🗳️ ANKIETA: Nowe światy gry

• Droga społeczności,

W ciągu ostatnich kilku miesięcy otrzymaliśmy od Was prośby, abyście mieli możliwość ustawienia dowolnego języka gry na wszystkich światach gry. Razem z naszym Game Center, zaczęliśmy myśleć nad tym rozwiązaniem i oceniać jego możliwość wykonania i doszliśmy do wniosku, że jest to technicznie możliwe do wykonania. Ale, zawsze jest ale.

Jeśli chcemy, aby wszystkie języki były dostępne na wszystkich światach gry musimy zmienić trochę strukturę światów gry, a dokładnie opisując w taki sposób, aby wszystkie znajdowały się pod jedną domeną.

Pierwszy pomysł jaki mieliśmy, który NIE jest ostatecznym pomysłem jest taki, aby użyć takiego samego podejścia jak w innych grach w kwestiach serwerów jak na przykład jest to w League of Legends. Mamy przez to na myśli posiadanie regionalnych serwerów, gdzie regionem mogłaby być na przykład Europa, Azja, Ameryka (ciągle mając wszystkie języki gry dostępne i serwery pod tą samą domeną).

Mamy pełną świadomość, że każdy pomysł ma swoje plusy i minusy i zaczęliśmy kompletować listę takich plusów i minusów, którą znajdziecie poniżej.

PLUSY

• Światy Gry miałyby więcej graczy
    • Byłaby możliwość wprowadzenia większej różnorodności wśród Światów Gry
    • Start kolejnych Światów Gry byłby częstszy
    • Łatwiej byłoby nawiązać nowe, międzynarodowe znajomości
    • Gra dostarczałaby więcej emocji i byłaby bardziej ekscytująca

MINUSY

• Gracze mogliby odczuwać "utratę" poczucia przynależności narodowej z powodu braku swojego ulubionego serwera w narodowej domenie (zarówno nazwa jak i numer serwera byłyby inne)
    • Istniałby potencjalny problem z utworzeniem konfederacji jeśli gracze nie wiedzieliby dokładnie, na którym świecie wystartują jego znajomi
    • Serwery turniejowe musiałyby również przejść opisaną powyżej zmianę
    • Niektóre tradycje mogłyby zostać utracone

Zanim zaczniemy rozważać powyższy pomysł poważniej i zanim zrobimy kolejny krok w tej kwestii, chcielibyśmy usłyszeć Waszą opinię na ten temat.

Dlatego też otwieramy dzisiaj ankietę dla wszystkich społeczności Travian: Legends na całym świecie.

Jeśli chcielibyście pomóc nam w podjęciu właściwej decyzji, ważnym jest oprócz zagłosowania w ankiecie (za co bardzo dziękujemy!), abyście wyrazili powód Waszego głosu w komentarzu do tego wątku.

Prosimy też o udostępnianie linku do tego wątku wśród znajomych, aby mogli wziąć w niej udział.

Bardzo dziękujemy za Waszą pomoc,

Wasz zespół Travian: Legends

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 6 times, last by Glacier ().

• ANKIETA: Jaki masz stosunek do opisanych powyżej zmian dotyczących światów gry? 77

1. Bardzo mi się podobają (19) 25%
    2. Poniekąd mi się podobają (26) 34%
    3. W ogóle mi się nie podobają (21) 27%
    4. Nie ma to dla mnie znaczenia (11) 14%

.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 2 times, last by Glacier ().

• Taka Globalizacja TraViana, odejście od stricte narodowych serwerów a gra na kontynentalnych...lub wielonarodowościowych. Patrząc na ilość graczy na serwerach pl to miałoby sens, ale MP czy nieoficjalne MP już nie będą rozgrywane, a jeśli już to może się okazać że wygra je sojusz XYZ z Finlandii lub ABC złożony z graczy z Włoch i Grecji. Złote Monety będą kosztowały?? hmm ile?

• Brawo cięcie kosztow.

Zamiast 10 serwerów po 1k graczy 5 serwerów po 2k.

Ceny na aukcjach też beda inne oraz zacietosci rozgrywki więcej monet mniejszym kosztem.

Ankieta to ściana pewnie już decyzję zapadły. Jak zwykle chodzi o kasę.

