🗳️ ANKETA: Nový systém herních světů

 • Vážení hráči,


  během minulých měsíců jsme od vás dostávali žádosti o zpřístupnění všech jazyků na všech herních světech. Začali jsme vyhodnocovat případnou proveditelnost tohoto nápadu a došli jsme k závěru, že technicky to možné je. Je tam ale jedno "ale"...

  Abychom mohli mít všechny jazyky k dispozici na všech herních světech, bylo by potřeba trochu změnit strukturu herních světů - tak, že by byly všechny pod jednou doménou.


  První nápad (který samozřejmě NENÍ tím finálním) je využít podobný přístup, jaký využívají jiné hry (např. League of Legends). To znamená mít regionální servery, kde by regionem mohla být Evropa, Asie, Amerika apod. (s tím, že by samozřejmě všude byly k dispozici všechny jazyky a servery by byly na stejné doméně).


  Jsme si vědomi toho, že u všech nápadů existují pro i proti - a začali jsme již dávat dohromady seznam.


  PRO

  • Na herních světech bude více hráčů
  • Bude možná větší variabilita při nastavování herních světů
  • Herní světy budou začínat častěji
  • Bude jednodušší poznat nové mezinárodní přátele
  • Hra bude více vzrušující a poskytne výraznější herní zážitek

  PROTI

  • Můžete pociťovat ztrátu národní identity, až váš oblíbený lokální server zmizí
  • Může být obtížnější vytvořit konfederace, pokud nevíte, kde hrajou vaši přátelé
  • Bude potřeba změnit nastavení turnaje
  • Některé tradice můžou být ztraceny


  Než začneme aktivněji přemýšlet o tomto novém nastavení herních světů, zajímal by nás váš názor - a proto dnes ve všech komunitách spouštíme anketu se zpětnou vazbou.

  Pokud nám chcete pomoci v tom, abychom udělali co nejlepší rozhodnutí, je důležité, abyste kromě hlasování v anketě také v tomto tématu rozepsali své důvody, proč jste hlasovali zrovna takto.


  Nezapomeňte požádat i své přátele a spoluhráče, aby se také zúčastnili ankety.


  Děkujeme vám za spolupráci!

  Váš Travian: Legends Team

 • Jaké jsou vaše pocity ohledně změny herních světů způsobem, který je popsán výše? 94

  1. Velmi se mi ten nápad líbí (21) 22%
  2. Docela se mi ten nápad líbí (20) 21%
  3. Vůbec se mi ten nápad nelíbí (40) 43%
  4. Je mi to jedno (13) 14%

  .

 • ...

  PRO

  • Na herních světech bude více hráčů - Ano, myslím si, že je to krok správným směrem a že populace bude vyšší, což povede k dokonalejší konkurenci mezi hráči a bude to zvyšovat kvalitu herního zážitku. Otázka ale souvisí i s bodem 3), tj. frekvence startů, ta by naopak měla v součtu všech serverů dané divize klesnout, aby nastal kýžený efekt serverů s hustší populací. Nižší počet samotných serverů by teoreticky mohl znamenat i úsporu na nákladech (ale kdo ví, jak to má TG řešené po technické stránce)
  • Bude možná větší variabilita při nastavování herních světů - Nemám nejmenší tušení, co si pod touhle slovní vatou mám představit.
  • Herní světy budou začínat častěji - Viz bod 1) bude potřeba predikovat nebo otestovat, kolik bude na průměrném serveru hráčů = podle toho stanovit frekvenci. S vyšší populací serverů bych čekal i opětovné užívání větších map (500 nebo 800). Dovedu si představit i zachování čistě národních serverů - stylem 1x normal a 2x speed za rok, typicky oblíbené "zimní servery", které začínají na podzim a nezasahují do letního období, které je problematické. Tyto národní servery by mohly sloužit jako vstupenka pro "prvohráče", samozřejmě by to mělo být i řádně odpromované (ano, TG marketing je tristní). Zároveň bych se u nich nebál, že by neměly dostatečnou popularitu, ať už kvůli ročnímu období, tak i kvůli konzervativním hráčům nebo jazykovým bariérám.
  • Bude jednodušší poznat nové mezinárodní přátele - Ano, zřejmě ano, navrhoval bych při rozkliknutí "Aliance v okolí" zobrazovat i preferovaný jazyk komunikace (ten by si v nastavení zadala sama aliance), aby se single hráčům snadno orientovalo. Popřemýšlel bych i o jakémsi propojení částí fóra, kde se řeší servery, aby uživatel, který má zakliknutý odběr mutace např. pouze CZ/SK, v serverové sekci viděl příspěvky všech domén, o které by mohl mít zájem, aby se mohl účastnit náborových procesů do budoucích aliancí.
  • Hra bude více vzrušující a poskytne výraznější herní zážitek - Ano, subjektivně to vnímám jako pozitivní změnu.

