🗳️ POLL: New gameworlds set up

🔥 Vote your LOT2020 candidate 🔥
The voting phase ends, Sunday, March 1st at 23:59 GMT+1. ➡️ TO THE SURVEY ⬅️

• Please select your language:

BA
    BG
    GR
    HR
    RS
    SI
  • POLL: How do you feel regarding the possibility of a change in the gameworlds set up as described above? 101

1. I like it very much (29) 29%
    2. Somewhat i like it (18) 18%
    3. I do not like it at all (47) 47%
    4. it's the same for me (7) 7%
    BA ANKETA: Koliko vam se sviđaju gore navedene izmjene u vezi servera?
    BG АНКЕТА: Как се чувствате по отношение на възможността за промяна в създадените светове на играта, както е описано по-горе?
    GR POLL: Πώς αισθάνεστε σχετικά με την πιθανότητα αλλαγής των κόσμων παιχνιδιών που θα έχουν ρυθμιστεί όπως περιγράφεται παραπάνω;
    HR ANKETA: Koliko vam se sviđaju gore navedene izmjene u vezi servera?
    RS АНКЕТА: Колико вам се допадају горе наведене измене у вези сервера?
    SI ANKETA: Kako se vam zdi možnost spremembe nastavljenih igralnih svetov, kot je opisano zgoraj?
  • You must be kidding. The game was just updated from national to regional and some dumbasses came up with new idea to connect all nations onto inland competition ?

and the next step in this farce ... let's have it all global with new servers every week. Brilliant !

What's the whole point of english international server then ?
    And as we all know the best from all domains can compete in the tournament (if they want).

• sviđa mi se ideja da bude domena regije= amerika, europa, azija.... bit će više igrača i bit će uzbudljivo kao na finalu i kvalifikacijama .

a posebno je zanimljivo što će uvijek biti neki igrači online pa nikad ne znaš tko je kad aktivan i kad te može napasti, super :)

straki Travian_Browserspiel_logo.pngilluicons_9_leader-150x150.png

Post was edited 1 time, last by straki ().

• Lahko cemo prihvatiti to, kad nam se igra skroz promjenila prije neki dan.

Rjesavajte multi naloge ili bar pratite server malo dovoljno je da se zna ko koristi multi nalige.

• First of all, by the way you have put it I have not understood what changes exactly we are talking about. I only got that we are talking about a globalization of the game. And I like that.

If the game could expand to include more players worldwide, that could potentially save it. I am currently playing at a server where our WW is the third highest Leveled one, only because there are only 3 alliances building World Wonders. The players are so few that when our enemy alliance dropped in players, we were left with no enemy, only competing with the WW against our allies. We were left from having 40+ members to 24 and still deleting, because lots of players give up playing. The alliance winning is the one that has managed to have 60 members. If you could revive the game so that servers have double or more the number of players, that would be good to see.

• Tek se navikavamo na ideju regionalnih servera, a smanjenih mapa, vjerujem da bi ovo dovelo do odustajanja mnogih igrača.

Mudrost lisice često se precjenjuje jer joj se u zaslugu upisuje i glupost kokoši.

• Mislim da je ideja bezveze jer mapa bi bila prevelika jer mora radi prevelikog broja igraca tako da mislim da ako si na nekoj strani npr (+/+) kako poslati napad na igraca s kota npr 40/40 na 250/250 napad predugo traje i igrac je u prednosti da skupi mnogo odbrane tako da ako se ovo uradi mislim da ce vise bit mana nego prednosti..mislim da ce dosta igraca pocet igrat ali nakon odredjenog vremena ce prestat.. dao sam primjer samo jedne mane a imam ih u glavi more :))

• Tek se navikavamo na ideju regionalnih servera, a smanjenih mapa, vjerujem da bi ovo dovelo do odustajanja mnogih igrača.

I ovo forsiranje igre goldom je već dovelo do odustajanja puno igrača. Sad i totalne neznalice mogu igrati travian, bitno je samo imati dovoljno novca...fu*k this.

Balkan15 2019/20 - Dark Knight

Balkan19 2018/19 - B.A.N.

Hr19 2017/18 - Agrokor & co.
    pobjednici 1.hr T4 servera *MAC koalicija X savez
    pobjednici NL 7 classic * MiD ; pobjednici com 3 classic *Valhala
    D-T, LAV-ICE, OF&H,~X~, KEK, Dæmons of Peace, SC, ®, LZN, SC, SS, MiD, Valhala, Exiled, CD, Dark Knights, L.V., Chosen-Borg, reboRn, O2KUCh...
    " i nogom u guzicu je korak naprijed " ;)

• Ne sviđa mi se ideja ni najmanje , kao što Jelena reče nismo se navikli ni na regionalne servere da bi išli na opet nove izmjene i nove mane!

Večito mi nešto stoji na putu do samog sebe :rolleyes:

• Realizacija ove ideje bi znacila da ce u igri uspjeti samo oni koji mogu da kupuju gold, svi ostali ce da budu zrtveni jaganjci (kao sto je slucaj na zavrsnim turnirima i sl). Prema tome, definitivno mi se ne svidja ideja i ako se nesto tako bude realizovalo ja odustajem od igre

• Mislim da je ideja dobra samo pod uvjetom da kompezirate ili izjednacite gold . Nema smisla da se neki igraci kao npr iz Hrvatske takmice i razbacuju sa goldom sa igracima iz Norveske . Gold je velika prednost u ovoj igri i smatram da je regionalno natjecanje nekako izjednaceno sta se golda tice premda i tu dolazi do favoriziranja igre sa goldom .

