🗳️ ANKIETA: Nowe światy gry

• Tak jeszcze o komunikacji w Travianie gram w inną grę Forge of Empire i po prawej stronie u góry mam takie fajne okienko z czatem . I jest tam czat globalny czat danego serwera i czat sojuszu i czat sąsiedzki ( to ostatnie pomijam )

Wydaje mi się że taka opcja byłaby przydatna bardzo w Travianie

Myślę że wielu nowych graczy miałoby dużo łatwiejszy dostęp do wszelkich info na temat gry i jej mechaniki

Wydaje mi się że też taki czat nie obciążyłby zbytnio serwera i samej gry

3pmtqg.jpg

Tu wklejam screena własnie z takiego czatu

Gdzie globus to czat globalny domki poniżej czat sąsiedzki i tarcza czat gildii (czyt. sojuszu)

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

Oddajcie konto Wijasa

Post was edited 1 time, last by Aureus ().

• Aureus Taki czat według mnie lub podobny jest w Travian: Kingdoms. Muszę sprawdzić sprawę u osób z tej gry, jak to funkcjonuje u nich. Czy faktycznie osoby z tego korzystają.

Dzięki za opinię!

glacier.png

Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Samouczek tak. Czaty tak. Sa to dobre pomysly.Uwazam ze dobrze by bylo aby opcja czatow pojawila sie w samej grze plus opcja np. czatu skype lub discord dla travianowiczow.

15lat wstecz nie pisano w MM o pushach, a teraz stal sie to temat non stop walkowany. Ja zapytalbym nowych graczy czy podoba im sie gra w ktorej istnieja push...

Nalezy zadac sobie pytanie co zmienilabym/zmienilbym w swiecie traviana aby miec wiecej radosci z gry??(kilka pomyslow):

- zwiekszac ilosc graczy na serwerach

- obnizyc ceny Zlotych Monet

- stanowczo podejsc do kwestii Prywatnych Farm

- zmienic system wizualny oraz funkcyjny panelu, wyglad budynkow itd aby sluzyl optymalnie graczowi

- wprowadzic ankiety na roznych etapach rozgrywki odnosnie zarowno samej mechaniki gry jak i zadowolenia z rozgrywki oraz oceny wladz sojuszu w ktory gramy

- konkursy i nagrody np. za najciekawsze raporty bitewne

- mozliwosc kontaktu Nowego gracza z jednym Doswiadczonym graczem przez caly czas trwania rozgrywki oraz ocena tej pomocy przez nowicjuszza

-

...

• 15 lat temu nie bylo traviana...i owszem byly pisane MM.

-podpowiedz jak zwiekszyc ilosc graczy na serwerach

-to nie lezy w interesie firmy

-stanowczo... Czyli co dokladnie zrobic? Dopiero co zmieniono w regulaminie zapis o dzialaniu na szkode konta...

-dopiero co zostal zmieniony

-ankieta oceny wladz sojuszu? Brednie

-gdybys rzeczywiscie gral 15 lat temu to bys wiedzial ze bylo cos takiego

-nie kazdy doswiadczony chcialby nianczyc nowicjusza, czesc osob bedzie zajeta rozwijaniem konta, grabkami etc, czesc osob bedzie zajeta gra w tysiaca na kurniku, jeszcze inna czesc woli spamowac na skype...

:thumbup:

• - mozliwosc kontaktu Nowego gracza z jednym Doswiadczonym graczem przez caly czas trwania rozgrywki oraz ocena tej pomocy przez nowicjuszza

od tego jest support dostępny bezpośrednio w grze, możesz też znaleźć kogoś na Skype komu będziesz męczył bułę, dział pytania na forum lub przeczytaj jakiś poradnik - na forum jest jeden wyśmienity poradnik dla nowych graczy, mianowicie poradnik spiniego, który jest bardzo obszerny i opisuje większość mechanik tej gry, możesz też sięgnąć po poradnik lampy.