  PROTI

  • Můžete pociťovat ztrátu národní identity, až váš oblíbený lokální server zmizí - Viz bod 3) PRO
  • Může být obtížnější vytvořit konfederace, pokud nevíte, kde hrajou vaši přátelé - Viz bod 4) PRO
  • Bude potřeba změnit nastavení turnaje - WTF? Ti vývojáři dělají 99 % kosmetické změny a vždycky se tváří, že staví rakety na Mars.
  • Některé tradice můžou být ztraceny - Viz bod 3) ale jinak bych se toho nebál, co je kvalitní, dobré a příjemné, přetrvá


  Doplňující otázky:
  Jak se bude řešit cenová politika? Dodneška není oficiální vyjádření ani k zavedení 100E packů, ani k naprosto nejednotným cenám zlatek v rámci dost podobných regionů nebo naopak podobnosti cen naprosto nesrovnatelných regionů.  P. S. A asi by si anketa zasloužila nesmazatelný infobox do hry (např. na celý víkend), ať to zase není hlasování patnácti lidí z fóra vs. 5000 hráčů, co o ničem neví, jako v případě designu.

 • S infoboxy se pocita, ty urcite budou, jen chci pockat prave az na vikend.


  Kazdopadne diky za vyjadreni. Co se tyce te "vetsi variability" - predpokladam, ze se tim mysli ruzne rychlosti, servery se specialnimi vlastnostmi ci funkcemi (neco jako jsou ted ty narozeninove nebo novorocni special) apod. Tim, ze by to nebyla mala lokalni domena, ale vetsi region, tak by se nemuseli bat, ze na tom serveru bude pet a pul hrace :)


  (jinak jen pro uplnost, kdyby se nekdo divil - CM jsem jen docasne, nez bude vybran nekdo novy, protoze i v mezidobi se tu o to musi nekdo postarat)

 • Promin, ale podle mě nás krmíš kravinama.. vždyť jde jen o změnu jazykové mutace a když jde přepnout čeština / slovenština na jednom serveru, proč je problém tam mít všechny již existující? Pokud se nemýlím, tak ve starších verzích s tím problém nebyl a na com doméně jsem hrál s češtinou. Spíš jde o to, že travian umírá a jim se nevyplatí mít tolik serverů s málo hráčema. Mně je to v podstatě jedno, neplánuju hrát další servery, ale úplně vidím, jak si chudáček čecháček nekoupí na aukci ani 5 mastiček, protože to budou extra pálky.

 • CZSK servery jsou na .com domene, jestli sis nevsiml. No a .com domena je ... taky na .com, takze tam vsechny jazyky zprovoznit jdou.

  Proc to nejde na narodnich domenach, to netusim, nejsem vyvojar Travianu - zrejme nejake technicke duvody.

 • ... jak si chudáček čecháček nekoupí na aukci ani 5 mastiček, protože to budou extra pálky.

  V porovnání se zahraničím nejsme nijak pozadu, resp. aukce je drahá dost, a když se to rozhodnou chlapci typu Egres, Tatík, Hanz a kdovíjací další ultrasypači nakoupit, tak je jedno, jestli máš CZ plat nebo DE plat, nekoupíš nic ani tak ;)

 • Ve starsich verzich nebylo vice jazyku. Na CZ domene byla vzdy jen cestina, na SK byla jen slovenstina, na DE byla jen nemcina apod.

  Hrozně by mě ta technická překážka, proč prostě nejde na všechny domény připravit všechny jazykové mutace, zajímala. Když na československé subdoméně czsk.travian.com může být vybírátko pro češtinu a slovenštinu, a třeba na nordics.travian.com, může být na výběr dokonce mezi švédštinou, finštinou, dánštinou a norštinou, tak ten princip té multijazyčné verze zjevně existuje a funguje. A pokud máme hotový mechanismus na přepínání jazyků, což máme, tak přidání dalších jazyků by přece neměl být takový problém.

 • PRO

  • Na herních světech bude více hráčů
  • Herní světy budou začínat častěji

  - Opravdu? Hráči jsou limitováni, takže čím častěji server bude začínat = bude logicky menší populace.

