🗳️ ANKIETA: Nowe światy gry

 • Ja nie czytam miedzy wierszami bo po co... pisze wprost i tego oczekuje.


  Nikt u ruskich nie gra pod te konta z top grabki, sami sobie PF zrobili i sami z nich korzystaja, nie wiem skad informacje, ze koalicja gra na 5 graczy.


  Moim zdaniem na grywalnosc wplywa zupelnie inna rzecz.

 • Nie chce Wam przeszkadzać w dyskusji, ale powiem Tyrus tylko jedno - tak, ta gra ma zarabiać, ale dając Wam przyjemność.


  I to jest jedna z ważniejszych kwestii w tym wszystkim :)

  no i widzisz co zgubiło traviana gracze poznali "mechanizm gry " tylko szkoda ze od tej czarnej strony

  prywatne farmy

  push do 4-5 graczy (czytaj kolesiostwo)

  PW typu nie podoba się to, wypad

  oczywiście sprawia przyjemność kilku cwaniakom

  a reszta ma gdzieś taka grę z takim układem

  a szkoda fajnie się grało jeszcze 5 lat temu

  ale cóż wszystko ma swój koniec i tak długo to przetrwało

  pozdro

 • Ja nie czytam miedzy wierszami bo po co... pisze wprost i tego oczekuje.


  Nikt u ruskich nie gra pod te konta z top grabki, sami sobie PF zrobili i sami z nich korzystaja, nie wiem skad informacje, ze koalicja gra na 5 graczy.


  Moim zdaniem na grywalnosc wplywa zupelnie inna rzecz.

  nie kolego potwierdziłeś tylko to co widziałem i próbujesz się z tego wycofać

  wyglądało to tak nie podam nazwy sojuszu

  sojusz A koalicja B,C itp

  konta w sojuszu A push na szybki rozwój duży pop kila osad

  przechodzą do B i C

  ktoś popełnia błąd i widać jak są grabione przez 1-2 graczy z A

  na pytanie dlaczego grabi go koalicjant cisza

  pisze że i my będziemy grabić - odpowiedz to wstawimy deff

  tak wygląda dzisiaj gra

 • Ja sie nie wycofuje z niczego:)


  To co opisujesz to naturalny schemat prowadzenia PF na calym swiecie na kazdej domenie... I?


  Nadal nie widze tu pushowania 5 graczy z tablicy.


  P. S. Na "kolege" trzeba sobie zasluzyc:)


 • - już nie raz pisałem, że Travian potrzebuje promocji i tylko najbardziej przyciągnie graczy na nowe serwery a co zrobić by tych graczy zatrzymać ? o tym właśnie jest dyskusja

  - wiadomo gramy i płacimy za swoje przyjemności, ale czy ceny są za wysokie ? tutaj powtórzę ta gra ma na siebie zarobić, musi utrzymać swoje serwery swój cały team itd. wiadomo, że chcielibyśmy tańszą grę ale niestety szary gracz nie ma na to wpływu szczególnie nie znając wydatków na takie gry

  - były skargi ale temat został dostatecznie wyczerpany i raczej wyjaśniony

  - zazwyczaj chodzi o to, że sojusz ocenisz po zakończonym serwerze a dobrze wiemy, że co serwer powstają nowe sojusze więc kiedy i jak chcesz je oceniać ?

  - aktywność niska bo po prostu mało osób się potrafi zaangażować ponad grę, tak było nie tylko podczas tego konkursu tak jest zawsze ;)

  - na każdym serwerze w każdym sojuszu znajdziesz osoby, które pomagają swoim sojusznikom wystarczy tylko wyrazić chęć nauki jeszcze nigdy nie spotkałem się by ktoś to po prostu olał


  bierzemy pod uwagę czas szkolenia/siłę?

  czy jest może coś, czego nie biore pod uwagę?


  tak czas szkolenia i siła są kluczowe ;) najlepsze "teamy" off ogranicza jedynie czas szkolenia i jeśli ten aspekt jest spełniony Cud off germański będzie najsilniejszym cud offem, Rzym jest częściej wybierany dlatego bo jest stosunkowo łatwiejszy do wyklikania między innymi poprzez aspekt żywienia tego offa, ale jeśli gracz jest w stanie wykorzystać potencjał offa germańskiego powinien wybrać właśnie germana do klikania cud offa ;) jeśli nie to Rzym będzie stosunkowo lepszym wyborem aczkolwiek i tutaj będzie potrzebne włożenie ogromnej pracy


  Nie chce Wam przeszkadzać w dyskusji, ale powiem Tyrus tylko jedno - tak, ta gra ma zarabiać, ale dając Wam przyjemność.