• od tego jest support dostępny bezpośrednio w grze, możesz też znaleźć kogoś na Skype komu będziesz męczył bułę, dział pytania na forum lub przeczytaj jakiś poradnik - na forum jest jeden wyśmienity poradnik dla nowych graczy, mianowicie poradnik spiniego, który jest bardzo obszerny i opisuje większość mechanik tej gry, możesz też sięgnąć po poradnik lampy.

Wiem.dzięki ze przypominasz...chodziło mi o bezpośrednia i konkretna pomoc od doświadczonego gracza 1 vs 1

Travian już był 15lat temu itd. Może i wypisuje brednie i powielam to co już było, ale skoro nie podajesz żadnego pomysłu rozumiem ze według Ciebie gra Cie w 100% satysfakcjonuje, skoro postanowiłeś tylko negatywnie wypowiedzieć się o moim poście. Jest wielu graczy, którzy chętnie pomagają pomimo rożnych obowiązków wystarczy CHCIEĆ i nie ZAMYKAĆ SIĘ NA SAMEGO SIEBIE!!

• na szybko mogę podać po przykładzie.

bardzo często gracze, którzy robią cudoffy, wybierają rzym, bo ma najmocniejsze katapulty i najsilnejsze wojsko(nie bierzymy pod uwagę nowych nacji).

akurat jeśli chodzi o cud offy katasowe to dalej German jest lepszą opcją ;)

Wybiera się rzym bo łatwiej karmić i utrzymać takie cud offy, ale jeśli chodzi o siłę ataku to dalej german > rzym obojętnie czy jest to taranówka czy katasówka ( oczywiście bez browaru ) ale to jedyne co chciałem wtrącić ;)

więc do czego tutaj można dojść:

+ dokładniejszy opis nacji przy starcie gry <tutaj można nawet dać poradniki video na temat wyboru nacji >

+ udostępnienie przez TT poradników wewnętrznych w grze, gdzie każdy gracz będzie mógł na bieżąco odpowiadać sobie na różne pytania

+ komunikator serwerowy

to są fajne opcje, które mogą na pewno pomóc nowym graczom :)

- zakładać booty by były większe liczby ? tutaj muszą zasiąść realne osoby a ich nie zmusisz przecież do klikania.

- w Polsce i tak mamy jedne z tańszych ZM, ta gra ma zarabiać a nie dawać nam przyjemności

- kwestia PF już dawno rozwiązana

- tak jak decept pisał aktualizacja wyglądu budynków itd. wleciała całkiem nie dawno

- oceny władz sojuszu ? co nam to da ?

- jak był całkiem niedawno konkurs walentynkowy wygrała tylko jedna osoba... bo się zgłosiła tylko jedna osoba :) konkurs był promowany w grze jak i na FG

- a ten doświadczony gracz ma robić to charytatywnie czy jak ? od tego jest support ewentualnie życzliwość takich graczy ale to tylko od nich zależy czy Ci pomogą czy nie.

Musimy patrzeć realnie i obiektywnie ;)

• Realnie i obiektywnie:

- nie pisałem nic o botach, a jedynie chciałbym aby na serwerach grało więcej graczy...obiektywnie patrząc nie mam na to pomysłu narazie,możne Ty masz ? poza botami oczywiście...

- ceny są realnie nie za wysoki, a co do gry to nie wiem jak Ty ale ja gram wyłącznie dla przyjemności ponieważ uważam ze każda gra właśnie takich uczuć ma mi dostarczać

- czy na ostatnim s1 nie bylo skarg na tzw. PF...

- widziałem i ankietę wypełniałem, a fakt ze zmiany są nie oznacza ze są one zawsze in plus

- jeśli ocenia sojusz w 92% negatywnie jego gracze to zagrasz w takim sojuszu??