  - Pokud se to odstartuje nějak globálně, tak první servery budou přeplněné a třeba 10 server bude skoro prázdný :)

  -Také by mě zajímalo jak vyřešíte třeba x3 speed server. To nacpete všechny dané hráče na 1 server?


  • Bude jednodušší poznat nové mezinárodní přátele

  - Co je tohle za "PRO" ? :D A na kvalifikaci/finále hraje jen 1 národ? :S ( to, že jste v opačných aliancí neznamená, že tu nemůže být přátelský vztah ). A také ne každý umí více jazyků než ten mateřský. Takže toto " PRO " je úplně mimo.

  • Hra bude více vzrušující a poskytne výraznější herní zážitek
  • * Hra bude více časově náročná a sebere vám ještě více z vaší peněženky.

  PROTI

  • Můžete pociťovat ztrátu národní identity, až váš oblíbený lokální server zmizí

  - zase co tohle je za pi*ovinu? :D Takže sloučení CZ/SK, Anglosphere,Nordics, Hispano,... tam jako lidi neztratili lokální server?

  • Může být obtížnější vytvořit konfederace, pokud nevíte, kde hrajou vaši přátelé

  - každý server se totiž zaregistruji a modlím se , že tam ti přátelé budou a že trefím správnou světovou stranu :/ Zas a opět logicky. Jsou tu tzv. "premade" aliance na každé doméně , které si určitě udržují nějaký kontakt mezi momentálními a minulými hráči. Takže logicky se asi před serverem kontaktují a dají dohromady ne? A ve vytvoření nové konfederace též nevidím žádný problém... bude to stejné tak jako momentálně akorát se bude muset používat jiný jazyk.

  • Bude potřeba změnit nastavení turnaje

  - Regionem jste v podstatě eliminovali turnaj, ale uvidíme s jakou novinkou přijdete

  • Některé tradice můžou být ztraceny

  Osobně si myslím, že to je špatný nápad obzvlášť teď. Je zajímavé jak se tu vymýšlí xxx věcí, ale žádná není pořádně udělaná a pak to tak dopadá. Myšlenka může být dobrá, ale to by nebyl travian kdyby se to nějak nepos*alo. Prvně prosím se zaměřte na momentální problémy apod.. než tu přidávat nové a nové věci!


  Cenová politika by mohla teoreticky zůstat tak jak je teď. Nevím jak moc to je vybalancované , takže to jen tak plácnu. Čech by prostě kupoval stejný počet zlatek za stejnou cenu za jakou kupuje teď a to samé pro ostatní národy. Pokud to dává smysl :D


  + také bych se rád zeptal proč tu je na výběr 2x ano a jen 1x ne?

 • Hrozně by mě ta technická překážka, proč prostě nejde na všechny domény připravit všechny jazykové mutace, zajímala. Když na československé subdoméně czsk.travian.com může být vybírátko pro češtinu a slovenštinu, a třeba na nordics.travian.com, může být na výběr dokonce mezi švédštinou, finštinou, dánštinou a norštinou, tak ten princip té multijazyčné verze zjevně existuje a funguje. A pokud máme hotový mechanismus na přepínání jazyků, což máme, tak přidání dalších jazyků by přece neměl být takový problém.

  Uz jsem to psala vys - CZSK je na .com domene, nordics je taky na .com domene. Na techto sloucenych serverech by ty vsechny jazyky teoreticky slo mit uz ted, to ano, ale jeste porad existuji narodni servery (travian.de, travian.fr, travian.it apod.), kde tato moznost podle tvrzeni vyvojaru neni.

  Cili to je prave to, co se resi - jestli se maji uplne vsechny servery prevest pod .com, a kdyz uz o tom uvazuji, tak prisli s tim, ze by se mohly udelat ty vetsi regiony jako Evropa, Asie, Amerika apod.  -Také by mě zajímalo jak vyřešíte třeba x3 speed server. To nacpete všechny dané hráče na 1 server?

  To je prave to - pokud to bude velka domena se spoustou hracu, tak muze tech speedu klidne bezet vic najednou.

  A k tem castejsim startum serveru - samozrejme bude zalezet na tom, kolik hracu by tam bylo, ale pokud jich bude dost, tak si myslim, ze novy server jednou za 3-4 tydny neni nerealny (kdyz si vezmete, kolik hracu maji evropske domeny celkem...)