  I to jest jedna z ważniejszych kwestii w tym wszystkim :)

  dla nas tak ;) ale dla twórców główną kwestią jest zarobek i tutaj nie możemy się oszukiwać a wiadomo by zarabiać muszą zrobić tak by ta gra była dla nas atrakcyjna i ta pętla się właśnie tak zamyka, im atrakcyjność większa tym większy zarobek itd. ale fakt faktem jest taki, że dla twórców tej gry ta gra ma przede wszystkim zarabiać :)

 • tak Szanowny Panie przepraszam

  i powodzenia w grze

  P.S i współczuje w realu :) ale cóż nie każdemu los umila zycie

 • tak czas szkolenia i siła są kluczowe najlepsze "teamy" off ogranicza jedynie czas szkolenia i jeśli ten aspekt jest spełniony Cud off germański będzie najsilniejszym cud offem, Rzym jest częściej wybierany dlatego bo jest stosunkowo łatwiejszy do wyklikania między innymi poprzez aspekt żywienia tego offa, ale jeśli gracz jest w stanie wykorzystać potencjał offa germańskiego powinien wybrać właśnie germana do klikania cud offa jeśli nie to Rzym będzie stosunkowo lepszym wyborem aczkolwiek i tutaj będzie potrzebne włożenie ogromnej pracy

  masz rację, za bardzo uogólniłem

  o popatrz jaka telenowela. dlaczego nigdy nie brałem w takiej udziału?

  Musieli Cie niezle skrzywdzic w tych sojuszach w ktorych grales, ze tak o tym "pushu do 4-5 osob" nadajesz w kazdym poscie;(

  odnoszę podobne wrażenie

 • tak Szanowny Panie przepraszam

  i powodzenia w grze

  P.S i współczuje w realu :) ale cóż nie każdemu los umila zycie

  Szybko pekles, ja tu normalna rozmowe przeprowadzam nagle znikad prywatne wyjazdy z realem:/


  Zgubiles kropke po S..... Moze przez takie byczki nie brali Cie na powaznie i "kazali" slac push dla "kolesiow"


  Nie pracuje w realu (hipermarkecie) ale powodzenie sie zawsze przyda, podziekowal.

 • decept, bo jegomość przyszedł w delegacji, jako przedstawiciel stowarzyszenia farm, aby wywalczyć prawa do ataku na nich dopiero po artkach, a ty go tak potraktowałeś.

 • Ja tu rozmowe przeprowadzam, admin widac sie stara, chce, reaguje na zmiany i nawet egzekwuje ( tak wlasnie) zmiany/ulepszenia ktore ludzie zglaszaja a tu real... Eh i oh:/


  Pomijajac to, na czym to stanelismy?

 • Może na tym że rozmywacie temat ?? ;) Bo widzę że ego rośnie :P


  43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

  Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

  Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

  Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny


  Aureus s1vol 4 Horda^^WH

  Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

  Aureus t1com PE-14 Omega

  Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

  Aureus ts20 RoA +B+

  Aureus ts3 STP 2018 wygrana

  Ponury Grabarz ts4

  Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

  Kosmate Yeti s1 skończone8)

  Oddajcie konto Wijasa

 • Mnie tam PUSHe nie przeszkadzają na dłuższą metę ponieważ na miękko idzie to ogarnąć zważywszy mając kilka osad. Nie wiem czemu ktoś próbuje tu udowodnić, że pushe lub ich brak może powodować zwiększenie bądź zmniejszenie ilości graczy. Nowi to nawet nie mają pojęcia, że takie coś istnieje przed startem. Problem już się zaczyna z ogólną rejestracją na nowym serwerze. Mała ilość w ogóle zarejestrowanych. Widzieliście gdzieś kiedyś reklamę tej gry w TV lub w "internetach" ??

  Nie wiem, może by wprowadzić dłuższy Okres Ochronny dla nowych (zielonych) graczy ( 2 tygodnie) tylko jak to egzekwować, który to zielony ?!?

  GR GM JZK

  CP dla La Dinausore


  kolkigames

  semagiklok

  klkgames

  iNFERNO

 • - brak jest chatu online z pomocą gdzie nowy gracz mógłby od razu z przeglądarki zapytać o pomoc- w formie małego okienka które można zminimalizować ( ludzie sprawdzeni przez TG mogli by to robić społecznie na zasadzie pomocy nowym graczom - sam chętnie bym odpisywał na pytania). W innej grze przeglądarkowej jest w ten sposób rozganizowany spam i tzw: help chanel


  I to ostatnie jest ciekawym pomysłem nad którym warto się zastanowić

  Cześć jarpenn ,


  Opisujesz po prostu działanie Supportu w obecnym kształcie tylko po prostu dostępny w innej formie, zgadza się? :)

  Trzymam za słowo i mam nadzieję, że jak uruchomimy rekrutację to zgłosisz się do udziału w rekrutacji.  No to nadal masz bezpłatną możliwość kontaktu z supportem - tam z tego co mi wiadomo zasiadają osoby znające mechanikę gry, którą zawsze wytłumaczą.

  Cześć Zborekk ,


  Tak, jest dostępna opcja kontaktu z supportem. Zakładam jednak, że nieokie@znany mówi tutaj o "lepszej jakościowo" pomocy. Support nie wejdzie Ci na konto i nie powie co by zrobił w tej danej sytuacji. A opisywanie co masz na koncie ... trwa długo i zakładam, że mało komu by się chciało tak kontaktować. Oczywiście, można zrobić zrzut ekranu i wtedy skrócić ten proces, ale zakładam też, że odpowiedź na pytanie "co zrobić dalej" nie zawsze będzie prosta i jest uzależniona od dużej liczby czynników.

  Dodatkowo, jak masz kogoś zaufanego w sojuszu lub grupę osób, która odpowie na pytanie "Ej, co mam dalej budować?" w ciągu nawet 10 minut to to zupełnie co innego niż odpowiedź Supportu często po kilku godzinach (zakładam, że ludzie raczej nie są cierpliwi ;)). Staram się odpowiadać na wiadomości przez Support jak najszybciej się da, ale nie zawsze się da po prostu :).

  Mam nadzieję, że teraz lepiej zrozumiesz o co chodziło nieokie@znany - albo ... jak ja to rozumiem ;)


  dla nas tak ;) ale dla twórców główną kwestią jest zarobek i tutaj nie możemy się oszukiwać a wiadomo by zarabiać muszą zrobić tak by ta gra była dla nas atrakcyjna i ta pętla się właśnie tak zamyka, im atrakcyjność większa tym większy zarobek itd. ale fakt faktem jest taki, że dla twórców tej gry ta gra ma przede wszystkim zarabiać :)

  Cześć Tyrus ,


  Masz prawo do swojego zdania oczywiście, natomiast ja już w swoim życiu prowadziłem parę produktów i jak po prostu nie ma się pasji do tego co się robi i po prostu nie lubi się tego co robi to to po prostu nie wyjdzie, dlatego uparcie twierdzę, że odwrócone (w moim odczuciu) myślenie do Twojego jest najlepszym jakie może być.

  glacier.png


  Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

 • I post organizacyjny...


  Figo proszę bez spamu, pozdrawiam serdecznie :) zachęcam do wzięcia udziału w dyskusji.

  glacier.png


  Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

 • Cześć Zborekk ,


  Tak, jest dostępna opcja kontaktu z supportem. Zakładam jednak, że nieokie@znany mówi tutaj o "lepszej jakościowo" pomocy. Support nie wejdzie Ci na konto i nie powie co by zrobił w tej danej sytuacji. A opisywanie co masz na koncie ... trwa długo i zakładam, że mało komu by się chciało tak kontaktować. Oczywiście, można zrobić zrzut ekranu i wtedy skrócić ten proces, ale zakładam też, że odpowiedź na pytanie "co zrobić dalej" nie zawsze będzie prosta i jest uzależniona od dużej liczby czynników.

  Dodatkowo, jak masz kogoś zaufanego w sojuszu lub grupę osób, która odpowie na pytanie "Ej, co mam dalej budować?" w ciągu nawet 10 minut to to zupełnie co innego niż odpowiedź Supportu często po kilku godzinach (zakładam, że ludzie raczej nie są cierpliwi ;)). Staram się odpowiadać na wiadomości przez Support jak najszybciej się da, ale nie zawsze się da po prostu :).

  Mam nadzieję, że teraz lepiej zrozumiesz o co chodziło nieokie@znany - albo ... jak ja to rozumiem

  Dzień dobry Glacier,


  pojąłem w lot o co chodziło koledze, dlatego w moim wcześniejszym poście, poza supportem dostępnym w grze, wymieniłem również inne drogi do zdobycia informacji odnośnie mechaniki gry i rozwoju konta, w tym ten poradnik, który tłumaczy o co chodzi w tej grze od podszewki. To nie jest kwestia zrobienia screena osady, zadania pytania komuś doświadczonemu czy kontaktu z supportem. Problemem nowych graczy jest ich lenistwo, brak chęci do zdobycia informacji, które tak naprawdę mają na dwa kliknięcia lewego przycisku myszy oraz słaby jakościowo materiał znajdujący się na polskiej stronie travian answers - poradnik Spiniego nie działa, a reszta kryteriów, które mamy tam do wyboru nie zachęca do głębszego sprawdzenia ich. W porównaniu do angielskiej strony to jesteśmy 100 lat za murzynami

  3pr1fe.jpg

  3pr1oq.jpg

  3pr1i6.jpg

  3pr1n1.jpg


  Przeczytałem kilka z tych poradników, poradnik spiniego uważam za lepszy od nich, w dodatku bardziej kompletny, ale niestety on na answers nie działa w porównaniu do coma.


  Dodatkowo dwie pierwsze wiadomości jakie otrzymują gracze na start - przydatne wskazówki i informacje oraz porady na początek gry, są beznadziejne i nijak nie są tym czym powinny być. Pierwsza nie zawiera niczego poza laniem wody w stylu Ewy, a druga zawiera dwa odnośniki do answers, które są miałkie i nie są nawet w 1% przydatne. Zamiast tych dwóch esejów, należałoby wysłać tylko jedną wiadomości, w której zawarłoby się tam faktyczne linki do kompletnych poradników z wcześniejszym krótkim podpisem. To na pewno zaowocowałoby polepszeniem jakości gry nowych graczy. Jestem świadom tego, że te wiadomości generowane są automatycznie przez support, ale najwyraźniej należałoby zmienić ich formułę - ta gra nie istnieje od trzech miesięcy, a od blisko 16 lat, zdążyło powstać wystarczająco dużo poradników, które można by tam wrzucić - nie uważam bariery językowej za problem nie do rozwiązania.

 • Zborekk ,


  Dzięki za Twoje sugestie. Przepraszam jeśli uznałeś, że w jakikolwiek sposób próbuję Ci tłumaczyć oczywiste dla Ciebie sprawy - ciężko mi czasami wyczytać wszystko między wierszami.


  Zobaczę co da się zrobić w tej sprawie i ją przeanalizuję dokładnie w najbliższym czasie.


  Zdaje sobie sprawę z ubogości Travian: Answers PL w niektórych aspektach i w najbliższym czasie będę starał się doprowadzić do stanu pożądanego, czyli do stanu z Travian: Answers COM + zachowując także dobry content z naszego obecnego answers.

  To jednak proces czasochłonny.

  Podziałam :) Dzięki!  Moim zdaniem problem jednak nie leży wyłącznie w lenistwie, ktoś jak nie wie czego szukać to tym bardziej nie zastanowi się gdzie mógłby tego poszukać. Natomiast zgoda pełna, że forma przekazu informacji np. materiał wideo mógłby sporo zmienić. Zbadam temat, może czas zacząć swoją karierę jako Youtuber... ;)


  [EDIT]


  No i udało mi się już trochę porozmawiać wewnętrznie i mam informację do przekazania :).


  • Poradniki planujemy raczej udostępniać przez Forum, nie przez Travian: Answers.
  • Jeśli chodzi o przekazanie przydatnych informacji na start dla nowych osób to zachęcam wszystkich do tworzenia poradników na Forum i myślę, że jak najbardziej będziemy mogli wypromować je w grze :)

  glacier.png


  Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

  Post was edited 2 times, last by Glacier ().

 • Fajny pomysł, jednak myślę, że będzie bardzo ciężko w tej kwestii coś zrobić. To kwestia indywidualna i podejścia osób w sojuszu.


  Każdy gracz może prosić o pomoc na supporcie, ale wiadomo, że bez wglądu w konto pomóc, o której piszesz jest ciężka.


  a po co ci to jak z osadami uciekasz w zaświaty hehehehe tam nie pograbisz

  a skad ty takie info wyciagasz :D toć tam tyle oaz do farmienia :P

  :rom06:Grzesiek ( Chory Styl) (Pazdzio) (ZERO LITOSCI ) I WIELE WIELE INNYCH Pozdro:D

 • Fajnie Glacier , że się starasz (albo chociaż udajesz :p), ale generalnie większość pomysłów, które są tu omawiane były już przedstawione ludziom z Monachium, którzy tę grę tworzą. Nawet sam osobiście mówiłem praktycznie dokładnie to co opisał Zborekk do gościa, który bezpośrednio był odpowiedzialny za rozmowy o zmianach dla nowych graczy, że generalnie poradniki to są (a przynajmniej po polsku, chociaż po angielsku czy rosyjsku zapewne też) tylko nowy gracz dostaje zamiast nich jakieś średnio przydatne wskazówki.

  External Content www.youtube.com
  Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
  Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


  A jak ktoś myśli, że zmyślam to zostawiam link do notatek z tamtego wydarzenia, które ogólnikowo to wszystko opisują https://blog.travian.com/wp-co…arding-Workshop-Notes.pdf.

 • Fajnie Glacier , że się starasz (albo chociaż udajesz :p), ale generalnie większość pomysłów, które są tu omawiane były już przedstawione ludziom z Monachium, którzy tę grę tworzą. Nawet sam osobiście mówiłem praktycznie dokładnie to co opisał Zborekk do gościa, który bezpośrednio był odpowiedzialny za rozmowy o zmianach dla nowych graczy, że generalnie poradniki to są (a przynajmniej po polsku, chociaż po angielsku czy rosyjsku zapewne też) tylko nowy gracz dostaje zamiast nich jakieś średnio przydatne wskazówki.

  External Content www.youtube.com
  Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
  Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


  A jak ktoś myśli, że zmyślam to zostawiam link do notatek z tamtego wydarzenia, które ogólnikowo to wszystko opisują https://blog.travian.com/wp-co…arding-Workshop-Notes.pdf.

  Cześć,


  Mam nadzieję, że pokażę, że nie udaję ;)

  Dajcie mi poradniki, które chcielibyście dostać sami na start Waszej gry - to generalnie kwestia do wszystkich.

  Jeśli takich nie ma... napiszcie co chcielibyście żeby powstało - ja się chętnie tym zajmę lub zorganizuje sobie pomoc, żeby takowe powstały - lub sami coś stwórzcie w odpowiednim dziale.


  Ja się już zajmę ich rozpromowaniem w grze i upewnię się, że nowy gracz (a dokładnie, każde nowe konto dostanie informacje o tych poradnikach).


  I PS... ja mam naturę taką, że jak mi na czymś zależy (a na tym - Waszym głosie) mi zależy to jak mnie nie wpuszczają drzwiami to wchodzę oknem, jak nie oknem to kominem... i tak dalej :)

  glacier.png


  Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.