- aktywność niska albo prawie wszyscy gracze nie maja już/jeszcze swojej polówki:)))))))

- charytatywnie a jakże inaczej.Ale czy napisałem ze każdy doświadczony gracz ma się obowiązkowo udzielać - nie. Sadze ze kilku znalazłoby eis...jak dla mnie support jest nieco suchy, a nowi tez mogą źle formułować pytania

Czekam na Wasze pomysły i tez chętnie skomentuje:-)

• - w Polsce i tak mamy jedne z tańszych ZM, ta gra ma zarabiać a nie dawać nam przyjemności

Nie chce Wam przeszkadzać w dyskusji, ale powiem Tyrus tylko jedno - tak, ta gra ma zarabiać, ale dając Wam przyjemność.

I to jest jedna z ważniejszych kwestii w tym wszystkim :)

glacier.png

Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Wybiera się rzym bo łatwiej karmić i utrzymać takie cud offy, ale jeśli chodzi o siłę ataku to dalej german > rzym obojętnie czy jest to taranówka czy katasówka ( oczywiście bez browaru ) ale to jedyne co chciałem wtrącić

bierzemy pod uwagę czas szkolenia/siłę?

czy jest może coś, czego nie biore pod uwagę?

• chodziło mi o bezpośrednia i konkretna pomoc od doświadczonego gracza 1 vs 1

No to nadal masz bezpłatną możliwość kontaktu z supportem - tam z tego co mi wiadomo zasiadają osoby znające mechanikę gry, którą zawsze wytłumaczą.

• Nie chce Wam przeszkadzać w dyskusji, ale powiem Tyrus tylko jedno - tak, ta gra ma zarabiać, ale dając Wam przyjemność.

I to jest jedna z ważniejszych kwestii w tym wszystkim :)

gdzie chodzi o kasę nie ma litości taki świat :) i nic tego nie zmieni jeszcze raz napiszę co według mnie pognębia traviana cwaniactwo małych grupek kolesi i push od początku gry , cwaniactwa nie zlikwidujemy a wręcz będzie coraz większe , a co do pushu jest duże pole manewru np: push tylko po wejściu artków i wtedy to będzie miało sens, wyjaśniam dlaczego - gracze w sojuszu się w miarę poznają i nawiążą komunikacje ze sobą widmo będzie kto jest kto i co potrafi oraz jak współpracuje

pewne was wkurza ze ja ciągle o tym pushu :)

jeden z przykładów w okolicy jest pushowany gracz (push od pierwszych dni gry) obok młody coś o grze wie stara się inwestuje trochę w monety, nie daje się grabic itp po jakimś czasie kolejkuje krasnale łatwo nie jest , zakłada osadkę zadowolony fajna gierka :) a to bum od guru z tablicy poleciał gaduła osadka przejęta młody traci cheć do gry i [oho, wykropkowane słowo!] od dziś w bierki

pozdro

Glacier: gosc pozwoliłem sobie zmienić trochę Twój post :)

Post was edited 1 time, last by Glacier: kryptowulgaryzm. ().

• jeden z przykładów w okolicy jest pushowany gracz (push od pierwszych dni gry) obok młody coś o grze wie stara się inwestuje trochę w monety, nie daje się grabic itp po jakimś czasie kolejkuje krasnale łatwo nie jest , zakłada osadkę zadowolony fajna gierka a to bum od guru z tablicy poleciał gaduła osadka przejęta młody traci cheć do gry i w w d..... traviana gra od dziś w bierki

widzisz tylko jedną stronę medalu. a wiesz, jak jest na prawdę? możesz być top 1, czego tam chcesz, ale i tak ktoś ci może wpaść i wyzerować stolice, zabrać offówkę i przejąć ekówki. ty chyba najbardziej ubolewasz nad początkującymi, ale nie bierzesz pod uwagę, że tak jest w każdej grze online, nie tylko przeglądarkowej. przychodzi świeżak i dostaje cięgi, bo tak to po prostu działa. nie pasuje? za cięzko? albo bierzesz się za siebie, albo idziesz sadzić grządki na farmeramę.

to, co nazywasz cwaniactwem, jest po prostu znajomością gry i wykorzystywanie mechaniki gry. przypominasz kukiza z poprzedniej kadencji sejmu. wszędzie były synekury i jumackie plany rządu. u ciebie non stop cwaniactwo, kolesiostwo i grupy cwaniaków.