• Mislim da je ideja dobra samo pod uvjetom da kompezirate ili izjednacite gold . Nema smisla da se neki igraci kao npr iz Hrvatske takmice i razbacuju sa goldom sa igracima iz Norveske . Gold je velika prednost u ovoj igri i smatram da je regionalno natjecanje nekako izjednaceno sta se golda tice premda i tu dolazi do favoriziranja igre sa goldom .

To nije njihov problem uopste. "Imas imas, nemas nemas". Razumem ja tebe o cemu pricas, ja sam u Australiji, tako da meni gold uopste nije problem. Ono sto pojedem svaki dan mi ispadne kao da grickam 600 golda na dan minimum. To naravno nije fer igracima koji nemaju za toliko i koji rade i trude se da bi zaradili, hranili porodicu i jos imali za igricu.

Ali, na kraju dana je ova igrica biznis njima i za nas ih ne zanima ni malo. Videli ste sve to u zadnjim updejtovima. Najveci dokaz je ovaj sto su ubacili i skoro svi mrze novu verziju. Ljudi se jedva navikavaju na trenutne promene a oni bi da promene ponovo, kako bi dobili vise love jer ce se bidovati mnogo vise ako svi golderi zele jednu stvar- na primer.

• To nije njihov problem uopste. "Imas imas, nemas nemas". Razumem ja tebe o cemu pricas, ja sam u Australiji, tako da meni gold uopste nije problem. Ono sto pojedem svaki dan mi ispadne kao da grickam 600 golda na dan minimum. To naravno nije fer igracima koji nemaju za toliko i koji rade i trude se da bi zaradili, hranili porodicu i jos imali za igricu.

Ali, na kraju dana je ova igrica biznis njima i za nas ih ne zanima ni malo. Videli ste sve to u zadnjim updejtovima. Najveci dokaz je ovaj sto su ubacili i skoro svi mrze novu verziju. Ljudi se jedva navikavaju na trenutne promene a oni bi da promene ponovo, kako bi dobili vise love jer ce se bidovati mnogo vise ako svi golderi zele jednu stvar- na primer.

Gdje rasteš takav pametan :D:D:*

• (google translate)

Hello everyone,

The problem of lack of players is not in the location of the servers ...

New players sign up thinking that they will have fun without having to bust huge amounts of money and when they realize how the game works to be successful, they give up.

There is a big gap between those who blow money and those who play with money.

The new players think they are playing, but are only playing because they let them evolve and later conquer their villages.

There is no balance between strategy / time spent on gambling AND spending large amounts of money

In order not to disappoint the new players, they should immediately inform them of the following:

Whoever plays with gold can finish the constructions / research at any time they want;

Gold players can make NPCs and choose the resources they need;

Whoever plays with gold can magically transform any resource into cereal and feed more troops;

Whoever plays with gold can automatically withdraw the troops he has in the village when he is attacked;

Whoever plays with gold can transfer armys from one village to another.

While the majority of players colonize in new regions, those who blow money manage to cause large armys to appear in isolated areas out of nowhere.

There is much more ...

WHO FINISHES GOLD CONSTRUCTIONS SHOULD NOT BE ABLE TO FEED TROOP WITH NPC AND VICE-VERSE.

THE GAME WOULD BE MORE BALANCED.

In games of regions they don't catch me anymore.

I am not going to transfer armys to an isolated region to burst gold.

Balance the game and there will be many players ...

Do not waste time on ways to earn more money without making fun for everyone ...

Good battles for all ...

• Gdje rasteš takav pametan :D:D:*

Neznam kako je vama na ba3 ali ovde na ba2 nisi u stanju da updejtuju "top 10" (evo sad 2 nedelje i nista, igrac jedan izbrisao a jos uvek rank 1 nedeljni po poenima), a izmisljaju ovako glupe stvari da pokusavaju.

Kolege, prvo osnovne stvari naucite i onda, ali tek posle toga - Pokusajte napraviti test-server za gluposti sto mislite ponuditi ljudima.

• Neznam kako je vama na ba3 ali ovde na ba2 nisi u stanju da updejtuju "top 10" (evo sad 2 nedelje i nista, igrac jedan izbrisao a jos uvek rank 1 nedeljni po poenima), a izmisljaju ovako glupe stvari da pokusavaju.

Kolege, prvo osnovne stvari naucite i onda, ali tek posle toga - Pokusajte napraviti test-server za gluposti sto mislite ponuditi ljudima.

Ista situacija i na ba3 ako te šta tješi

• Neznam kako je vama na ba3 ali ovde na ba2 nisi u stanju da updejtuju "top 10" (evo sad 2 nedelje i nista, igrac jedan izbrisao a jos uvek rank 1 nedeljni po poenima), a izmisljaju ovako glupe stvari da pokusavaju.

Na žalost došlo je do greške i nedeljne statistike nisu ažurirane na svim serverima širom sveta. Programeri su otklonili problem i medelje će biti podeljenje na kraju ove nedelje i odnosiće se na prethodne dve. Izvinjavamo se na nastaloj situaciji.