  Takže sloučení CZ/SK, Anglosphere,Nordics, Hispano,... tam jako lidi neztratili lokální server?

  Castecne ano, ztratili, ale ty sloucene servery jsou porad regionalni (pripadne si jsou jazykove blizke), neni tam to, ze se mezi sebou mlati lidi z ruznych koutu Evropy :)


  + také bych se rád zeptal proč tu je na výběr 2x ano a jen 1x ne?

  To 2x ano je ve stylu "rozhodne ano" a "spise ano, ale...". U "ne" to nejspis neni potreba, protoze lze predpokladat, ze "ne" bude pomerne kategoricke. Aspon takhle tipuju, ze uvazovali.

 • Ja som za EU / US / Asia ... atd rozdelenie serverov miesto sucastneho regionalneho + doplnenie podpory vsetkych jazykov, ALE iba za urcitych podmienok.


  1) Prva a kriticka zmena ktora by sa musela spravit je zmenit aukcny system.

  --- Velky rozdiel v prijmoch medzi regionmy by sposobil ze ceny v aukciach by isli vyrazne hore a hraci z menej majetnych regionov by boli frustrovany ze nemozu konkurovat v kritickych veciach a eventualne hru uplne opustili. Naopak hrac ktory by mal stastie na najdenie kritickeho predmetu by hral server prakticky zadarmo pri tolkom striebre. Po kratkom case by to len sposobilo dalsi pokles poctu hracov na serveroch.

  Navrh: Striebro ktore hrac dostane za predaj veci bude pre kazdeho rovnake v dany den a hrac ho dostane okamzite, pricom trhova cena sa moze menit. Nakup takejto veci na trhu by bol mozny len ak je ponuka a cena povedzme 2x viac striebra - teda kto skor klikne kupit ten ma (mohol by sa tam zase nastavit delay 24h (+-h) kym sa vec objavi na trhu ako ochrana pred lahkym transferom).

  2) Velkost mapy by musela byt dynamicka

  --- Cim vacia oblast sa na server zabera tym vacia sanca ze pocet hracov moze medzi servermi vyrazne stupat / klesat

  Navrh: Server by startoval 100x100 a postupne otvaral +50 poli ked dany den dosiahne pocet aktivnych hracov urcity milnik, povedzme +50 za 500 hracov, pricom strop by bol 400x400 a lock velkosti by bol niekde 30 dni po starte.

  3) Pocet artefaktov podla poctu hracov

  --- Uz to je vidiet po celom svete, cena artefaktov klesa s poctom hracov. Ludia si uz nedavaju tak pozor na artefakty, lebo ich je casto vela v priemere na hraca, alebo su to potom sialene servery kde sa k vam nedostanu ani velke sklady 100 dni po artefaktoch.

  Navrh: Artefakty uplne zrusit (kludne aj plany divu sveta), racej zaviest system antickych sil ktorych aktivacia by bola mozna az ked ju aliancia odomkne za suroviny - tak ako sa kupuju aliancne bonusy. Idealne aby kazdy videl kto ma kde aku anticku silu aktivovanu a jej ucinok vedel prerusit zburanim pokladne superovi.


  Jeeej to som sa ale rozpisal o nezmysloch co? :)

 • Toto je fakt blbost, kdyby jste radši setřeli rozdíly mezí zlatkaři a nezlatkaři. Ten, kdo dnes nezlatí jak prase, je úplný hovno. A vrcholem všeho je Helma Hladiatora, která je doslova do písmene pouze pro uchyly, co dají do hry i přes 10000 Kč a mega moc uplně nechutně a nevzkusně to zatlačuje obyčejné hráče do kouta. Je to hra smetánek. Udělejte travian víc férovy, snižte potřebu zlatek max na bonifáce, kterého si ještě většina lidí koupí a zrušte možnost si defakto zaplatit rychlejší rozjezd (produkce, NPC obchodník a helma gladiatora) To jsou věci, co by se měly zrušit, aby se vráceli lidi, jinak si užijte svojí starou známou smatánku a počítejte nadále s úbytkem lidí ;)

 • .