• co do komunikatorów nie każdy chce pół nocy przegadać i żeby mu ciągle coś pikało heehehe

siedzisz sobie w nocy pragniesz spokoju pykasz w travke dla zabicia czasu obok śpi żona , dziecko , mama , tata czy tam dziadek oglądasz tv czy walisz browara

i co gadasz na Skypie ??? podniecasz się spamem hehehehe

dla mnie wystarcza komunikator (są opcje z których mało kto korzysta) i forum (sporadycznie uruchamiane)w grze

• to, co nazywasz cwaniactwem, jest po prostu znajomością gry i wykorzystywanie mechaniki gry. przypominasz kukiza z poprzedniej kadencji sejmu. wszędzie były synekury i jumackie plany rządu. u ciebie non stop cwaniactwo, kolesiostwo i grupy cwaniaków.

Trochę mnie rozbawiłeś tym zdaniem ;) Znajomość gry i jej mechanika i wykorzystanie tego a cwaniactwo w grze to jednak osobne tematy moim zdaniem ;)

Ale już połączenie tych tematów w jedno to jest dopiero tragedia dla tej gry niestety :P:saint:

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

Oddajcie konto Wijasa

• widzisz tylko jedną stronę medalu. a wiesz, jak jest na prawdę? możesz być top 1, czego tam chcesz, ale i tak ktoś ci może wpaść i wyzerować stolice, zabrać offówkę i przejąć ekówki. ty chyba najbardziej ubolewasz nad początkującymi, ale nie bierzesz pod uwagę, że tak jest w każdej grze online, nie tylko przeglądarkowej. przychodzi świeżak i dostaje cięgi, bo tak to po prostu działa. nie pasuje? za cięzko? albo bierzesz się za siebie, albo idziesz sadzić grządki na farmeramę.

to, co nazywasz cwaniactwem, jest po prostu znajomością gry i wykorzystywanie mechaniki gry. przypominasz kukiza z poprzedniej kadencji sejmu. wszędzie były synekury i jumackie plany rządu. u ciebie non stop cwaniactwo, kolesiostwo i grupy cwaniaków.

no bo po co się oszukiwać taka jest prawda , dlaczego nie ma tu nikogo kto gra po raz pierwszy czy drugi ? widzisz ten temat powstał po to żeby zwiększyć ilość graczy na serwerach bo jest tragedia , a kto może to zmienić ? nie ja nie ty bo i tak będziemy grali dopóki gra nie zniknie, travian travka jeden nałóg :) ale właśnie ci nowi co spróbują i polubią a nie zniechęcą się po pierwszych kliknięciach

nie naśladujcie tych co twierdzą że prawda jest tylko jedna i władzę można kupić tu gra nie tylko ciemny lud ale i ludzie z doświadczeniem w życiu, a priorytetem jest życie dnia codziennego ta gra to tylko zabawa i powinno być miło i przyjemnie a nie ciągle docinki na forach

piszesz o mechanice gry, znajomości gry a przecież to bardzo prosta gra zespołowa, jest zespół zgrany wygrywasz a przynajmniej fajnie się bawisz, cały szkopuł w tym żeby się wszyscy z sojuszu bawili a nie 4-5 z tablicy a reszta to dawcy surki i mięso armatnie a tylko pan się liczy i jego medaliki

gra powinna być dla wszystkich przynajmniej do artków

pozdro

• Trochę mnie rozbawiłeś tym zdaniem ;) Znajomość gry i jej mechanika i wykorzystanie tego a cwaniactwo w grze to jednak osobne tematy moim zdaniem ;)

Ale już połączenie tych tematów w jedno to jest dopiero tragedia dla tej gry niestety :P:saint:

bo już druga stronę mówi o cwaniakach a gra od 10 lat i wszędzie cwaniactwo. sam się pogubiłem o co chodzi z cwaniactwem. boty? czy pfy?

