkiem sporo na ten temat. warto podać przykłady, jacy gracze wybierają daną nację i dlaczego? bo to też są, moim zdaniem, całkiem ciekawe przykłady.

Myślę, że nie ma co myśleć na tym etapie o ograniczeniach. Jeśli tylko będzie dobry pomysł to miejsce się znajdzie :)

Przykłady bardzo ciekawe tylko te przykłady trzeba mieć. Co masz na myśli przez "jacy gracze wybierają daną nację" - jak opisałbyś w takim miejscu takich graczy?

albo nawet forma rozbudowanego czatu serwera, gdzie każdy by mógł zadać pytanie i każdy grający na serwerze, na nie odpowiedzieć? propozycja jak najbardziej ciekawa

Pomysł jak najbardziej ciekawy, ale podejrzewam, że tutaj trzeba by było pomyśleć sporo nad optymalizacją, aby infrastruktura serwerowa wytrzymała takie obciążenie. Dodatkowo moderacja takiego czatu nie byłaby czymś łatwym na pierwszy rzut oka. Nie mniej, za pomysł bardzo dziękuję. Osobiście mi się on podoba. Myślę, że kanał discord będzie sprawdzianem chęci pomocy graczy nowym graczom na czacie.

jarpenn dziękuję, podobny czat nawet jest w Travian: Kingdoms. Kolejny temat do rozważenia tak myślę.

glacier.png

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Pomysł jak najbardziej ciekawy, ale podejrzewam, że tutaj trzeba by było pomyśleć sporo nad optymalizacją, aby infrastruktura serwerowa wytrzymała takie obciążenie. Dodatkowo moderacja takiego czatu nie byłaby czymś łatwym na pierwszy rzut oka. Nie mniej, za pomysł bardzo dziękuję. Osobiście mi się on podoba. Myślę, że kanał discord będzie sprawdzianem chęci pomocy graczy nowym graczom na czacie.

Modernizacja jest totalnie łatwa. Zadajesz pytanie - dostajesz odpowiedź. Spam=ban na godzinę lub dożywotni na chacie do pomocy. Zrobienie czegoś takiego nie obciąża serwera. Więcej MB ma jeden WASZ domek z nowej grafiki niż tam będzie miało 1000 wiadomości.

Discord- pomysł ok. Ale z doświadczenia Ci powiem że tak jak w sojuszu ludzie nie zakładają to i tam nie założą. Chodzi o szybkość obsługi i dostępu do pomocy.

• a jak w takich komunikatorach poradzisz ze spamem? bo z tego co było skype ciężko było poprzez spam dokopać się do konkretnych wątków, dlaczego nie wystarcza komunikator w travianie ? jest zarząd jest nowy gracz wystarczy tylko odpowiedzieć i pomóc

• Co masz na myśli przez "jacy gracze wybierają daną nację" - jak opisałbyś w takim miejscu takich graczy?

na szybko mogę podać po przykładzie.

bardzo często gracze, którzy robią cudoffy, wybierają rzym, bo ma najmocniejsze katapulty i najsilnejsze wojsko(nie bierzymy pod uwagę nowych nacji).

najwięcej graczy deffowych wybiera galów, bo mają mocną a zarazem dość tanią jednostkę defensywną, czyli falangę. a na dalekie odległości mamy najszybsze jednostki w grze.

no i germanie mają najtańsze jednostki o dość krótkim czasie szkolenia, nadają się idealnie na konta mocno ofensywne, czyli np lokomotywa. zresztą w ogóle lokomotywa kojarzy mi się jedynie z germanem.

oczywiście do tego można dodawać plusy i minusy jednego stylu gry na danej nacji, których też można wymienić kilka, w oparciu o różnych graczy. myślę tutaj o rekordzie deffa na mp, zrobionym na germańskim koncie.

• a jak w takich komunikatorach poradzisz ze spamem? bo z tego co było skype ciężko było poprzez spam dokopać się do konkretnych wątków, dlaczego nie wystarcza komunikator w travianie ? jest zarząd jest nowy gracz wystarczy tylko odpowiedzieć i pomóc

Tam masz kilka zakładek. Np; smap, help itd. Na help piszesz tylko pytania zwiazane z grą. W 99 % przypadków nowy gracz który zaczyna grę nie ma sojuszu i nie ma kogo zapytać co kliknać. Pozniej jak latam po kontach to widzę cegielnię w 15 CC.

• Modernizacja jest totalnie łatwa. Zadajesz pytanie - dostajesz odpowiedź. Spam=ban na godzinę lub dożywotni na chacie do pomocy. Zrobienie czegoś takiego nie obciąża serwera. Więcej MB ma jeden WASZ domek z nowej grafiki niż tam będzie miało 1000 wiadomości.

Discord- pomysł ok. Ale z doświadczenia Ci powiem że tak jak w sojuszu ludzie nie zakładają to i tam nie założą. Chodzi o szybkość obsługi i dostępu do pomocy.

Z jednym się trudno nie zgodzić - jeśli nie będą osoby chciały założyć konta to nie założą.

Jednak jedno należy wziąć pod uwagę... ja przyznaję, 1-3 razy może w życiu zalogowałem się na konto discorda do tej pory bo po prostu tego nie potrzebowałem, ale znam wiele - młodszych co prawda - osób, które piszą, rozmawiają podczas grania wyłącznie przez discord :).

glacier.png

• Z jednym się trudno nie zgodzić - jeśli nie będą osoby chciały założyć konta to nie założą.