  Za mňa si myslím, že ísť štýlom medzinárodných regiónov pri hre Travian nie je opodstatnené a bude viac na škodu ako na osoh. Porovnávať štýl hry Travian s inými imba hrami alebo hrami štýlu arena je nezmysel. Zásadný rozdiel je v charaktere hry a v trvaní "herného kola". Kým u iných spomínaných druhov hier je nepodstatné, aby bol človek permanentne pripojený ku hre, pretože keď nie je, síce nerobí progres, ale ani nie je v ohrození. Združenie hier do regionálny serverov umožňuje, aby v daný okamih bolo možné spustiť herné kolo povedzme do 30 sec. Hráč samozrejme nerád čaká, pretože hra začína momentom až spustenia herného kola. Ak by tieto hry boli rozdelené na národné servery, potom možno také Slovensko by do spustenia herného kola čakalo 10 minút na pripojenie (kým by sa nazbieralo 5V5, 10vs10 resp XvsX hráčov), až by to mohlo mať za následok, že by sa nikdy hracie kolo nespustilo, keďže by nikto tak dlho nevydržal čakať. Travian je úplne o niečom inom. Herné kolo trvá podstatne dlhšie (mesiace), počas ktorých si hráč buduje svoju civilizáciu, nadväzuje diplomatické partnerstvá a vedie vojny. Je to dlhodobý proces, počas ktorého, keď nie je hráč aktívny, utrpí likvidačné straty. Vzhľadom na množstvo hráčom v rámci jedného regiónu by sa celá hra premenila na svet 5000x5000 políčok, a účet by muselo obhospodárovať 5ľudí, aby sa zabezpečil zástup. Pri takomto štýle by účet nemohol by 1sec bez dozoru. Neviem si predstaviť stavanie DIVU, kedy by na staviteľa začalo útočiť 1000 hráčov. Z konfederácii by sa vytvorili medzinárodné organizácie, s neskutočnou OFF podporou. V takej dedine, kde sa stavia DIV, by museli byť k dispozícii nie veľké sklady a sýpky ale MEGA veľké sklady a sýpky. Tiež by sa musela pozmenil infraštruktúra stavieb u jednotlivých hráčov. Neviem si predstaviť ubrániť MC, keby ide na mňa dorána 500 útokov. Čisto národný klan by bol minulosťou. V momente spustenia servera by sa návaľovo registrovalo 1000 hráčov v pomere 1:1000 na Slováka a Čecha. Najbližší národovec by bol 100 políčok. Myslím si, že veľa ľudí využíva národne servery najmä kvôli komunikácia. Predsa len nejde o bežnú konverzačnú angličtinu a mohla by byť bariéra u hráča pripojiť sa ku medzinárodnému klanu. Takže by bolo veľa jednotlivcom alebo nefungujúce klany. Travian by značne upadol, alebo by sa zo serveru Eurápa stal Západoeuropsky server. Môj názor. PRax ukázala, že na Travian nestačí ani jeden národný server. Koľko serverov beží zároveň? Veď niekedy hráč utrpí porážku hneď na začiatku a potrebuje nový server, ktorý nie je rozbehnutý, aby dokázal, čo to v ňom urobiť. V takom regionálnom servery, po týždni hrania nemá nový hráč šancu. Ekonomické rozdiely spôsobia, že hráči zo západoeurópskych krajín investujú 10x viac do hry ako bude priemerná investícia SR, ČR. Travian sa stane P2W. A je toho ďaleko viac, čo by som analyzoval, ale sa mi neche rozpisovať. Pochybujem, že toto sa dakomu už bude chcieť čítať :D

 • Toto je fakt blbost, kdyby jste radši setřeli rozdíly mezí zlatkaři a nezlatkaři. Ten, kdo dnes nezlatí jak prase, je úplný hovno. A vrcholem všeho je Helma Hladiatora, která je doslova do písmene pouze pro uchyly, co dají do hry i přes 10000 Kč a mega moc uplně nechutně a nevzkusně to zatlačuje obyčejné hráče do kouta. Je to hra smetánek. Udělejte travian víc férovy, snižte potřebu zlatek max na bonifáce, kterého si ještě většina lidí koupí a zrušte možnost si defakto zaplatit rychlejší rozjezd (produkce, NPC obchodník a helma gladiatora) To jsou věci, co by se měly zrušit, aby se vráceli lidi, jinak si užijte svojí starou známou smatánku a počítejte nadále s úbytkem lidí ;)

  Promiň, tohle je z části lež. Největší rozdíl mezi hráči nedělají zlatky, ani gladiátorka, ale to, jestli je na účtu člověk sám nebo s dualy a to, zda na účtu farmí nebo ne. Gladiátorka se dá naprosto pohodlně obejít dvěma slavnostmi a můžeš se těm, co za ni dají tisíce korun - a ty jimi očividně pohrdáš, klidně smát, protože založíš dřív než oni.