no bo po co się oszukiwać taka jest prawda , dlaczego nie ma tu nikogo kto gra po raz pierwszy czy drugi ? widzisz ten temat powstał po to żeby zwiększyć ilość graczy na serwerach bo jest tragedia , a kto może to zmienić ? nie ja nie ty bo i tak będziemy grali dopóki gra nie zniknie, travian travka jeden nałóg :) ale właśnie ci nowi co spróbują i polubią a nie zniechęcą się po pierwszych kliknięciach

nie naśladujcie tych co twierdzą że prawda jest tylko jedna i władzę można kupić tu gra nie tylko ciemny lud ale i ludzie z doświadczeniem w życiu, a priorytetem jest życie dnia codziennego ta gra to tylko zabawa i powinno być miło i przyjemnie a nie ciągle docinki na forach

piszesz o mechanice gry, znajomości gry a przecież to bardzo prosta gra zespołowa, jest zespół zgrany wygrywasz a przynajmniej fajnie się bawisz, cały szkopuł w tym żeby się wszyscy z sojuszu bawili a nie 4-5 z tablicy a reszta to dawcy surki i mięso armatnie a tylko pan się liczy i jego medaliki

gra powinna być dla wszystkich przynajmniej do artków

pozdro

wiesz dlaczego? bo ta gra jest trudna dla początkującego. pokazywałem tą grę kilku znajomym i po kilku zdaniach tłumaczenia im, o co chodzi, dawali sobie spokój. oni nie chcą ogarniać, która jednostka jest off, która deff. nie ogarniają w ogóle kwestii różnego ustawienia pól surowców na osadach, jak 7c, 9c czy 15c.

może mam mało ogarniętych znajomych?

• bo już druga stronę mówi o cwaniakach a gra od 10 lat i wszędzie cwaniactwo. sam się pogubiłem o co chodzi z cwaniactwem. boty? czy pfy?

wiesz dlaczego? bo ta gra jest trudna dla początkującego. pokazywałem tą grę kilku znajomym i po kilku zdaniach tłumaczenia im, o co chodzi, dawali sobie spokój. oni nie chcą ogarniać, która jednostka jest off, która deff. nie ogarniają w ogóle kwestii różnego ustawienia pól surowców na osadach, jak 7c, 9c czy 15c.

może mam mało ogarniętych znajomych?

o co chodzi z cwaniactwem. boty? czy pfy? nie to to zwykłe chamstwo

cwaniactwo to push na swoich kolesi

no nie wiem to chyba my takie mądre hehehehe bo to jest tak proste jak wiązanie buta

rozumiem inne myki jak skan, jak obrona przed przejęciem, założenie osady na szarym itp ale off deff i oazy to już chyba pokolenie X? :)

a wracając do gry

pl x3 grabka 82838211 do dziś 19 luty, jak ktoś uważa że uczciwie? gdzie jest 600 kont to ja sie poddaję

to róbmy jak w pakistanie gdzie pod 1 gracza gra cała wioska , bo jak w mistrzostwach wygra laptopa to maja za co żyć cały rok :) czy o to tu chodzi???

• Oczywiscie, ze wiekszosc osob z top grabki ma PF-ki, tego sienie przeklamie ino.... I pod tego gracza nie tyle co wioska co cale konta... Jaki to ma zwiazek z nowymi swiatami?

• Oczywiscie, ze wiekszosc osob z top grabki ma PF-ki, tego sienie przeklamie ino.... I pod tego gracza nie tyle co wioska co cale konta... Jaki to ma zwiazek z nowymi swiatami?

tu te nowe światy to taka zasłona chodzi o zwiększenie graczy na serwerach , trzeba umieć czytać miedzy wierszami hehehehe

właśnie tak tracimy nowych graczy bo w sojuszu gra 5 cwaniaków i cała koalicja musi grać pod nich, jak nie to wypad :)

zakładane są akademie a na ich czele stoją słupy, a po to żeby jak najbardziej ukryć PF-y

to wszystko wpływa na grywalność

Post was edited 1 time, last by gosc ().