Jednak jedno należy wziąć pod uwagę... ja przyznaję, 1-3 razy może w życiu zalogowałem się na konto discorda do tej pory bo po prostu tego nie potrzebowałem, ale znam wiele - młodszych co prawda - osób, które piszą, rozmawiają podczas grania wyłącznie przez discord :).

To mam pytanie. Skąd ten nowy gracz o tym discordzie się dowie? Z Travian Answers gdzie nawet takiej informacji nie znajdzie? :/

• To mam pytanie. Skąd ten nowy gracz o tym discordzie się dowie? Z Travian Answers gdzie nawet takiej informacji nie znajdzie? :/

No i dobre pytanie!

Wiesz, zakładam, że jeśli Travian uruchomi oficjalny kanał discord to będziemy taki kanał promować na przykład:

• na naszym Forum
    • w informacjach, które są po lewej stronie w grze - np. w informacjach startowych
    • również przez Travian Answers jak tylko taki wpis dodam (chociaż nie uważam, że Travian Answers to akurat dobre miejsce na tego typu informację).
    • z mojej stopki na forum :)
    • czy chociażby ze strony głównej naszej gry (analogicznie jak np. o koncie Facebook czy Youtube).

Myślę, że jak już kanał powstanie to na pewno będzie odpowiednio promowany.

glacier.png

• To mam pytanie. Skąd ten nowy gracz o tym discordzie się dowie? Z Travian Answers gdzie nawet takiej informacji nie znajdzie? :/

to pomyśl ilu mu pomoże w jakimkolwiek komunikatorze ? jeśli zada pytanie- ty ja kilku innych a 100 ze niego jaja zrobi

popatrz co się dzieje na forum np serwer zaczęty PL 10-x1 przykład raporty przecież normalnemu graczowi nawet nieładnie to czytać

popatrz na nicki w grze na nazwy osad , sojusze (nazwy) nazwy podpinają się pod włochów ruskich i licho wie pod kogo nazwy takie że ze słownikiem trzeba szukać :) oto przykład na moje pytanie kto gra

"Cześć. Jesteśmy Polakami. Carnegiea gigantea to łacińska nazwa karnegii olbrzymiej, którą na pewno kojarzysz z westernów. Jak kiedyś dla zabawy wybieraliśmy sobie gatunki kaktusów to ktoś mi go zaproponował i tak zostało
    Jeżeli chciałbyś z nami pograć to napisz mi jakie masz plany na ten serwer, czy zamierzasz pograć dłużej, bardziej na spokojnie czy agresywnie, off czy def itd."

i jak tu kogoś zaczepić- może po chińsku trzeba pisać :)

powiem tak sami popsuliśmy grę poprzez tolerowanie cwaniactwa i kolesiostwa i czarno to widzę PL x3 nawet 600 graczy nie ma :(

• Chyba wolałbym być wyśmiany przez kogoś ogarniętego, niż dostać "profesjonalną" odpowiedź od Ciebie ^^
    Co to w ogóle za przykłady? I co ma piernik do wiatraka.

- RONIN -

Oddajcie mnie to stare forum...

• Operator gry powinien ingerować w ten sposób, że push, powinien być widoczny dla każdego członka sojuszu. Tzn. jak Generał wysyła informacje, że dzisiaj idzie push na gracza x na cel x to każdy widzi, kto i ile wysłał i do kogo oraz ile ktoś dostał. Uważam, że przesyłanie pushy powinno pomiędzy graczami w sojuszu być widoczne dla wszystkich członków. Przejrzystość w tej kwestii pozwoli też wyłapać a przynajmniej znacznie ograniczy push_owanie jednego konta przez inne w sojuszu. Konta multi w sojuszu stworzone i prowadzone pod inne konto. Zablokować opcje push_owania pomiędzy koalicjantami gdyż często bywa tak, że ktoś gra w x1, który ma koalicje z sojuszem x2 a tam jest np. 6 kont, które wysyłają po ciuchu push do gracza w sojuszu x1. Sojusznicy w x1 tego nie widzą i nie widzą tego gracze z sojuszu x2. Gracz w sojuszu x1 rośnie jak grzyb na deszczu. Opcje push powinny być tak ustawione, że składki powinien odblokować np. system po powiedzmy 15-20 dniach od startu, aby nikt wcześniej nie mógł wymuszać na innych pushu.

• Cześć,

Doceniam każdy pomysł i chęć dbania o uczciwość, ale nie zabijajmy współpracy w tej grze - wiem, używam dużych słów teraz, ale musimy trochę zejść na ziemie i poszukać wspólnie sensownego rozwiązania. Blokowanie pomocy według mnie nie jest dobrym pomysłem, pomoc powinna być dostępna zarówno w sojuszu jak i koalicji. Sam pomysł, aby było widać liczbę przesyłanych surowców lub po prostu składki były organizowane systemowo wydaje się być bardzo fajnym pomysłem - staram się patrzeć teraz z punktu widzenia gracza, szczególnie nowego, ale też z punktu widzenia organizatora składki.

Nowy gracz lub gracz nie musi niczego uzupełniać w jakiś arkuszach, a organizator ma wszystko na tacy podane.

glacier.png