  Rychlejší rozjezd zlatkami je max. skrz výhodu obilných polí a k tomu navázaných bonusů, ale to zase takový ohromný pay2win není. Na Bonifáce si nezlatkař v pohodě vydělá v aukci přes stříbro, když není dement a trošku zaobchoduje, tak si vydělá zlatky klidně i na spotřebu na celý server.

  Nemám rád lidi, co nepoužívají hlavu a jsou líní a pak si stěžují. Jediný rozdíl je v tom, kolik zlatek si koupíš za jednu korunu oproti jiným státům, protože bonusy, npc a dokončení stojí furt stejně - ne extrémní situace nákupů na začátku serveru, bez které může každý hráč normálně hrát a žít.

 • zabudate na jeden fakt a to rozdielne výšky prijmu v jednotlivých krajinách, ako chcete vyriešit rozdiel prijmu napr, francuzskym kamionistom a slovenskym / českým, je jasné že mi si môžeme dovolit menej zlatiek , nie preto že by sme menej pracovali alebo vedeli a nie každy môže pracovat vonku a traviam začína byt hlavne o zlatkách a až potom strategia hry.

  Aukcie tam sa predavajú za tak malé sumy , okrem prvých troch heliem gladiatora ,tam to nie je ako nejak vykryt

  travian by mal ostat travianom a nie ho prispôsobovať iným hram, ked budem chciet viac alebo iny štyl hrania pôjdem na zahraničny server, viac serverov ? a načo ?

  Skôr by zaujímalo ako idete vyriešit podobnost domčekov , na grafiku som si zvykla, ale stále si mylim niektoré domčeky , a ako jazyk by som skorej uvitala presuvanie domčekov na dedine aby mi tu ulahčilo hru

 • Jak jsem psal v uvodnim postu, tu populaci vs frekvenci spousteni serveru je potreba spocitat podle realnych dat/odhadu, ty to velmi hyperbolizujes. Jedny z nejvice zalidnenych jsou napr. Finals a ani tam neni realnych hracu vic jak 10k (je to daleko daleko min, supporty, mrtve ucty...) a je to hrana 800, takze 64k poli, ty tu strasis scenarem 5k^2 poli WTF a nejakymi neskutecnymi davy lidi, to neni realne, jak fyzickym poctem hracu, tak ani organizacne takove struktury utvorit a udrzet. Jako 25 milionu hernich policek? Jaka by to mela byt rychlost podle tebe, aby se v te hre vubec neco dokazalo?

  Co se tyka balancu, tak tu stejne jako ostatni lidi vidim vlchybu v jine kupni sile na zlatky, coz vazne neni fer, ikdyz napr. lidi co hraji .com nebo .fr muzou potvrdit, ze ceny v aukcich nejsou v nejakem nepomeru k czsk.

 • Nevyvracím, že máš pravdu - nechtěl jsem se tolik rozepisovat. Já si občas zlatky koupím, a držím cca krok s top hráči - já vím, že to jde. Ale uzamyká to cestu nováčkům, travian se všichni učí dlouho, když nehrají na všech serverech naráz, nacož obyčejní lidé nemají čas. Já si vlastně ani nestěžuju kvůli sobě, ale kvůli lidem, co začínají, a top hráči je většinou tak pokoří, že každá výhoda a náskok získaná zlatkami je prostě tak nějak znát a dohromady je to ohromný rozdíl. Jak doženeš někoho, kdo má na helmu za 400 000 mincí? Myslíš, že tento člověk zrovna tak nemůže farmit, být dual a dělat slavnosti? Helma by se měla dát najít až ve fázy čekání na třetí vesnici - mohla by dávat třeba trochu víc. Zkratka každý, kdo má tolik zlatek, že vyzlatí kdykoliv insta pole, NPC, koupí helmu glada mezi prvníma, 25% těžba, nezasloužený bonifac :D Ano, vadí mi to, ale já krok držím - jsem v top 50 ale za to může léta a léta zkušeností - nechtěl bych teď začínat s travianem jako nováček, fakt nechtěl


  A věř mi, že je kurňa znát, když si mega zlatkaři vyberou první vesnice - než aby to bylo fer a o skillu, je to hlavně o zlatu

 • Jednoznačně zachovat národní servery . Už jenom to , že ačkoliv jsem v ČR tak ta horní lišta na mě mluví cizí řečí a registrace bez překladače by pro mne nebyla možná . Kurňa jsme v Čechách tak česky .

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg