ANKET: Yeni oyun dünyaları kurgusu

• Bence güzel düşünülmüş. öyle serverler oluyor ki 120 ler dolmuyor.

Hangi ülkeler ile beraber olacağımız belli mi ?

Balkan-Türkiye-Rusya-Romanya olsa da eğlenseeeeekssss:osd:

• Bence güzel düşünülmüş. öyle serverler oluyor ki 120 ler dolmuyor.

Hangi ülkeler ile beraber olacağımız belli mi ?

Balkan-Türkiye-Rusya-Romanya olsa da eğlenseeeeekssss:osd:

Sergei Amca is coming...

GOODFELLAS (SIKI DOSTLAR) BİRLİKLERİ

• Kalabalık bir server çok daha zevkli oluyor, az oyuncuyla eski tadını alamıyorum Travian' ın. Ayrıca Travian' ın en çok oynandığı ülkelerden biri Türkiye, ortak bir server açılırsa çoğunlukta gene biz oluruz :)

• eleme ve finallerde her kez eşit başlıyor sıfırdan ama sonuç ortada 300 türk oyuncudan 250 si havlu attı bütçe aynı ama alım gücü farklı adamlar 500k gümüşe nesle alıyor oyunun başında şimdi travian yetkilileri tüm oyun dünyasını bu duruma dönüştürmeye çalışıyor

acaba biz farklı dünyalarda mı yaşıyoruz senin bu dediğin zaten şu anda olmuş olan.Kahramanı kendimiz yaptığımızda hani biliyorsundur tokmağı çeker paladin çıkarana kadar kahraman yapardık kasardık falan...

o zaman altınla ne yapılıyordu şimdi ne yapılıyor ?

s6 da en son 400 bindi miğfere verilen hatta ve hatta sonraki 10 tanesi ucuk kaçık fiyatlara gitti.Oyun dünyasını dönüştürmeye çalışıyorlar demişsin bu kahraman sürümü çıktığında bitti o iş geçmiş olsun...

• 5.5 sene yabancı serverlarda oynamış biri olarak gördüğüm şudur ki yabancılarda da ego var onlar da birbirleriyle kavga ediyor birliği bölüyor vs.Ben bizim serverların tadını hiç almadım o serverlarda memleket hasreti çektim desem yeridir insanımı özledim :D Arkadaşlar haklı altın fiyatları yüzünden eşitlik olmaz bizim sw larda bile parayı basan kral olurken bu düzende bizim oyuncuların çoğu ezilecek maalesef.Yabancılarla savaşmak isteyen ekibini alsın yabancı servera gitsin , turnuvalara katılsın.

Bence bırakın kardeşim yeni güncelleme getirmeyi falan biraz oyuncuların nabzını tutun 1 aydır şu rezil binalar kalksın istiyor insanlar ;)

• (google translate)

Herkese merhaba,

Oyuncu eksikliği sorunu sunucuların bulunduğu yerde değil ...

Yeni oyuncular, büyük miktarlarda para harcamak zorunda kalmadan eğleneceklerini ve oyunun başarılı olmak için nasıl çalıştığını anladıklarında pes ediyorlar.

Para üfleyenler ile parayla oynayanlar arasında büyük bir boşluk var.

Yeni oyuncular oynadıklarını düşünüyorlar, ancak sadece gelişmelerine ve daha sonra köylerini fethetmelerine izin verdikleri için oynuyorlar.

Kumar oynamak için harcanan strateji / zaman ile büyük miktarlarda para harcamak arasında bir denge yoktur

Yeni oyuncuları hayal kırıklığına uğratmamak için, hemen aşağıdakileri bildirmelidirler:

Kim altınla oynarsa, istediği zaman inşaatları / araştırmaları bitirebilir;

Altın oyuncular NPC yapabilir ve ihtiyaç duydukları kaynakları seçebilir;

Kim altınla oynuyorsa, herhangi bir kaynağı sihirli bir şekilde tahıllara dönüştürebilir ve daha fazla birlik besleyebilir;

Kim altınla oynarsa, saldırıya uğradığında köydeki birliklerini otomatik olarak çekebilir;

Altınla oynayanlar orduları bir köyden diğerine aktarabilir.

Oyuncuların çoğunluğu yeni bölgelerde kolonileşirken, para üfleyenler büyük silahların hiçbir yerde izole alanlarda görünmesine neden oluyor.

Çok daha fazlası var ...

ALTIN İNŞAATLARI DÜZENLENEN NPC VE VICE-VERSE İLE BİRLİKTE BESLEME GEREKMEMELİDİR.

OYUN DAHA DENGELİ OLACAK.

Bölge oyunlarında artık beni yakalamıyorlar.

Altınları patlatmak için silahları yalıtılmış bir bölgeye aktarmayacağım.

Oyunu dengeleyin ve birçok oyuncu olacak ...

Herkes için eğlenmeden daha fazla para kazanmanın yollarını boşa harcamayın ...

Herkes için iyi savaşlar ...

• Ülkelere ait oyun dünyaları kaldırılacak tek bir dünya üzerinden devam edecek

Hocam senin düşüncen nedir bu konu , ilk defa fikir belirtmemişsin :)

Etrafımızdaki hapishane duvarlarını yıkıp özgürlüğe koştuğumuzda aslında daha büyük bir hapishanenin geniş bahçesine doğru koşuyoruz.

• başlarım yapacağınız işe ama artik yeter.. eski köye yeni adet getirmekten biz bıktık siz bıkmadınız..

bütün grafikler bazi binaların yeri değiştirildi bir cok oyuncu oyunu bıraktı guncellemeyi eski sürüme alabilme özelliği getirmeyi düşünmeden birde böyle bişeyle karşımıza geliyorsunuz..

altınlı oyuncuyla altinsiz oyuncu arasındaki farkı bir cok oyuncu cok güzel dile getirmiş üstüne söylenecek bişey bulamiyorum.. birde bu farkin üstüne euro kuru ekliyorsunuz ya :cursing:

• Kafamıza göre oynayamayacağız.Son 5 oyuna girdim en son ki S6 idi.Kahraman hiç bir eşya getirmedi nedense.Zırh,kask,çizme,kılıç ya git bir şey getir bana yok.2.seviye kahraman %100 sağlık durumundayken 1 örümcek,1 domuz,1 kurt tarafından kesiliyor.Savaş modundaki kahraman 3 hayvanı nasıl kesemez anlamış değilim.4.Seviyedeki kahraman üç göçmeni öldüremeyip ölüp gidiyor şaka gibi.Kıpırdasan para istiyor artık travian. Oyun parası olana çalışıyor.Para olmadığı zaman beş kuruş etmez hale geldi.Üretim bonuslarının süresi uzatılmış olsa ne iyi olurdu.Masrafların daha az olduğu sürüm istiyorum ben.Server sonu geldiği zaman yeni bir serverin açılmasını zevkle beklemek istiyorum.Neden yapamıyorum?Serverde artık on günü zor çıkartıyorum.Maliyet çok fazla,multi açmak istemiyorum,kahraman çok çabuk ölüyor,kahraman eşya bulma şansı bende hiç olmadı şimdiye kadar(hep altınla donattım kahramanı)beş haklı oyun istiyorum,2x hızında istiyorum.Ne hızlı ne de yavaş olsun.Köy sadece tuğla tahıl değil başka nesneler üretip satsın .Mesela otlardan şifa ilacı yapma,silah yapma,maden kazma ve maden satma wuxia novellerindeki gibi.Çin ve kore light novellerindeki gibi yada gıda üretip gıda satma gibi köyü farklı şekillerde büyütüp geliştirecek geliştirmeler yapılmalı artık.

• Hocam senin düşüncen nedir bu konu , ilk defa fikir belirtmemişsin :)

Hocam zamanın da çok fikir beyan ettim bir faydasını görmedim :)

Şaka bir yana ben burada yönetimin verdiği kararları oyunculara danıştıktan sonra kulak verip değiştirdiğini görmedim , konu açılıyor tartışılıyor ama ne hikmetse bize öne sürülen yapılıyor, ne söyledilerse yaptılar hiç bir düşüncemiz hayata geçmedi , bu oyun bizim geri dönüşümlerimiz den çok oyunun yöneticilerinin ticari kaygıları öne alınarak dizayn ediliyor ..

S4- Osmanlı_Sultanı (BOZKURT)

S3- turkish (GÖKTÜRK)

S6- Nizâm-ı Cedîd (GÖKTÜRK)

nJNX9a.gif

• Hocam zamanın da çok fikir beyan ettim bir faydasını görmedim :)

Şaka bir yana ben burada yönetimin verdiği kararları oyunculara danıştıktan sonra kulak verip değiştirdiğini görmedim , konu açılıyor tartışılıyor ama ne hikmetse bize öne sürülen yapılıyor, ne söyledilerse yaptılar hiç bir düşüncemiz hayata geçmedi , bu oyun bizim geri dönüşümlerimiz den çok oyunun yöneticilerinin ticari kaygıları öne alınarak dizayn ediliyor ..

Az kaldı şu server bi bitsin bir daha benim gibi düşünen kaç oyuncuyu daha kaybedecek Travian,

Bunu hep birlikte göreceğiz İnşallah.

• Çok begenenle hiç begenmeyen arkadaşlar ya hiç anlamamışlar yada yanlış anlamışlar.

Dillerin birleşmesi demek sunucu sayısını azaltmak demek yani travian sunucu masraflarını azaltıp oyun altın fiyatını dolara bağlayıp Türkiye den ve benzeri ülkelerden daha çok para kazanması demek bence bu olumsuz yanı

Olumlu yanı ise avrupa asya vs. kıta şeklinde bölecek ve isteyen istediği yere hesap açabilecekse ittifak halindeki birlikler topluca bir servera giderse daha kalabalık birlikler ve daha savaşlı serverlar olabilir bu güzel olur

Maddi açıdan begenmedim ama savaş açısından begendim vesselam

Tarihin gelmiş geçmiş en korku verici savaşçılarından olan deliler, dehşet veren bir dış görünüme sahipti. Osmanlı ordusunun önünde ilerleyen Deliler'in en önemli görevi düşmanın moralini bozmaktı.

• Hocam zamanın da çok fikir beyan ettim bir faydasını görmedim :)

Hocam zaten yeni sürüm ile oyunun tamamen ticarete dönmesi kaçınılmazdı.Gladyatör miğferi , kafes , sanat eseri , ferman derken oyun tamamen paraya bağımlı hale geldi.Şimdi de bu yeni sürüm ve güncellemelerden bahsedip duruyorlar.Yine radikal bir değişiklik.Klasik server açılsa belki de Türkiye den 20k 30k oyuncu sırf klasik serverin hatrına tekrardan başlar oyuna , ama klasik serverde daha az altın alınacağı için bilerek açmıyorlar. Npc ve inşaat dışında klasik serverde altın harcamıyorduk , az masrafla oyunun tadını çıkarıyorduk.Ama maalesef travian yönetimi dediğiniz gibi bizi değil daha çok para kazanmanın yollarını düşünüyorlar.

Etrafımızdaki hapishane duvarlarını yıkıp özgürlüğe koştuğumuzda aslında daha büyük bir hapishanenin geniş bahçesine doğru koşuyoruz.

• Şimdi siyaset yapmak istemiyorum ama düşündüğüm zaman türkiye ekonomisi ile yabancıların ekonomisi bir değil. Açık arttırmalarda vs. altın bakımından ezici üstünlükleri olmaz mı ?

• Genel olarak düşünceyi beğendim.

Benim oyun görüşümle bu oyun kalabalık serverlar da oynanması gereken bir oyun.

Eksik gördüğüm tek yanı ise TR server'larının tamamen kapatılması fikri.

Şuan aktif server sayısı 7-8 civarı sanırım arada 5x gelip gidiyor 9 diyelim.

Bu organizasyon bu şekilde olacaksa 1x server sayısının 1e2-3'e düşürülmesi daha mantıklı geliyor bana.

Bu şekilde TR server'ları eskiden alışık olduğumuz gibi kalabalık ve daha heyecanlı geçer ve kalabalık server'lara hem rağbet artar hemde yeni oyuncu çeker..

TR Speed'in ise kapatılmaması taraftarıyım speedci olmamama rağmen.

En azından server yenilenmesini uzatarak devam ettirilmesi lazım bence..

Yanlız merak ettiğim ve kafama takılan bir konu var.

Tüm oyun dünyalar international olacaksa birlik diplomasi kısıtlaması bu haliyle birliklerin yapacağı saldırı-def. org.'larını sıkıntıya sokar.

Bu sistemle açılacak server'lar min. 40-50k oyuncuyla başlayacağını düşünürsek t3 sürümde olduğu gibi birlik kısıtlamasının kaldırılması ve sıralı atma limitinin eskiden oluğu gibi ya 7 yada 8e çıkartılması gerekiyor

Saygılar

ÇEKO

Açılmamış Kanatların Büyüklüğü Bilinmez.

2007 / 20∞

Post was edited 2 times, last by Apocalypto ().

• Şimdi siyaset yapmak istemiyorum ama düşündüğüm zaman türkiye ekonomisi ile yabancıların ekonomisi bir değil. Açık arttırmalarda vs. altın bakımından ezici üstünlükleri olmaz mı ?

Hile hurda da ise, onların kafasının bizim kadar çalışabileceğini sanmıyorum .)

Yaşasın Yemek Yemek.

• .

Çok beğendim, umarım travian böyle bir yeniliğe gider de oyunu oynayan kalmaz.. İnsanların bu oyunu bırakması lazım (bırakabilenlerin), çok zaman harciyor bağımlılık yaptı kurtulamadık. Başladın mı bırakamıyorsun, Civilization oynayan var ise sanki onun günlere yayılmış hali gibi travian, bitmiyor.