Takie udogodnienia to można na serwerach com i nie potrzeba ankiety.

• Ogólnie pomysł wg. mnie pozytywny tylko w wymienionych minusach nie do końca jest to co powinno się tam znaleźć ;D
    Przede wszystkim, europejski koszt złotych monet?

- RONIN -

Oddajcie mnie to stare forum...

• Cześć,

Co do kosztów Złotych Monet - na ten moment ciężko mi cokolwiek powiedzieć czy też obiecać.

Jak tylko dowiem się więcej na ten temat - dam Wam znać.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, zachęcam do ich zadawania :)

Jestem też bardzo ciekaw Waszej każdej opinii.

glacier.png

• Na naszym forum pojawiały się pomysły aby nas przyłączyć do jakiś domen np. czesko-słowackiej, taka pełna globalizacja (całą Europa) to pewnie większy sumaryczny odpływ graczy (tych z niższej ligi). Dla mnie dość drastyczne "leczenie objawów", może właśnie takie mniejsze (np. słowiańskie) społeczności dałyby możliwość próby "leczenia przyczyn" odpływu graczy. Wiem, że my gracze gramy tylko zgodnie z jedną zasadą - co nie jest zabronione jest dozwolone. No i ciężko jest, by przy takim podejściu starych wyjadaczy ktoś nowy nie zniechęcił się, ale jak powstanie domena europejska to będzie jeszcze więcej elitarnych kont (prowadzonych przez kilku graczy, wspieranych kontami pomocniczymi), które będą eliminować z zabawy szerszą grupę graczy, która co kolejny serwer będzie bardzo szybko maleć, dokładnie tak jak to jest aktualnie na serwerach krajowych.

W samej ankiecie (nie tylko tej, ale też przy innych zapytaniach o zdanie graczy) brakuje mi pytania o długości naszego Travianowego bytu, nie zawsze ktoś kto ma krótki staż na fg to jest nowym graczem. Jak zawsze będziecie mieć dużo oczekiwań od starych graczy, a nie będziecie wiedzieć czego oczekują nowi gracze. To niestety nie jest jednoznaczne z powodu konfliktu interesów. Nowy gracz na arenie europejskiej będzie mieć takie szansę jak ktoś kto idzie po rozegraniu 2-3 serwerów na MŚ.

Chcecie ratować traviana i z czasem więcej zarabiać, wsłuchajcie się w oczekiwania nowych, chcecie zarobić maksymalnie ile się jeszcze da w tej chwili bez patrzenia w przyszłość, słuchajcie czego potrzebują konta aktualnie z górnej półki finansowej. Myślę, że TG zna już na tyle swoich klientów i że już obrali odpowiednią strategię firmy na najbliższy czas.

Nie oddam głosu w ankiecie, bo jestem gdzieś pomiędzy opcjami 2 i 3, czyli opcja łączenia domen, ale mniej globalnie, tak z 5-6 regionów w Europie.

• po 1. rozchodzi się o kasę. ceny zm na domenie pl, to 45 zł za 450 monet. na domenie zagranicznej to 89 zł za 600 monet. wiem, że to też nie do końca wina adminów, bo złoty jest słaby a euro nie mamy.

po 2. poziom na tych serwerach będzie dużo wyższy, więc zapewne nowi gracze zniechęcą się jeszcze szybciej, niż jest obecnie.

po 3. jak już koledzy zauważyli, odebrane zostaną możliwości utworzenia MP. chyba, że po prostu jakiś następny serwer będzie oznaczony, jako mistrzostwa danego kraju i inne ekipy będą mogły na niego wpaść. może nikt już nie zapłacze, że CW ma pustą ćwiartkę?

jestem za łączenie domen, ale nie aż na taką skalę. przedmówca zauważył, że może te regiony powinny być mniejsze? po prostu połączyć domeny 3-4 krajów? co jakiś czas wypuszczać serwery zgodnie z waszym tym planem?

• Słuszna uwaga.Jak wpłynie fakt grania w domenach łączonych na NOWICJUSZY...uważam że nie spowoduje to większych zmian tzn. nie wielu będzie przybywać tak jak to jest obecnie.

Należy raczej zapytać co można zrobić aby przyciągnąć nowego gracza do gry??

Pamiętacie jak grało się w przeszłości?? i jak się zmieniała gra?

Z serwerów x1 na x2 jako serwery podstawowe

Z ataków które leciały po 24h+ do 5-6h

Zmiana produkcji podstawowej surowcówo 40%

Nowy balans w grze - PT dają większe przyśpieszenie wojska

Pushe są wręcz OBOWIĄZKOWE bez nich nie odbudujemy offów

Coplayerzy - a nawet 3-4 graczy na jednym koncie

Prywatne Farmy

Listy Farm

itd

Travian wprowadza wiele zmian, które ukierunkowywane są na Szybką Grę, jatkę, promuje ofensywny styl gry, a zatem ZM stają się niezbędne aby zdobyć przewagę czy to ekonomiczna,wojskową. Nowi gracze nie chcą po 3tygodniach kończyć gry...chcą najpierw się rozwinąć ekonomicznie, poznać systematykę gry, zbudować armię. Uważam że travian jest za szybki dla Nowicjusza, który się zniechęca gdy nie odnajduje fanu z gry. Travian zarabia dużo więcej na takim x2 serwerze niż na x1 w obecnych warunkach, ale właśnie serwery wolniejsze generują potencjał nowych graczy.

Ankieta kosmetyczna raczej nie wniesie większych zmian jeśli mówimy o ilości graczy na serwerach

• O ile będą zachowane serwery x1 istnieje szansa że nowi gracze w połączonych domenach nie zniechęcą się zbyt szybko

Sam preferuję juz x2 nawet i na takim da się pograć bez nadmiernego ładowania realnej kasy w grę bez PF czy multów ( oczywiście wtedy na topkę nie ma co liczyć )

Ja mam nadzieję że gdy powstaną takie serwery to odnośnie ZM zostanie zachowana płatność danego kraju tak np funkcjonuje WoT gra się na serwerze Eu ale płaci sie stawki krajowe

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Blokada użytkownika to jednak świetna rzecz nie trzeba czytać wszelakich wypocin "expertów"

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

• (google translate)

Cześć wszystkim

Problem braku graczy nie leży w lokalizacji serwerów ...

Nowi gracze rejestrują się, myśląc, że będą się dobrze bawić bez konieczności ponoszenia ogromnych pieniędzy, a kiedy zdadzą sobie sprawę, jak gra działa, aby odnieść sukces, poddają się.

Istnieje duża różnica między tymi, którzy zarabiają pieniądze, a tymi, którzy bawią się pieniędzmi.

Nowi gracze myślą, że grają, ale grają tylko dlatego, że pozwalają im ewoluować, a później podbić ich wioski.

Nie ma równowagi między strategią / czasem spędzanym na grach hazardowych ORAZ wydawaniem dużych ilości pieniędzy

Aby nie rozczarować nowych graczy, powinni natychmiast poinformować ich o:

Kto bawi się złotem, może ukończyć konstrukcje / badania w dowolnym momencie;

Złoci gracze mogą tworzyć postaci niezależne i wybierać zasoby, których potrzebują;

Kto bawi się złotem, może magicznie przekształcić dowolny surowiec w zboże i nakarmić więcej żołnierzy;

Każdy, kto gra złotem, może automatycznie wycofać żołnierzy, których ma w wiosce, kiedy zostanie zaatakowany;

Każdy, kto gra złotem, może przenosić armie z jednej wioski do drugiej.

Podczas gdy większość graczy kolonizuje w nowych regionach, tym, którzy wydają pieniądze, zdarza się, że duże armie pojawiają się znikąd.

Jest o wiele więcej ...

KTO WYKOŃCZA ZŁOTE KONSTRUKCJE, NIE POWINNY BYĆ MOŻLIWE DO PODAWANIA ŻOŁNIERZA Z NPC I ODWRÓCENIEM.

GRA BYŁA BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONA.

W grach regionalnych już mnie nie łapią.

Nie zamierzam przenosić armii do odosobnionego regionu, aby wydobywać złoto.

Zrównoważyć grę, a będzie wielu graczy ...

Nie trać czasu na sposoby zarabiania większych pieniędzy bez zabawy dla wszystkich ...

Dobre bitwy dla wszystkich ...

• Jak chcę grać z Ruskimi to idę na ruski serwer, jak z Niemcami to na niemiecki, a tak się wszystko wyiesza i dupa będzie. Graczy wcale nie będzie więcej, bo serwerów taka sama ilość. Jak chcecie więcej graczy to rzadziej otwierajcie nowe serwery.

• Jak chcę grać z Ruskimi to idę na ruski serwer, jak z Niemcami to na niemiecki, a tak się wszystko wyiesza i dupa będzie. Graczy wcale nie będzie więcej, bo serwerów taka sama ilość. Jak chcecie więcej graczy to rzadziej otwierajcie nowe serwery.

Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że im mniej startów serwerów tym będzie więcej graczy. Wiele osób chce grać lub zacząć od nowa i wysyła pytania "Kiedy nowy serwer?" nawet po 1-2 tygodniach od startu poprzedniego serwera, ponieważ chcą zacząć grę od początku, a nie mogą tego zrobić bez nowego serwera, aby nie być daleko za pozostałymi graczami.

glacier.png

• O ile będą zachowane serwery x1 istnieje szansa że nowi gracze w połączonych domenach nie zniechęcą się zbyt szybko

Tak o ile nie trafią na taki przykładowy ts10, już po popatrzeniu co tam wypisują na fg to nowy gracz stwierdzi, że taka zabawa to nie dla niego.

Luźne przemyślenia

Fajnie by było jakby na takie x1 nie pchali się starzy gracze i zostawiłby te wolne serwery właśnie dla nowych graczy, a jak już nie mogą sobie odmówić to przynajmniej powinni pozostawić je wolne od pf, multi i innych wynalazków, tam powinny być konta jednoosobowe jedynie z siterami, pozwolić tym nowym graczom się wciągnąć.

Hmm chyba raczej nierealne, aby nowi dostali taki serw i aby gracze im go zostawili.

Jedyna szansa jak już wszyscy maniacy ulokowali się na przykładowym ts10, szybko wypuścić kolejne x1 z proźbą do graczy by go zostawili nowym - może by taki pomysły był nawet do przełknięcia dla TG, ale czy my gracze bylibyśmy wstanie pozostawić taki serw nowym?

• Fajny ten post ale powiedz szczerze wierzysz że cwaniaczki multowo-peefowe odpuszczą jakiś serw ?? ;)

Oni są niczym huba na drzewie albo jak stonka na ziemniaku po objedzeniu jednej rosliny ( czyt serwa) przerzutka na drugi do momentu straty offa czy offowki albo stolki

Taka travianowa szarańcza ;(;(

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Blokada użytkownika to jednak świetna rzecz nie trzeba czytać wszelakich wypocin "expertów"

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

• Nowy bez pomocy się nie nauczy. Ta gra jest za trudna. Jak ktoś Cię nie poprowadzi to nie dowiesz się mnóstwa rzeczy.

Jak dostaną wszystko na tacy to z byle powodu odpuszczą, jak sami do wielu rzeczy dojdą i poświęcą swój czas to może bardziej im będzie szkoda rozstać się z tym zjadaczem czasu 🤔

• Fajny ten post ale powiedz szczerze wierzysz że cwaniaczki multowo-peefowe odpuszczą jakiś serw ?? ;)

Oni są niczym huba na drzewie albo jak stonka na ziemniaku po objedzeniu jednej rosliny ( czyt serwa) przerzutka na drugi do momentu straty offa czy offowki albo stolki

Taka travianowa szarańcza ;(;(

Ta tacy na wycieczkę rowerową biorą skuter, przecież nie będą wolnymi nobami, idąc na ryby występują do rybnego by najwięcej złowić, a jadąc autokarem na grzyby proszą kilku znajomych aby pojechali za nimi i pomogli zbierać do jednego koszyka, nawet na siłowni w kilku będą podnosić jeden ciężar, by ustanowić jakiś rekord.

Te cwaniaczki pojawiły się nawet na wyśmiewanych serwerach testowych (urodzinowych), nie sądzę aby odpuścili jakiś serw, ta szarańcza wszystko zeżre, a potem sama padnie z głodu (w sumie już nie wiele jej zostało), na razie wymyślili syntetyczne żarcie (pf), ale ile można się żywić na jakiś fast foodach i innych ścierwach. Na ts2 przynajmniej nie żywią się natarami 😀.